Statystyki TikToka w 2023. Zaskakujące liczby i fakty!

Statystyki TikToka w 2023 roku
Spis treści

• Najważniejsze statystyki dotyczące platformy TikTok

• Statystyki użytkowania TikToka

• Statystyki użytkowników TikToka - dane demograficzne

• TikTok w biznesie - kluczowe statystyki

• Podsumowanie

Media społecznościowe dla wielu osób są sposobem wyrażania siebie praz miejscem do tworzenia społeczności i interakcji z innymi użytkownikami. Jedną z takich platform, która dynamicznie zyskała na popularności w ostatnich latach, jest TikTok. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie liczby stoją za tą aplikacją? Ile użytkowników z niej korzysta? Jak duży zasięg osiągają reklamy na TikToku? Sprawdź zebrane przez nas statystyki i poznaj skalę, zasięg oraz wpływ TikToka na współczesny świat internetu.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Najważniejsze statystyki dotyczące platformy TikTok

Platforma TikTok zdobyła miliony serc na całym świecie, ale jakie liczby rzeczywiście kryją się za tym fenomenem? W tym akapicie przyjrzymy się kluczowym statystykom TikToka, które pokażą Ci, jak popularna jest ta platforma i jakie znaczenie ma wśród innych serwisów społecznościowych. Przygotuj się na serię faktów i liczb, które mogą Cię zaskoczyć!

 • Aktywni użytkownicy TikTok - TikTok ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie (2023, https://backlinko.com/tiktok-users).
 • Liczba pobrań - w 2022 roku TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją mobilną na świecie. Aplikacja wygenerowała wtedy 672 miliony pobrań (2023, https://www.statista.com/statistics/1285960/top-downloaded-mobile-apps-worldwide/).
 • Wycena firmy - w kwietniu 2023 roku ByteDance, chińska firma technologiczna będąca właścicielem TikToka, była wyceniana na około 200 miliardów dolarów (2023, https://www.statista.com/statistics/407888/ranking-of-highest-valued-startup-companies-worldwide/).
 • Zaangażowanie - TikTok to najbardziej angażująca aplikacja społecznościowa, ze średnią długością sesji wynoszącą 10,85 minuty. W 2019 roku łączny czas spędzony na TikToku wyniósł gigantyczne 68 miliardów godzin (2023, https://backlinko.com/tiktok-users).
 • Zarobki influencerów - TikTok zwykle płaci od 20 do 40 USD za milion wyświetleń. Przykładowo twórczyni TikToków Charlie D’Amelio dzięki ogromnej liczbie 149,7 mln obserwujących zarobiła w 2021 r. szacunkowo 17,5 mln USD. Co więcej, według CelebrityNetWorth pobiera ona około 100 000 $ za sponsorowany post (2023, https://checkya.com/blog/how-much-money-can-you-make-on-tiktok-for-1million-views/).
 • Najpopularniejszy hashtag na TikToku - od stycznia 2023 roku hashtag „fyp”, który oznacza „stronę dla ciebie”, był najczęściej używanym hashtagiem na TikToku, gromadząc prawie 35 bilionów wyświetleń we wszystkich postach, które go zawierały (2023, https://www.statista.com/statistics/1299851/tiktok-top-hashtags-by-post-views/).
 • Wartość marki - w 2023 roku wartość marki TikTok została wyceniona na imponujące 66 miliardów dolarów (2023, https://www.statista.com/statistics/1324424/tiktok-brand-value/).

Sprawdź też inne ciekawe statystyki:


Statystyki użytkowania TikToka

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak często i w jaki sposób użytkownicy korzystają z TikToka? Mamy na to odpowiedź! W tym akapicie zagłębimy się w statystyki dotyczące użytkowania TikToka, które pokażą, jak ta popularna platforma jest wykorzystywana w codziennym życiu.

 • TikTok oficjalnie ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Dla porównania aktywni użytkownicy innych platform społecznościowych to: Facebook – 2,9 mld, YouTube – 2,5 mld, Instagram – 2 mld, WhatsApp – 2 mld, WeChat – 1,3 mld (2023, https://www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users/).
 • Z 4,8 miliardów internautów na całym świecie, 20,83% korzysta z TikToka (2023, https://backlinko.com/tiktok-users).
 • Spośród 4,48 miliarda aktywnych użytkowników mediów społecznościowych, 22,32% regularnie korzysta z TikToka (2023, https://backlinko.com/tiktok-users).
 • Użytkownicy TikToka chętnie i intensywnie używają tej aplikacji, co potwierdzają statystyki pokazujące, że średni czas spędzony na tej platformie to aż 95 minut dziennie! (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • 90% użytkowników korzysta z TikToka codziennie (2023, https://backlinko.com/tiktok-users).
 • Średni czas jednej sesji na TikToku wynosi 10,85 minut, co sprawia, że ​​jest to obecnie najbardziej angażująca aplikacja społecznościowa (2023, https://backlinko.com/tiktok-users). Sprawdź, jak zwiększyć zaangażowanie użytkowników na Twojej stronie internetowej!
 • Przeciętny użytkownik otwiera aplikację TikTok 8 razy dziennie (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • Osoby korzystające z TikToka nie tylko chętnie przeglądają opublikowane tam treści, ale równie chętnie je tworzą. Statystyki pokazują, że 83% użytkowników TikToka opublikowało wideo na swoim profilu (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • 78% użytkowników TikToka szuka zabawnych lub rozrywkowych treści, a 35,1% używa tej platformy do obserwowania ulubionych marek (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/).
 • TikTok jest często używany jako narzędzie informacyjne. 32,4% użytkowników TikToka na całym świecie korzysta z aplikacji, aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/).

Największe platformy społecznościowe wg liczby aktywnych użytkowników miesięcznie.


Statystyki użytkowników TikToka - dane demograficzne

Kto korzysta z TikToka? Jak różne grupy demograficzne angażują się w tej platformie? W tym akapicie przyjrzymy się bliżej statystykom dotyczącym użytkowników TikToka. To dostarczy nam informacji, kto tworzy społeczność TikToka i jak różne grupy wiekowe, geograficzne czy płciowe korzystają z tej dynamicznie rozwijającej się platformy. Odkryjmy razem, jak zróżnicowany jest świat TikToka!

 • Z TikToka korzystają osoby w różnym wieku: 25% aktywnych użytkowników TikToka w USA to osoby w wieku 10-19 lat. Z kolei 22,4% użytkowników aktywnie korzystających z TikToka ma 20-29 lat. Kolejną grupą wiekową są osoby w wieku 30-39 lat, które stanowią 21,7% aktywnych użytkowników. Następną dużą grupą są użytkownicy w wieku 40-49 lat, których w aplikacji jest aż 20,3%. Ostatnią najmniejszą społecznością są osoby powyżej 50 lat, które stanowią 11% wszystkich aktywnych użytkowników TikToka (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • Od kwietnia 2023 roku, Stany Zjednoczone stanowią kraj z największą liczbą użytkowników TikToka, gromadząc około 117 milionów osób korzystających z tej platformy. Zaraz za nimi plasują się Indonezja z około 113 milionami użytkowników TikToka oraz Brazylia, z liczbą prawie 85 milionów aktywnych użytkowników (2023, https://www.statista.com/statistics/1299807/number-of-monthly-unique-tiktok-users/).
 • Według stanu na wrzesień 2022 r. większość twórców treści na TikToku stanowią kobiety z wynikiem 55,3%, podczas gdy mężczyźni to mniej niż 45% całkowitej liczby twórców na tej platformie (2023, https://www.statista.com/statistics/1257710/tiktok-creators-by-gender-worldwide/).
 • 60% użytkowników TikToka to pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1995 roku (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • 5,6% aktywnych użytkowników mediów społecznościowych w wieku od 16 do 64 lat nazywa TikTok swoją ulubioną platformą (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/).

Wiek użytkowników TikToka.


TikTok w biznesie - kluczowe statystyki

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak TikTok wpływa na świat biznesu? Jak firmy wykorzystują tę popularną platformę do promocji swoich produktów i budowania relacji z klientami? W poniższym akapicie przyjrzymy się danym dotyczącym wykorzystania TikToka w biznesie. Poznaj statystyki, które pokazują, jak TikTok staje się coraz ważniejszym narzędziem w strategiach marketingowych firm na całym świecie.

 • TikTok to nie tylko platforma dostarczająca rozrywki, ale także doskonałe miejsce do reklamowania biznesu - dane pokazują, że w USA ponad 5 milionów firm aktywnie korzysta z TikToka (2023, https://wallaroomedia.com/blog/social-media/tiktok-statistics/).
 • TikTok jest idealnym miejscem do promowania marki, głównie ze względu na zaangażowanie użytkowników - wskaźnik zaangażowania na TikToku plasuje się na poziomie 6,67% na kontach z ponad 100 000 obserwujących. Porównując, wskaźnik zaangażowania na takich kontach na Instagramie to ok. 1,60%, a na YouTube to 0,43% (2023, https://www.upfluence.com/influencer-marketing/influencer-engagement-everything-you-need-to-know).
 • TikTok ma potencjalny zasięg reklam na poziomie 945,2 mln, wśród użytkowników w wieku 18+ (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/).
 • 92% użytkowników zostało zainspirowanych do podjęcia działania po obejrzeniu TikToka, niezależnie od tego, czy było to odwiedzenie strony reklamodawcy, udział w wyzwaniu czy dokonanie zakupu (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/).
 • Według najnowszych badań 38% ankietowanych korzystających z TikToka jest skłonnych tolerować reklamy w zamian za bezpłatny dostęp do niektórych usług. Z kolei prawie 15% użytkowników TikToka ma trudności z odróżnieniem reklam od innych treści, które są tam udostępniane (2023, https://www.statista.com/chart/29589/sentiment-towards-data-protection-and-online-advertising/).
 • Statystyki wskazują na różnice w zachowaniach użytkowników TikToka zależnie od pokolenia. Osoby z pokolenia millenialsów, korzystające z TikToka, są bardziej skłonne do tworzenia i udostępniania treści UGC (User Generated Content) oraz oznaczania konkretnych marek w swoich postach. Z kolei, użytkownicy TikToka z pokolenia Z wykazują 1,2-krotnie większą skłonność do kontaktu z marką po zakupie produktu, w porównaniu do użytkowników innych platform (2023, https://thesocialshepherd.com/blog/tiktok-statistics).
 • Według danych udostępnionych przez platformę TikTok, reklamy nawiązujące do emocji odbiorców okazują się być najbardziej skuteczne. Oznacza to, że jeśli uda Ci się poruszyć uczucia użytkowników, zwiększasz szanse na ich zaangażowanie i podjęcie konkretnej akcji (2023, https://thesocialshepherd.com/blog/tiktok-statistics).
 • 50% użytkowników TikToka kupiło coś po obejrzeniu transmisji na żywo (2023, https://blog.hootsuite.com/tiktok-stats/). Sprawdź, jak przygotować live sprzedażowy, aby zwiększyć konwersje w sklepie!
 • W 2022 roku najczęściej pojawiającą się marką na TikToku było Shein, internetowy sklep odzieżowy, który był wspominany przez 13,4 tysiąca influencerów. Tuż za nim, na drugim miejscu, znalazł się Target - o którym mówiło 11,2 tysiąca influencerów. Trzecie miejsce na podium zajął Netflix, który był promowany przez 8,5 tysiąca influencerów TikToka (2023, https://www.statista.com/statistics/1256499/brands-tiktok-mentions/).
 • Według ankiety przeprowadzonej wśród marketerów w czerwcu 2022 roku, krótkie filmy wideo, które są nieodłączną częścią TikToka, nie tylko cieszyły się dużym zaangażowaniem wśród użytkowników online, ale także osiągnęły największy zwrot z inwestycji (ROI) (2023, https://www.statista.com/topics/6077/tiktok/#topicOverview). Poznaj ciekawe statystyki o wideo marketingu.
 • Reklamy TikTok Top View cieszą się największym zainteresowaniem wśród użytkowników (2023, https://thesocialshepherd.com/blog/tiktok-statistics).
 • Dane pokazują, że wskaźnik zaangażowania w treściach na TikToku może wynosić nawet 18%! Co ciekawe, zaangażowanie wydaje się być większe w przypadku mikroinfluencerów, czyli tych, którzy mają mniej niż 15 000 obserwujących (2023, https://thesocialshepherd.com/blog/tiktok-statistics).

Współczynnik zaangażowania na różnych platformach społecznościowych.Źródło: https://www.upfluence.com/influencer-marketing/influencer-engagement-everything-you-need-to-know

Dowiedz się więcej o reklamie na TikToku:


Statystyki TikToka w 2023 roku. Zaskakujące liczby i fakty! Podsumowanie

TikTok w 2023 roku kontynuuje swój dynamiczny rozwój i przekształca nie tylko świat mediów społecznościowych, ale również biznesu. Zebrane dane pokazują, jak bardzo ta platforma wpływa na zachowania użytkowników i promowanie firm. Rozważając różnorodność demograficzną użytkowników, rosnącą popularność wśród marek i ciągły rozwój platformy, jedno jest pewne - TikTok nie jest tylko chwilową modą. W przyszłości może stać się przodującą platformą społecznościową i reklamową. Biorąc pod uwagę szybkość, z jaką TikTok zdobywa świat, możemy być pewni, że nie zniknie w najbliższym czasie, a te statystyki będą nadal rosnąć!

Co to jest TikTok?
Down arrow

TikTok to globalna platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie, udostępnianie i oglądanie krótkich filmów wideo. W większości są to filmy rozrywkowe zawierające popularną muzykę, taniec, komedię, a także różne formy edukacyjnej i kreatywnej treści.

Czy TikTok jest darmowy?
Down arrow

Korzystanie z TikToka jest całkowicie darmowe. Jednak istnieją pewne funkcje, które mogą wymagać płatności, takie jak zakup monet TikTok, które można wykorzystać do napiwków dla twórców podczas transmisji na żywo. Dodatkowo TikTok umożliwia prowadzenie płatnych kampanii reklamowych, których cena różni się w zależności od wybranego typu rozliczania.

Jak TikTok używa algorytmów?
Down arrow

TikTok używa zaawansowanych algorytmów do personalizacji strumienia treści dla każdego użytkownika. Algorytmy te uwzględniają filmy, które użytkownik lubi, komentuje i udostępnia, oraz biorą pod uwagę długość oglądania konkretnych filmów i rodzaje używanych hashtagów.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów


widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Statystyki TikToka w 2023. Zaskakujące liczby i fakty!

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ