Silverstripe - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Zestawienie CMS SilverStripe

Silverstripe to CMS dostępny w chmurze, który umożliwia firmom tworzenie, zarządzanie, modyfikowanie i aktualizowanie treści na swojej stronie internetowej. Obok Wordpressa, Drupala i Joomli jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Z czego wynika jego popularność, czy do obsługi wymagana jest wiedza programistyczna i w jakich sytuacjach się sprawdzi? Zobacz, co wyróżnia Silverstripe i czy pasuje do Twoich wymagań.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Silverstripe - dlaczego warto?

Jak piszą twórcy Silvestripe’a na swojej stronie, system ten umożliwia dopasowanie treści do każdego typu witryny, jest elastyczny i nadaje stronie profesjonalny wygląd. Co jeszcze sprawia, że stanowi jeden z najpopularniejszych systemów CMS na świecie?

 • możliwość podstawowej edycji strony bez znajomości kodu HTML,
 • łatwa edycja za pomocą metody “przeciągnij i upuść”,
 • możliwość planowania publikacji, przywracania wcześniejszych wersji strony i przeglądania historii zmian,
 • możliwość zarządzania uprawnieniami poszczególnych użytkowników.

 

Jak zarządzać stroną internetową z CMS Silverstripe?

Zarządzanie stroną internetową zbudowaną na CMS Silverstripe nie sprawi trudności nawet początkującym użytkownikom. Tworzenie treści odbywa się poprzez dodawanie blogów, co ułatwia późniejszą edycję i ewentualne zmiany. Menu CMS Silverstripe jest zwarte i intuicyjne, a edycji można dokonywać zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach, jak i tabletach i smartfonach. Użytkownik może podejrzeć wygląd konkretnej strony przed publikacją.

Panel administracyjny stron zbudowanych na CMS SilverStripe

 

Łatwa edycja strony z CMS Silverstripe

System CMS Silverstripe jest zbudowany w taki sposób, by strony mogły edytować osoby, które nie mają doświadczenia w programowaniu i nie znają języków programowania. Treści, obrazy, pliki i linki można dodawać bezpośrednio z poziomu przeglądarki, bez konieczności ingerencji w kod HTML. Na stronie można dodawać także multimedia (np. filmy z YouTube i Vimeo), zdjęcia z Flickra czy prezentacje multimedialne ze SlideShare. 

 

Dodatkowe wtyczki i rozszerzenia Silverstripe

Silverstripe nie może pochwalić się tak dużą i rozbudowaną gamą rozszerzeń i wtyczek, jak np. WordPress. W bibliotece znajduje się ponad 2500 rozszerzeń. Sprawia to, że skalowalność może być utrudniona. Dlatego też Silverstripe sprawdzi się dla witryn, które mają do kilkudziesięciu podstron i potrzebują intuicyjnego, kompaktowego interfejsu przyjaznego dla początkujących użytkowników.

 

Pozycjonowanie stron zbudowanych na Silverstripe

Silverstripe oferuje kilka funkcji, które mogą być przydatne przy pozycjonowaniu stron. Użytkownik może dowolnie edytować adresy URL i tworzyć własne meta tagi (title i description) oraz dodawać sekcję FAQ. Do wbudowanych funkcji w zakresie pozycjonowania SilverStripe należą także:

 • oznaczanie nagłówków jako H1, H2 itd.,
 • dodanie opis alternatywnego obrazu,
 • dodawanie linków wewnętrznych i zewnętrznych,
 • oznaczanie linków jako nofollow,
 • edycja anchorów,
 • tworzenie niestandardowych stron 404.

Dzięki dodatkowym wtyczkom:

 • można stworzyć mapę strony w formacie XML,
 • można edytować linki kanoniczne,
 • można zarządzać plikiem robots.txt,

Co więcej, Silverstripe generuje “czysty” kod HTML, co również ułatwia pozycjonowanie Silverstripe i korzystanie ze strony przez użytkowników.

 

Cena Silverstripe

CMS Silverstripe, podobnie jak inne systemy zarządzania treścią, jest udostępniany w trybie open source, co oznacza, że za pobranie oprogramowania, jego instalację i korzystanie z niego nie ponosisz żadnych opłat. Koszty generuje za to hosting, wykup domeny oraz ewentualne dodatkowe wtyczki i rozszerzenia. 

 

Wsparcie techniczne

Silverstripe oferuje szerokie wsparcie techniczne. Pomoc dostępna jest poprzez forum, kanał  Slack. Twórcy udostępniają rozbudowaną dokumentację techniczną. Jako użytkownik możesz zgłaszać problemy techniczne, potrzebę nowych funkcji. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z CMS Silverstripe, możesz pobrać darmową wersję demonstracyjną.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Silverstripe - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ