Czego nie wiesz o LinkedIn? 32 statystyki, które musisz znać

Garsc statystyk o LinkedIn ktore powinienes znac
Spis treści

• Ogólne statystyki LinkedIn

• Jak generować leady? Statystyki demograficzne użytkowników LinkedIn

• Wskaźniki zaangażowania na LinkedIn

• Rekrutacja na LinkedIn - statystyki i dane

• Statystyki reklam na LinkedIn

• LinkedIn w Polsce - co powinieneś wiedzieć?

• Podsumowanie

LinkedIn to popularna platforma społecznościowa, która od wielu lat zyskuje na popularności wśród profesjonalistów i osób szukających pracy. Dzięki swojej specyfice i charakterystyce, LinkedIn umożliwia użytkownikom nawiązywanie kontaktów biznesowych, zdobywanie informacji o branży oraz poszukiwanie nowych możliwości rozwoju zawodowego. Zrozumienie sposobu, w jaki korzystają z LinkedIn zarówno użytkownicy, jak i marki, jest kluczowe dla skutecznej strategii w zakresie mediów społecznościowych. W niniejszym artykule przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące LinkedIn, które warto znać w 2023 roku, aby pomóc Ci w tworzeniu ekscytujących kampanii reklamowych.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Ogólne statystyki LinkedIn

Zanurz się w świat marketingu na LinkedIn. Oto podstawowe statystyki dotyczące LinkedIn jako platformy biznesowej i jej użytkowników.


1. 5 maja 2023 LinkedIn obchodzi 20-ste urodziny

Platforma LinkedIn wystartowała 5 maja 2003 roku, co oznacza, że już za moment będzie świętować 20 lat na rynku. Co ciekawe, LinkedIn jest starszy od Facebooka, który rozpoczął działalność 9 miesięcy później. Tym samym LinkedIn jest najstarszą platformą społecznościową używaną obecnie przez użytkowników. W 2016 roku LinkedIn przejął Microsoft i rozwija platformę do dziś (2023, https://about.linkedin.com/).


2. LinkedIn jest dostępny w 26 językach

Na platformie LinkedIn można wybrać język spośród 26 dostępnych opcji. Obejmują one języki: angielski, arabski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, czeski, duński, hiszpański, holenderski, francuski, hindi, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, szwedzki, tagalski, tajski, turecki, ukraiński i włoski (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics).


3. Ile osób zatrudnia LinkedIn?

W LinkedIn pracuje 21 00 osób, z czego aż 19 000 w pełnym wymiarze godzin. Wszyscy pracownicy mają do dyspozycji 36 biur zlokalizowanych w różnych rejonach świata. W Europie znajdują się one w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Dublinie, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Monachium i Sztokholmie (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics).


4. 42% kobiet na stanowiskach kierowniczych LinkedIn

Firma LinkedIn dużą wagę przykłada do kwestii równości płci. Aż 42% stanowisk kierowniczych piastują kobiety (2023, https://news.linkedin.com/about-us#).


5. Najwięcej obserwujących na LinkedIn mają Bill Gates i Google

Bill Gates, jeden z założycieli firmy Microsoft, cieszy się największą popularnością na platformie LinkedIn. Obecnie, w kwietniu 2023, śledzi go ponad 36 milionów użytkowników (2023, https://www.linkedin.com/in/williamhgates/). Z kolei spośród organizacji największą popularnością cieszy się Google z liczbą ponad 28 milionów obserwujących (Google-linkedin.jpg).

Konto Billa Gatesa na LinkedIn

Konto Google na LinkedIn


6. LinkedIn ma ponad 900 milionów użytkowników

W 2023 z platformy LinkedIn korzysta ponad 900 milionów użytkowników z ponad 200 krajów na całym świecie. Niemal 200 milionów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Najwięcej odbiorców LinkedIn w Europie znajduje się w Wielkiej Brytanii - ok. 35 milionów. W Polsce z LinkedIna korzysta 5 milionów osób. Dla porównania dodajmy, że na Instagramie jest obecnie 1,4 miliarda użytkowników, a na Facebooku ponad 3 miliardy. Tym samym LinkedIn nie jest największą i najbardziej popularną społecznościową, ale ma wyjątkowy, biznesowy charakter (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics)..

Użytkownicy platformy LinkedIn na świecie


7. Na LinkedIn jest ponad 58 milionów firm

Na LinkedIn znajdziemy konta należące nie tylko do użytkowników indywidualnych, ale także do przedsiębiorstw, które za pośrednictwem platformy rekrutują pracowników, budują kontakty biznesowe i dzielą się wiedzą, a także poszukują partnerów do współpracy. Obecnie na LinkedIn działa ponad 58 milionów takich firm (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics).

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak generować leady? Statystyki demograficzne użytkowników LinkedIn

Kto korzysta z LinkedIn i dlaczego? Jak prezentuje się struktura demograficzna użytkowników platformy? Sprawdźmy statystyki osób prowadzących swój osobisty profil LinkedIn.


8. Większość użytkowników na LinkedIn stanowią mężczyźni

Według danych Stitsta.com ze stycznia 2022 r. około 42,8% użytkowników LinkedIn to kobiety, a 57,2% to mężczyźni. Warto uwzględnić, że platforma nie daje możliwości wyboru innej płci niż kobieta albo mężczyzna. (2022, https://www.statista.com/statistics/933964/distribution-of-users-on-linkedin-worldwide-gender/).


9. Przeważająca grupa wiekowa na LinkedIn to 25-34 lata

Pokolenie millenialsów w wieku 25-34 lata stanowi 60% użytkowników LinkedIn . Ponadto około 20% użytkowników ma od 18 do 24 lat, a prawie 18% ma od 35 do 54 lat. Tylko 2% ma 55 lat i więcej.


Wskaźniki zaangażowania na LinkedIn - statystyki dla specjalistów ds. marketingu

Pierwotnie LinkedIn był stroną, na której użytkownicy mogli udostępniać swoje CV i przesyłać je do potencjalnych pracodawców. Obecnie funkcje platformy znacząco się rozrosły, co pozwala zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Sprawdźmy statystyki zaangażowania odbiorców na LinkedIn.


10. W 2022 roku LinkedIn odnotował 22% wzrost zaangażowania

W 2022 roku zaangażowanie na platformie LinkedIn wzrosło o 22% w stosunku do roku poprzedniego. Jako zaangażowanie rozumiemy tworzenie i publikowanie treści, udostępnianie treści innych osób i w chodzenie z nimi w interakcję poprzez komentarze i dyskusje.


11. 30% zaangażowania na kontach firmowych generują pracownicy

Pracownicy są dużo bardziej zaangażowani, jeśli chodzi o treści generowane przez firmy, w których pracują. Aż 30% osób, które komentują, udostępniają i polecają treści pochodzące z konta danej firmy, to członkowie zespołu. Ponadto pracownicy są 14 razy bardziej skłonni do udostępniania treści firmowych niż innych treści, które widzą na platformie (2021, https://www.linkedin.com/business/marketing/blog/linkedin-pages/linkedin-pages-and-elevate-better-together).


12. Strony bogate w informacje uzyskują o 30% wyższe wskaźniki zaangażowania

Uzupełnienie strony na LinkedIn o pełne informacje jest ważną praktyką, gdyż strony z pełnymi danymi uzyskują o 30% więcej wyświetleń niż te, które są niekompletne (https://business.linkedin.com/marketing-solutions/linkedin-pages/best-practices#1). Wypełnienie wszystkich informacji, takich jak logo, przegląd, informacje o organizacji i inne, pozwoli na lepszą widoczność Twojego profilu w wyszukiwarkach słów kluczowych. Firmy, które uzupełniły swoje strony i są aktywne na nich, odnotowały wzrost liczby odsłon o 5-krotnie, średniej liczby wyświetleń na obserwującego o 7-krotnie oraz liczby kliknięć na obserwującego o 11-krotnie.
Cotygodniowe publikowanie postów na LinkedIn również przynosi korzyści. Firmy, które to robią, odnotowują 2-krotnie wyższy wskaźnik zaangażowania w porównaniu z tymi, które nie publikują regularnie. Dlatego też warto regularnie tworzyć i publikować wartościowe treści na swoim profilu, aby zachęcić użytkowników do interakcji z Twoją marką i zwiększyć zasięg Twoich postów.


13. Obrazy na LinkedIn zwiększają zaangażowanie użytkowników

Zastosowanie obrazów w postach może znacząco wpłynąć na poziom zaangażowania użytkowników. Zastosowanie obrazów w postach zwiększa liczbę komentarzy o niemal 100% (https://business.linkedin.com/content/dam/business/marketing-solutions/global/en_US/site/subsites/content-marketing/img/V2/e3_Infographic_Draft_11_1200.pdf).Według niezależnych badań posty z jednym obrazem osiągają ponad dwa razy większy wskaźnik zaangażowania niż posty tekstowe. W przypadku reklam z pojedynczym obrazem większe obrazy o wymiarach 1200 na 627 pikseli zapewniają nawet o 38% wyższy współczynnik klikalności. Szczególnie skuteczne są także kolaże, które składają się z 3–4 obrazów. Takie posty są prawie cztery razy bardziej wciągające niż posty z pojedynczym obrazem, a te z 8 obrazami nawet dziesięć razy bardziej wciągające. Dlatego też warto pamiętać o zastosowaniu obrazów, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników. 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Rekrutacja na LinkedIn - statystyki i dane

LinkedIn jest jedną z najpopularniejszych platform, za pośrednictwem której można poszukiwać pracy. Sprawdźmy zatem statystyki dotyczące rekrutacji i poszukiwania pracy na LinkedIn.


14. Co sekundę na LinkedIn składana jest aplikacja o pracę

LinkedIn usprawnił proces ubiegania się o pracę, umożliwiając osobom poszukującym pracy bezpośrednie odpowiadanie na ogłoszenia o pracę za pośrednictwem platformy. Wielu profesjonalistów korzysta z tej usługi, szukając odpowiedniej pracy. Poprzez LinkedIn co sekundę składanych jest 101 aplikacji, a to daje ponad osiem milionów aplikacji dziennie (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics).


15. W każdej minucie przez LinkedIn zatrudnia się 8 osób

Rekruterzy mogą przeglądać pełne profile, sieci i portfolio kandydatów do pracy za pośrednictwem LinkedIn, co ułatwia im znajdowanie wykwalifikowanych kandydatów. Każdego roku za pośrednictwem LinkedIn udaje się ukończyć ponad 3 miliony rekrutacji. Wszystko dlatego, że na LinkedIn co minutę zatrudnianych jest 8 osób (2023, https://news.linkedin.com/about-us#Statistics).


16. 49 milionów osób poszukuje pracy na LinkedIn w każdym tygodniu

LinkedIn to prawdziwy potentat w zakresie rekrutacji. Według wewnętrznych danych platformy każdego tygodnia aż 49 milionów osób poszukuje pracy za pomocą platformy. Wiele osób robi to z sukcesem i zostaje zatrudnionych - w 2022 roku potwierdzona liczba osób zatrudnionych wzrosła o 88% w stosunku do danych z roku 2021.


17. LinkedIn udostępnia ponad 39 tysięcy umiejętności

Umiejętności to tagi, które użytkownicy dodają do swoich profili, aby podkreślić swoje wyjątkowe doświadczenia i umiejętności. Dodanie tagów umiejętności usprawnia wyszukiwanie i znajdowanie funkcji LinkedIn, ponieważ osoby rekrutujące używają platformy do kierowania reklam do bardzo wykwalifikowanych kandydatów. Obecnie LinkedIn twierdzi, że użytkownicy mają dostęp do ponad 39 tysięcy umiejętności.


Statystyki reklam na LinkedIn

Reklamy LinkedIn są płatną promocją firmy i dobrze sprawdzają się w konwersji kluczowych klientów biznesowych na platformie, o czym świadczą poniższe statystyki reklamowe na LinkedIn.


18. 75% firm podmiotów B2B reklamuje swoje usługi i produkty na LinkedIn

LinkedIn to najlepsza platforma B2B, ponieważ trzy czwarte marketerów używa jej do docierania do osób podejmujących decyzje biznesowe za pośrednictwem płatnych reklam LinkedIn . Ponadto prawie 80% twierdzi, że reklamy te zapewniają najlepsze wyniki (2021, https://blog.hootsuite.com/linkedin-statistics-business/).


19. Reklamy zwiększają zaangażowanie odbiorców o ok. 33%

Statystyki wskazują, że reklamy na LinkedIn naprawdę działają i zwiększają zaangażowanie odbiorców. Według badań LinkedIn 33% użytkowników po wyświetleniu reklamy na platformie przegląda stronę firmy w celu zakupu produktu (bd., https://business.linkedin.com/marketing-solutions/audience).


20. Reklamy na LinkedIn generują dwukrotnie wyższy współczynnik konwersji od innych kanałów płatnej promocji

Marketerzy korzystający z LinkedIn odnotowali podwojenie współczynnika konwersji w kanałach marketingowych i sprzedażowych platformy. Ponadto użytkownicy, którzy widzą treści firmy na LinkedIn, są sześć razy bardziej skłonni do zakupu od tej marki. (bd., https://www.webfx.com/blog/social-media/linkedin-conversion-rate/).


LinkedIn w Polsce - co powinieneś wiedzieć?

Platforma LinkedIn zyskuje na popularności także w Polsce. Jaka grupa użytkowników działa na LinkedIn na polskim rynku, jak pozyskują nowe kontakty i budują zaangażowanie w swojej sieci? Sprawdźmy dane statyczne na temat Polaków na platformie.

21. 52,% użytkowników LinkedIna w Polsce to mężczyźni, a 47,5% kobiety (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s. 48).

22. Większość użytkowników LI w Polsce jest w wieku 25-34 lata (2,7 miliona odbiorców). 1,1 miliona osób stanowią użytkownicy w wieku 18-24, a 0,9 miliona w przedziale wiekowym 35-54 (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s.50).

23. Około 26% użytkowników platformy LinkedIn pracuje w firmach zatrudniających powyżej 100 000 osób (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s. 71).

24. Wg danych ze stycznia 2022 najwięcej użytkowników na LinkedIn w Polsce działa w branżach IT oraz produkcji (po 430 000 użytkowników).

25. Ponad 45% użytkowników LinekdIna w Polsce ma ponad 10-letnie doświadczenie (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s. 66).

26. Ponad 38% użytkowników na LinkedIn w Polsce to osoby początkujące, a ponad 29% to osoby doświadczone na rynku pracy. 10,5% użytkowników stanowią osoby na stanowisku manadżerskim (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s. 63).

27. Tylko 2,7% Polaków opublikowało własne treści na LinkedIn w grudniu 2021 roku. To i tak o 0.8 punktu procentowego mniej niż w analogicznym okresie w 2020 roku (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf).

28. Codziennie w Polsce przybywa 1500 kont na LinkedIn. To daje ok. 45 000 kont miesięcznie i 540 000 kont rocznie (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf).

29. W grudniu 2021 500 tys. polskich użytkowników LinkedIn miało status "otwarty na oferty pracy" (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf). Stanowili oni 11,7% wszystkich odbiorców na LinkedIn.

30. W dniu 1 stycznia 2022 r. najwięcej użytkowników na LinkedIn pochodziło z: Warszawy (680 000 osób), Krakowa (230 000 osób), Wrocławia (200 000), Poznania (140 000 osób), Gdańska (100 000 osób) i Łodzi. (100 000 osób).

31. 1 stycznia 2022 roku na LinkedIn istniało 200 000 firmowych stron (2021, https://marketerplus.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport-LinkedIn-w-Polsce-w-2022-roku.pdf, s. 77).

32. 69% stron firmowych w Polsce należy do firm, które zatrudniają maksymalnie 10 osób (2021, Raport LinkedIn w Polsce w 2021 roku. Styczeń”, strona: www.adriangamon.com/raport
Dane z raportu Adriana Gamonia „LinkedIn w Polsce w 2022 roku. Styczeń", s. 84).


Garść statystyk o LinkedIn, które musisz znać. Podsumowanie

Jeśli jako firma chcesz nie tylko prowadzić rekrutacje, ale także budować swoją firmową wizytówkę, poszerzać kontakty biznesowe i docierać do grupy docelowej potencjalnych klientów i partnerów, LinkedIn jest najbardziej odpowiednią platformą. Dzięki skutecznej strategii promocyjnej LinkedIn może pomóc Ci zwiększać swoje przychody. Jak pokazują statystyki, działania na LinkedIn faktycznie się opłacają, a platforma rokrocznie dociera do nowych odbiorców, którzy za pomocą narzędzia nie tylko składają podania o pracę, ale także nawiązują kontakty z innymi firmami i użytkownikami. Dobrze zoptymalizowany profil firmowy zwiększa także szanse na pojawienie się Twojej firmy w organicznych wynikach wyszukiwania.

Jakie są najważniejsze informacje, które powinny znaleźć się na stronie firmy na LinkedIn?
Down arrow

Strona firmy na LinkedIn powinna zawierać pełne informacje, takie jak logo, przegląd, informacje o organizacji i tak dalej. Im bardziej kompletna i trafna jest Twoja strona, tym lepiej. Firmy, które dbają o swoje strony i są aktywne na LinkedIn, odnotowują 5-krotny wzrost liczby odsłon, 7-krotny wzrost średniej liczby wyświetleń na obserwującego i 11-krotny wzrost liczby kliknięć na obserwującego.

Czy warto dodawać obrazy do postów na LinkedIn?
Down arrow

Tak, dodawanie obrazów do postów na LinkedIn przynosi wiele korzyści. Posty z jednym obrazem są ponad 2 razy bardziej angażujące niż posty tekstowe, a posty z 4 obrazami są prawie 4 razy bardziej wciągające. Co więcej, posiadanie 8 obrazów jest prawie 4 razy bardziej angażujące niż pojedynczy post z obrazem. W przypadku reklam z pojedynczym obrazem większe obrazy o wymiarach 1200 x 627 pikseli zapewniają nawet o 38% wyższy współczynnik klikalności.

Jak często powinno się publikować posty na LinkedIn?
Down arrow

Najlepszą praktyką jest publikowanie postów na LinkedIn co najmniej raz w tygodniu. Firmy, które publikują cotygodniowe posty na LinkedIn, odnotują 2x wyższy wskaźnik zaangażowania.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Czego nie wiesz o LinkedIn? 32 statystyki, które musisz znać

Średnia ocen użytkowników4.89 na podstawie 143 głosów

UDOSTĘPNIJ