42 statystyki wideo marketingu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

42 statystyki wideo marketingu
Spis treści

• Ogólne statystyki związane z wideo marketingiem

• Oglądalność filmów wideo w internecie

• Statystyki dotyczące różnych rodzajów treści wideo

• Najpopularniejsze kanały marketingu wideo

• Statystyki krótki form wideo

• Podsumowanie

Zastanawiasz się, czy warto zastosować wideo marketing w swoje strategii? Ile osób tak naprawdę ogląda filmy, które firmy umieszczają na swoich stronach internetowych i w social mediach? Jak duży wpływ mają one na decyzje zakupowe konsumentów? Jeśli tak, to sprawdź najnowsze i najciekawsze statystyki, które pokazują, jak mocno wideo marketing kształtuje nasze codzienne interakcje w sieci. Dzięki nim poznasz aktualne trendy, dowiesz się, które strategie wideo marketingu są najskuteczniejsze, i jak wykorzystać je na swoją korzyść. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wideo marketing w 2023 roku!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Ogólne statystyki związane z wideo marketingiem

Wideo marketing to strategia, która wykorzystuje filmy wideo do promowania wizerunku marki oraz produktów lub usług przez nią oferowanych. To niezwykle skuteczna metoda komunikacji z potencjalnymi klientami, której zadaniem jest budowanie relacji, zwiększanie świadomości marki oraz prowadzenie do konkretnych działań. Sprawdź najważniejsze statystyki związane z wideo marketingiem, które wprowadzą Cię w świat tej coraz bardziej popularnej strategii:

 

1. 96% marketerów twierdzi, że wideo jest ważną częścią ich strategii marketingowej (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

2. 52% firm tworzy filmy, w celu edukacji swoich odbiorców (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

3. 73% marketerów korzysta z transmisji wideo na żywo (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

4. 54% firm używa filmów na swoich stronach docelowych (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

5. 64% klientów na całym świecie decyduje się na dokonanie zakupu po obejrzeniu filmu stworzonego przez daną markę (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

6. Zdaniem 54% konsumentów marka lub firma, którą wspierają, powinna dostarczać więcej treści wideo (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

7. 86% marketerów twierdzi, że wideo skutecznie generuje leady (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/). Sprawdź, jak skutecznie pozyskiwać leady!

8. 91% firm używa wideo jako narzędzia marketingowego w 2023 roku. Jest to najwyższy wynik od 2016 roku (2023, https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics/).

9. Oczekuje się, że w 2023 roku wideo online będzie stanowić 82,5% całego ruchu w sieci, co czyni je najpopularniejszym rodzajem treści w internecie (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/)

Wykorzystanie wideo marketingu na przestrzeni lat ŹRÓDŁO: https://wyzowl.s3.eu-west-2.amazonaws.com/pdfs/Wyzowl-Video-Survey-2023.pdf


Oglądalność filmów wideo w internecie

Krótkie, angażujące i łatwo dostępne - filmy wideo stanowią istotną część czasu, który codziennie spędzamy w sieci. Zapoznaj się z zaskakującymi statystykami dotyczącymi oglądalności filmów wideo online, trendów, które królują wśród użytkowników i przekonaj się, jak dynamicznie rozwija się ten format treści w 2023 roku:

10. W 2023 roku ludzie oglądają średnio 17 godzin wideo online tygodniowo (2023, https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics/).

11. Każdego dnia na całym świecie ludzie oglądają około 84 minuty filmów wideo. Co ciekawe, użytkownicy w Chinach i Szwecji poświęcają na tę czynność jeszcze więcej czasu, a mianowicie 103 minuty (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

12. Filmy wideo są dwukrotnie częściej udostępniane przez użytkowników, niż jakikolwiek inny rodzaj treści (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

13. Coraz więcej użytkowników ogląda filmy wideo z napisami i bez dźwięku (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

14. Jeśli film ma napisy, 80% widzów jest skłonnych obejrzeć go w całości (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

15. 75% osób ogląda krótkie treści wideo na telefonie komórkowym (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

Sprawdź, jak możesz wykorzystać wideo marketing w swojej strategii:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Statystyki dotyczące różnych rodzajów treści wideo

Filmy instruktażowe, produktowe czy transmisje na żywo, odgrywają kluczowe role w dzisiejszych strategiach marketingowych. Każdy z nich ma swoje unikalne zalety i służy różnym celom, zależnie od specyfiki grupy docelowej i celów biznesowych. Sprawdź najważniejsze statystyki związane z różnymi rodzajami filmów online, które pomogą Ci lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał poszczególnych form wideo:

16. Strony docelowe z filmami instruktażowymi konwertują o 86% lepiej (2023 https://www.yansmedia.com/blog/explainer-video-statistics).

17. 96% osób obejrzało film instruktażowy, aby lepiej zrozumieć konkretny produkt (2023, https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics/).

18. 85% osób jest bardziej skłonnych do zakupu produktu po obejrzeniu filmu instruktażowego (2023, https://www.yansmedia.com/blog/explainer-video-statistics).

19. 68% użytkowników woli obejrzeć film wyjaśniający, jak naprawić produkt, zamiast kontaktować się z obsługą klienta (2023, https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics/).

20. 69% konsumentów uważa, że filmy produktowe (prezentujące dany produkt) najlepiej pomagają im w podjęciu decyzji o zakupie (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics). Zobacz, jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym.

21. 53% firm korzystało w swojej strategii marketingowej z transmisji na żywo (2023, https://www.vidyard.com/business-video-benchmarks).

22. 28% marketerów twierdzi, że transmisje na żywo zapewniają najlepszy zwrot z inwestycji (2023, https://www.vidyard.com/business-video-benchmarks).

23. 31% osób twierdzi, że sprzedaż na żywo (transmisja, podczas której można kupić produkty) pomaga im podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe (2023, https://wistia.com/about/state-of-video).

24. Coraz więcej marek tworzy długie filmy, a widzowie chętnie je oglądają. Ostatnio przeprowadzone badania pokazały, że 16% użytkowników obejrzało 60-minutowy film do końca. Może wydawać się, że to nie dużo, ale tak zaangażowani użytkownicy wykazują bardzo wysokie prawdopodobieństwo dokonania konwersji (2023, https://dash.app/blog/video-marketing-statistics).

 


Wideo marketing w social mediach

Wideo marketing w social mediach stał się bardzo skutecznym sposobem komunikacji między marką a użytkownikami. Platformy oferują różnorodne możliwości dla firm chcących nawiązać relacje ze swoimi odbiorcami poprzez angażujące treści wideo. Zapoznaj się ze statystykami, które rzucają światło na obecne trendy i zasady działania wideo marketingu w mediach społecznościowych. Przygotuj się na ciekawe odkrycia, które mogą zmienić Twój sposób postrzegania i wykorzystywania wideo na różnych platformach społecznościowych:

25. Instagram ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie i wszyscy oni wchodzą w interakcje z funkcją Reels (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

26. Reels mają o 22% większą szansę na zaangażowanie użytkowników na Instagramie w porównaniu ze standardowym postem wideo (2023, https://www.demandsage.com/instagram-statistics/).

27. Ludzie codziennie oglądają ponad 1 miliard filmów na TikToku (2023, https://passport-photo.online/blog/tiktok-statistics/#gref).

28. Reklamodawcy mogą dotrzeć do 885 milionów użytkowników powyżej 18 roku życia na TikToku (2023, https://www.smh.com.au/business/companies/tiktok-boom-how-a-social-media-app-altered-advertising-20221214-p5c67i.html).

29. Każdego dnia w aplikacjach Facebooka odtwarzanych jest ponad 140 miliardów Reels (2023, https://blog.hootsuite.com/facebook-statistics/).

30. 64,5 % użytkowników korzysta z Facebooka, żeby publikować lub udostępniać zdjęcia, lub filmy wideo (2023, https://www.demandsage.com/facebook-statistics/). Zobacz, jak tworzyć reklam wideo na Facebooku.

31. W porównaniu z tradycyjnymi filmami, transmisje LinkedIn Live generują siedem razy więcej reakcji i 24 razy więcej komentarzy (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

32. Użytkownicy LinkedIn są 20 razy bardziej skłonni do udostępniania postów wideo w porównaniu z innymi platformami (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

33. YouTube to największa na świecie sieć udostępniania wideo, a także druga co do wielkości platforma mediów społecznościowych (2023, https://www.oberlo.com/blog/youtube-statistics).

34. Użytkownicy YouTube oglądają codziennie 1 miliard godzin filmów (2023, https://www.oberlo.com/blog/youtube-statistics).

Dowiedz się więcej o reklamie w social mediach:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Najpopularniejsze kanały marketingu wideo

Kanały wideo marketingu są tak różnorodne jak same strategie marketingowe. Niektóre firmy polegają na YouTube, inne z kolei preferują Facebooka, Instagrama czy LinkedIn. Każda z tych platform oferuje unikalne korzyści, a wybór odpowiedniego kanału zależy od wielu czynników. W tym akapicie przedstawimy dane statystyczne, które pokazują, jakie kanały wideo marketingu cieszą się obecnie największą popularnością:

35. Jak można się spodziewać, YouTube jest najczęściej stosowaną platformą marketingu wideo - wybiera ją 90% marketerów. Następny w kolejności jest Facebook (86%), a kolejne są Instagram (79%) i LinkedIn (również 79%).

Kanały wykorzystywane do wideo marketingu ŹRÓDŁO: https://wyzowl.s3.eu-west-2.amazonaws.com/pdfs/Wyzowl-Video-Survey-2023.pdf

 

36. Jeśli chodzi o skuteczność, to YouTube został oceniony jako skuteczny przez 78% marketerów, LinkedIn (69%) i Instagram (67%). Dobry wynik osiągnął też Facebook, który został oceniony jako skuteczny przez 59% badanych. Najgorzej oceniany jest Snapchat z wynikiem 6%.

Skuteczność kanałów wideo marketingu ŹRÓDŁO: https://wyzowl.s3.eu-west-2.amazonaws.com/pdfs/Wyzowl-Video-Survey-2023.pdf


Statystyki krótki form wideo

Krótkie formy wideo stały się ostatnio jednym z najważniejszych trendów w marketingu online, oferując zwięzłe i angażujące treści dla zróżnicowanej publiczności. Takie formaty, jak wideo na TikToku czy Instagram Reels, zdobywają ogromną popularność, przyciągając miliony użytkowników na całym świecie. Poniżej przedstawiamy szereg statystyk, które pokazują rosnące znaczenie i popularność krótkich form wideo. Te dane pomogą Ci zrozumieć, jak szybko ewoluuje ten trend i jakie korzyści może przynieść Twojej strategii marketingowej:

37. Według najnowszych analiz krótkie filmy wideo zapewniają największy zwrot z inwestycji w porównaniu do wszystkich taktyk marketingowych stosowanych w mediach społecznościowych (2023, https://blog.hubspot.com/marketing/hubspot-blog-marketing-industry-trends-report).

38. Kiedy marketerzy zostali zapytani, jakie trendy będą wykorzystywać po raz pierwszy w 2023 roku, 29% odpowiedziało, że krótkie treści wideo (2023, https://www.theleap.co/short-form-video/).

39. Instagram i TikTok to dwie najpopularniejsze platformy do publikowania krótkich treści wideo (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

40. Z krótkiego formatu wideo korzysta 51% reklamodawców i w 2023 roku chcą oni zwiększyć wydatki na tę metodę marketingową (2023, https://blog.hubspot.com/marketing/hubspot-blog-marketing-industry-trends-report).

41. Według ponad 47% marketerów krótkie filmy mają największe szanse na zdobycie popularności w porównaniu z innymi publikowanymi treściami (2023, https://blog.hubspot.com/marketing/hubspot-blog-marketing-industry-trends-report).

42. Według 68% marketerów najskuteczniejsze treści krótkich form wideo są interaktywne i mają cechy humorystyczne (2023, https://www.demandsage.com/video-marketing-statistics/).

Zobacz najnowsze trendy, które pozwolą Ci rozwinąć swój biznes w 2023 roku:


42 statystyki wideo marketingu. Wszystko, co musisz wiedzieć! Podsumowanie

Wideo marketing to niezwykle potężne narzędzie, które umożliwia budowanie angażujących relacji z konsumentami. Statystyki potwierdzają jego rosnącą rolę w strategiach marketingowych firm. Niezależnie od twojego doświadczenia, świadomość najnowszych trendów i statystyk w tym obszarze jest kluczem do sukcesu. Pamiętaj - nieustanne uczenie się i adaptacja do zmieniającego się świata cyfrowego to podstawa skutecznego wideo marketingu. Nie przestawaj więc eksperymentować i odkrywać nowe możliwości!

Co to jest wideo marketing?
Down arrow

Wideo marketing to strategia promowania marki oraz jej produktów lub usług za pomocą filmów. Może to obejmować filmy reklamowe, recenzje produktów, filmy instruktażowe, transmisje na żywo, a także treści wideo na różnych platformach społecznościowych.

Jakie są różne typy wideo marketingu?
Down arrow

Istnieje wiele różnych typów wideo marketingu, w tym filmy instruktażowe, filmy produktowe, webinary, filmy reklamowe, vlogi, transmisje na żywo i wiele innych. Każde z nich ma swoje unikalne cechy i spełnia konkretne cele marketingowe.

Jakie platformy są najlepsze do wideo marketingu?
Down arrow

Wybór platformy zależy od Twojej grupy docelowej i celów biznesowych. YouTube jest największą platformą wideo na świecie, ale inne platformy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy TikTok, także oferują bardzo atrakcyjne możliwości dla wideo marketingu.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
42 statystyki wideo marketingu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 131 głosów

UDOSTĘPNIJ