Ghost - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

zestawienie cms ghost 1

Ilość dostępnych na rynku systemów CMS sprawia, że bez problemu można znaleźć takie rozwiązanie, które spełni wszystkie indywidualne oczekiwania i potrzeby. Dla kogo został stworzony CMS Ghost? To kreator prostych stron internetowych, którym sprawdzi się osobom poszukującym nieskomplikowanych, tanich systemów CMS.

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest CMS Ghost?

Ghost to dobry CMS dla osób, które chcą stworzyć prostą, nieskomplikowaną witrynę, służącą np. tylko do publikacji postów blogowych. Pozwala na sprawne zarządzanie treścią. Jest to w dodatkuCMS typu open source, dzięki czemu daje możliwość kontrolowania procesu tworzenia strony. Niestety, wielu użytkowników skarżyło się na poziom funkcjonalności całego systemu.  Czy to oznacza, że nie warto decydować się na CMS Ghost? Skądże! To bardzo dobry CMS, jednak sprawdzi się zdecydowanie lepiej w przypadku prostych, niewymagających wysokiego poziomu personalizacji stron.

 

 

Zalety systemu CMS Ghost 

CMS Ghost cieszy się dobrą opinią wśród wielu użytkowników. Co chwalą przede wszystkim?

 • Prosty, nieskomplikowany system
 • Efektowne, stylowe motywy
 • Sprawne aktualizacje systemu
 • Dobrze przygotowane poradniki
 • Szybkość działania systemu.

 

Wady systemu CMS Ghost

Analizując pełne zestawienie CMS można się spotkać z tym, że wiele osób porównuje CMS Ghost z Wordpressem. W jakich aspektach Ghost traci? Jakie są jego wady?

 • Nie pozwoli na stworzenie bardziej zaawansowanej witryny
 • Wymaga wiedzy o kodowaniu
 • Wysoki koszt w przypadku budowania większej strony;
 • Małe wsparcie społeczności
 • Problemy z funkcjonalnością systemu.

Jaka jest cena CMS Ghost?

Cena systemu Ghost jest zależna od wielu czynników. Jednym z czynników decydujących o wysokości opłaty jest ilość potencjalnych użytkowników korzystających z witryny. Istotne jest również to, czy opłaty za subskrypcję będą miesięczne czy roczne. Poza tymi czynnikami, oferowane ceny dzielą się również na cztery różne plany, które różnią się poziomem funkcjonalności. Warto jednak wiedzieć, że można wykorzystać 14-dniowy darmowy okres próbny i sprawdzić, jak działa CMS Ghost.

Ceny planów w CMS Ghost źródło: https://ghost.org/

Pozycjonowanie strony w CMS Ghost

CMS Ghost ma świetnie przygotowane narzędzia SEO, aby sprawnie realizować pozycjonowanie stron internetowych. Wśród najważniejszych funkcji SEO w tym systemie wymienia się między innymi optymalizację grafik, połączenie z Google Sitemaps oraz Google AMP, automatyczne generowanie plików robots.txt, niestandardowe struktury adresów URL.

Chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu stron? Sprawdź nasze artykuły: 

Bezpieczeństwo stron w CMS Ghost

Twórcy CMS Ghost przykładają szczególną wagę do wysokiego poziomu bezpieczeństwa witryn. Stale udoskonalają system w oparciu o najnowsze rekomendacje. Mają również powołany specjalny zespół ds. bezpieczeństwa.
W CMS Ghost między innymi zostają również zapewnione:

 • Automatyczny SSL;
 • Walidacja danych;
 • Wykorzystywanie zakodowanych tokenów;
 • Standardy uwierzytelniania OWASP

 

Wsparcie techniczne w CMS Ghost

Jedną z wad CMS Ghost jest ograniczone wsparcie społeczności użytkowników w porównaniu do rozbudowanych platform społecznościowych innych CMS’ów. Należy jednak przyznać, że jest to aspekt stale rozwijany. Twórcy CMS Ghost przykładają również wagę do uzupełniania potrzebnej dokumentacji, na stronie można również znaleźć przydatne poradniki korzystania z platformy.CMS Ghost oferuje wsparcie techniczne, jednak zakres pomocy jest uzależniony od wykupionego pakietu.Dla dwóch podstawowych pakietów jest zapewnione wsparcie mailowe, przy kolejnych można skorzystać z wsparcia priorytetowego.  Najdroższe pakiety obejmują wsparcie przy migracji konta (sprawdź,jak przygotować się do migracji konta) oraz umowę SLA.

 

Zestawienie CMS - Ghost

Ghost ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Warto dać mu szansę, bo to bardzo prosty i bezpieczny system, który dodatkowo pozwala na sprawne pozycjonowanie strony. Ten kreator świetnie się sprawdzi w przypadku budowania np. bloga lub portfolio. Jeśli natomiast masz inne oczekiwania wobec systemu, zapoznaj się z naszym zestawieniem CMS - znajdziesz tam coś dla siebie. 

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ghost - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ