Pozycjonowanie i Google Ads bez Vat-u?
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E tl cz2 39 of 61

Dział sprzedaży

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Piotr Kortyla

Koordynator zespołu sprzedaży

Piotr Kortyla na LinkedIn

Piotr to doradca klienta, który posiada praktyczne doświadczenie w e-commerce, co ułatwia mu współpracę z klientami – własne umiejętności może przekładać na biznesy innych. Od lat interesuje się zagadnieniami związanymi z marketingiem w sieci, ukończył też kursy z zakresu SEO i Facebook Ads.

W pracy stawia na partnerską relację z klientem, ponad wszystko ceni również szczerość, bo jak sam mówi – tylko na niej można zbudować dobrą i trwałą relację. Jego super moc? Zawiłe kwestie stara się tłumaczyć jak najbardziej obrazowo.

Prywatnie jest fanem gier planszowych – dobrą taktykę prowadzącą do zwycięstwa ma opanowaną niemalże do perfekcji.

piotr kortyla 3

Jak wyglądały początki mojej kariery?

To nie był przypadek, że zostałem handlowcem w Widocznych. Co prawda, miałem kilkuletnią przerwę w sprzedaży, ale z drugiej strony prowadziłem własny sklep internetowy z planszówkami, sam uczyłem się pozycjonowania i ADS-ów. Doskonale rozumiałem więc, z czym mogą się borykać nasi potencjalni klienci.

W Widocznych zaczynałem od stanowiska asystenta i jeszcze przez kolejne pół roku współpracy z agencją jednocześnie prowadziłem sklep. Czy to było łatwe? Oczywiście, że nie, ale miałem też wcześniejsze doświadczenie jako manager w klubie fitness i lider zespołu, więc wiedziałem, jak sobie zorganizować pracę. Ostatecznie jednak zamknąłem sklep – nie żałuję, ale człowiek czasami tęskni za tą niezależnością ;)

Jak stawiałem pierwsze kroki w agencji Widoczni?

Szybko się wdrożyłem, miałem zresztą skrócony okres próbny. Okazało się, że ta wiedza i doświadczenie, które zdobyłem w swoim sklepie, zaprocentowała – naprawdę rozumiałem, z czym przychodzą do nas klienci i to ułatwiało mi pracę. Cenię sobie sprzedaż z pozycji eksperta, czyli osoby, która nie tylko potrafi sprzedawać, ale również doradzać, opowiadać o usłudze, mając z tyłu głowy zarówno wiedzę merytoryczną, jak i praktykę.

Dość szybko zacząłem też obsługiwać klientów premium. To był dla mnie duży skok dopaminy, bo klienci premium oznaczają inne budżety, ale też trochę inny, dłuższy proces sprzedaży, w który angażuje się dużo więcej osób.

Jak wyglądał rozwój i awans w Widocznych?

Mój rozwój w Widocznych jest naturalną konsekwencją mojego dotychczasowego doświadczenia – uwielbiam sprzedaż, uwielbiam pracować z ludźmi, ale uwielbiam też szkolić. Miałem więc okazję angażować się w szkolenia wewnętrzne, w tym Tips & Tricks sprzedaży i szkolenie na temat UX-a. Współprowadzę również zajęcia w Instytucie Marki Online i Komunikacji, które pozwalają się przygotować do pracy na stanowisku specjalisty sprzedaży internetowej.

Sam też się zresztą szkolę. W kwietniu 2023 roku uzyskałem certyfikat DIMAQ Professional, który potwierdza moje kwalifikacje z zakresu digitalu. Dlaczego w to zainwestowałem? Uważam, że moim obowiązkiem jest merytoryczne wsparcie klientów, a żeby to było możliwe, potrzebowałem jeszcze obszerniejszej wiedzy z zakresu marketingu. Dzięki temu jest mi też łatwiej przekazywać wiedzę osobom, z którymi współpracuję w ramach swojego zespołu.

Co najbardziej lubię w swojej pracy i w Widocznych?

Bardzo duża rywalizacja, często niezdrowa, to raczej klasyk w działach handlowych, ale nie w Widocznych. Lubię współpracę z agencją, bo po pierwsze, dopinanie umów daje przeolbrzymią satysfakcję, a po drugie mogę tę satysfakcję dzielić z pozostałymi sprzedawcami. Jesteśmy zgranym teamem – nie podkradamy sobie klientów, tylko dzielimy się wiedzą, różnymi podejściami do sprzedaży, analizujemy poszczególne przypadki i dzięki temu jesteśmy coraz skuteczniejsi.

Bardzo doceniam też możliwość rozwoju, która nie jest pustym sloganem – nie w każdej firmie masz realną szansę na przejście od stanowiska asystenckiego do koordynatora zespołu. Mimo że sprzedaż to wymagająca praca, również emocjonalnie, to w Widocznych chce się pracować, bo ta satysfakcja z rozwoju i wyników (nie tylko tych swoich) się nie kończy.

Ty też możesz się tak rozwijać!

Zainteresowała Cię historia Piotra? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej