Social media w Polsce. Sprawdź dane z raportu IAB!

Social media w Polsce
Spis treści

• Przewodnik po Social Mediach w Polsce IAB 2023

• TikTok

• Facebook

• Instagram

• YouTube

• LinkedIn

• Twitter

• Pinterest

• Snapchat

• Inne serwisy społecznościowe

• Najważniejsze wnioski z raportu IAB 2023

• Podsumowanie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak social media kształtują życie codzienne w Polsce? Jak wiele czasu spędzamy przewijając feed na Facebooku, przesyłając memy na Instagramie, czy debatując na Twitterze? Jakie są najpopularniejsze platformy społecznościowe i jakie treści przyciągają najwięcej uwagi Polaków? Wszystko to i jeszcze więcej znajdziesz w najnowszym raporcie IAB na temat social mediów w Polsce! Sprawdź zbiór najważniejszych informacji i statystyk z tego raportu z podziałem na platformy społecznościowe. Zaczynajmy!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Przewodnik po Social Mediach w Polsce IAB 2023

Przewodnik po Social Mediach w Polsce został przygotowany przez Grupę Roboczą Social Media działającą w strukturach Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Jest to drugie, rozszerzone wydanie, które prezentuje najnowsze dane oraz podstawowe szczegóły dotyczące działania mediów społecznościowych w Polsce. Pierwsze wydanie zostało opublikowane na przełomie lat 2019 i 2020, czyli przed wydarzeniami takimi jak pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie czy kryzys gospodarczy, które również miały wpływ na rozwój i użytkowanie social mediów.

Najnowsze wydanie z 2023 roku rzuca całkowicie nowe światło na temat platform społecznościowych w Polsce i pokazuje, jak wielkie zmiany zaszły w tej kwestii w ciągu kilku ostatnich lat. Przewodnik zawiera informacje o znanych w Polsce mediach społecznościowych oraz nowych sposobach komunikacji reklamowej. Omawia m.in.:

 • Wiodące platformy społecznościowe - ich rola w marketingu, popularność i funkcje.
 • Innowacyjne formaty reklamowe.
 • Wydatki na kampanie w mediach społecznościowych.
 • Mniej znane i niszowe serwisy.

Przewodnik po Social Mediach w Polsce bazuje na dwóch głównych źródłach danych - Statista.com oraz Mediapanel Gemius. W poniższym artykule zebraliśmy najciekawsze i najważniejsze dane oraz statystyki przedstawione w tym raporcie.

Dowiedz się więcej o reklamie w social mediach:


TikTok

TikTok, aplikacja do udostępniania krótkich filmów, to 6 najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce (stan na styczeń 2023). Wyróżnia go unikalny system rekomendacji, dostosowujący treści do preferencji użytkowników. Interakcje koncentrują się głównie w sekcji 'Dla Ciebie', gdzie pełnoekranowe filmy z dźwiękiem są dopasowane do Twoich zainteresowań. TikTok aktywnie korzysta z trendów z innych mediów społecznościowych, ale także tworzy własne, które później są adaptowane przez inne platformy społecznościowe. Poznaj ciekawe statystyki dotyczące TikToka.

TikTok to chińska aplikacja, która powstała w 2016 r. za sprawą firmy ByteDance i szybko zyskała popularność na rynku azjatyckim. W 2018 r. ByteDance nabyło podobną aplikację Musical.ly, dobrze znaną w krajach zachodnich. Obie platformy połączyły się pod nazwą TikTok - kilka miesięcy później, po wybuchu pandemii popularność serwisu znacznie wzrosła.

TikTok, oprócz rozrywki dla użytkowników, umożliwia też tworzenie bardzo skutecznych reklam, które doskonale dopasowują się do innych treści publikowanych na tej platformie. Marki, które planują zacząć swoje działania marketingowe na TikToku, muszą pamiętać o podstawowej zasadzie - „human first". To oznacza, że powinny prezentować swoją „ludzką” stronę, która przyciągnie i zyska sympatię społeczności TikToka. Sprawdź, jak stworzyć reklamę na TikToku!


TikTok w Polsce

Według Mediapanelu, w Polsce, TikTok ma aż 14,1 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie! Pierwotnie, przed 2020 r., aplikacja była postrzegana głównie jako rozrywka dla młodzieży, skupiająca się na tańcu i „lip sync". Natomiast kiedy nadszedł lockdown związany z pandemią, więcej użytkowników zaczęło korzystać z TikToka, aby tworzyć oryginalne i bardziej kreatywne treści. Wraz z tym wzrostem, użytkownicy TikToka stali się bardziej zróżnicowani. Młode osoby w wieku 16-24 lat, tzw. pokolenie Z, nadal stanowią największą grupę, chociaż coraz więcej użytkowników ze starszych pokoleń zaczyna korzystać z tej aplikacji. Jeśli chodzi o płeć, to kobiety stanowią większość użytkowników - jest ich 52%.

Podział użytkowników TikToka ze względu na wiek. ŹRÓDŁO: Przewodnik po Social Mediach w Polsce, IAB Polska, 2023.


Facebook

Facebook został założony w 2004 r. przez grupę studentów Harvardu pod przewodnictwem Marka Zuckerberga. Jest to globalny serwis społecznościowy, który ma 3 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie! Platforma była początkowo dostępna tylko dla studentów, ale w 2006 r. otworzyła się dla wszystkich osób powyżej 13 roku życia.

Niezwykle popularną aplikacją Facebooka jest Messenger - komunikator internetowy uruchomiony w 2011 r., który służy do wymiany wiadomości i połączeń. Korzysta z niego miesięcznie około 970 milionów użytkowników, którzy spędzają w nim średnio 3 godziny dziennie.

Kluczowym punktem w historii Facebooka było przejęcie aplikacji Instagram i WhatsApp w 2012 r., co przyczyniło się do stworzenia ogromnej sieci społecznościowej. Firma zmieniła nazwę na Meta Platforms w 2021 r., co miało odzwierciedlić jej skupienie na budowaniu "metaverse" - zintegrowanego środowiska łączącego wszystkie produkty i usługi Facebooka.

Facebook jest obecnie największą platformą społecznościową na świecie. Oprócz ogromnej liczby aktywnych użytkowników miesięcznie charakteryzuje się też wysokim zaangażowaniem. Średni czas spędzany przez użytkowników na Facebooku wynosi około 19,7 godzin miesięcznie, co jest jednym z najwyższych wyników wśród platform społecznościowych.


Facebook w Polsce

Facebook, po uruchomieniu polskiej wersji w maju 2008 r., szybko zdobył popularność wśród polskich internautów. Liczba użytkowników wzrosła z ponad 10 milionów w 2011 r. do 17,65 miliona na początku 2022 r., z czego większość stanowiły kobiety (53,1%). Co ciekawe, ponad połowa użytkowników korzystała z platformy wyłącznie na smartfonach.

Do lutego 2023 r., liczba polskich użytkowników Facebooka przekroczyła 23 miliony, co stanowi 70% internautów w Polsce. Średnio, spędzają oni na Facebooku 16 godzin i 9 minut miesięcznie.

Sprawdź przydatne informacje na temat reklamy na Facebooku:


Instagram

Instagram to platforma społecznościowa umożliwiająca udostępnianie zdjęć i filmów, która została założona w 2010 r. przez Kevina Systroma i Marka Kriegera. Początkowo Instagram był dostępny tylko dla iPhone'ów, gromadząc aż 10 milionów unikalnych użytkowników. Po otwarciu platformy dla użytkowników Androida w 2012 r. nastąpił gwałtowny wzrost popularności. Krótko potem Facebook kupił aplikację Instagram za miliard dolarów.

Obecnie Instagram jest czwartym najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie, z 2 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie. Aby korzystać z platformy, trzeba założyć bezpłatne konto, które może być osobiste lub profesjonalne - to drugie dostarcza funkcje biznesowe i szczegółowe statystyki. Instagram oferuje również wiele możliwości reklamowania - dowiedz się, dlaczego warto promować firmę na Instagramie.

Na Instagramie użytkownicy mogą obserwować konkretne profile, hashtagi i marki, a także odkrywać nowe treści przez funkcję „Eksploruj”. Mogą oni również wchodzić w interakcje z postami poprzez polubienia, komentarze, czy udostępnienia, a także komunikować się za pomocą wiadomości prywatnych.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Instagram w Polsce

Od 2012 r., kiedy Instagram stał się dostępny w Polsce, liczba użytkowników stale rośnie - aktualnie korzysta z niego ponad 16 milionów Polaków! Statystyki z października 2022 r. pokazują, że większość użytkowników to kobiety, stanowiące 59% ogółu. Z kolei najliczniejszą grupą wiekową na platformie są użytkownicy w przedziale 18-24 lat, przekraczający liczbę 4 milionów kont.

Użytkownicy Instagrama w Polsce z podziałem na wiek i płeć. ŹRÓDŁO: NapoleonCat, Użytkownicy Instagram w Polsce, 2023.


YouTube

YouTube, założony w 2005 r. przez Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima, jest jedną z najpopularniejszych platform wideo na świecie, z ponad 2,5 miliardami użytkowników. Pierwszy film na YouTube, „Me at the zoo”, został opublikowany w kwietniu 2005 r. i co ciekawe przez ostatnie 18 lat zebrał aż 281 milionów wyświetleń!

Od 2006 r. YouTube jest częścią Google, co wiąże się też z możliwością prowadzenia tam kampanii reklamowych w ramach Google Ads. Sprawdź, jak stworzyć skuteczną reklamę na YouTube!

Platforma oferuje różne usługi, w tym YouTube Premium - wersję bez reklam oraz YouTube Music, które umożliwia odtwarzanie filmów w tle i pobieranie utworów. W 2015 r. wprowadzono także YouTube Kids, dedykowany najmłodszym widzom, a w 2020 r. YouTube wdrożył format Shorts, czyli krótkie filmy inspirowane TikTokiem.

YouTube jest dostępny w większości krajów i w ponad 80 wersjach językowych. Każdego dnia na platformie odtwarzanych jest 5 miliardów filmów, a aktywnych kont tworzących content wideo jest ponad 51 milionów. Większość osób korzysta z YouTube na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy platformy są równo podzieleni między mężczyzn i kobiety, a największą grupę wiekową stanowią osoby w wieku 25-44 lat.


YouTube w Polsce

W Polsce YouTube jest używany przez niemal 26,7 miliona osób, co stanowi 80% polskich internautów. Średnio użytkownicy spędzają tam prawie 20 godzin miesięcznie. Co ciekawe, platforma jest bardzo popularna wśród dzieci w wieku 7-12 lat, które korzystają z aplikacji YouTube Kids i spędzają tam średnio 38 godzin miesięcznie.


LinkedIn

LinkedIn to globalny serwis społecznościowy o charakterze biznesowym, który powstał w USA w latach 2002-2003. Jego rozwój, szczególnie po przejęciu przez Microsoft, jest zrównoważony i stały, według danych z końca 2022 r., korzysta z niego ponad 900 milionów użytkowników. W czasie pandemii COVID-19 serwis udostępnił swoją platformę edukacyjną LinkedIn Learning, umożliwiając użytkownikom pogłębianie wiedzy podczas lockdownów.

LinkedIn zasłynął jako platforma dla profesjonalistów, z konkretną polityką dotyczącą publikacji treści, które mają służyć do nawiązywania i utrzymania relacji biznesowych. Z biegiem lat platforma stawała się coraz bardziej podobna do innych serwisów społecznościowych, wprowadzając różnorodne rekcje na posty, animowane GIF-y, sugerowane odpowiedzi i transmisje na żywo.

LinkedIn aktywnie wspiera tworzenie sieci zawodowych, dzięki funkcjom takim jak przypominanie o rocznicach zatrudnienia, ocena umiejętności znajomych i udzielanie rekomendacji. Dodatkowo LinkedIn, podobnie jak inne serwisy społecznościowe, daje przedsiębiorcom możliwość reklamowania swojego biznesu. Dowiedz się więcej o reklamie na LinkedIn.

W Polsce LinkedIn również cieszy się sporą popularnością - korzysta z niego ponad 5 milionów użytkowników!


Twitter

Twitter, założony w 2006 r. przez Jacka Dorseya i wspólników, jest platformą mikroblogową, która umożliwia użytkownikom komentowanie wydarzeń za pomocą krótkich wiadomości, zwanych tweetami. Serwis Statista podaje, że ma on 556 milionów aktywnych użytkowników. W 2022 r. platforma została zakupiona przez Elona Muska, co wywołało liczne kontrowersje i pytania o jej przyszłość. Twitter zareagował na to w manifeście „Twitter 2.0”, zapewniając o kontynuacji polityki wobec negatywnych treści i ciągłej pracy nad bezpieczeństwem platformy.

Twitter jest ceniony za błyskawiczność i aktualność informacji, a także za możliwość grupowania i wyszukiwania tweetów przy pomocy hashtagów. W ostatnim czasie wprowadzono wiele zmian, w tym widoczne informacje o liczbie wyświetleń tweetów oraz ograniczenie dostępu do API Twittera dla zewnętrznych deweloperów.

Twitter jest szczególnie popularny wśród osób zainteresowanych nowościami, polityką i religią, a także sportem, grami i historią. W Polsce najpopularniejsze pasje użytkowników Twittera to muzyka, filmy, podróże i technologia.


Twitter w Polsce

Twitter ma w Polsce 8,5 miliona użytkowników korzystających ze strony internetowej i 3 miliony użytkowników aplikacji. Większość z nich (74%) to mężczyźni, a ponad połowa (55,37%) ma od 18 do 34 lat.

Najczęstsze powody, dla których Polacy korzystają z Twittera, to:

 • czytanie newsów i rozrywka (48% użytkowników),
 • utrzymanie kontaktu z rodziną i znajomymi (34%),
 • śledzenie działań firm i marek (33%),
 • budowanie sieci zawodowych kontaktów (14%).

Twitter, choć często kojarzony z wiadomościami i polityką, głównie skupia się na treściach związanych z pasjami - takimi jak gry, muzyka, filmy i sport. Te kategorie stanowią aż 80% publikowanych treści na platformie.

Powody, dla których użytkownicy korzystają z Twittera. ŹRÓDŁO: Przewodnik po Social Mediach w Polsce, IAB Polska, 2023.


Pinterest

Pinterest, założony w 2010 roku w USA, to platforma inspiracji i pomysłów, dostępna w 33 językach. Użytkownicy przeglądają wizualne treści z różnych kategorii, takich jak gotowanie, inspiracje wnętrz, czy moda, a następnie przypinają je na swoje profile, tworząc własną bazę inspiracji. W 2023 roku serwis zyskał 445 milionów użytkowników, z czego 60% to kobiety, choć liczba mężczyzn, zwłaszcza z generacji Z, rośnie rok do roku.

Pinterest jest cenny dla budowania świadomości marki, zwłaszcza dla biznesów korzystających z wizualnych treści. Pomaga on użytkownikom gromadzić pomysły dotyczące zakupu czy skorzystania z usług, co docelowo może wpłynąć na ich decyzje zakupowe w przyszłości.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Pinterest w Polsce

W Polsce najpopularniejsze Piny związane są z modą, urodą, wnętrzami i kuchnią. Co więcej, badanie przeprowadzone przez Open Mobi wykazało, że niemal wszyscy (96%) respondenci zrealizowali pomysły, które znaleźli w aplikacji Pinterest.


Snapchat

Snapchat to aplikacja mobilna służąca do komunikacji i rozrywki, stworzona w 2011 roku przez studentów Uniwersytetu Stanforda. Według danych z 2023 roku korzysta z niej średnio 635 milionów użytkowników miesięcznie.

Podstawą komunikacji na Snapchat są tzw. snapy - wiadomości tekstowe, zdjęcia lub filmy, które po pewnym czasie znikają. Głównym celem Snapchata jest umożliwienie użytkownikom udostępniania ważnych chwil z życia w czasie rzeczywistym.

Najważniejsze funkcje Snapchata to:

 • Treści efemeryczne (krótkotrwałe, przelotne) - prywatne wiadomości, zdjęcia i filmy, które są widoczne dla odbiorcy od 1 do 10 sekund. Można również dodać historię do sekcji Stories, która będzie widoczna przez 24 godziny.
 • Snapkody - unikalny kod dla każdego użytkownika, który po zeskanowaniu umożliwia dodanie danego konta do obserwowanych.
 • Rzeczywistość rozszerzona (AR) - „soczewki” zmieniające wygląd twarzy oraz trójwymiarowe animacje dodawane do zdjęć i filmów.


Snapchat w Polsce

Snapchat przyciąga głównie młodsze grupy wiekowe, szczególnie osoby w wieku 15-24 lat, które stanowią 1,75 miliona regularnych użytkowników. Te osoby spędzają na platformie 2-3 razy więcej czasu niż użytkownicy starszych grup wiekowych. Co do płci użytkowników, kobiety stanowią większość, wynoszącą 57,4% ogółu. Co ciekawe, najpopularniejsze zainteresowania użytkowników Snapchata to zakupy (83,5%), gry (79,1%), podróże (66,3%) oraz filmy i telewizja (51,4%).

Zainteresowania użytkowników na Snapchacie.


Inne serwisy społecznościowe

Chociaż przeważająca część strategii marketingowych jest prowadzona na wcześniej wymienionych platformach, warto również zwrócić uwagę na kilka innych, które są popularne na arenie międzynarodowej i mogą w przyszłości okazać się istotne dla Polskich przedsiębiorców. Oto najpopularniejsze z nich:


Reddit

Reddit to platforma społecznościowa, która korzysta z systemu demokratycznego promowania treści, gdzie użytkownicy poprzez „upvote'y” decydują o popularności postów. Platforma ta charakteryzuje się przejrzystym podziałem na „subreddity”, czyli tematyczne kategorie. Istotnym elementem jest format AMA (Ask Me Anything), gdzie twórcy odpowiadają na pytania społeczności na żywo. Reddit służy również jako narzędzie marketingowe, umożliwiając tworzenie sponsorowanych treści, które pojawiają się na głównej stronie oraz w konkretnych subredditach. Mimo iż istnieje polski odpowiednik platformy - Wykop.pl, subreddit dotyczący Polski ma stałe grono obserwujących wynoszące 475 tysięcy osób.


Quora

Quora, założona w 2010 roku przez byłych pracowników Facebooka, to platforma umożliwiająca zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Serwis zdobył popularność w USA i jest często wykorzystywany przez marki do promocji. Działania marketingowe na Quorze obejmują strategie płatne i organiczne. Płatne strategie to tworzenie sponsorowanych treści dostosowanych do słów kluczowych używanych w pytaniach i odpowiedziach. Strategie organiczne opierają się na udzielaniu odpowiedzi przez firmy, co pomaga w budowaniu wizerunku eksperta i przyjaznej marki.


BeReal

BeReal to francuska platforma społecznościowa, która ma na celu promować autentyczność, stanowiąc kontrast dla tradycyjnych mediów społecznościowych. Raz dziennie użytkownicy otrzymują powiadomienie z dwuminutowym oknem na publikację dwustronnego zdjęcia (przedniej i tylnej kamery telefonu) bez żadnych filtrów. Czas publikacji jest nieprzewidywalny i zmienia się każdego dnia, co ma na celu pokazanie nieupiększonego życia. Chociaż BeReal obecnie nie pozwala na bezpośrednie reklamy, marki angażują się organicznie, pokazując zakulisowe aspekty firmy i kreatywnie publikując kody rabatowe.


Discord

Discord, początkowo związany ze środowiskiem graczy, to komunikator, który zyskał na popularności również w innych obszarach. Struktura Discorda składa się z wirtualnych serwerów i kanałów o różnej tematyce oraz oferuje też możliwość transmisji audio i publikacji multimediów.

Chociaż Discord nie oferuje reklam, marki mogą budować własne społeczności poprzez stworzenie kanału dedykowanego ich marce lub produktom. Przykładem jest akcja marki Sprite, która założyła kanał na Discordzie towarzyszący premierze gry Cyberpunk 2077, angażując użytkowników do wspólnej rywalizacji o nagrody tematyczne we współpracy z popularnymi streamerami.


Twitch

Twitch, pochodzący ze świata gier i e-sportu, ale również aktywnie rozwijający się w innych obszarach takich jak muzyka, oferuje różnorodne możliwości reklamowe. Platforma umożliwia zakup reklam displayowych i wideo, które są wyświetlane przed lub podczas transmisji na żywo, jak również bezpośrednią współpracę ze streamerami.

Przykładem udanej reklamy na Twitchiu była współpraca Uber Eats z popularnym streamerem Ninja. Kampania oferowała 1% zniżki za każdego przeciwnika pokonanego w grze Fortnite od momentu zamówienia do dostawy. Ninja zgromadził łącznie 25% rabatu dla swojej społeczności. Zainteresowanie kodem rabatowym było tak duże, że Uber Eats musiał przedwcześnie zakończyć promocję.


WeChat

WeChat to chiński komunikator i platforma społecznościowa, który ma 1,309 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Platforma ta jest nie tylko komunikatorem, ale również całym ekosystemem obejmującym różne usługi, takie jak WeChat Pay, WeChat Moments i WeChat Mini Programs. Umożliwia on użytkownikom wysyłanie wiadomości, robienie zakupów, czy dokonywanie płatności, co czyni ją jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.


Najważniejsze wnioski z raportu IAB 2023

Przewodnik po Social Mediach w Polsce przedstawia popularność i funkcjonowanie różnych serwisów społecznościowych. Na podstawie tego raportu możemy wyciągnąć kilka, najistotniejszych wniosków:

 • TikTok to platforma, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie i ma coraz większy wpływ na komunikację marek. Krótkie filmy z dźwiękiem, które zyskały popularność dzięki tej platformie, są aktualnie bardzo popularnym trendem, wprowadzanym również przez serwisy takie jak Instagram i YouTube.
 • Na rynku pojawia się coraz więcej niszowych aplikacji (np. BeReal) reagujących na potrzebę autentyczności w mediach społecznościowych.
 • Na popularności zyskują również technologie, takie jak AR i Metaverse, które umożliwiają bardziej zaawansowane i immersyjne doświadczenia użytkownikom.
 • Reklamodawcy coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych, co spowodowało zwiększone oczekiwania użytkowników wobec marek.
 • W czasie pandemii 41% konsumentów odkryło nowe marki, co wymaga dywersyfikacji kanałów mediowych i precyzyjnego planowania kampanii.


Social media w Polsce. Sprawdź statystyki z raportu IAB! Podsumowanie

Media społecznościowe w Polsce nabierają coraz większego znaczenia jako kluczowy element strategii marketingowych firm. Raport IAB potwierdza popularność platform takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy YouTube. Co więcej, dynamiczny rozwój TikToka i niszowych serwisów, np. BeReal dodatkowo poszerza możliwości komunikacji z klientami. Pamiętaj, że planując działania w mediach społecznościowych, warto uwzględnić te trendy i dopasować strategię do preferencji użytkowników.

Jakie są najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych w Polsce?
Down arrow

Najpopularniejszymi platformami społecznościowymi w Polsce są serwisy takie jak Facebook, Instagram, YouTube i TikTok. Wiele osób korzysta również z Twittera i LinkedIn.

Czy media społecznościowe są wykorzystywane również w celach biznesowych?
Down arrow

Tak, firmy w Polsce wykorzystują media społecznościowe jako ważny kanał do promocji swoich produktów i usług, komunikacji z klientami oraz budowania świadomości marki. Firmy korzystają zarówno z płatnych reklam w tych serwisach, jak i prowadzą działania organiczne.

Jakie są najważniejsze trendy reklamy i marketingu w mediach społecznościowych?
Down arrow

Obecne trendy to wszelkie treści efemeryczne udostępniane w czasie rzeczywistym, influencer marketing, personalizacja przekazu, interaktywne treści, czy wykorzystywanie sztucznej inteligencji oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR). Te strategie pomagają firmom skuteczniej angażować się w interakcje z klientami i budować markę.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Social media w Polsce. Sprawdź dane z raportu IAB!

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 142 głosów

UDOSTĘPNIJ