Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Reklama Gogle Ads na YouTube Skuteczne kampanie na najpopularniejszej platformie video
SEM

Kampanie Video YouTube

Dzięki Google Ads możesz reklamować się za pomocą spotów reklamowych na YouTube i w sieci partnerskiej. Wolisz reklamy statyczne? Google Ads na YouTube to również możliwość reklamowania się za pomocą nakładek na video. Wybieraj spośród kilku formatów reklamowych, w zależności od tego, czy chcesz zbudować ruch do strony, zaangażowanie czy pozyskiwać konwersje.

Nasi certyfikowani eksperci Google Ads zrealizują dla Ciebie skuteczną i opłacalną kampanię video (Google Ads - Youtube).

Artboard
Jak zarabiać na Google Ads?

Oddaj kampanię w ręce certyfikowanych ekspertów widoczni

Skuteczne kampanie Google Ads (Adwords) nie zrobią się same :)

Z pomocą przyjdzie Ci doświadczony i dynamiczny zespół specjalistów z agencji widoczni. Zapewniamy Ci kompleksową obsługę od audytu poprzez konfigurację kampanii i bieżącą optymalizację. 

U nas współpracujesz z indywidualnym opiekunem kampanii, który dobrze zna Twoją firmę i cele biznesowe. Bieżący kontakt z Tobą i kreatywne podejście naszych specjalistów Google Ads, sprawiają, że Twoje kampanie zawsze będą o krok przed konkurencją. Zawsze szukamy nowych rozwiązań, aby jeszcze uatrakcyjnić Twoje reklamy i zmotywować odbiorców do zakupu.

Podejmujemy wszystkie niezbędne kroki w kierunku optymalizacji konwersji dla kampanii linków sponsorowanych.

widoczni 90
widoczni 88 widoczni 68
Korzyści Google Ads Video

Kampanie video YouTube to:

1

Wybór grupy odbiorców

Reklamy Google Ads na YouTube (Youtube Adwords) dają szerokie możliwości dopasowania odbiorców. Możesz zawęzić grupę docelową w oparciu o wiek, płeć, lokalizację czy też zainteresowania.

2

Pomiar rezultatów kampanii video

YouTube warto połączyć z Google Analytics, dzięki czemu możliwe będzie śledzenie takich statystyk jak: liczba odwiedzin, liczba obejrzeń całkowitych lub częściowych, interakcje z video, źródło ruchu i inne.

3

Szeroki zasięg kampanii video

Reklamy video (Youtube Adwords) mają szeroki zasięg i mogą pojawiać się zarówno w wynikach wyszukiwania video, pośród propozycji video na YouTube, przed filmami oraz w serwisach partnerskich.

4

Remarketing video

Możesz wykorzystać reklamy video (Youtube Adwords), aby zachęcić użytkowników do powrotu na Twoją stronę. Reklamy na YouTube będą wyświetlać się tym, którzy już odwiedzali Twoją witrynę.

Storytelling

Opowiedz swoją historię reklamą na YouTube

Reklama wideo (youtube kampanie) buduje zaangażowanie użytkowników. Daje większe możliwości niż reklama tekstowa czy graficzna, ponieważ może służyć do opowiedzenia historii. Storytelling w reklamach to jedno z najpotężniejszych narzędzi budujących nie tylko zaangażowanie, ale również popularność marki. Reklamy video (kampanie youtube) są materiałem rozprzestrzenianym wirusowo. Użytkownicy mogą przesyłać reklamy video (kampanie youtube) znajomym lub udostępniać je w social mediach. żadna inna forma reklamy nie stwarza takiej szansy.

widoczni 126

Szukasz skutecznej agencji SEM?

Person
Wybierz skuteczny format
Formaty reklamy video w Google Ads/ YouTube
 1. Reklamy OutStream - reklama video (youtube kampanie) wyświetlana użytkownikom urządzeń mobilnych i tabletów. Użytkownik może obejrzeć reklamę na stronach partnerów Google lub w aplikacjach. Ten format reklamowy pozwala poszerzyć zasięg odbiorców reklamy video, ponieważ służy do promocji poza YouTubem. Wybierając ten format reklamowy, rozliczasz się za tysiąc wyświetleń (vCPM). Wyświetlenie w tym wypadku to sytuacja, w której widać co najmniej 50% video, a użytkownik odtwarza reklamę minimum 2 sekundy.

 2. Reklamy Discovery - jest to format przeznaczony wyłącznie do prowadzenia kampanii w obrębie YouTube. Reklamy mają format miniaturki filmu w wynikach wyszukiwania, obok odtwarzanego filmu lub na stronie głównej aplikacji mobilnej YouTube. Płatność pobierana jest za kliknięcie w miniaturę.

 3. Reklamy In-Stream - są to reklamy, które wyświetlają się przed, w trakcie lub po innym filmie video. Można z nich skorzystać zarówno do promocji firmy na YouTube, jak i w sieci partnerów Google. Wyróżniamy dwa rodzaje reklam In-Stream: reklamy, które można pominąć po 5 sekundach obejrzenia lub reklamy, które trwają maksymalnie 15 sekund i nie można ich pomijać. W zależności od rodzaju, różnią się też sposoby naliczania kosztów:

  a) reklama InStream z opcją pomijania - płatność w modelu CPV (koszt obejrzenia), naliczana po obejrzeniu 30 sekund filmu lub całego filmu, jeśli trwa krócej niż 30 sekund. Płatność naliczana jest także za interakcję z filmem, np. za kliknięcie.
  b) reklama In-Stream bez opcji pomijania - płatność w modelu CPM, za każde wyświetlenie reklamy.

 4. Bumpery reklamowe - są to krótkie maksymalnie 6-sekundowe filmy, dostępne zarówno na YouTube, jak i na stronach partnerów. Płatność realizowana jest za każde wyświetlenie, w systemie CPM.

 5. Reklamy w banerze masthead - format reklamowy dostępny tylko po wykupieniu u przedstawiciela handlowego Google. Reklama video (Google Ads - Youtube) na komputerze wyświetlana jest w górnym banerze na stronie głównej YouTube. Uruchamia się automatycznie bez dźwięku na maksymalnie 30 sekund. Na komórkach reklama odtwarzana jest automatycznie do końca, również bez dźwięku. Podobnie na telewizorach. Płatność naliczana jest za dzień lub za wyświetlenia.
Proces

Jak utworzyć kampanię video na YouTube?

Aby móc reklamować się za pomocą video, potrzebujesz konta na YouTube lub dodatkowo konta Google Ads. Łącząc te dwa narzędzia, otrzymasz bogate możliwości dotarcia do nowych klientów, także poza YouTubem, mnóstwo formatów reklamowych i dostęp do statystyk efektywności reklamy video.

Kampanie reklamowe video można realizować również bezpośrednio na Youtube, z pominięciem systemu Google Ads. Jednak, jeśli jednocześnie realizujesz reklamy w Google, w sieci reklamowej czy też na Gmailu, wygodniej jest realizować video także w systemie Google Ads. Masz wtedy dostęp do wszystkich swoich kampanii w jednym miejscu. Inną zaletą prowadzenia kampanii Google Ads video (Adwords Youtube) jest możliwość wyświetlania reklam nie tylko na YouTube, ale również na innych portalach. Dzięki temu masz szansę pozyskać jeszcze większy zasięg.

Jak przebiega realizacja kampanii Google Ads video?

1

Wybierz skutecznych spot reklamowy

Zwróć uwagę na jego długość, przemyśl CTA oraz zdecyduj na jaką stronę będzie prowadzić reklama. Reklamy YouTube Ads (Adwords Youtube) możesz wykorzystać, aby zdobyć odbiorców swojego kanału na YouTube lub przekierować ruch użytkowników na swoją stronę www.

2

Dodaj video reklamowe na YouTube

Utwórz konto, a następnie dodaj video. Na poziomie Studia Twórców YouTube możesz nanieść ostatnie szlify na video.

3

Przygotuj nagłówek i opis

Jeśli decydujesz się na wyświetlanie reklamy video w wynikach wyszukiwania YouTube (format TrueView Discovery) lub w polecanych filmach, przygotuj również atrakcyjna okładkę dla filmu reklamowego, przyciągający wzrok tytuł i chwytliwy opis tekstowy.

4

Wybierz odpowiedni format reklamy video

Wybierz odpowiedni format (np. TrueView InStream lub TrueView Discovery) i skonfiguruj kampanię reklamową, decydując o:

 • zasięgu terytorialnym reklamy
 • dopasowaniu tematycznym reklamy do zainteresowań odbiorców
 • wyświetlaniu reklamy osobom, które widziały Twoją stronę www lub aplikację
Display Ads

Reklama graficzna na YouTube

YouTube to nie tylko reklama video Google Ads, ale również reklama banerowa. Możesz reklamować się za pomocą nakładek na video, które zakrywają nawet do 20% obszaru video. Możesz na tym obszarze umieścić tekst, grafikę lub kompilację obu. Ten format dostępny jest tylko na komputerach. Grafiki wyświetlane na filmach mają 468 x 60 lub 728 x 90 pikseli. Ten typ reklamy dostępny jest tylko w kampaniach sponsorowanych i nie można go realizować w Google Ads.

Jeśli chcesz wykorzystać nakładki w kampanii Google Ads, wystarczy, że będziesz kierować swoją reklamę graficzną na miejsca docelowe i wybierzesz YouTube. Przygotuj banery w rozmiarach 468 x 60 i 728 x 90 px, w jednym z formatów: JPEG, JPG, PNG lub GIF.

widoczni 30

Reklama na YouTube dla firm

Reklama na YouTube ma wiele korzyści dla firm. YouTube, powołując się na badania Google i Talkshoppe w USA, podaje następujące korzyści z reklamy na YouTube:

 • widzowie są kupują 2x chętniej to, co widzieli w reklamie na YouTube
 • 70% badanych przyznaje, że reklama w YouTube pozwala im poznawać nowe marki
 • osoby, które szukają produktów i usług 4x chętniej sięgną po YouTube niż po inne platformy

Część firm rezygnuje z reklamy YouTube, obawiając się kosztów stworzenia spotu reklamowego. Niepotrzebnie, o skuteczności reklamy YouTube decyduje odpowiednie przygotowanie kampanii, która dotrze do grupy docelowej i zmotywuje ją do działania.

 

Tania reklama w YouTube? Możesz ją mieć

Niskobudżetowe kreacje video również mają szanse na powodzenie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, które powinny znaleźć się w dobrej reklamie na YouTube:

 • kadrowanie i skupienie na odpowiednich obszarach - szczególnie skutecznie w reklamach w YouTube działają zbliżenia na twarze, ludzi oraz oczywiście na produkty; wyeksponuj elementy klipu, które mogą wywoływać zaskoczenie, emocje oraz przykuwać uwagę
 • prezentowanie marki - informacje o produkcie lub marce muszą znaleźć się w pierwszych 5 sekundach filmu; na wizerunek Twojej marki ma wpływ nie tylko obraz, ale również warstwa dźwiękowa - zadbaj o profesjonalnego lektora i pasującą do produktów muzykę; nie zapomnij o logotypie, przyjętej komunikacji graficznej (kolorach, fontach, grafikach), które od razu wskazują na Twoją markę. Masz brand hero? Wykorzystaj go w reklamie w YouTube.
 • budowanie relacji z odbiorcą - przygotuj materiał w taki sposób, aby angażował użytkowników i motywował do zapoznania się z całym klipem lub do dokonania pożądanego przez Ciebie działania; stosuj jasne komunikaty, eksponuj człowieka i spróbuj opowiedzieć historię; takie reklamy w YouTube cieszą się największym zaangażowaniem
 • jasne call to action - użytkownik, który widzi reklamę w YouTube musi jasno wiedzieć, czego od niego oczekujemy; stosuj zrozumiałe nawołania do akcji - zobacz produkt, przetestuj za darmo, pobierz, kup teraz. Jeśli to możliwe, warto budować napięcie poprzez ograniczenie oferty, np. komunikując do kiedy jest ważna lub ile produktów jest objętych promocją.
Zalety reklamy wideo - Youtube

Jakie zalety ma kampania reklamowa Adwords? Reklamy wideo Youtube

Reklama wideo Youtube to skuteczny sposób na dotarcie do nowych użytkowników, którzy szukają Twojego produktu lub marki w sieci. Poznaj najważniejsze zalety kampanii Youtube!

Nawiązywanie kontaktu z użytkownikami - kampanie reklamowe na Youtube
Down arrow

Kampania na Youtube wyświetlana w filmach lub obok niż dają możliwość wyjątkowego rodzaju kontaktu z odbiorcami, który z pewnością zostanie w ich pamięci. W wideo możesz osobiście przedstawić siebie i swój produkt, a także przybliżyć jego zastosowanie.

Docieranie do właściwych odbiorców w reklamach Google - Youtube
Down arrow

System reklam Google Ads na Youtube (i nie tylko) daje niepowtarzalną możliwość docierania do odpowiednich użytkowników, potencjalnych klientów. Na podstawnie danych demograficznych, tematów, słów kluczowych Twoja kampania Youtube wyświetla się właściwej grupie docelowej.

Kampania reklamowa Youtube w kilka minut!
Down arrow

Wystarczy posiadać konto Google Ads dla YT, by skonfigurować kampanię i zacząć docierać ze swoimi reklamami na Youtube.

Dokładne mierzenie skuteczności reklamy Youtube - Google Ads wideo kampanie
Down arrow

Po uruchomieniu kampanii Youtube np. na Poznań lub inne miasto możesz sprawdzić, czy na pewno docierasz do właściwych osób na Youtube. Google Adwords to system reklamowy, który umożliwia monitorowanie liczby wyświetleń, kosztów i budżetu. Na karcie "Statystyki" na koncie Youtube dodatkowe informacje o odbiorcach. 

Oceń ten artykuł:
Kampanie wideo

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 123 głosów