Typo3 - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

zestawienie cms typo3 widoczni 1

To jeden ze starszych systemów CMS dostępnych na rynku, ich pierwsze działania sięgają 1998 roku. TYPO3 wciąż cieszy się dużym zaufaniem wśród inwestorów zarówno ze względu na jego świetne wykonanie, jak i ze względu na fakt, że to jeden z nielicznych, darmowych systemów CMS. Kto powinien się zdecydować na CMS TYPO3? Poddaliśmy ten system ciekawej analizie, sprawdziliśmy jego wady i zalety.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest CMS TYPO3? 

TYPO3 to bardzo dobry kreator, którego wyróżnia powszechna dostępność. Jest to darmowy CMS, który daje szerokie możliwości pod kątem personalizacji, dostosowania systemu do swoich oczekiwań, potrzeb. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że TYPO3 to CMS open source. Niesie to ze sobą wiele zalet, ale wymaga również szerokiej wiedzy i doświadczenia w pracy z językiem PHP. Jest to system, który nie będzie przyjazny dla przeciętnego użytkownika i powinien być dostosowywany przez odpowiedniego programistę. System CMS TYPO3 sprawdzi się w przypadku większych stron, szczególnie tych z treścią w różnych językach

 

Zalety CMS TYPO3

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • Może obsługiwać nawet dużą ilość treści;
 • Wiele funkcji do wykorzystania;
 • Możliwość integracji z różnego rodzaju platformami;
 • Możliwość szczegółowej personalizacji strony;
 • Darmowy CMS.

 

Wady CMS TYPO3

 • Nie jest łatwy w instalacji i konfiguracji, nie nadaje się dla początkujących;
 • Konieczne jest posiadanie serwera o dużej wydajności;
 • Dedykowane wsparcie techniczne jest dodatkowo płatne;
 • Możliwy do wykorzystania tylko, gdy witryna ma więcej niż 20 stron.

 

Funkcjonalność systemu TYPO3

System CMS TYPO3 to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują zaawansowanego narzędzia do przygotowania silnej, bezpiecznej, funkcjonalnej strony. O tym, jak dobrze jest zorganizowany ten CMS, mówią chociażby jego główne funkcje. 

 

Inteligentne zarządzanie treścią

TYPO3 zapewnia sprawne, intuicyjne tworzenie treści oraz ich edycję. Treść łatwo jest modelować, a także planować. Edycję można realizować zarówno w interfejsie, jak i na zapleczu strony. System zapewnia także możliwość edycji obrazu. Stronę witryny można sprawdzić w podglądzie jeszcze przed publikacją. 

 

Dobre praktyki User Experience 

TYPO3 pozwala na tworzenie treści w wielu kanałach jednocześnie i zapewnia zoptymalizowanie ich pod kątem nowoczesnych platform. Wykorzystywane style i szablony można dowolnie spersonalizować. Ten system CMS gwarantuje szczególny komfort użytkownikom ze względu na zintegrowanie strony z treściami mobilnymi. 

 

Profesjonalne oprogramowanie open source

CMS jest realizowany jako system open source z wykorzystaniem znanego, sprawdzonego języka PHP. TYPO3 wykorzystuje też między innymi komponent Symfony. Stworzona struktura organizacyjna systemu TYPO3 sprawia, że CMS jest stabilny i można bezpiecznie edytować kod. Osoby, które nie mają doświadczenia z językiem PHP mogą poszukać specjalistów, którzy będą się legitymować certyfikatem ukończonego szkolenia od TYPO3. 

 

Wsparcie marketingu internetowego

Świetną funkcją systemu TYPO3 jest możliwość zintegrowania różnych narzędzi marketingu (np. Google Ads, Google Analytics) internetowego bezpośrednio z systemem zarządzania treścią. Dzięki temu przekaz jest spójny, a promowanie treści jest znacznie prostsze. CMS TYPO3 można również zintegrować z platformami e-commerce. W systemie jest zapewniony dostęp do analizy ruchu w witrynie oraz konwersji. 

Dowiedz się więcej: 

 

Nieograniczona liczba witryn i języków 

Dużą zaletą TYPO3 jest fakt, że system pozwala na zarządzanie dowolną liczbą witryn z  jednego miejsca. Struktura systemu umożliwia tworzenie stron przypisanych do różnych lokalizacji i języków. Zarządzanie taką treścią jest w TYPO3 bardzo intuicyjnie. Szczególnie przydaje się to firmom, które oferują produkty w różnych państwach. 

 

SEO w systemie CMS TYPO3

CMS TYPO3 świetnie wspiera działania SEO i daje wiele możliwości. Tworząc treści można swobodnie optymalizować metatagi, tytuł strony, obrazy, a także adres URL. W systemie możliwe są do wykorzystania również tagi href linków dla wszystkich języków, tagi kanoniczne, metatgi nofollow, Robots.txt oraz sitemap.xml, które świetnie wpływają na pozycjonowanie stron. TYPO 3 zapewnia także możliwość dostarczania treści z wykorzystaniem formatu AMP. System można zintegrować również z zewnętrzną wtyczką typu Yoast. Pozycjonowanie stron z TYPO3 jest bardzo wygodne, ponieważ narzędzia SEO są umieszczone w tym samym interfejsie, co edycja treści. Chcesz wiedzieć, od czego zależy pozycja w Google? Sprawdź nasz artykuł o czynnikach rankingowych.

 

Bezpieczeństwo strony w TYPO3

Typo3 to świetnie zoptymalizowany pod kątem bezpieczeństwa system CMS. Aby zapewnić swobodne i bezpieczne korzystanie z tego, wykorzystano między innymi narzędzia ograniczania dostępu, algorytmy szyfrowania. System jest również na bieżąco aktualizowany, a użytkownicy są zawsze informowani o zachodzących zmianach. Bezpieczeństwo zapewnia także oparcie systemu na najpopularniejszym języku programowania - PHP. TYPO3 będzie dobrze pracował w chmurze i ze standardowymi serwerami, bazami danych. Według badania przeprowadzonego przez exploit-db.com w 2018 roku, TYPO3 padał ofiarą znacznie mniejszej ilości ataków hakerskich niż najwięksi konkurenci CMS - Joomla, Wordpress, Drupal. 

 

Wsparcie techniczne systemu TYPO3 

Osoby korzystające z CMS TYPO3 mogą skorzystać z dedykowanego zespołu ds. bezpieczeństwa oraz uzyskać niezależny audyt bezpieczeństwa. Zespół szybko reaguje na ewentualne incydenty i zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa dla strony. TYPO3 zapewnia również szeroko wyposażoną bazę wiedzy, która pomaga w procesie pracy w systemie. Na ich stronie można również znaleźć listę sprawdzonych agencji i niezależnych specjalistów TYPO3. W przypadku problemów z CMS można szukać pomocy na dedykowanym forum dla społeczności korzystającej z TYPO3 oraz lokalnymi grupami społecznościowymi. Istnieje również dedykowany kanał Slack dla użytkowników systemu. Aby móc skorzystać z usług dedykowanych menedżerów kont, należy dodatkowo zapłacić. 

 

Pomoc techniczna CMS Typo3, źródło: typo3.org/

 

Zestawienie CMS - TYPO3. Podsumowanie 

TYPO3 to świetnie zrealizowany, zaawansowany CMS, który jest dostępny za darmo. Ze względu na to, że jego użycie wymaga konkretnej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu pracy z systemem CMS open source, może sprawiać przeciętnym użytkownikom trudności. Poleca się go natomiast dla większych organizacji, które chcą stworzyć silną, wielojęzykową stronę.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Typo3 - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników3.00 na podstawie 106 głosów

UDOSTĘPNIJ