Co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz w pozycjonowanie? 18 faktów o SEO
• Czym jest pozycjonowanie i optymalizacja stron?
• Czy pozycjonowanie i Google Ads to to samo?
• Czy samodzielne pozycjonowanie strony się opłaca?
• Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania?
• Od czego zależą efekty pozycjonowania strony?
• Czy efekty pozycjonowania są długotrwałe?
• Co się stanie, gdy przerwiesz działania SEO?
• Czy pozycjonowanie strony internetowej jest drogie?
• Czy można się pozycjonować samodzielnie?
• Jak pozycjonowanie strony wpływa na współczynnik konwersji?
• Jak często trzeba przeprowadzać audyt i optymalizację strony?
• Czy pozycjonowanie wymaga dużego zaangażowania?
• Czy pozycjonowanie wymaga wielu zmian na stronie?
• Jakie działania wchodzą w zakres pozycjonowania?
• Czy pozycjonowanie jest dla każdego?
• Ile jest czynników rankingowych w pozycjonowaniu?
• Jak weryfikować efektywność pozycjonowania?
• Czy pozycjonowanie wymaga specjalistycznych narzędzi?
• Podsumowanie
Pozycjonowanie to skuteczny sposób na dotarcie do nowych odbiorców i pozyskanie nowych klientów. Zanim jednak zdecydujesz się na inwestycję w SEO, powinieneś poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Poznaj 18 faktów o SEO, które musi znać każdy przedsiębiorca.
Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów
Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony.
Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:
- Pozycjonowania
- Kampanii Google Ads
- Optymalizacji UX
1. Czym jest pozycjonowanie i optymalizacja stron?
Pozycjonowanie stron internetowych, znane również jako SEO (Search Engine Optimization) to zbiór działań podejmowanych w celu osiągnięcia przez daną stronę wyższych pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google na wybrane, kluczowe frazy. Takie działania mają na celu dopasowanie witryny zarówno do wymagań stawianych przez Google, jak i do potrzeb użytkowników sieci. Proces pozycjonowania strony internetowej obejmuje między innymi optymalizację witryny pod kątem technicznym i funkcjonalnym, aby spełniała ona wyżej wymienione wymagania, co przyczyni się do poprawy ruchu na stronie i większej sprzedaży. Dobrze realizowana kampania optymalizacja SEO powinna brać pod uwagę również doświadczenia użytkownika na stronie i współczynnik konwersji.
Proces pozycjonowania i optymalizacji strony powinien obejmować następujące elementy:
- analiza strony i strategii,
- audyt SEO,
- analiza konkurencji,
- optymalizacja techniczna,
- wybór fraz,
- tworzenie skutecznych treści,
- budowa profilu linków,
- pozycjonowanie off-site,
- optymalizacja współczynnika konwersji,
- pomiar efektów pozycjonowania,
- dalsza optymalizacja.
Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę związaną z pozycjonowaniem stron internetowych, przeczytaj ten artykuł:
2. Czy pozycjonowanie i Google Ads to to samo?
Pozycjonowanie to nie to samo, co Google Ads, choć wiele osób to myli. To, co je łączy to fakt, że pozycjonowanie i Google Ads są działaniami z obszaru marketingu internetowego, jednak nie są tożsame. Inwestując w SEO i w Google Ads, decydujesz się na zupełnie odrębne usługi i sposoby promocji. Czym się one różnią?
Pozycjonowanie (SEO) to szereg działań, których celem jest uzyskanie wysokich pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i pozyskanie ruchu z organicznych wyników. Oznacza to, że Twoja pozycja wynika z optymalizacji witryny, a nie z dokonania płatności. Na efekty trzeba jednak poczekać - zazwyczaj widoczność na wysokich pozycjach pojawia się po 3-12 miesiącach od rozpoczęcia działań.
Google Ads to system reklamowy, w którym Twoja witryna pojawi się tylko wówczas, jeśli zadeklarujesz płatność za reklamę. Możesz sam wybrać sposób rozliczenia (np. płatność za kliknięcie w reklamę, za jej wyświetlenie, a nawet za 1000 wyświetleń). W przypadku Google Ads budujemy widoczność niemal natychmiast, chociaż pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po około miesiącu lub dwóch.
Mit: Google Ads = pozycjonowanie.
Fakt: Pozycjonowanie oraz Google Ads to dwie różne metody promocji w internecie. Nie ignoruj żadnej z nich - poznaj powody, dla których warto łączyć reklamę w Google i SEO.
Widok wyników wyszukiwania z wynikami płatnymi i bezpłatnymi
Zobacz co musi wiedzieć specjalista SEO
3. Czy samodzielne pozycjonowanie strony się opłaca?
Chcesz samodzielnie pozycjonować swoją witrynę, ponieważ uważasz, że w ten sposób oszczędzisz? Może być to złudna oszczędność, zwłaszcza jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy o marketingu internetowym. Wyeliminowanie błędów może kosztować Cię znacznie więcej niż usługa pozycjonowania wykupiona w sprawdzonej agencji SEO mającej ugruntowaną pozycję na rynku. W cenie otrzymujesz SEO dla swojej strony wsparte wiedzą specjalisty i danymi pochodzącymi z profesjonalnych narzędzi.
Dla przykładu, w ramach współpracy z agencją widoczni możesz uzyskać kontakt z takimi ekspertami, jak:
- specjalista ds. Pozycjonowania,
- webmaster,
- specjalista ds. Budowy Profilu Linków,
- specjalista ds. Content Marketingu,
- specjalista ds. Optymalizacji Konwersji,
- specjalista ds. Obsługi Klienta (czuwa nad przebiegiem kampanii SEO i dostarczaniem Ci bieżących informacji).
Kosztem samodzielnego pozycjonowania byłoby nie tylko samodzielne wyszkolenie pracowników i płatność za ich pracę, ale również wykupienie dostępu do specjalnych narzędzi SEO, które są konieczne do jakościowej pracy nad strategią pozycjonowania. Decydując się na współpracę z agencją, nie musisz się tym przejmować - dostaniesz profesjonalną opiekę i regularne raporty dotyczące Twoich pozycji i poziomu optymalizacji.
Mit: Lepiej pozycjonować stronę samemu - tak będzie taniej.
Fakt: Inwestycja w pozycjonowanie w sprawdzonej agencji będzie znacznie tańsza niż samodzielne i błędne pozycjonowanie przez osobę pozbawioną wiedzy o SEO.
Jeśli chcesz poczytać więcej o wadach i zaletach samodzielnego pozycjonowania i współpracy z agencją, sprawdź nasz wcześniejszy artykuł:
4. Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania?
Pozycjonowanie nie przynosi natychmiastowych efektów - wynika to ze specyfiki tej formy promocji oraz sposobu działania. Przystosowanie niezoptymalizowanej witryny do wymagań SEO zabiera sporo czasu, który poświęcamy na:
- optymalizację techniczną strony, czyli np. zmianę adresów URL, nagłówków H1, title oraz description dla wszystkich podstron,
- rozbudowę witryny o nowe podstrony ofertowe,
- przygotowanie wartościowych treści, które będą przydatne dla użytkowników,
- zbudowanie profilu linkowego witryny - pozyskanie nowych linków do Twojej strony.
Zbudowanie wartościowej witryny jest czasochłonne, dlatego pierwsze efekty pozycjonowania, w postaci lepszej widoczności, możesz zauważyć po:
- minimum 3-6 miesiącach w przypadku firmy lokalnej,
- minimum 3-6 miesiącach w mało konkurencyjnej branży,
- minimum 6 miesiącach w przypadku firmy ogólnopolskiej o mało rozbudowanej ofercie,
- minimum 2-8 miesiącach w niewielkim sklepie internetowym,
- minimum 6-9 miesiącach w sklepie internetowym z rozbudowaną ofertą.
W skrajnych przypadkach na efekty pozycjonowania można czekać nawet dwa lata. Najważniejsze, by nie przerywać strategii i optymalizować swoje działania. Dopiero po zbudowaniu widoczności nastąpi wzrost ruchu oraz sprzedaży, co oznacza, że musisz uzbroić się w cierpliwość. Sprawdź, ile trwa pozycjonowanie według naszych wyliczeń!
Mit: Efekty pozycjonowania przychodzą natychmiast i można je z góry określić.
Fakt: Chcesz osiągnąć sukces w SEO i budować ruch z organicznych wyników wyszukiwania? Musisz być cierpliwy, ale na efekty warto poczekać.
Ile trwa pozycjonowanie? Tabela
5. Od czego zależą efekty pozycjonowania strony?
Chcesz wiedzieć, kiedy osiągniesz efekty pozycjonowania i na co możesz liczyć? Żaden doświadczony specjalista SEO ani sprawdzona agencja SEO nie odpowie konkretnie na takie pytanie. Wszystko dlatego, że branża marketingu internetowego jest bardzo dynamiczna, a sukces w pozycjonowaniu zależy od bardzo wielu czynników. Pozycjoner jest w stanie, na podstawie audytu witryny, analizy konkurencji i branży, podać możliwe efekty, ale nie jest w stanie ich zagwarantować.
Jakie czynniki mogą wpływać na efekty konkretnej kampanii pozycjonowania? Są to m.in.:
- wyjściowy stan optymalizacji technicznej Twojej witryny,
- ilość i jakość treści,
- liczba i jakość linków prowadzących do Twojej witryny,
- konkurencja w Twojej branży,
- historia domeny,
- szybkość strony.
Poznaj więcej czynników rankingowych w SEO.
Mit: Osiągnięcie efektów SEO jest proste i szybkie.
Fakt: SEO to kompleks działań, dlatego nikt nie zagwarantuje konkretnych efektów w określonym czasie.
6. Czy efekty pozycjonowania są długotrwałe?
Na pytanie, czy pozycjonowanie stron internetowych może zapewnić długotrwałe efekty, odpowiadamy, że tak. Nic jednak nie jest tak proste, jak można by tego oczekiwać i takie efekty uzyskuje się wyłącznie pod pewnymi warunkami. Pierwszym warunkiem jest to, aby nie zaprzestawać pozycjonowania i prowadzić stałe działania optymalizacyjne. SEO wymaga trwałego zaangażowania! Kolejnym warunkiem jest świadomość zmian w algorytmie Google - jeśli Twoje działania zawsze będą dopasowane do oczekiwań użytkowników i botów Google, Twoje pozycje nie tylko będą bezpieczne, ale będą regularnie wzrastać.
Dowiedz się więcej:
7. Co się stanie, gdy przerwiesz działania SEO?
Raz osiągnięta pozycja w Google nie jest absolutnie żadną gwarancją. Gdy zaprzestaniesz działań SEO, możesz stracić wszystkie wypracowane dotychczas efekty. Nie dotyczy to tylko całkowitego porzucenia strategii, ale również krótkoterminowego wstrzymania działań. Twoja konkurencja nie śpi - większość firm inwestuje pozycjonowanie, by pozyskać nowych klientów. SEO zakłada działanie długofalowe i stałą optymalizację. Wymagania robotów Google i oczekiwania użytkowników podlegają licznym zmianom, do których musisz się dostosować. Weź pod uwagę, że jeśli zrezygnujesz z SEO i zaprzestaniesz działań, musisz liczyć się z utratą efektów, spadkiem pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, spadkiem ruchu oraz sprzedaży. Wyprzedzą Cię przedsiębiorcy, którzy wciąż optymalizują swoją witrynę, by zadowolić użytkowników i roboty Google.
Głównymi skutkami, które może spowodować przerwanie działań SEO, są:
- spadek ruchu na stronie,
- spadek liczby pozyskiwanych leadów,
- spadek widoczności strony w wyszukiwarce,
- spadek współczynnika konwersji,
- mniejsza świadomość marki wśród użytkowników sieci.
Mit: Możesz bez obaw zakończyć pozycjonowanie i cieszyć się z wcześniej wypracowanych efektów.
Fakt: Jeśli chcesz zachować wysokie pozycje oraz ruch, nie rezygnuj całkowicie z pozycjonowania. W razie potrzeby możesz wstrzymać część działań na jakiś czas, ale wróć do nich jak najszybciej.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej w tym temacie, polecamy Ci nasz artykuł:
8. Czy pozycjonowanie strony internetowej jest drogie?
Pozycjonowanie w pierwszych miesiącach może nie przynieść wielu nowych klientów, ale zmieni się to wraz z upływem czasu. Im dłużej inwestujesz w SEO, tym pozycja Twojej witryny jest lepsza, a ruch większy przy tych samych kosztach. Im większy ruch, tym większa szansa na pozyskanie klienta. Oznacza to, że im dłużej pozycjonujesz się w wyszukiwarce Google, tym więcej klientów pozyskujesz. Jeśli cena miesięcznej obsługi jest stała, a liczba klientów systematycznie rośnie, koszt pozyskania pojedynczego klienta maleje.
Mit: Pozycjonowanie jest drogie i nieskuteczne.
Fakt: Nie opłaca się rezygnować z SEO po kilku miesiącach - poczekaj co najmniej rok i sprawdź, czy liczba Twoich klientów rośnie.
9. Czy można się pozycjonować samodzielnie?
Pozycjonowanie stron internetowych to złożony proces, na który składa się wiele czynników. Jeszcze kilka lat temu osiągnięcie wysokich pozycji w Google nie było aż tak trudne. Jednak teraz dotarcie do pozycji TOP10 nie jest proste i potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza, dostęp do rozbudowanych narzędzi, stałe analizowanie zmian i działań konkurencji, a także umiejętne opracowanie całej strategii. Czy można skutecznie zrealizować pozycjonowanie stron samemu? Oczywiście, ale będzie to wymagało od Ciebie poświęcenia czasu na dokształcanie się w kwestii działania Google i poprawnej optymalizacji SEO, a także dużego zaangażowania we wdrożenie założonej strategii i jej nadzorowanie. Zazwyczaj dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z profesjonalną agencją SEO.
Przeczytaj nasz przewodnik opisujący samodzielne pozycjonowanie strony:
10. Jak pozycjonowanie strony wpływa na współczynnik konwersji?
Wzrost widoczności oraz ruchu może przełożyć się na wzrost sprzedaży, ale pamiętaj, że nie każda wizyta doprowadzi do konwersji. Na decyzje zakupowe klientów wpływa bardzo dużo czynników (np. cena, oferta, koszty i czas dostawy) i sama obecność na wysokich pozycjach w wynikach organicznych nie gwarantuje wzrostu przychodów. Warto jednak połączyć pozycjonowanie z optymalizacją konwersji. W ten sposób nie tylko zbudujesz wartościowy ruch, ale także zachęcisz użytkowników do wykonania pożądanego działania, np. realizacji transakcji.
Więcej o optymalizacji konwersji znajdziesz w poniższych artykułach:
- Jak zatrzymać użytkowników na stronie? 21 trików, które musisz wypróbować
- Jak budować zaufanie w e-commerce i zwiększyć sprzedaż?
- Dobry współczynnik konwersji w marketingu internetowym - ile wynosi i jak go osiągnąć?
- 4 kroki do zwiększenia konwersji na stronie
- Jak stworzyć stronę produktową, która generuje konwersje? 10 istotnych elementów
Mit: Duży ruch z SEO zawsze przekłada się na wysoką sprzedaż.
Fakt: Najlepsze efekty pod kątem sprzedażowym da połączenie SEO i optymalizacji konwersji.
11. Jak często trzeba przeprowadzać audyt i optymalizację strony?
Duża dynamika zmian w branży marketingu internetowego sprawia, że specjalista SEO musi stale analizować stan Twojej strony, a także na bieżąco optymalizować strategię i dopasowywać ją do sytuacji na rynku. Oznacza to, że pojedynczy audyt, wykonany na początku współpracy z agencją SEO, nie jest wystarczający. Owszem, pozwala on ocenić stan witryny i zaplanować działania, ale może okazać się, że za rok lub 1,5 przestaną one być skuteczne.
Mit: Jednorazowy audyt SEO wystarczy, by skutecznie prowadzić pozycjonowanie witryny.
Fakt: Jeśli chcesz stale zarabiać na swoich pozycjach w Google, postaw na cykliczną analizę efektów SEO oraz optymalizację działań w sprawdzonej agencji.
Audyt widoczności w narzędziu Senuto
Sprawdź nasze artykuły i poszerz swoją wiedzę dotyczącą audytu SEO:
- Dostałeś darmowy audyt SEO? Zobacz, na co uważać!
- Jak zrobić audyt techniczny SEO? Poradnik dla początkujących
12. Czy pozycjonowanie wymaga dużego zaangażowania?
Aby osiągnąć wymarzoną pozycję w wynikach wyszukiwania Google, potrzebujesz dużo czasu (od kilku miesięcy do nawet dwóch lat), a także odpowiedniej strategii, która będzie obejmować zarówno działania on-site, jak i off-site. Dodatkowo, podczas swoich działań musisz stale przeprowadzać analizę osiąganych efektów, a także wykonywać audyt konkurencji. Jest wiele firm, które podejmuje działania podobne do Twoich, dlatego musisz wiedzieć, że pozostajesz w stałej rywalizacji z innymi. Aby Twoj strategia SEO przyniosła efekty, musisz wykazać się trwałym zaangażowaniem w jej realizację.
13. Czy pozycjonowanie wymaga wielu zmian na stronie?
Nie ma pozycjonowania bez zmian na stronie - jeśli decydujesz się na usługi SEO, musisz liczyć się z tym, że Twoja witryna będzie wyglądać nieco inaczej. W trakcie procesu pozycjonowania konieczne będzie:
- wdrożenie zmian w kodzie strony,
- wdrożenie optymalizacji technicznej obejmującej zmianę adresów URL, nagłówków H1, wdrożenie przekierowań,
- usunięcie zduplikowanych treści,
- utworzenie nowych podstron ofertowych i przebudowanie struktury kategorii produktowych w sklepie,
- rozbudowanie istniejących treści lub / i stworzenie nowych,
- uzupełnienie treści o frazy, kluczowe z punktu widzenia pozycjonowania,
- dodanie linków wewnętrznych w treściach,
- zoptymalizowanie stron 404,
- wdrożenie certyfikatu SSL (w sklepie internetowym),
- zoptymalizowanie witryny pod urządzenia mobilne.
Mit: Pozycjonowanie nie wymaga żadnych zmian na stronie do wypracowania efektów.
Fakt: Nie jesteś w stanie osiągnąć wymiernych efektów SEO bez zmian na stronie. Im szybciej zgodzisz się na propozycje opiekuna SEO, tym szybciej zauważysz wzrost widoczności oraz ruchu i sprzedaży.
14. Jakie działania wchodzą w zakres pozycjonowania?
Strategia SEO obejmuje wiele filarów, które są konieczne do zrealizowania zarówno na stronie, jak i poza nią. Wpływ czynników na pozycję strony w wyszukiwarce Google nie jest równy - niektóre czynniki są ważniejsze, a inne mniej ważne. Jednak to ich całość ma największe przełożenie na Twój sukces, nie możesz odpuścić działań z jednego filaru na rzecz drugiego. Najważniejsze działania można podzielić na następujące elementy:
- czynniki na stronie (on site) - treść,
- czynniki na stronie (on site) - optymalizacja techniczna,
- czynniki na stronie (on site) - optymalizacja UX,
- czynniki poza stronę (off-site),
- czynniki domeny.
Jeśli chcesz je lepiej zrozumieć, przeczytaj nasze artykuły w tym temacie:
- Off-site SEO, czyli jak skutecznie realizować linkowanie zewnętrzne?
- Co to jest optymalizacja on-page SEO? Poradnik dla początkujących.
15. Czy pozycjonowanie jest dla każdego?
Odpowiedź jest jednoznaczna: tak, pozycjonowanie jest dla każdego. To sposób, który pomoże każdej marce zyskać na widoczności w sieci. Nie musisz działać ogólnokrajowo, nie musisz nawet prowadzić sprzedaży internetowej. Jeśli tylko masz stronę internetową, pozycjonowanie jest dla Ciebie. Możesz w ten sposób zbudować swój wizerunek eksperta, dotrzeć do nowych osób, zwiększyć swoją rozpoznawalność i osiągnąć znacznie więcej korzyści.
16. Ile jest czynników rankingowych w pozycjonowaniu?
Nikt, prawdopodobnie poza pracownikami Google, nie może mieć pewności co do tego, ile jest czynników rankingowych. W 2006 została opublikowana informacja, że jest ich ponad 200, ale od tego czasu pozycjonowanie mocno się rozwinęło i sposób działania Google się zmienił. Polecane praktyki SEO, które znajdziesz między innymi na naszym blogu, to wynik przeprowadzonych przez specjalistów wielu analiz, a także pojawiających się czasami sugestii od Google. Chociaż nie jest nigdzie oficjalnie podana pełna lista czynników rankingowych, można wyróżnić część tych, które szczególnie wpływają na wynik pozycji.
W naszym artykule znajdziesz omówienie najważniejszych czynników. Podzieliliśmy je na kilka kategorii:
17. Jak weryfikować efektywność pozycjonowania?
Samo wdrożenie strategii pozycjonowania niewiele Ci przyniesie, jeśli nie będziesz weryfikować skuteczności podejmowanych działań. Konieczne jest wykonywanie regularnego audytu SEO, w czym mogą Ci pomóc takie narzędzia jak Senuto i Semstorm. Sprawdzaj przede wszystkim:
- widoczność,
- ruch z wyników organicznych,
- konwersje z wyników organicznych.
Dodatkowo, pamiętaj by sprawdzać, czy Twoje działania przynoszą Ci odpowiednie korzyści finansowe. Pierwsze działania SEO potrafią generować nieco większe koszta ze względu na konieczność wdrożenia wielu zmian, ale docelowo musisz kontrolować, by Twoja strategia przynosiła zyski, a nie straty. Przyjrzyj się na przykład czynnikowi ROAS, który jest wskaźnikiem zwrotu z wydatków na reklamę.
Jeśli chcesz poprawnie sprawdzić efektywność pozycjonowania, te artykuły mogą Ci pomóc:
- Jak mierzyć skuteczność SEO zgodnie z celami biznesowymi?
- Jak zrobić audyt SEO strony? 20 wskazówek ekspertów
- Co to jest ROAS? Sprawdź, jak badać wskaźnik zwrotu z wydatków na reklamę
18. Czy pozycjonowanie wymaga specjalistycznych narzędzi?
Korzystanie z narzędzi SEO to przede wszystkim bardzo duże ułatwienie i usprawnienie pracy. Bez ich wykorzystania nie sposób jest zbadać widoczność strony na wszystkie słowa kluczowe czy też sprawdzić profil linków zwrotnych. Oczywiście, możesz prowadzić swoją strategię SEO bez narzędzi, ale jest to raczej forma działania po omacku i może przynieść zerowe efekty. Pamiętaj jednak, że na rynku jest dostępnych wiele darmowych narzędzi SEO, które chociaż zwykle nie są mocno rozbudowane, to świetnie się sprawdzą na początku pracy nad pozycjonowaniem. Możesz wykorzystać na przykład Google Analytics, Google Search Console, SEOquake i Google Keyword Planner.
Sprawdź, które narzędzia SEO wykorzystać w swojej strategii pozycjonowania:
Co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz w pozycjonowanie? 18 faktów o SEO. Podsumowanie
Najlepsze wyniki w pozycjonowaniu osiągają przedsiębiorcy, którzy wiedzą, że efekty nie przychodzą z dnia na dzień i są świadomi, w jaki sposób przebiega proces pozycjonowania, co obejmuje usługa i jakie efekty można osiągnąć. Dlatego zanim zdecydujesz się na pozycjonowanie swojej strony lub sklepu, dowiedz się jak najwięcej o usłudze w konkretnej agencji SEO. Porozmawiaj ze sprzedawcą, zapytaj, co mogą Ci zaoferować i jak działają. Zobacz, jak sprawdzić agencję SEO przed podpisaniem umowy i jak wybrać dobrą agencję i nie żałować.
Poznaj historie sukcesu naszych klientów:
Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!
Ponad 570 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co
Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.