Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Ile kosztuje reklama na Facebooku
Spis treści

• Co to jest reklama na Facebooku?

• Reklama na Facebooku - korzyści

• Jak działa system aukcyjny reklam na Facebooku?

• Ile kosztuje reklama na Facebooku?

• Jak obniżyć koszty reklamy na Facebooku? 9 sprawdzonych sposobów

• Podsumowanie

Reklama na Facebooku to jedno z najbardziej popularnych narzędzi marketingowych, ci sprawia, że coraz więcej firm i przedsiębiorstw korzysta z tego kanału promocji, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej. Jednak wielu przedsiębiorców nie wie, ile kosztuje reklama na Facebooku i jakie czynniki wpływają na koszt reklamy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest reklama na Facebooku?

Reklama na Facebooku to rodzaj płatnej promocji, która pojawia się w serwisie społecznościowym Facebook. Facebook oferuje wiele różnych formatów reklamowych, w tym zdjęcia, wideo, karuzele, oferty, wydarzenia i wiele innych. Reklamy na Facebooku są wyświetlane na głównej tablicy Facebooka, w sekcji "Sugerowane posty", w aplikacji mobilnej, w sekcji "Historie", a także w innych miejscach na platformie, takich jak grupy i wydarzenia.

Facebook zapewnia wiele zalet dla reklamodawców:

 • Reklamy na Facebooku pozwalają na precyzyjne targetowanie, co oznacza, że reklamy mogą być kierowane do konkretnych grup odbiorców na podstawie ich wieku, płci, zainteresowań, położenia geograficznego i wiele innych czynników.
 • Reklamy na Facebooku pozwalają na osiągnięcie znacznie większego zasięgu w porównaniu do tradycyjnych form reklamy, co zwiększa szanse na dotarcie do nowych klientów.
 • Reklamy na Facebooku oferują możliwość łatwego monitorowania wyników reklam i dostosowywania kampanii w czasie rzeczywistym, co pozwala na uzyskanie lepszych wyników w krótszym czasie.

Reklama na Facebooku ma także swoje wady. Po pierwsze reklamy na Facebooku mogą być ignorowane lub blokowane przez użytkowników, co zmniejsza skuteczność kampanii reklamowych. Po drugie konkurencja na Facebooku jest coraz większa, co oznacza, że koszty reklam mogą wzrosnąć, a skuteczność kampanii spadać. Mimo to reklama na Facebooku pozostaje jednym z najskuteczniejszych narzędzi reklamowych w sieci i ciągle zyskuje na popularności.


Reklama na Facebooku - korzyści

Reklama na Facebooku ma ogromne znaczenie dla firm i przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach, ze względu na wiele korzyści, jakie przynosi. Dlaczego warto zainwestować w reklamę w Facebook Ads?

 • Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie i ma ogromną liczbę użytkowników, co oznacza, że firmy mogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów.
 • Reklamy na Facebooku oferują wiele opcji targetowania, co pozwala na skierowanie reklamy do konkretnych grup odbiorców, w tym w określonym wieku, o określonej płci, zainteresowaniach, znajdujących się w konkretnej lokalizacji i wiele innych. Dzięki temu firmy mogą skuteczniej dotrzeć do swojej grupy docelowej i zwiększyć swoją widoczność w sieci.
 • Reklama na Facebooku jest stosunkowo niedroga w porównaniu do innych form reklamy, co sprawia, że jest bardziej dostępna dla mniejszych firm i przedsiębiorstw.
 • Facebook oferuje narzędzia analityczne, które pozwalają na śledzenie wyników reklam i dostosowywanie ich, co pozwala na jeszcze większą skuteczność działań reklamowych.

Dlatego reklama na Facebooku jest niezwykle ważnym narzędziem dla firm i przedsiębiorstw, które chcą skutecznie promować swoje produkty i usługi w sieci.


Jak działa system aukcyjny reklam na Facebooku?

System aukcyjny reklam na Facebooku to sposób, w jaki Facebook określa, który reklamodawca otrzyma miejsce na stronie z reklamami. W ramach tego systemu reklamodawcy ubiegają się o miejsce na stronie z reklamami poprzez składanie ofert na wybrane przez siebie pozycje reklamowe. Facebook wykorzystuje szereg czynników, aby określić, która reklama będzie wyświetlana na danej pozycji, w tym liczbę ofert, jakość reklamy, a także czynniki związane z profilem użytkownika. System aukcyjny reklam działa na zasadzie licytacji, w której reklamodawcy ubiegają się o miejsce na stronie z reklamami poprzez składanie ofert. Każdy reklamodawca określa, ile jest w stanie zapłacić za wyświetlenie swojej reklamy na danej pozycji, a Facebook decyduje, która oferta zostanie wybrana. Nie zawsze jednak wygrywa reklamodawca, który zaoferował najwięcej. Facebook bierze również pod uwagę jakość reklamy i jej dopasowanie do grupy odbiorców, a także inne czynniki związane z profilem użytkownika.

Ceny reklam na Facebooku zależą od wielu czynników, w tym od:

 • konkurencji w danej branży,
 • liczby ofert na daną pozycję,
 • jakości reklamy,
 • dopasowania do grupy docelowej.

W niektórych przypadkach reklamy na Facebooku mogą być stosunkowo tanie, podczas gdy w innych mogą być bardzo drogie. Wpływ na cenę reklamy ma również fakt, że Facebook stale wprowadza zmiany w swoim systemie reklamowym i dodaje nowe formaty reklam, które mogą wpłynąć na cenę reklam dla danego sektora.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Cena reklamy na Facebooku zależy od wielu czynników i może się znacznie różnić w zależności od branży, grupy docelowej i innych elementów. Przykłady cen reklam na Facebooku mogą mieć charakter orientacyjny, ponieważ ceny reklam są zależne od szeregu czynników, takich jak jakość reklamy, konkurencja w danej branży, grupa docelowa i inne.

W przypadku reklam typu CPC (koszt za kliknięcie) ceny zaczynają się od około 0,80 złotych za kliknięcie, ale w zależności od branży, konkurencji i grupy docelowej, mogą wzrosnąć nawet do kilku złotych za kliknięcie. W przypadku reklam typu CPM (koszt za tysiąc wyświetleń) ceny zaczynają się od kilku groszy za wyświetlenie, a w przypadku niektórych branż i grup docelowych mogą wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu złotych za tysiąc wyświetleń..

Jednym z kluczowych czynników wpływających na koszt reklamy na Facebooku jest konkurencja w danej branży. Im większa konkurencja, tym wyższe ceny reklam. Innym czynnikiem jest jakość reklamy i jej dopasowanie do grupy docelowej. Im lepiej dopasowana jest reklama do grupy docelowej, tym niższa cena za kliknięcie lub wyświetlenie reklamy. Ponadto także czas publikacji reklamy może wpłynąć na jej koszt. Reklamy publikowane w okresach wzmożonej aktywności, takie jak święta lub wydarzenia sportowe, mogą być bardziej kosztowne.

Ceny reklam na Facebooku mogą się również zmieniać w zależności od aktualnych trendów w branży reklamowej, wprowadzania przez Facebook nowych funkcji reklamowych lub zmian w algorytmie Facebooka. Dlatego też reklamodawcy powinni regularnie monitorować swoje kampanie reklamowe i dokonywać dostosowań w oparciu o wyniki, trendy i zmiany w systemie reklamowym Facebooka.


Jak obniżyć koszty reklamy na Facebooku? 9 sprawdzonych sposobów

Jakie sposoby zastosować, by ograniczyć wydatki na reklamę Facebook Ads

 • Wybór odpowiedniej grupy docelowej - dokładne określenie grupy docelowej pozwala na skierowanie reklamy do użytkowników, którzy z większym prawdopodobieństwem zareagują na reklamę, co przekłada się na wyższy wskaźnik klikalności (CTR) i niższe koszty reklam.
 • Testowanie różnych wariantów reklam - przetestowanie różnych wariantów reklam pozwala na zidentyfikowanie tych, które przynoszą najlepsze rezultaty. Dzięki temu firma może zoptymalizować kampanię i osiągnąć lepsze wyniki przy niższych kosztach reklam.
 • Ograniczenie czasu wyświetlania reklamy - reklamy, które są wyświetlane przez dłuższy czas, mają tendencję do spadku skuteczności. Ograniczenie czasu wyświetlania reklamy może pomóc w utrzymaniu jej skuteczności i w efekcie obniżeniu kosztów reklam.
 • Wykorzystanie strategii remarketingu - remarketing pozwala na skierowanie reklamy do odbiorców, którzy już wcześniej mieli kontakt z firmą lub stroną internetową. Dzięki temu reklama trafia do osób, które już są zainteresowane usługami lub produktami, co zwiększa jej skuteczność i pozwala na obniżenie kosztów reklam.
 • Monitorowanie konkurencji - monitorowanie działań konkurencji może pomóc w zidentyfikowaniu efektywnych strategii reklamowych. W ten sposób można wykorzystać najlepsze praktyki w kampanii i osiągnąć lepsze wyniki przy niższych kosztach.
 • Praca nad jakością reklam - Facebook nagradza kampanie, których reklamy są wysokiej jakości i dopasowane do grupy docelowej. Wykorzystanie wysokiej jakości grafik, dobrze napisanych treści i precyzyjnego targetowania pozwala na uzyskanie lepszych wyników i niższych kosztów reklam.
 • Używanie Managera reklam na Facebooku - narzędzie to pozwala na dokładne monitorowanie kampanii reklamowej i identyfikowanie strategii, które przynoszą najlepsze wyniki. Dzięki temu można zoptymalizować kampanię i zmniejszyć koszty reklam.
 • Wykorzystanie promocji - Facebook oferuje promocje reklamowe, które pozwalają na obniżenie kosztów reklam. Można na przykład otrzymać darmowe kredyty reklamowe lub rabaty na kolejne kampanie reklamowe.
 • Budowa zaangażowania - im większe zaangażowanie użytkowników, tym niższe koszty reklam. Dlatego warto inwestować w rozwijanie społeczności i publikowanie ciekawych treści, które zainteresują użytkowników i zachęcą ich do reakcji. Dzięki temu reklama trafi do szerszej grupy osób, a jej koszt spadnie.


Ile kosztuje reklama na Facebooku? Podsumowanie

Reklama na Facebooku to skuteczny sposób na promowanie firmy i wzrost jej widoczności w internecie. Koszt reklamy na Facebooku zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj reklamy, grupa docelowa, branża i konkurencja. Istnieje wiele sposobów na obniżenie kosztów reklamy na Facebooku, takich jak optymalizacja kampanii, wykorzystanie promocji, korzystanie z retargetingu oraz zwiększanie zaangażowania użytkowników. Warto skorzystać z tych możliwości, aby zwiększyć skuteczność kampanii i osiągnąć zamierzone cele marketingowe. Jednocześnie należy pamiętać, że reklama na Facebooku to proces ciągły, wymagający stałej optymalizacji i dopasowywania do zmieniających się warunków rynkowych.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 130 głosów

UDOSTĘPNIJ