Jak reklamować gabinet medycyny estetycznej w internecie?

Jak reklamowac gabinet medycyny estetycznej w internecie
Spis treści

• Obostrzenia prawne dotyczące reklamy gabinetów medycyny estetycznej. Co musisz wiedzieć?

• Pozycjonowanie lokalne dla gabinetu medycyny estetycznej — usługa SEO i jej korzyści

• Strategia SEO dla gabinetu medycyny estetycznej

• Reklama Google Ads i Facebook Ads dla gabinetu medycyny estetycznej

• Optymalizacja konwersji i UX w promowaniu gabinet medycyny estetycznej

• Podsumowanie

W dzisiejszych czasach prowadzenie gabinetu medycyny estetycznej wymaga nie tylko fachowej wiedzy i doświadczenia, ale również umiejętności skutecznego dotarcia do klientów za pomocą reklamy w internecie. Aktualnie niemal każdy potencjalny klient szuka informacji o usługach w sieci, zanim zdecyduje się na skorzystanie z oferty. Dlatego ważne jest, aby właściciele gabinetów medycyny estetycznej byli obecni w internecie i umieli skutecznie promować swoją działalność. Poznaj różne sposoby, jakie można wykorzystać do reklamowania gabinetu medycyny estetycznej w internecie, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i zwiększyć zainteresowanie ofertą.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Obostrzenia prawne dotyczące reklamy gabinetów medycyny estetycznej. Co musisz wiedzieć?

Od 1 stycznia 2023 roku, nowe przepisy wprowadziły zmiany w zakresie reklamowania usług medycznych. Dotyczą one nie tylko dotychczasowych ograniczeń, takich jak reklamowanie zabiegów zdrowotnych czy wykorzystanie wizerunków lekarzy do reklamy. Teraz, reklamowanie usług przy użyciu wizerunków influencerów oraz osób niezwiązanych z branżą medyczną również będzie niezgodne z prawem. Dodatkowo reklamowanie usług wykorzystujących wyroby medyczne również zostało zabronione. W praktyce zakaz ten obejmuje reklamę usług medycyny estetycznej oraz salonów kosmetycznych, które wykorzystują m.in.:

 • rożnego rodzaju sprzęt specjalistyczny,
 • implanty,
 • lasery,
 • wypełniacze, np. kwas hialuronowy,
 • autoklawy, myjki ultradźwiękowe czy torebki do sterylizacji,
 • produkty do mezoterapii, lipolizy iniekcyjne i wiele innych.


Ograniczenie dotyczące reklamowania produktów i usług związanych z medycyną estetyczną weszło w życie 1 stycznia 2023 roku. Jednakże kampanie reklamowe, które zostały uruchomione przed tą datą, będą mogły funkcjonować do 30 czerwca 2023 roku. Zgodnie z przepisami, właściciele gabinetów medycyny estetycznej czy salonów kosmetycznych oraz producenci nie mogą promować swoich ofert za pośrednictwem tradycyjnych kanałów komunikacji, takich jak gazety, audycje radiowe czy telewizja. Również reklamy internetowe, w tym współpraca z influencerami, zostały objęte zakazem.

Nowe przepisy dotyczące zakazu promowania produktów i usług z branży medycyny estetycznej skupiają się na publicznym reklamowaniu. Jednak nie każda strategia marketingowa musi opierać się na takim promowaniu. Istnieje doskonały sposób na przyciąganie klientów bez korzystania z typowych kanałów reklamowych. Wystarczy skupić się na działaniach, które budują naturalną widoczność witryny internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania Google — czyli na pozycjonowaniu. Dzięki temu można zainteresować klientów, omijając bezpośrednią reklamę i koncentrując się na budowaniu trwałych zasięgów. Zobacz, jak możesz skutecznie wypromować swój biznes za pomocą SEO i zgodnie z prawem! 


Pozycjonowanie lokalne dla gabinetu medycyny estetycznej — usługa SEO i jej korzyści

Pozycjonowanie lokalne to jedna z metod reklamy gabinetu medycyny estetycznej, która pozwala na osiągnięcie długotrwałych wyników. Dzięki SEO masz możliwość z powodzeniem zbudować widoczność swojej strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google i dotrzeć do potencjalnych klientów szukających usług medycyny estetycznej w okolicy. Usługa SEO lokalnego dla gabinetu medycyny estetycznej obejmuje wiele działań, w tym:

 • utworzenie i odpowiednią optymalizację profilu firmy w Google,
 • pozycjonowanie witryny w mapach Google,
 • pozyskiwanie linków z portali internetowych o lokalnym zasięgu, takich jak lokalne serwisy informacyjne lub katalogi firm.

Poprzez naszą sprawdzoną strategię, dążymy do zbudowania wysokiej widoczności gabinetu medycyny estetycznej oraz zwiększenia możliwości pozyskania nowych klientów. Nasze wysiłki koncentrują się na kreowaniu pozytywnego wizerunku gabinetu oraz zapewnieniu, że jest on dostępny dla osób, które poszukują najwyższej jakości usług medycyny estetycznej.

Profil gabinetu medycyny estetycznej w Google.


Strategia SEO dla gabinetu medycyny estetycznej

W dzisiejszych czasach, kiedy większość użytkowników szuka informacji na temat produktów i usług w internecie, strategia SEO jest kluczowa dla każdej firmy, która chce być widoczna w sieci. Dotyczy to również gabinetów medycyny estetycznej, które coraz częściej korzystają z tej metody, aby przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć swoją popularność. Sprawdź strategię SEO opracowaną przez agencję Widoczni, która pomoże Twojemu gabinetowi medycznemu wyróżnić się w internecie i przyciągnąć więcej klientów zainteresowanych poprawą swojego wyglądu i samopoczucia.


Audyt SEO w reklamie gabinetu medycyny estetycznej

Pierwszym krokiem, przed przystąpieniem do pozycjonowania strony internetowej gabinetu medycyny estetycznej, jest przeprowadzenie szczegółowego audytu SEO. W trakcie tej analizy specjaliści z agencji Widoczni koncentrują się na kilku aspektach technicznych, takich jak:

 • stan optymalizacji strony pod kątem wymagań wyszukiwarki Google,
 • poziom widoczności strony dla określonych słów kluczowych,
 • jakość i natężenie ruchu na stronie oraz liczba konwersji,
 • szybkość ładowania strony oraz jej dostosowanie do urządzeń mobilnych,
 • obecność wartościowych treści na stronie i ich ilość,
 • profil linków przychodzących i stopień optymalizacji konwersji na stronie.

Przeprowadzenie dokładnego audytu SEO umożliwia wykrycie zarówno słabych punktów, jak i mocnych stron witryny internetowej gabinetu medycyny estetycznej. Pozwala to na skuteczne wdrożenie działań SEO, które zwiększą jej widoczność, przyciągną ruch oraz wpłyną pozytywnie na wyniki sprzedaży z organicznych wyników wyszukiwania.


Analiza konkurencji gabinet medycyny estetycznej

Przed przystąpieniem do kampanii reklamowej dla gabinetu medycyny estetycznej w internecie, przeprowadzamy dokładną analizę Twojej konkurencji. Dzięki temu możemy zaznajomić się z metodami, które inne gabinety medycyny estetycznej stosują, aby promować swoje usługi. Podczas analizy zwracamy szczególną uwagę na:

 • używane słowa kluczowe,
 • techniki pozyskiwania linków,
 • optymalizację techniczną stron,
 • rodzaj i jakość zawartości witryny,
 • a także poziom widoczności i przewidywany ruch na stronach.

Zdobyte informacje pomogą nam zaplanować wdrożenie niezbędnych zmian na Twojej stronie i oszacować czas, jaki będzie potrzebny do osiągnięcia pozytywnych wyników w pozycjonowaniu Twojego gabinetu medycyny estetycznej.
Wybór słów kluczowych w pozycjonowaniu lokalnym dla gabinetu medycyny estetycznej
Aby zaplanować skuteczną strategię słów kluczowych dla gabinetu medycyny estetycznej, wykorzystujemy kilka sprawdzonych kroków:

 • Korzystamy z narzędzi SEO, takich jak Google Keyword Planner, SEMSTORM czy Senuto, aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, które pomogą nam skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów.
 • Szukamy fraz zarówno o charakterze sprzedażowym, jak i poradnikowym czy edukacyjnym, a także takich, które są powiązane z ofertą gabinetu.
 • Zwracamy uwagę na frazy z długim ogonem, które dobrze oddają intencje użytkowników, mimo niższej miesięcznej liczby wyszukiwań.
 • Skupiamy się również na słowach kluczowych uwzględniających lokalizacje, takie jak miasto czy dzielnica, aby reklama była bardziej skuteczna w ramach lokalnego pozycjonowania.

Kiedy już otrzymamy listę słów kluczowych zaakceptowaną przez klienta, przygotowujemy plan struktury witryny i jej zawartości. Przyporządkowujemy frazy kluczowe do konkretnych podstron, aby strona była jak najbardziej efektywna w przekazywaniu potrzebnych informacji:

 • Ogólne frazy kluczowe, np. „gabinet medycyny estetycznej Poznań” umieszczamy na stronie głównej.
 • Frazy dotyczące konkretnych usług, takie jak „botoks” czy „kwas hialuronowy” przypisujemy do stron poszczególnych usług.
 • Frazy poradnikowe i edukacyjne, zwłaszcza w formie pytań, umieszczamy na blogu, np. „Jakie są najnowsze trendy w medycynie estetycznej?".

Dzięki takiemu przyporządkowaniu słów kluczowych strona gabinetu medycyny estetycznej będzie skuteczniejsza i pomocna dla użytkowników szukających informacji o usługach gabinetów medycyny estetycznej. Skuteczna strategia słów kluczowych to klucz do sukcesu firmy w dzisiejszych czasach, gdy konkurencja w sieci jest coraz większa.

Analiza słów kluczowych dla gabinetu medycyny estetycznej w Senuto.


Reklama gabinetu medycyny estetycznej za pomocą treści

Content marketing to kolejny niezbędny element efektywnego pozycjonowania gabinetu medycyny estetycznej. W naszej agencji, jako eksperci ds. content marketingu, wiemy, że to właśnie dzięki tworzeniu wartościowych treści możesz zyskać lojalnych klientów. Jak to robimy?

 • Nasze treści są zawsze użyteczne i dostosowane do potrzeb odbiorców. Stawiamy na język korzyści, by zachęcić potencjalnych pacjentów do skorzystania z Twojej oferty. Dodatkowo dbamy też o optymalizację treści pod kątem SEO i ich czytelność. W tym celu stosujemy np. boldy, wypunktowania, nagłówki i śródtytuły, które pomagają uporządkować treść.
 • Słowa kluczowe są niezwykle ważne dla SEO, ale zawsze stawiamy na naturalność. Nasze treści nie są sztucznie przesiąknięte frazami kluczowymi, dzięki czemu Twój gabinet będzie bardziej widoczny w wynikach wyszukiwania oraz przyswojenie treści będzie dla odbiorcy łatwiejsze.
 • Stawiamy również na edukacyjne i poradnikowe wpisy na blogu, które pomogą budować Twój wizerunek eksperta w branży. Nasze artykuły zawsze są dokładnie opracowane i napisane w sposób zrozumiały dla każdego. Dzięki temu możesz zbudować swój autorytet w branży beauty.

Dowiedz się więcej o tworzeniu wartościowych treści:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Optymalizacji techniczna witryny dla gabinetu medycyny estetycznej

Jako specjaliści w dziedzinie marketingu internetowego, zwracamy szczególną uwagę na optymalizację techniczną strony internetowej gabinetu medycyny estetycznej. Podczas SEO technicznego, skupiamy się na kilku kluczowych elementach, które wpływają na skuteczność pozycjonowania witryny w wyszukiwarce Google:

 • Przede wszystkim, wdrażamy mapę strony oraz plik robots.txt, aby ułatwić robotom Google poruszanie się po witrynie. Dodatkowo wyłączamy z indeksowania adresy URL, które nie są istotne z punktu widzenia SEO, co zwiększa skuteczność pozycjonowania.
 • Optymalizujemy adresy URL, aby były one proste i zrozumiałe zarówno dla użytkowników, jak i robotów Google.
 • Wdrażamy certyfikat SSL, który jest niezbędnym elementem, zapewniającym bezpieczeństwo danych Twoich klientów.
 • Przeciwdziałamy duplikacji treści, aby uniknąć problemów związanych z pozycjonowaniem.
 • Tworzymy oryginalne title i description dla wszystkich podstron w witrynie, co pozytywnie wpływa na jej pozycję w wyszukiwarce Google.
 • Dodatkowo dbamy o szybkość ładowania strony oraz optymalizujemy ją pod kątem urządzeń mobilnych, co przyczynia się do zwiększenia wygody korzystania z witryny na telefonie czy tablecie.
 • Optymalizujemy linki wewnętrzne znajdujących się na stronie gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki tym działaniom witryna jest przyjazna dla użytkowników i algorytmów Google, co przyczynia się do zwiększenia jej widoczności w sieci.


Pozyskiwanie linków w SEO dla gabinetu medycyny estetycznej

Jako doświadczona agencja SEO, wiemy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na skuteczność pozycjonowania gabinetu medycyny estetycznej, są linki przychodzące. Aby pomóc naszym klientom w pozyskiwaniu wartościowych linków, stosujemy kilka sprawdzonych metod:

 • Aktywnie pozyskujemy linki z lokalnych portali informacyjnych oraz katalogów firm.
 • Szukamy wartościowych stron o wysokim ruchu i dużej popularności, które również mogą być źródłem cennych linków. Szczególną uwagę zwracamy na strony związane z tematyką medycyny estetycznej.
 • Tworzymy ciekawe i angażujące treści na blogu, co przyciąga uwagę użytkowników i zwiększa szanse na uzyskanie linków zwrotnych.
 • Zachęcamy do brania udziału w szkoleniach i wydarzeniach, które stanowią doskonałą okazję do pozyskiwania linków do Twojej strony.

Analiza profilu linków przychodzących w narzędziu Ahrefs.


Reklama Google Ads i Facebook Ads dla gabinetu medycyny estetycznej

Niestety utworzenie kampanii reklamowych dla gabinetu medycyny estetycznej w Google Ads i Facebook Ads jest niezgodne z obowiązującym prawem, wspomnianym wcześniej. Takie reklamy byłyby blokowane ze względu na to, że kierowane są na stronę docelową, która zazwyczaj zawiera treści odwołujące się do usług i wyrobów medycznych.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Optymalizacja konwersji i UX w promowaniu gabinet medycyny estetycznej

Aby przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć zainteresowanie usługami gabinetu medycyny estetycznej, warto zainwestować w usługę premium PRO SXO, która łączy w sobie działania pozycjonowania, optymalizacji konwersji oraz UX. Agencja Widoczni podejmuje określone działania w ramach tej usługi. Są to m.in.:

 • Dostosowanie strony internetowej do potrzeb użytkowników poprzez dodanie możliwości zapisania się na zabieg za pomocą formularza online.
 • Zaprojektowanie intuicyjnego menu, które usprawni nawigację po stronie i pomoże użytkownikom znaleźć potrzebne informacje.
 • Poprawienie wydajności i czasu ładowania strony, co wpłynie na zwiększenie jej atrakcyjności w oczach użytkowników.
 • Zoptymalizowanie strony do korzystania na urządzeniach mobilnych, co jest niezbędne ze względu na użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów.
 • Umieszczenie informacji o wszystkich usługach wraz z cenami na stronie, co dostarczy użytkownikom wszystkich potrzebnych informacji.
 • Dodanie informacji kontaktowych na każdej podstronie, co umożliwi szybki i prosty kontakt z gabinetem medycyny estetycznej w celu uzyskania dalszych informacji.


Jak reklamować gabinet medycyny estetycznej w internecie? Podsumowanie

Pomimo ograniczeń prawnych, reklamowanie gabinetu medycyny estetycznej może być bardzo skuteczne, dzięki działaniom pozycjonowania. Warto pamiętać, że dobra strategia pozycjonowania jest również związana z optymalizacją UX, zorientowaną na klienta i zwracającą uwagę na szczegóły takie jak szybkość działania strony, intuicyjność nawigacji, czy dostępność informacji. Dzięki takiej kompleksowej strategii gabinet medycyny estetycznej może osiągnąć sukces w internecie, zwiększając swoją popularność i przyciągając nowych klientów. 

Czy istnieją jakieś wytyczne prawne, których trzeba przestrzegać przy reklamowaniu gabinetu medycyny estetycznej w internecie?
Down arrow

Tak, od 1 stycznia 2023 roku został wprowadzony zakaz reklamy wyrobów medycznych oraz usług, które je wykorzystują. Dodatkowo zabronione jest też używanie wizerunku lekarzy i innych osób związanych z medycyną. Gabinety medycyny estetycznej nie mogą reklamować swoich usług w tradycyjnych kanałach reklamy takich jak telewizja czy radio. Zakazane jest również korzystanie z reklam internetowych.

W jaki sposób można reklamować gabinety medycyny estetycznej?
Down arrow

Ze względu na obostrzenia prawne związane z reklamowanie gabinetów medycyny estetycznej, najlepszym sposobem na promowanie takiego biznesu jest pozycjonowanie (SEO). Działania SEO pozwalają na zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google, dzięki czemu można skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów.

Jakie korzyści ma reklamowanie gabinetu medycyny estetycznej w internecie?
Down arrow

Reklamowanie gabinetu medycyny estetycznej w internecie może przyciągnąć nowych klientów, zwiększyć widoczność marki, zbudować zaangażowanie użytkowników w działalność firmy oraz zwiększyć sprzedaż usług.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować gabinet medycyny estetycznej w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.87 na podstawie 148 głosów

UDOSTĘPNIJ