Jak reklamować lokalną firmę na Instagramie?

Jak reklamowac lokalna firme na Instagramie
Spis treści

• Dlaczego lokalne firmy powinny reklamować się na Instagramie w 2023?

• Formaty reklamowe na Instagramie dla lokalnych firm

• Cele na Instagramie dla lokalnych firm

• Jak stworzyć skuteczną reklamę na Instagramie dla lokalnych firm?

• Podsumowanie

Masz lokalną firmę i nie promujesz się na Instagramie, bo nie wiesz, jak to zrobić? Świetnie się składa! W artykule zgłębimy konkretne strategie, które umożliwią Ci wykorzystanie potencjału tej platformy do zwiększenia widoczności Twojego biznesu i docieranie do lokalnych klientów. Odkryj, jak za pomocą reklamy na Instagramie precyzyjnie targetować lokalną grupę odbiorców, angażować ich za pomocą kreatywnych treści i przekształcić to zaangażowanie na realne korzyści.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Dlaczego lokalne firmy powinny reklamować się na Instagramie w 2023?

Z płatnej reklamy na Instagramie skorzystać mogą nie tylko duże sklepy internetowe i przedsiębiorstwa o charakterze ogólnopolskim. Dostępne rozwiązania umożliwiają reklamę także małym, lokalnym firmom. Dlaczego lokalne biznesy również powinny rozważyć działania reklamowe na Instagramie? To dobrym pomysł ze względu na:

 • dużą aktywność użytkowników - Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągająca miliony użytkowników każdego dnia. Reklamując się tutaj, masz szansę dotrzeć do szerokiego grona zaangażowanych klientów.
 • atrakcyjność wizualną - Instagram to platforma oparta na treściach wizualnych, co doskonale współgra z wieloma branżami. Możesz zaprezentować swoje produkty lub usługi w atrakcyjny sposób, przyciągając uwagę użytkowników;
 • precyzyjne targetowanie - dzięki zaawansowanym narzędziom targetowania, możesz dostosować reklamy do konkretnej grupy odbiorców. Wybór demografii, zainteresowań czy zachowań zakupowych pozwoli Ci dotrzeć do osób naprawdę zainteresowanych Twoją ofertą;
 • kreatywne formaty reklamowe - Instagram oferuje różnorodne formaty reklamowe, takie jak reklama w Stories, karuzele czy reklama w reels. To daje Ci możliwość wykazania się kreatywnością i wyjątkowością, co przyciągnie uwagę odbiorców;
 • możliwość angażowania odbiorców za pomocą Instagram Ads - dzięki przyciskom CTA (Call to Action) i możliwości komentowania użytkownicy mogą bezpośrednio reagować na Twoje reklamy. To otwiera furtkę do interakcji, co może przyczynić się do budowania relacji i zaangażowania;
 • możliwość pomiaru wyników działań - Instagram dostarcza narzędzia analityczne, które pozwalają na śledzenie skuteczności kampanii. Możesz monitorować zasięg, zaangażowanie oraz konwersje, co ułatwia dostosowanie strategii;.
 • niska cena wejścia - w porównaniu do tradycyjnych form reklamy, reklamowanie się na Instagramie może być relatywnie tanie. To daje lokalnym firmom z ograniczonym budżetem możliwość konkurowania na większej arenie;
  globalny zasięg i lokalne cele, które możesz osiągać na platformie - mimo że Instagram to platforma globalna, można ją wykorzystać do osiągania celów lokalnych. Działania takie jak oznaczenia lokalizacji czy wykorzystywanie lokalnych hashtagów pomogą Ci zwrócić uwagę właściwej grupy odbiorców;
 • możliwość rozwijania marki - regularna obecność na Instagramie pozwala budować rozpoznawalność marki i utrwalać pozytywny wizerunek w umysłach odbiorców.

Coś na dobry początek

Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Możemy dla Ciebie pozyskać aż 1200 zł budżetu do wykorzystania w kampaniach Google Ads.

To specjalna oferta dla klientów agencji o statusie Partnera Google, niedostępna w żaden inny sposób. Czy to nie jest dobry początek kampanii? Zapytaj naszych doradców o możliwość uzyskania budżetu dla swojej firmy.

 

Wyślij zapytanie
widoczni 135


Formaty reklamowe na Instagramie dla lokalnych firm

Jakie formaty reklamowe na Instagramie sprawdzą się w przypadku lokalnych firm? Tak naprawdę możesz skorzystać ze wszystkich możliwości, zwłaszcza jeśli oferujesz także wysyłkę online. Poniżej omówimy dostępne formaty reklam na Instagramie i metody ich wykorzystania przez firmy o lokalnym charakterze.


Reklama w formie pojedynczego zdjęcia

Reklama w formie pojedynczego zdjęcia to klasyczny, ale wciąż bardzo skuteczny format wykorzystywany na Instagramie. Lokalne firmy mogą w prosty sposób przedstawić swoje produkty, usługi lub wydarzenia za pomocą jednego ujęcia. To idealna okazja, aby wyróżnić się estetycznymi treściami, które przyciągają uwagę odbiorców. Wprowadzając element kreatywności i unikalności do tego formatu, firmy mogą budować swoją tożsamość wizualną, opowiadać historie i wzbudzać zainteresowanie w jednym zdecydowanym obrazie. Dzięki odpowiednio dobranym opisom i przyciskom CTA użytkownicy mogą szybko podjąć interakcję, np. odwiedzić stronę produktu lub dokonać zakupu.


Reklama wideo

Są to reklamy w formie krótkich filmików, które świetnie sprawdzają się do wzbudzania emocji i zainteresowania. Lokalne firmy mogą korzystać z tego formatu do prezentowania swojej działalności, pokazywania pracy za kulisami czy przedstawiania opinii zadowolonych klientów.


Reklama w formie kolekcji

Reklama w formie kolekcji pozwala lokalnym firmom na pokazanie kilku produktów lub elementów oferty w jednym poście. To szczególnie efektywne, jeśli firma ma zróżnicowaną gamę produktów czy usług, które chce zaprezentować. Kolekcja składa się z głównego zdjęcia lub filmu oraz kilku mniejszych miniatur, z których każda prowadzi do oddzielnej strony produktu. Ten format jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również pozwala użytkownikom na swobodne eksplorowanie różnych opcji. Lokalne firmy mogą wykorzystać reklamę w formie kolekcji, aby skupić uwagę odbiorców na asortymencie, zwiększyć czas spędzony na treści i skutecznie skierować użytkowników na konkretne podstrony produktów lub usług.


Karuzele

Reklama w formie karuzeli na Instagramie to interaktywny format, który doskonale nadaje się dla lokalnych firm, pragnących zaprezentować różnorodność swojej oferty w jednym poście. Składająca się z kilku zdjęć lub filmów, karuzela umożliwia tworzenie narracji, opowieści lub sekwencji informacyjnej, która angażuje odbiorców na wielu poziomach.

Lokalne firmy mogą skorzystać z tego formatu w następujący sposób:

 • Do przedstawienia asortymentu - w ramach jednej karuzeli, firma może zaprezentować kilka różnych produktów lub usług, ukazując ich zastosowanie w kontekście codziennego życia. To idealna okazja do pokazania, co wyróżnia ofertę lokalnego przedsiębiorstwa.
 • Do opowiadania o firmie - karuzela może zostać wykorzystana do opowiedzenia historii firmy, jej powstania, wartości czy zaangażowania w lokalną społeczność. Każdy slajd może przedstawiać inny aspekt, budując kompleksową wizję marki.
 • Do prezentacji promocji i oferty - firma lokalna może stworzyć karuzelę związaną z aktualnymi promocjami, sezonowymi ofertami lub pakietami produktów. Każdy slajd może zawierać inną ofertę, zachęcając użytkowników do eksploracji.
 • Do kierowania na konkretną stronę - każdy slajd w karuzeli może zawierać przycisk CTA, który kieruje użytkowników na odpowiednie strony, takie jak strona produktu, formularz kontaktowy czy strona rezerwacji.


Reklama w Stories

Format Stories to szybki, dynamiczny sposób na przyciągnięcie uwagi. Lokalne firmy mogą wykorzystać tę formę, aby pokazywać kulisy swojej działalności, nowe produkty czy specjalne oferty. Dzięki możliwości dodawania łączy "Swipe Up" użytkownicy mogą od razu trafiać na odpowiednie strony, jak np. strona produktu lub rezerwacja usługi. By uatrakcyjnić przekaz, dodaj przyciągającą muzykę - opłąca się, ponieważ wg badań nawet 60% użytkowników włącza dźwięk w trakcie oglądania Stories (https://www.socialmediatoday.com/news/a-small-business-guide-to-advertising-on-instagram-infographic/542387/).


Reklama w sekcji Explore

Ten format pozwala docierać do użytkowników, którzy przeglądają treści związane z ich zainteresowaniami. Lokalne firmy mogą wykorzystać go, aby dotrzeć do osób zainteresowanych konkretnym obszarem działania, promując przykładowo lokalne wydarzenia, warsztaty czy oferty tematyczne

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Cele na Instagramie dla lokalnych firm

Jakie cele reklamowe możesz osiągnąć na Instagramie? Wśród dostępnych opcji platforma oferuje:

 • Świadomość marki - wyświetla reklamę osobom, które mogą być zainteresowane Twoją firmą, ale nie znają marki.
 • Zasięg - wybierz ten cel, jeśli chcesz zmaksymalizować zasięg swojej lokalnej firmy. Obejmuje to liczbę osób, które widzą Twoje reklamy. Skupia się na lokalizacji ponad zainteresowaniami.
 • Ruch - jest to cel, który pomaga przyciągnąć więcej osób do Twojej witryny lub strony docelowej. Dzięki tym reklamom zwiększasz ruch.
 • Pozyskiwanie kontaktów - ten cel reklamowy umożliwia zbieranie ważnych informacji o klientach, takich jak adresy e-mail.
 • Aktywność - tego typu reklamy pomagają promować oferty i zwiększać interakcję odbiorców z Twoim kontem i postami.
 • Wizyty w sklepie stacjonarnym - ten cel skupia się na zachęcaniu użytkowników do odwiedzenia Twojego stacjonarnego punktu sprzedaży. Problem polega na tym, że jest on dostępny tylko dla firm, które mają wiele lokalizacji, co z góry eliminuje wiele firm o lokalnym zasięgu.
 • Konwersje - ten cel zachęca użytkowników do podjęcia określonej akcji w Twojej aplikacji lub witrynie, postępując zgodnie z Twoim wezwaniem do działania.
 • Wyświetlenia wideo - te reklamy pomagają zwiększyć świadomość wideo i oglądalność.
 • Instalacja aplikacji - wybierz ten cel, jeśli masz lokalną firmę i promujesz powiązaną z nią aplikację do pobrania.

Jak wykorzystać cele reklamowa Instagrama w praktyce do promocji lokalnych firm?

 • Dla kampanii ukierunkowanych na świadomość marki - nowo otwarta kawiarnia może użyć tego celu, aby poznać mieszkańców okolicy i zbudować swoją markę jako miejsca na kawę i spotkania.
 • Dla kampanii ukierunkowanych na zasięg - stacjonarny sklep odzieżowy (np. second hand) może wykorzystać ten cel, aby poinformować lokalnych mieszkańców o nowych dostawach i promocjach.
 • Dla kampanii ukierunkowanych na ruch - lokalna restauracja może prowadzić użytkowników na stronę z menu lub możliwością rezerwacji stolika.
 • Dla kampanii skoncentrowanych na aktywność - galeria sztuki może wykorzystać ten cel do angażowania lokalnej społeczności w dyskusje na temat wystaw i twórczości artystów.
 • Dla kampanii skoncentrowanych na pozyskiwanie kontaktów - klub fitness może oferować darmowe próbki zajęć lub ebooki w zamian za adresy e-mail potencjalnych klientów.
 • Dla kampanii zorientowanych na konwersje - mała, lokalna księgarnia może promować promocje na książki i zachęcać mieszkańców do zakupów online lub w sklepie.
 • Dla kampanii skupionych na wizytach w sklepie stacjonarnym - sklep obuwniczy może reklamować swój stacjonarny punkt, by zwiększyć liczbę wizyt odbiorców.
 • Dla kampanii skupionych na wyświetlaniu wideo - restauracja może tworzyć krótkie filmy prezentujące przygotowywanie ulubionych dań lub recenzje klientów.
 • Dla kampanii ukierunkowanych na instalacji aplikacji - strona dostarczająca codzienne informacje o wydarzeniach w okolicy może zachęcać do ściągania i używania aplikacji przez mieszkańców.

Zobacz także cele reklamowe dostępne w Facebook Ads.

Cele reklamowe na Facebooku i Instagramie


Jak stworzyć skuteczną reklamę na Instagramie dla lokalnych firm? 7 wskazówek

Jak zbudować skuteczną reklamę na Instagramie, która pozwoli wypromować lokalną firmę wśród docelowych odbiorców? Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i obserwuj efekty!


1. Zoptymalizuj profil lokalnej firmy na Instagramie

By móc reklamować swoją firmę na Instagramie, musisz mieć profil biznesowy i odpowiednio go zoptymalizować. Jeśli jeszcze nie masz profilu firmowego, możliwość włączenia takiej opcji znajdziesz w ustawieniach profilu w sekcji Typ konta i narzędzia. Wybierz opcję: “Przejdź na konto profesjonalne” lub “Dodaj nowe konto profesjonalne”. W następnym kroku wybierz kategorię swojego biznesu. Umieść również dane o lokalizacji firmy i dane kontaktowe.

Włączanie konta biznesowego na Instagramie

Wybór kategorii dla biznesu na Instagramie


2. Twórz reklamy ukierunkowane na lokalizację

Z oczywistych powodów kierowanie na lokalizację powinno być Twoim priorytetem w reklamie lokalnego biznesu na Instagramie. Jakie opcje w tym zakresie oferuje Instagram Ads?

 • Możesz wybrać konkretne miasta, regiony lub kraje, a nawet kody pocztowe i adresy, w których chcesz wyświetlać swoje reklamy.
 • Możesz określić promień od danego punktu (np. adresu Twojego sklepu), w którym chcesz dotrzeć do użytkowników. To szczególnie przydatne dla lokalnych firm, które chcą kierować reklamy na konkretną odległość od swojego miejsca działalności.
 • Możesz kierować reklamy do wszystkich osób znajdujących się w danej lokalizacji, osób mieszkających na danym obszarze, osób podróżujących do danej lokalizacji oraz osób, które niedawno były na danym obszarze.

Po wpisaniu adresu możesz przeciągnąć i upuścić „szpilkę”, która tworzy środek lokalizacji, na które chcesz kierować reklamy. Możesz także wykluczyć określone lokalizacje z kierowania i dostosować promień docelowej strefy.

Mapa dojazdu w profilu firmy na Facebooku


3. Określ dodatkowe elementy kierowania

Kierowanie na lokalizację to nie jedyna opcja kierowania, którą możesz wykorzystać w reklamie na Instagramie. Możesz skierować reklamę do osób o określonych zainteresowaniach czy do osób, które obserwują określone strony firmowe na Instagramie. Nie zapomnij o kierowaniu na wiek czy płeć. Przykłady:

 • Jeśli sprzedajesz suknie ślubne, kieruj reklamę do kobiet.
 • Masz firmę deweloperską? Kieruj reklamę do osób, które poszukują mieszkania lub domu w Twoim mieście i okolicach.
 • Prowadzisz wegańską restaurację? Kieruj reklamy na odbiorców, którzy obserwują i inne tego typu lokale w okolicy, np. w danym mieście.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Uwzględnij informację o lokalizacji w treści reklamy

Jeśli chcesz przyciągnąć ruch lokalny, pamiętaj, by informację o lokalizacji uwzględnić także w treści reklamy. Na przykład - jeśli reklamujesz prywatną szkołę wyższą, możesz w reklamie dodać hasło: Ucz się lokalnie w Poznaniu! W ten sposób możesz zwiększyć zaangażowanie odbiorców zainteresowanych studiami w danym mieście. Co więcej, dodanie informacji o lokalizacji w tekście reklamy może zwiększyć współczynnik CTR.


5. Przygotuj treść reklamy i wybierz CTA

Kolejnym krokiem jest stworzenie skutecznej kreacji reklamowej dla lokalnej firmy,. Planując treść reklamy, zadbaj o:

 • wyróżnienie korzyści - jasno przedstaw, jakie korzyści lub rozwiązania oferuje Twoja firma lokalnej społeczności. To może być oszczędność czasu, wyjątkowe produkty czy wyjątkowe doświadczenie;
 • kreatywne grafiki i wideo - stwórz grafiki lub wideo, które oddają charakter Twojej firmy. Pokaż produkty/usługi w akcji lub skoncentruj się na emocjach, które można z nimi związać;
 • dodanie lokalnego kontekstu - wyróżnij informację, że jesteś lokalną firmą. Możesz użyć lokalnych hasztagów, nawiązać do miejscowej kultury czy historii;
 • przykuwający uwagę nagłówek, który zachęci użytkowników do dalszego czytania lub interakcji.

Równie istotnym elementem reklamy lokalnej firmy na Instagramie jest dobranie odpowiedniego przycisku CTA - powinien on wyrażać pożądaną akcję od odbiorców. Kilka skutecznych przykładów dla lokalnych firm to:

 • "Odwiedź nas" – idealny, jeśli chcesz, by ludzie odwiedzili Twój sklep lub lokal.
 • "Zarezerwuj stolik" – odpowiedni dla restauracji lub kawiarni.
 • "Kup teraz" – jeśli chcesz, by użytkownicy dokonali zakupu online.
 • "Dowiedz się więcej" – zachęca do kliknięcia, by dowiedzieć się więcej o Twojej ofercie.


6. Wykorzystaj remarketing na Instagramie dla lokalnych firm

Remarketing możesz wykorzystać nie tylko na Facebooku, ale także na Instagramie., Skuteczne strategie marketingowe dla lokalnych firm obejmują następujące działania:

 • instalacja Piksela Facebooka na stronie internetowej - dzięki niemu będziesz mógł kierować reklamy na Instagramie do osób, które wcześniej odwiedziły Twoją stronę, ale nie dokonały zakupu lub innej pożądanej akcji; piksel umożliwia również śledzenie interakcji użytkowników z Twoimi reklamami na Instagramie. Jeśli ktoś zaangażował się w Twoją reklamę (np. polubił ją lub dodał komentarz), możesz wykorzystać remarketing, by docierać do tych osób ponownie;
 • segmentacja odbiorców - jeśli masz bazę danych klientów (np. adresy e-mail), możesz je zintegrować z platformą reklamową i skierować reklamy do tych osób na Instagramie. To szczególnie wartościowe, jeśli planujesz specjalne oferty lub promocje tylko dla stałych klientów;
  wykorzystanie fizycznej lokalizacji do remarketingu - jeśli Twoja firma ma punkt stacjonarny i korzysta z opcji GPS w aplikacji mobilnej, możesz wykorzystać remarketing, aby dotrzeć do osób, które były w pobliżu Twojego sklepu;
 • promowanie ofert specjalnych - wysyłaj reklamy do osób, które wzięły udział we wcześniejszych promocjach lub wydarzeniach lokalnych. To może przekonać ich do kolejnych interakcji lub zakupu.


7. Testuj skuteczność reklam na Instagramie

Nie ma skutecznej reklamy na Instagramie bez testów A/B. By zwiększyć efektywność działań:

 • Testuj różne rodzaje grafik i wideo. Czy zdjęcie produktu lepiej działa niż wideo prezentujące użycie produktu? Które kolory i style przyciągają uwagę lokalnej społeczności?
 • Eksperymentuj z różnymi wersjami tekstu reklamowego i nagłówkami. Czy krótki i zwięzły opis działa lepiej niż dłuższy, opisujący korzyści? Testuj także różne zagadkowe hasła czy pytania.
 • Badaj, jak różne przyciski CTA wpływają na akcje odbiorców. Czy "Kup teraz" działa lepiej niż "Dowiedz się więcej"? Dobierz CTA do intencji kampanii.
 • Testuj różne rodzaje ofert, rabatów lub promocji. Czy większy rabat przekłada się na większe zaangażowanie? Czy "darmowa dostawa" działa lepiej niż "20% zniżki"?
 • Eksperymentuj z wykorzystaniem lokalnych hasztagów czy odniesień do okolicy. Czy reklamy bardziej skoncentrowane na lokalnych aspektach generują większe zaangażowanie?
 • Testuj różne formaty reklam, takie jak zdjęcia pojedyncze, karuzele czy kolekcje. Które formaty przyciągają najwięcej uwagi lokalnych odbiorców?
 • Sprawdzaj różne grupy docelowe. Może okazać się, że pewne segmenty lokalnej społeczności reagują lepiej na określone rodzaje reklam.


Jak reklamować lokalną firmę na Instagramie? Podsumowanie

Reklama lokalnych firm na Instagramie stanowi potężne narzędzie do dotarcia do lokalnej społeczności i budowania silnej obecności na rynku. Wykorzystując różnorodne formaty reklamowe, precyzyjne kierowanie na lokalizację oraz strategie remarketingu, firmy mogą skutecznie angażować odbiorców, przyciągać ich do swoich sklepów stacjonarnych i budować trwałe relacje. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest dostosowanie strategii reklamowej do charakteru swojej lokalnej firmy oraz potrzeb i preferencji swojej lokalnej społeczności.

Jakie formaty reklamowe są najbardziej skuteczne dla lokalnych firm na Instagramie?
Down arrow

Wybór formatów reklamowych zależy od rodzaju oferty i preferencji lokalnej społeczności. Zazwyczaj reklama w formie pojedynczego zdjęcia, karuzeli lub kolekcji działa dobrze. Warto również eksperymentować z reklamami wideo, które mogą skupić uwagę odbiorców na prezentacji produktów lub usług.

Czy reklama lokalnej firmy na Instagramie jest opłacalna?
Down arrow

Tak, reklama na Instagramie może być bardzo opłacalna dla lokalnych firm. Dzięki precyzyjnemu kierowaniu na lokalizację oraz skutecznym strategiom reklamowym firma może dotrzeć do osób zainteresowanych jej ofertą w okolicy. Mierzenie wyników kampanii i optymalizacja na bieżąco pomagają zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

Czy warto wykorzystywać Instagram Ads w ramach reklamy lokalnej firmy, jeśli nie mam dużego budżetu reklamowego?
Down arrow

Tak, nawet z ograniczonym budżetem reklamowym Instagram Ads może być skutecznym narzędziem dla lokalnych firm. Ważna jest koncentracja na najważniejszych celach i właściwe kierowanie. Możesz również zacząć od mniejszego budżetu, a następnie dostosowywać go na podstawie wyników. Optymalizacja kampanii i testowanie różnych strategii pozwoli osiągnąć pozytywne rezultaty nawet przy niewielkich środkach.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 570 pozytywnych opinii w Google i 60 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarza sportowego, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego - m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym - do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować lokalną firmę na Instagramie?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 124 głosów

UDOSTĘPNIJ