October CMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

zestawienie cms october cms

Szukając taniego systemu CMS można natknąć się na wiele propozycji, ale wiele z nich nie są warte uwagi. Czy podobnie jest z October CMS? Poddaliśmy analizie jego cechy i wyszczególniliśmy mocne i słabe strony. 

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest October CMS?

October CMS to oparty na frameworku Laravel PHP kreator stron internetowych. Został on stworzony jako open source CMS, przez co prawdopodobnie będzie wymagał wsparcia programistów przy tworzeniu witryny. Mimo to firma zapewnia, że jest to system prosty w użyciu zarówno dla programistów, jak i przeciętnych użytkowników. 

 

Jakie funkcje oferuje October CMS? 

Celem stworzenia tego systemu CMS była realizacja prostego, taniego kreatora, który da szerokie możliwości edycji i dostosowania projektu do własnych potrzeb.  Czy się udało? 

 

Zalety systemu October CMS

 • Brak ograniczeń przy personalizacji strony (struktura, HTML, CSS, kodowanie);
 • Szybkie tworzenie strony dzięki użyciu komponentów;
 • Prosty język szablonów (Twig);
 • Wbudowany edytor kodu;
 • Szybko ładująca się strona;
 • Łatwy w zarządzaniu treścią;
 • Oferuje bezpłatną wtyczkę tłumaczenia treści;
 • Interfejs jest dostępny w 36 językach;
 • Dostępna wersja demo do wypróbowania.

 

Wady systemu October CMS:

 • Był tworzony “przez programistów dla programistów”, więc może sprawiać kłopoty osobom, które nie mają doświadczenia w tym zakresie;
 • Mnie popularny;
 • Mniejsza społeczność użytkowników;
 • Słabo rozwinięta dokumentacja systemu;
 • Ograniczony dostęp do wsparcia technicznego. 

 

Ile kosztuje system October CMS?

October CMS jest dostępny w czterech planach cenowych, które są dopasowane do potrzeb i oczekiwań różnych użytkowników. Pay as you go jest polecany dla niezależnych programistów, plan Bronze jest polecany dla osób indywidualnych, które potrzebują prostej, dobrze działającej witryny, plan Silver będzie idealny dla małych i średnich firm, natomiast Gold dla dużych. Warto też podkreślić, że October CMS pozwala na skorzystanie za darmo z wersji demo systemu.

 

Plany cenowe w October CMS, źródło: https://octobercms.com/

 

Dla kogo jest ten CMS?

October CMS został stworzony z myślą o programistach, dlatego może sprawiać problemy przeciętnym użytkownikom. Poleca się go osobom, którym zależy na wysokim stopniu personalizacji witryny i niskich kosztach korzystania z systemu. 

 

Dodatki do October CMS 

Aby zapewnić najwyższy poziom wydajności systemu i dopasowanie do potrzeb użytkowników, October CMS oferuje szereg wtyczek z zakresu content marketingu, pozycjonowania stron internetowych, tłumaczeń, edycji obrazu, mediów społecznościowych, bezpieczeństwa, remarketingu itp. 

Najpopularniejsze wtyczki w October CMS, źródło: https://octobercms.com/

 

Pozycjonowanie stron w October CMS 

October CMS jest świetnie przygotowany do pozycjonowania stron internetowych. Wśród możliwych do wykorzystania wtyczek jest aż 46 wtyczek dedykowanych SEO. Na pozycjonowanie stron w October CMS wpływa również fakt, że jest to open source CMS i stronę można dowolnie dostosować do własnych potrzeb. 

Dowiedz się więcej na temat SEO:

 

Bezpieczeństwo systemu October CMS 

October CMS jest uznawany za bezpieczny i sprawdzony. Mimo to część osób zarzuca mu, że nie został wystarczająco sprawdzony pod tym względem, ponieważ korzysta z niego zdecydowanie mniejsza liczba użytkowników niż z innych CMS’ów, np. Wordpressa. Analizując jednak obiektywnie funkcje tego systemu, należy przyznać, że October CMS jest świetnie zabezpieczony przed ewentualnymi atakami hakerskimi. Można również skorzystać z wtyczek, które mogą pozwolić na dodatkowe zabezpieczenie strony. 

 

Wsparcie techniczne w systemie October CMS 

Twórcy October CMS oferują szeroko rozwiniętą dokumentację systemu oraz wiele poradników dotyczących korzystania niego. Użytkownicy pakietu Gold mają również możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia technicznego Premium. Każdy użytkownik może również uzyskać tradycyjną pomoc mailową, ale wyłącznie w przypadkach błędów, problemów ze stroną sprzedażową lub kontem. Nie można tam uzyskać specjalistycznej pomocy technicznej. 

 

Zestawienie CMS - October CMS. Podsumowanie 

October CMS mimo tego, że nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, przedstawia wiele mocnych zalet i warto go rozważyć jako CMS dla swojej nowej strony internetowej. Jest stylowy, wygodny i bezpieczny - to mocne zalety. Bez wątpienia sprawdzi się osobom, które chcą stworzyć rozbudowaną, silnie spersonalizowaną stronę internetową.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
October CMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ