Quick CMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

zestawienie cms quick cms 1

Quick CMS to jeden z najpopularniejszych, polskich systemów CMS, a w dodatku jest darmowy. Wiele osób docenia go również za prosty system, który nie będzie mocno obciążać wybranego serwera. Jakie funkcje ma Quick CMS? Kto powinien się zdecydować na ten system? Sprawdź naszą analizę! 

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest system Quick CMS? 

Quick CMS to system typu open source, napisany został w popularnym języku PHP. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć lekką, prostą stronę internetową, ponieważ Quick CMS nie obciąży mocno serwera. Warto szczególnie podkreślić, że jest to system polski, który rozwija się od 2006 roku i jest wykorzystywany w kolejnych krajach. Czy jednak ten system CMS wygrywa z konkurencją? Na co warto uważać? 

 

Zalety Quick CMS

 • Łatwe zarządzanie stroną - system bardzo łatwo się zarządza z perspektywy administratora. Użytkownicy chwalą sobie, że zapoznanie się z systemem i zrozumienie jego działania trwa nie dłużej niż 15 minut. Dostępne jest również wiele samouczków. Sam system jest łatwy do wdrożenia, można go w prosty sposób pobrać ze strony internetowej. 
 • Szybkość działania systemu - Quick CMS jest bardzo szybki, co zdecydowanie poprawia komfort korzystania ze strony. 
 • Lekki system - ten CMS został przygotowany w oparciu o autorski skrypt, którego waga wynosi zaledwie kilka KB. 
 • Bezpieczeństwo - system zapewnia nie tylko pełne bezpieczeństwo strony, ale także oferuje roczną gwarancję w płatnym pakiecie.
 • Wysokie standardy - system Quick CMS został przygotowany w taki sposób, by spełniać najważniejsze standardy i zapewnić pełną funkcjonalność strony. Ten CMS spełnia m.in standardy HTML 5, CSS, MVC i WAI. 

 

Wady Quick CMS

 • Niewiele wtyczek - darmowa wersja Quick CMS nie zapewnia tak wielu motywów i wtyczek, jak konkurencyjne rozwiązania lub płatna wersja Quick. 
 • Wymaga znajomości PHP, CSS i HTML - jest to CMS open source, więc wprowadzanie zmian, dostosowywanie strony do swoich potrzeb będzie wymagało znajomości języka PHP. Dodatkowo, zmiany na stronie wymagają także edycji szablonów graficznych, a więc umiejętności pracy z CSS i HTML. 
 • Nieprzeznaczony dla dużych stron - Quick CMS powstał z myślą o stronach małych i średnich firm, wtedy może działać sprawnie. Nie poradzi sobie z witryną, która zawiera ponad 2000 podstron i równie dużo zdjęć. 
 • Ryzyko kary finansowej - system Quick CMS to darmowe narzędzie. Istnieje jednak kontrowersyjny zapis w regulaminie, który mówi o tym, że gdy korzysta się z tego systemu i zmieni się stopkę na swojej stronie, należy się liczyć z umowną karą finansową w wysokości 1999 zł. 

 

 Jak pobrać Quick CMS?, źródło: https://opensolution.org/

 

Funkcjonalność systemu Quick CMS

Quick CMS to darmowy system, który zapewnia szereg ciekawych funkcji. Jednak dla osób, które potrzebują lepszych, bardziej rozwiniętych rozwiązań, są również dostępne dwa płatne systemy: Quick CMS Ext oraz Quick CMS Ext+. 

 

Funkcje systemu Quick CMS, źródło: https://opensolution.org/

Znajdź więcej darmowych narzędzi dla nowych stron internetowych:

 

Pozycjonowanie strony w Quick CMS

Quick CMS bardzo dobrze radzi sobie z pozycjonowaniem stron internetowych. Wynika to głównie z faktu dobrego dostosowania zarządzania treścią - system pozwala na wykorzystanie meta descriptions, tytułów, nadawanie nazw linkom. Dodatkowo system wyróżniają przyjazne linki i dobrze przygotowany kod źródłowy, które świetnie wpływają na pozycjonowanie stron internetowych. Wszystkie pakiety cenowe są objęte wsparciem SEO, jednak im droższy pakiet, tym więcej możliwości. 

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron internetowych:

 

Bezpieczeństwo CMS’u Quick CMS

Quick CMS to bezpieczny system, który jest od lat aktualizowany i usprawniany, by spełniać najlepsze standardy bezpieczeństwa. System jest spójny, a wysoki poziom bezpieczeństwa wynika przede wszystkim z faktu, że wszystkie dodatki do systemu są projektowane przez te same osoby, które od lat pracują przy systemie. Nowe funkcje działają sprawnie i nie powodują zagrożenia dla strony. Decydując się na rozszerzoną wersję Quick CMS, czyli na Quick CMS Ext można uzyskać dodatkowe mechanizmy zabezpieczające. 

 

Wsparcie techniczne w systemie Quick CMS

Quick CMS ma szeroką społeczność użytkowników z Polski, dlatego z łatwością można uzyskać wsparcie techniczne w języku polskim. W taki sposób została przygotowana cała dokumentacja i poradniki. Można również skorzystać z forum dyskusyjnego. Wyróżnia ich również to, że stale szkolą webmasterów, którzy dbają o bezpieczeństwo stron w oparciu o Quick CMS. Osoby, które decydują się na Quick CMS Ext lub Quick CMS Ext+ mają również zapewnioną roczną gwarancję. Administracja zapewnia jednak, że niejednokrotnie wspierała użytkowników nawet po upływie roku od wykupienia skryptu. Dla Quick CMS Ext i Quick CMS Ext+ zapewnione jest również stałe wsparcie techniczne. 

 

Zestawienie CMS - Quick CMS. Podsumowanie 

To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy. Darmowy CMS oferuje ograniczoną liczbę funkcji, dlatego warto rozważyć zakup rozszerzonej wersji. Darmową wersję wykorzystuje wiele osób w ramach testu przed wykupieniem płatnej edycji Quick.Cms.Ext.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Quick CMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ