Dlaczego warto współpracować z agencją partnerską Google?

Dlaczego warto wspolpracowac z agencja partnerska Google
Spis treści

• Jakie wymagania muszą spełniać partnerzy Google?

• Jak sprawdzić, czy agencja jest certyfikowanym partnerem Google?

• Na co zwrócić uwagę, wybierając agencję partnerską?

• Czy warto wybrać agencję partnerską Google?

• Dlaczego warto wybrać agencję ze statusem Partnera Google?

• FAQ - najczęstsze pytania o partnerów Google

• Podsumowanie

Szukasz agencji Google Ads, która poprowadzi Twoją kampanię reklamową i zastanawiasz się, czy powinieneś współpracować z agencją partnerską Google? Sprawdź, jakie wymagania muszą spełnić partnerzy Google, czy warto z nimi współpracować i dlaczego.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Agencja partnerska Google, czyli jaka? Jakie wymagania muszą spełniać partnerzy Google?

Wśród agencji Google Ads znajdują się takie, które otrzymały status partnera Google. Czy oznacza to, że Twoją kampanią będą zajmować się pracownicy firmy Google? Nie. Status certyfikowanego partnera Google otrzymują agencje Google Ads, które spełnią określone wymagania stawiane przez potentata z Mountain View. pracują w nich polscy eksperci z zakresu reklam, którzy zdali odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Wymagania, które muszą spełnić agencje Google Partner, obejmują trzy obszary:

 • skuteczność,
 • wydatki,
 • certyfikaty.

 Zapoznaj się również z naszymi artykułami:

[section id="25920"]

 

Skuteczność

By być partnerem Google, agencja musi spełniać wymóg dotyczący skuteczności działania. Dotyczy on kilku aspektów:

 • poziomu ogólnych przychodów z reklam,
 • wzrostu przychodów z reklam,
 • umiejętności utrzymywania i powiększania bazy klientów.

W ramach weryfikacji skuteczności agencji Google Partner sprawdzane są konta połączone z kontem menedżera agencji z ostatnich 18 miesięcy. Na koncie menedżera muszą znajdować się wydatki z co najmniej ostatnich 12 miesięcy.

 

Wydatki

By agencja uzyskała status partnera Google, musi pochwalić się dużą aktywnością. Jest ona sprawdzana za pomocą wydatków na wszystkich kontach zarządzanych przez agencję Google Ads. Powinny one wynosić minimum 10 tysięcy dolarów amerykańskich w ciągu 90 dni.

 

Certyfikaty

Jednym z wyznaczników partnerów Google jest także posiadanie certyfikatów Google Ads z różnych typów reklam. Co najmniej jeden użytkownik mający dostęp (administracyjny lub standardowy) do konta menedżera Google Ads lub do kont powiązanych musi mieć certyfikat Google Ads.

Warto podkreślić, że w lutym 2022 część powyższych wymagań dla agencji-partnerów Google ulegnie zmianie.

 

Agencja Google Partner Premium

Część agencji Google Ads może się pochwalić statusem partnera Premium. Co to oznacza? Jest to korzyść przede wszystkim dla pracowników takich agencji, którzy mogą uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach, a agencje mogą otrzymać nagrody przeznaczone tylko dla partnerów premium. Nie oznacza to jednak, że pracownicy Google będą prowadzić kampanie klientów takich agencji.

 

Jak sprawdzić, czy agencja jest certyfikowanym partnerem Google?

Chcesz sprawdzić, czy wybrana firma to certyfikowana agencja partnerska Google? W tym celu:

 • zapytaj o to przedstawicieli agencji,
 • sprawdź, czy agencja chwali się statusem na stronie - jeśli jest partnerem Google, z pewnością znajdziesz taką informację na stronie wraz z logo partnerów Google.

 

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając agencję partnerską?

Podejmując współpracę z agencją partnerską Google, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej status, ale także na kilka elementów, które mogą wpłynąć na skuteczność Twoich kampanii i sposób obsługi. Wśród tych elementów znajdują się:

 • doświadczenie - sprawdzone agencje Google Ads zatrudniają specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w optymalizacji kampanii i dzielą się swoją wiedzą z młodszymi stażem pracownikami;
 • referencje - to jeden z kluczowych elementów, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru agencji partnerskiej Google. Pozytywne opinie klientów świadczą nie tylko o skuteczności, ale także profesjonalizmie, stałym kontakcie i sprawnej obsłudze;
 • znajomość Twojego rynku - Twoja branża jest specyficzna, bardzo konkurencyjna lub mało znana? Zanim podejmiesz współpracę z certyfikowanym partnerem Google Ads, sprawdź, cz ma doświadczenie na Twoim rynku i czy prowadziła już podobne kampanie do Twojej. Brak doświadczenia w Twojej branży nie powinien jednak dyskredytować konkretnej agencji, ponieważ wykwalifikowany specjalista jest w stanie poprowadzić i zoptymalizować kampanię niezależnie od branży, czerpiąc wiedzę z pracy z innymi klientami. Doświadczenie możesz potraktować jako dodatkowy bonus.

Sprawdź, jak wybrać agencję Google Ads i jakie pytania zadać przed podpisaniem umowy.

 

Czy warto wybrać agencję partnerską Google?

Jakie korzyści wiążą się ze współpracą z partnerem Google? Są to min.:

 • pewność realizacji pewnych standardów obsługi aprobowanych przez Google,
 • gwarancja stosowania aktualnych wytycznych w zakresie optymalizacji kampanii,
 • możliwość współpracy z ekspertami mającymi certyfikaty potwierdzające ich umiejętności,
 • praca z agencją, która ma doświadczenie w realizacji kampanii na określonych przez Google budżetach.

To sprawia, że warto współpracować z partnerami Google, jednak nie jest to jedyny sposób na osiągnięcie efektów sprzedażowych.

 

Dlaczego warto wybrać agencję ze statusem Partnera Google?

Za wyborem agencji partnerskiej Google przemawia kilka argumentów. Są to m.in.:

 • stosowanie sprawdzonych metod reklamowych,
 • bycie na bieżąco z nowinkami i zmianami w systemie reklamowym Google Ads,
 • dostęp do funkcji beta w Google Ads oraz pomocy technicznej,
 • wysoki poziomu obsługi i merytoryczne wsparcie dla klientów,
 • współpraca z Google
 • gwarancja wydania środków na skuteczne i sprawdzone metody.

 

Agencja partnerska Google stosuje sprawdzone metody reklamowe

Aby otrzymać status partnera Google, agencja musi spełnić szereg wymagań dotyczących skuteczności. Na bieżąco musi śledzić trendy i zmiany w systemie Google Ads, by gwarantować klientom sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Pracownicy certyfikowanych agencji partnerskich Google muszą posiadać certyfikaty Google Ads, które potwierdzają ich kwalifikacje i praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia i optymalizacji kampanii. Z pewnością jest to jeden z czynników wpływających na wysoką jakość obsługi partnerów Google.

 

Agencje partnerskie Google na bieżąco śledzą zmiany w systemie Google Ads

Agencje partnerskie Google muszą być na bieżąco z nowinkami i zmianami w systemie reklamowym Google, a także z trendami reklamowymi. Znają skuteczne techniki, potrafią zoptymalizować kampanię w taki sposób, by przynosiła satysfakcjonujące efekty. Nie oznacza to jednak, że agencje pozbawione statusu partnera Google nie są skuteczne. Wzrost sprzedaży możesz osiągnąć z każdą agencją, pod warunkiem, że wie, w jaki sposób zbierać i analizować dane o rynku, kampanii oraz konkurencji.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Partnerzy Google mają dostęp do funkcji beta

Certyfikowane agencje partnerskie Google mają dostęp do funkcji beta w systemie Google Ads. Są to funkcje testowane jeszcze przed udostępnieniem ich dla wszystkich kont. Zazwyczaj obejmują one najnowsze aktualizacje systemu. Jeśli oddajesz swoje konto i kampanię w ręce partnera Google, możesz z nich skorzystać wcześniej od konkurencji. Nie oznacza to jednak, że bez korzystania z funkcji beta nie jesteś w stanie osiągnąć satysfakcjonujących efektów.

 

Dzięki współpracy z certyfikowaną agencją masz bezpośredni dostęp do Google

Jeśli Twoja kampania prowadzona przez partnera Google napotka jakiekolwiek problemy, agencja może się kontaktować bezpośrednio z obsługą techniczną Google. W ten sposób Twój problem może zostać szybciej rozwiązany. Jeśli prowadzisz działania samodzielnie lub z pomocą agencji bez statusu Google Partner, nie masz bezpośredniej możliwości kontaktu z ekspertami z Google. Jeśli napotkasz problem i nie umiesz go rozwiązać, trudno będzie Ci znaleźć rzetelną pomoc.

 

Certyfikowany partner Google to wysoka jakość obsługi

Zazwyczaj agencje mające status partnerów Google oferują klientom wysoką jakość obsługi oraz merytoryczne wsparcie. Jako klient możesz liczyć na wyczerpujące odpowiedzi na Twoje pytania oraz otrzymywanie kompleksowych raportów miesięcznych na temat skuteczności kampanii. Pamiętaj jednak, że stopień i jakość obsługi klienta zależą nie od posiadania statusu partnera Google, tylko od osób pracujących w konkretnej agencji, ich zaangażowania i rzetelności.

 

Agencja Google Parter to pewność inwestycji

Jeśli chcesz zacząć reklamować się w Google i mieć pewność dobrze zainwestowanych środków, możesz wybrać agencję Google Partner. Dlaczego? Ponieważ zwiększa ona szansę na to, że Twoje pieniądze zostaną wykorzystane w odpowiedni sposób i przyniosą zwrot z inwestycji. Partnerzy Google z pewnością nie będą stosować przestarzałych lub nieskutecznych metod, ponieważ ich działania są na bieżąco weryfikowane przez potentata z Mountain View. Możesz także sam sprawdzać skuteczność działań, poznając wskaźniki skuteczności kampanii Google Ads.

 

FAQ - najczęstsze pytania o partnerów Google

Jaka jest różnica między partnerem Google a partnerem Google Premium?

Partner Google i partner Google Premium muszą spełnić inne wymagania do uzyskania swojego statusu. Każdy z nich gwarantuje jednak wysoką jakość obsługi, stosowanie sprawdzonych i skutecznych metod oraz dostęp do wsparcia technicznego Google.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Jak znaleźć certyfikowaną agencję partnerską Google?

Szukasz agencji partnerskiej Google? Najszybciej i najłatwiej możesz jej poszukać w internecie. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło “agencja partnerska Google Ads”, a otrzymasz listę wyników z agencjami, które mają określony status.

 

Czy muszę współpracować z agencją partnerską Google?

Nie. Agencja partnerska Google może stanowić symbol jakości, ale jeśli skorzystasz z usług freelancera z wieloletnim doświadczeniem lub agencji bez statusu partnera, również możesz generować sprzedaż z Google Ads i zapewnić sobie wzrost dochodów.

 

Podsumowanie

Chcesz zainwestować w Google Ads bez obaw o merytoryczną wiedzę specjalistów oraz skuteczność ich metod? Wybierz agencję partnerską Google. W jej zespole pracują osoby, które znają i stosują w praktyce sprawdzone metody reklamowe, mają wysokie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną na temat kampanii Google Ads. Wówczas masz pewność, że inwestujesz pieniądze w wysoką jakość obsługi i merytoryczne wsparcie. Pamiętaj jednak, że efektywność Google Ads zależy również od doświadczenia konkretnego specjalisty, jego wiedzy o branży oraz umiejętności optymalizacyjnych.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarki sportowej, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym – do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Dlaczego warto współpracować z agencją partnerską Google?

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 166 głosów

UDOSTĘPNIJ