Squarespace - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Zestawienie CMS Squarespace 1

Squarespace to jeden z systemów do samodzielnego tworzenia strony internetowej, które wchodzą w nasze zestawienie CMS. Co wyróżnia system Squarespace? Jakie są jego wady, zalety i dla kogo jest polecany? W tym artykule poddajemy go dogłębnej analizie pod każdym kątem. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie. 

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest system Squarespace?

Squarespace, jako system CMS, dużą wagę przykłada do estetycznej prezentacji treści wizualnej. Dlatego poleca się go przede wszystkim dla projektantów, grafików, fotografów i innych osób działających w branży kreatywnej. Squarespace pozwala na łatwe zbudowanie stylowej i profesjonalnej witryny, bez konieczności posiadania wiedzy na temat programowania stron internetowych. Nie jest on systemem typu open source, więc nie daje możliwości samodzielnej pracy nad stroną. Nad jej sprawnością czuwają wewnętrzni programiści.

 

System CMS Squarespace, źródło: https://www.squarespace.com/

 

Jak stworzyć stronę za pomocą Squarespace? 

 1. Zarejestruj się na Squarespace.
 2. Wybierz szablon, który najbardziej Ci odpowiada.
 3. Dostosuj szablon do swoich potrzeb.
 4. Stwórz odpowiednie podstrony.
 5. Upublicznij swoją witrynę Squarespace.

 

System Squarespace - cena

Jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze systemu CMS jest cena. Ile kosztuje system Squarespace? Pierwsze dwa tygodnie są darmowe, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy system Ci odpowiada. Późniejsze koszta są zależne od tego, jaką formę współpracy wybierzesz. Squarespace oferuje cztery różne plany cenowe, które różnią się w zależności od częstotliwości realizacji opłat i wybranych funkcji planu. 

Squarespace - cena subskrypcji rocznej, źródło: https://www.squarespace.com/

Squarespace - cena subskrypcji miesięcznej, źródło: https://www.squarespace.com/

 

Zestawienie CMS - zalety i wady Squarespace

Osoby korzystające z CMS Squarespace doceniają między innymi: 

 • Szeroki wybór stylowych szablonów;
 • Pełne wsparcie techniczne 24/7;
 • Nielimitowana pamięć masowa systemu;
 • System dobrze zoptymalizowany pod urządzenia mobilne;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

Wśród wad systemu Squarespace najczęściej wymieniane są:

 • Brak możliwości tworzenia wielojęzycznych stron; 
 • Brak możliwości wykorzystywania wtyczek (np. Yoast dla wsparcia SEO);
 • Strony tworzone ze Squarespace mają niskie wyniki w Google Page Speed Too.

 

Jakie funkcje zapewnia system CMS Squarespace?

Głównym zadaniem Squarespace jest wsparcie samodzielnego tworzenia strony internetowej. System oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, które usprawnią działanie witryny i pomogą dotrzeć do większej grupy odbiorców. Jakie dodatki oferuje system Squarespace? 

 

Połączenie konta Squarespace z innymi platformami 

Konto na Squarespace można w prosty sposób połączyć np. z Facebookiem, Instagramem, Youtubem, Pinterestem itp. Dzięki temu można łatwo udostępniać treści z mediów społecznościowych na swojej stronie, a także śledzić wszystkie działania z jednego panelu. W systemie można również dodać przycisk udostępniania treści w mediach społecznościowych dla swoich czytelników.

 

Prowadzenie kampanii mailingowej

Usługa prowadzenia kampanii mailingowej jest dodatkowo płatna, ale bardzo przydatna. Dzięki niej możesz przechwytywać adresy mailowe użytkowników i wysyłać do nich swoje treści bezpośrednio ze Squarespace. Szczególnie przydatne jest to, że kampanią mailingową i kampanią e-Commerce możesz zarządzać z jednego miejsca. 

Więcej na temat prowadzenia kampanii mailingowej możesz się dowiedzieć z naszego artykułu o tym, jak zwiększyć ruch na stronie. 

 

Dostosowanie witryny do prowadzenia sprzedaży internetowej

Jeżeli planujesz prowadzić działania e-Commerce na swojej stronie, Squarespace oferuje szereg funkcji sprzedażowych m.in: nieograniczona możliwość dodawania produktów do sklepu, elastyczne warianty produktów (rozmiary, kolory itp.), łatwe zarządzanie zapasami, dostosowywanie podatków do sprzedaży, sprzedaż offline, możliwość sprzedaży produktów fizycznych, cyfrowych, a także usług. Warto podkreślić jednak, że główną funkcją Squarespace nie jest sprzedaż, dlatego wiele osób zauważa, że ta funkcja nie jest na tyle prosta i intuicyjna w użyciu jak np. w systemie Shopify.

 

Pozycjonowanie strony a system Squarespace

Czy CMS Squarespace jest dobry dla SEO? W tej kwestii zdania są sporne. Squarespace daje szerokie możliwości pod kątem pozycjonowania, ale osobom początkującym trudno będzie się w nich odnaleźć. Squarespace nie daje możliwości dodawania wtyczek takich jak popularny Yoast, wszystkie dostępne funkcje są wbudowane w system. Z jednej strony jest to duże ułatwienie, ale z drugiej, trzeba wiedzieć, jak się nimi posługiwać. Co zapewnia CMS Squarespace? Możesz między innymi dodawać meta title, meta description, opisy alt, możesz uzyskać certyfikat SSL, wykorzystywać plik robots.txt, edytować plik .htaccess, wdrażać CDN itp. Funkcje są jednak dość “rozsypane” po stronie, przez co korzystanie z nich nie jest intuicyjne. 

Jeżeli pozycjonowanie stron jest Ci całkowicie obce i brakuje Ci zaawansowanej wiedzy z tego zakresu, lepiej będzie się zdecydować na inny system. Sprawdź nasze pełne zestawienie CMS! 

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron z naszych artykułów:

 

Bezpieczeństwo strony w Squarespace

Dużą zaletą Squarespace jest wysoki poziom bezpieczeństwa systemu. Po wykupieniu rocznej subskrypcji w gratisie zyskujesz dostęp do domeny, po roku będziesz musiał go wykupić w standardowej cenie. Poza nazwą domeny, Squarespace zapewnia także bezpłatny certyfikat SSL na rok, który szczególnie zabezpiecza witrynę. Sprawdź, dlaczego certyfikat SSL jest tak istotny, w naszym artykule

Ten system CMS zapewnia także automatyczne tworzenie kopii zapasowych, które są je przechowywane na serwerach podstawowych i pomocniczych. Masz także możliwość przechowywania plików na zewnętrznych, fizycznych dyskach pamięci. Jeśli przez przypadek zdarzy Ci się usunąć jakiś post, Squarespace zapewnia bezproblemowe przywrócenie treści do 30 dni. 

 

Wsparcie techniczne CMS Squarespace

Między innymi ze względu na to, że Squarespace nie jest system open source, możesz liczyć na wsparcie techniczne specjalistów 24/7. Możesz kontaktować się z nimi mailowo, telefonicznie, na Twitterze, Facebooku, a także za pomocą chatboxu. Squarespace zapewnia także szeroką bazę wiedzy dotyczącą korzystania z systemu, możesz zapoznać się z samouczkami, poradnikami i szeroką bazą nagrań video. 

 

Zestawienie CMS - Squarespace. Podsumowanie

Squarespace ma pewne wady, ale przekonuje wiele osób wysokim poziomem bezpieczeństwa, estetycznym designem i pełnym wsparciem technicznym. Jeżeli szukasz systemu, który będzie skupiał się na treściach blogowych i wizualnych, prawdopodobnie Squarespace będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Jeżeli natomiast najistotniejsze jest dla Ciebie pozycjonowanie stron i sprzedaż internetowa, Squarespace nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Mając inne oczekiwania wobec witryny, warto jeszcze raz przejrzeć pełne zestawienie CMS i zastanowić się nad innym systemem np. Weebly lub Drupal.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Squarespace - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ