Jak AI ulepsza digital marketing?

Jak AI ulepsza digital marketing
Spis treści

• Co to jest AI w digital marketingu?

• Dlaczego warto wdrożyć sztuczną inteligencję w marketingu digital?

• AI w digital marketingu — przypadki zastosowania i przykłady

• Podsumowanie

Szukasz sposobów na przeniesienie swojej strategii digital marketingu na wyższy poziom? Sztuczna inteligencja może być idealnym rozwiązaniem, które pomoże Ci spersonalizować działania marketingowe, zoptymalizować treści i poprawić zwrot z inwestycji. Niezależnie od tego, czy odkrywasz tajniki AI w marketingu digital na własną rękę, czy też szukasz sposobów na wdrożenie AI w firmie na polecenie szefa, ten przewodnik po sztucznej inteligencji w digital marketingu. Przekonaj się, że ChatGPT to nie wszystko, a AI w digital marketingu oferuje Ci więcej, niż początkowo myślałeś.

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest AI w digital marketingu,
 • jakie korzyści niesie wdrożenie sztucznej inteligencji w marketingu digital,
 • w jakich obszarach marketingu digital można i należy wdrożyć AI oraz jak to zrobić.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Co to jest AI w digital marketingu?

AI w digital marketingu to zastosowanie technologii sztucznej inteligencji do optymalizacji i automatyzacji procesów marketingowych. Umożliwia ona firmom analizowanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym, co pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i zachowań konsumentów. Dzięki AI przedsiębiorcy i specjaliści ds. marketingu mogą personalizować komunikację, optymalizować kampanie reklamowe i przewidywać trendy, co zwiększa efektywność działań i ROI. Technologie takie jak uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego czy algorytmy predykcyjne są wykorzystywane do automatyzacji zadań, takich jak targetowanie reklam, segmentacja klientów, czy analiza sentymentu. AI pomaga także w tworzeniu bardziej zaawansowanych i interaktywnych doświadczeń dla użytkowników, co przyczynia się do budowania głębszych relacji z klientami i zwiększania ich zaangażowania.

 

Dlaczego warto wdrożyć sztuczną inteligencję w marketingu digital?

Wdrożenie sztucznej inteligencji (AI) w digital marketingu przynosi wiele korzyści, które w sposób zauważalny wpływają na efektywność, skuteczność i zasięg działań marketingowych. Jakie korzyści wiążą się z zastosowaniem AI w procesach promocji marki?

 • Zwiększona personalizacja komunikacji — AI umożliwia analizę danych użytkowników w celu dostosowania treści reklamowych, ofert i wiadomości e-mail do indywidualnych preferencji i zachowań konsumentów. Na przykład, platformy e-commerce takie jak Amazon wykorzystują rekomendacje produktowe oparte na historii przeglądania i zakupów, co zwiększa prawdopodobieństwo dokonania zakupu.
 • Automatyzacja procesów — AI może przejąć rutynowe zadania, takie jak wysyłanie spersonalizowanych wiadomości e-mail, zarządzanie kampaniami PPC (pay-per-click) czy obsługę zapytań klientów za pośrednictwem czatbotów. Automatyzacja tych procesów pozwala zespołom marketingowym skupić się na bardziej strategicznych działaniach.
 • Ulepszona optymalizacja kampanii reklamowych — technologie AI są zdolne do ciągłego analizowania wyników kampanii reklamowych i dostosowywania ich parametrów w czasie rzeczywistym w celu maksymalizacji efektywności. Przykładem może być system Google AdWords, który automatycznie dostosowuje oferty cenowe i targetowanie w zależności od osiąganej konwersji.
 • Możliwość przewidywanie zachowań konsumentów — algorytmy predykcyjne potrafią analizować trendy i wzorce zachowań konsumentów, co pozwala na przewidywanie przyszłych trendów zakupowych i adaptację strategii marketingowych. To umożliwia firmom być o krok przed konkurencją, na przykład poprzez wcześniejsze wprowadzanie produktów spełniających przewidywane potrzeby rynku.
 • Zwiększona wydajność — AI automatyzuje wiele rutynowych zadań marketingowych, takich jak analiza danych, zarządzanie kampaniami i obsługa klienta, co pozwala zespołom marketingowym skupić się na bardziej strategicznych działaniach. Dzięki szybkiej analizie dużych ilości danych AI również umożliwia błyskawiczne dostosowywanie strategii marketingowych do zmieniających się warunków rynkowych.
 • Oszczędność kosztów — AI optymalizuje alokację budżetów reklamowych, minimalizując marnotrawstwo i zwiększając skuteczność kampanii. Automatyzacja zmniejsza również potrzebę zatrudniania dodatkowego personelu na stanowiska zajmujące się rutynowymi czynnościami, co obniża koszty operacyjne.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

AI w digital marketingu — przypadki zastosowania i przykłady

W jakich obszarach możesz wykorzystać AI w digital marketingu (marketingu internetowym)? Poniżej znajdziesz najczęstsze metody zastosowania sztucznej inteligencji w różnych działaniach marketingowych.

 

1. Tworzenie treści ze sztuczną inteligencją w marketingu

Nie ma digital marketingu bez treści. Obecnie, dzięki wsparciu ChatGPT i innych narzędzi AI do content marketingu, sam proces znacznie zyskał na wydajności, co pozwala firmom oszczędzać czas i pieniądze. Jakie zadania z zakresu tworzenia treści można usprawnić z pomocą sztucznej inteligencji?

 • Poszukiwanie pomysłów na treści,
 • tworzenie nagłówków, tytułów, title i description,
 • tworzenie pojedynczych akapitów,
 • opracowywanie konspektów treści,
 • tworzenie opisów produktów i opisów kategorii produktowych,
 • tworzenie treści na landing pages,
 • opracowywanie tekstów reklam Google Ads i Facebook Ads,
 • automatyzacja dystrybucji treści (np. publikowanie postów w mediach społecznościowych, e-mail marketing).

Airbnb od kilku lat wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania i optymalizacji swoich treści. Platforma wynajmu wykorzystuje algorytmy AI do analizy przez sztuczną inteligencję ogromnych ilości danych użytkowników, w tym zachowań podczas wyszukiwania, historii rezerwacji i preferencji, w celu tworzenia treści dostosowanych do różnych segmentów odbiorców, na przykład podczas wysyłania wiadomości promocyjnych lub powiadomień z aplikacji.

Wykorzystuje również technologię sztucznej inteligencji, aby pomóc właścicielom domów w pisaniu opisów swoich nieruchomości. Algorytmy sztucznej inteligencji Airbnb analizują cechy obiektów, recenzje i dane o lokalizacji, aby automatycznie generować atrakcyjne i dokładne opisy dla gospodarzy. To nie tylko oszczędza czas gospodarzy, ale także zapewnia spójność i jakość na całej platformie.

Przykład personalizacji e-mail marketingu przez Airbnb

 

Zobacz także:

 

2. Burza mózgów z ChatGPT

Marketingowa burza mózgów? To skuteczne narzędzie, które pozwoli Ci znaleźć pomysły na nowe treści, usługi działania. Dlaczego nie poprawić jej efektów dzięki sztucznej inteligencji? Potraktuj narzędzia AI jako sposób na zwiększenie kreatywności i efektywności. Narzęzia AI mogą generować kreatywne teksty, propozycje sloganów reklamowych, nazwy produktów, czy nawet koncepcje kampanii marketingowych. Ty możesz czerpać inspiracje z generowanych przez AI pomysłów, które możesz dalej rozwijać i dopasowywać do swoich potrzeb oraz przekazu marki. 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

3. Jak analizować skuteczność treści dzięki AI w marketingu digital?

Analiza skuteczności treści za pomocą sztucznej inteligencji (AI) pozwala na głębokie zrozumienie, jak różne elementy treści wpływają na zaangażowanie odbiorców i osiągane cele marketingowe. Dzięki AI w digital marketingu proces analizy skuteczności treści może być nie tylko efektywniejszy, ale i szybszy. Jak realizować analizę contentu ze wsparciem sztucznej inteligencji krok po kroku?

 • AI może pomóc w zebraniu danych z różnych źródeł, takich platforma CRM, platforma e-commerce, media społecznościowe, platformy analityczne — dzięki sztucznej inteligencji dane zostaną zorganizowane w sposób, który ułatwi ich analizę.
 • Dzięki technologiom, takim jak algorytmy uczenia maszynowego i przetwarzanie języka naturalnego (NLP) dane są analizowane w celu identyfikacji wzorców, trendów i korelacji. AI może na przykład analizować zachowania użytkowników, reakcje na treści, oraz ich interakcje z marką, co daje wgląd w to, które elementy treści są najbardziej skuteczne.
 • Na podstawie uzyskanych danych AI może generować wnioski dotyczące skuteczności różnych aspektów strategii content marketingowej. Dzięki temu możliwe jest dokonywanie informowanych decyzji dotyczących optymalizacji treści, takich jak modyfikacja słów kluczowych, zmiana tonu komunikacji czy dostosowanie formatów treści do preferencji odbiorców.
 • AI nie tylko dostarcza rekomendacji, ale może również automatycznie implementować niektóre zmiany, takie jak aktualizacje słów kluczowych w treściach czy dostosowanie harmonogramu publikacji, aby zwiększyć efektywność komunikacji.
 • Ostatnim etapem jest ciągłe monitorowanie efektów wprowadzonych zmian oraz zbieranie nowych danych, które są analizowane przez AI. Systemy AI są zaprojektowane do uczenia się poprzez doświadczenia, co oznacza, że ich rekomendacje stają się coraz dokładniejsze w miarę gromadzenia danych.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

4. Segmentacja danych i rekomendacje z AI

Zrozumienie odbiorców jest kluczem do opracowania ukierunkowanych kampanii marketingowych, które przynoszą najlepsze rezultaty. Droga do odkrycia, co klienci naprawdę myślą i czują na temat Twojej firmy oraz czego od niej oczekują, nie zawsze jest łatwa. Ale to właśnie jest konieczne, aby móc segmentować bazę danych klientów i oferować im spersonalizowane rekomendacje, które sprawią, że będą wracać i ponownie kupować Twój produkt lub usługę. 

Sposoby gromadzenia opinii klientów obejmują ankiety dotyczące satysfakcji, monitorowanie społeczności, niezależnie od tego, czy jest to strona www, czy platforma mediów społecznościowych, przeprowadzanie wywiadów i sprawdzanie wskaźników doświadczenia klienta w celu zebrania odpowiednich danych. 

Segmentacja klientów oparta na sztucznej inteligencji i spersonalizowane rekomendacje wykorzystują zaawansowane algorytmy i uczenie maszynowe do analizowania dużych ilości danych klientów i identyfikowania wzorców zachowań, podobieństw i preferencji wśród różnych grup tworzących bazę klientów. 

Jeśli jeszcze nie korzystasz ze sztucznej inteligencji w swoich działaniach marketingowych, technologia ta może wydawać Ci się czymś bardzo złożonym lub nieznanym, ale nie jest to nic, z czym prawdopodobnie nie będziesz miał kontaktu na co dzień. 

Czy zauważyłeś, że Twój ekran główny Netflix różni się od ekranu Twoich znajomych lub osób, z którymi dzielisz konto? Dzieje się tak dlatego, że Netflix wykorzystuje dane o oglądalności klientów, historię wyszukiwania, oceny, rodzaj urządzenia, z którego korzystają i o której godzinie najczęściej oglądają, aby zrozumieć, co powinien im polecić. Przydaje się to nie tylko po to, aby poprawić jakość korzystania z usługi przesyłania strumieniowego i sprawić, że ludzie będą wracać po więcej, ale także zmniejsza współczynnik rezygnacji, zapewniając klientom dokładnie to, czego chcą. 

Spotify stosuje podobne podejście do Netflix. Firma wykorzysta sztuczną inteligencję do zrozumienia zainteresowań muzycznych użytkownika, ulubionych podcastów, historii zakupów, lokalizacji, interakcji z markami i nie tylko. Następnie dla każdego użytkownika tworzone są spersonalizowane playlisty i rekomendacje.

Przykład personalizacji na Spotify

 

Jak działa ten proces?

Firmy gromadzą dane użytkowników, począwszy od informacji demograficznych po określone zachowania. Algorytmy sztucznej inteligencji następnie analizują te dane, aby zidentyfikować wzorce i preferencje. AI przypisuje klientów do konkretnych segmentów na podstawie ich wspólnych cech, co następnie pozwala przedsiębiorstwom najlepiej dotrzeć do każdego z tych segmentów. To samo tyczy się rekomendacji. Po wykonaniu pierwszych kroków gromadzenia i analizy danych silniki rekomendacyjne generują spersonalizowane rekomendacje dla każdego klienta lub segmentu klientów. A ponieważ algorytmy nieustannie uczą się na podstawie interakcji z klientami, firmy mogą stale poprawiać dokładność segmentacji i rekomendacji, co z kolei pozwala na bardziej zoptymalizowane strategie i kampanie marketingowe. Sprawdź, jak wykorzystać rekomendacje produktowe w e-commerce.

Rekomendacja produktowa w aplikacji mobilnej Zalando oparta o wcześniej oglądane produkty

 

5. Targetowanie i optymalizacja reklam z AI w marketingu

Dzięki zaawansowanym możliwościom analizy danych AI pomaga także zespołom marketingowym ulepszać kampanie reklamowe poprzez dokładniejsze kierowanie i optymalizację reklam. W ten sam sposób, w jaki algorytmy AI są w stanie segmentować klientów i oferować im spersonalizowane rekomendacje, mogą również kierować różne reklamy do różnych segmentów odbiorców, aby zmaksymalizować swoją skuteczność. 

Ilość danych, z którymi sztuczna inteligencja jest w stanie pracować, oraz krótki czas, jaki zajmuje, umożliwiają firmom identyfikację odbiorców najodpowiedniejszych dla ich reklam, zapewniając, że ich przekaz dotrze do właściwych osób we właściwym czasie. Sztuczna inteligencja umożliwia także dostosowywanie kampanii w czasie rzeczywistym, zmianę miejsc docelowych reklam, alokację budżetu i decyzje dotyczące stawek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ma to istotny wpływ na działania marketingowe. 

W niedawnym raporcie Salesforce wspomniano, że 83% liderów IT twierdzi, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zmieniają zaangażowanie klientów, a 69% twierdzi, że całkowicie zmieniają firmy (https://www.ibm.com/watson-advertising/thought-leadership/how-ai-is-changing-advertising). Dzięki precyzyjnej identyfikacji najbardziej otwarte zespoły marketingowe mogą uzyskać wyższy współczynnik klikalności (CTR), lepszą skuteczność reklam i ostatecznie większy zwrot z inwestycji. Ponadto dzięki możliwościom ciągłego uczenia się algorytmów firmy mogą stale wykorzystywać dane do udoskonalania targetowania i optymalizowania miejsc docelowych reklam w celu uzyskania maksymalnego efektu. W jakich obszarach targetowania w Google Ads wykorzystuje się AI?

 • Do automatycznego kierowania, np. system może sam zmienić godziny wyświetlania reklam w oparciu o czas, w którym generują największą skuteczność.
 • Do optymalizacji konwersji — Google Ads automatycznie dostosowuje oferty cenowe i targetowanie, aby maksymalizować liczbę konwersji w ramach określonego budżetu. AI analizuje historię konwersji i na bieżąco dostosowuje parametry kampanii, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.
 • W inteligentnych strategiach określania stawekAI pozwala na korzystanie z zaawansowanych strategii określania stawek, takich jak maksymalizacja liczby konwersji, maksymalizacja wartości konwersji, docelowe CPA (koszt za akcję) czy docelowy ROAS (zwrot z wydatków reklamowych), które automatycznie dostosowują stawki w zależności od prawdopodobieństwa konwersji. Te inteligentne algorytmy biorą pod uwagę wiele czynników, w tym urządzenie, lokalizację, czas dnia, historię przeglądania i wiele innych, aby optymalizować wyniki.
 • W reklamach dynamicznych — AI umożliwia tworzenie dynamicznych reklam, które automatycznie dostosowują swoje treści do użytkownika na podstawie jego wcześniejszych interakcji z daną marką lub stroną internetową. Reklamy te mogą zmieniać wyświetlane produkty, obrazy czy teksty, aby lepiej odpowiadały na potrzeby konkretnego odbiorcy. Sprawdź także, jak wykorzystać dynamiczne reklamy w e-commerce.

 

6. Przewiduj oczekiwania klientów z AI

Digital marketing nie polega tylko na docieraniu do potencjalnych klientów, aby przekształcić ich w realnych klientów. Twoim celem powinna być także jak najlepszą obsługa istniejących klientów, zadowalanie ich i utrzymywanie dobrych relacji, aby nie wybrali oferty konkurencji. W tym obszarze może pomóc zastosowanie AI w digital marketingu i wdrożenie analityki predykcyjnej. Za jej pomocą można na przykład przewidzieć potencjalną utratę klienta i wdrożyć działania zapobiegające. Kluczową zaletą sztucznej inteligencji jest to, że może ona analizować znacznie szerszą próbkę danych klientów w krótszym czasie, niż gdybyś robił to ręcznie lub przy użyciu innych narzędzi do analizy danych. Analityka AI wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, oferując bezcenne informacje o klientach , ujawniając wzorce i ustanawiając korelacje danych, które pomogą Ci wyprzedzić odpływ klientów. W jakich innych obszarach marketingu digital można zastosować analitykę predykcyjną?

 • Do przewidywania skuteczności różnych aspektów kampanii, takich jak formaty reklam, kanały dystrybucji czy treści komunikatów. Dzięki temu firmy mogą alokować budżet w najbardziej efektywne opcje, zwiększając zwrot z inwestycji (ROI).
 • Do personalizacji oferty — przewidując preferencje i zachowania klientów, firmy mogą dostosować swoje oferty, komunikaty reklamowe i rekomendacje produktów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
 • Do zarządzania popytam i zapasami — analityka predykcyjna może przewidywać zmiany w popycie na produkty w zależności od różnych czynników, takich jak sezony, promocje czy zmiany trendów. Pozwala to na lepsze zarządzanie zapasami i optymalizację łańcucha dostaw.
 • Do optymalizacji cen — algorytmy predykcyjne mogą analizować, jak zmiany cen wpływają na popyt i sprzedaż produktów. To umożliwia dynamiczne dostosowywanie cen w celu maksymalizacji przychodów i zysków.
 • Do przewidywania trendów — analityka predykcyjna umożliwia identyfikację nadchodzących trendów w zachowaniach konsumentów oraz popularności produktów. Dzięki wczesnemu rozpoznaniu trendów firmy mogą szybko dostosowywać swoje strategie marketingowe i produktowe, aby wykorzystać nowe możliwości rynkowe.

Już teraz metryki analityki predykcyjnej znajdziemy w Google Analytics 4, dzięki któremu możemy przewidzieć:

 • prawdopodobieństwo rezygnacji,
 • prawdopodobieństwo zakupu,
 • przewidywaną wartość życiową klienta.

Narzędzie zapewnia także możliwość segmentacji odbiorców w oparciu o wyżej wymienione emerytki predykcyjne co umożliwia tworzenie spersonalizowanych kampanii reklamowych. Na przykład, można tworzyć segmenty użytkowników z wysokim prawdopodobieństwem rezygnacji lub wysokim prawdopodobieństwem zakupu, co pozwala na lepsze dostosowanie komunikacji marketingowej. Dzięki integracji GA4 z innymi platformami Google, na przykład Google Ads, predykcyjne segmenty użytkowników mogą być bezpośrednio wykorzystywane do optymalizacji kampanii reklamowych. To pozwala na bardziej skuteczne targetowanie reklam, co przekłada się na lepsze wyniki kampanii. Sprawdź więcej szczegółów o przewidywaniu zachowań użytkowników z AI.

Trendy aktywności użytkowników w GA4

 

7. Jak chatboty AI poprawiają efekty marketingu digital?

Chatboty wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) stały się jednym z kluczowych narzędzi w digital marketingu, umożliwiając automatyzację komunikacji z klientami, personalizację interakcji oraz efektywne zarządzanie zapytaniami. Możesz je wykorzystać do:

 • Automatyzacji obsługi klienta — chatboty AI mogą obsługiwać standardowe zapytania klientów 24/7 bez potrzeby interwencji człowieka. Dzięki temu firmy mogą szybko odpowiadać na pytania, takie jak status zamówienia, informacje o produkcie, pomoc w rozwiązywaniu problemów, co zwiększa satysfakcję klientów i poprawia ich doświadczenia z marką.
 • Personalizacja interakcji — wykorzystując dane zgromadzone w trakcie interakcji z użytkownikiem, chatboty mogą dostosować swoje odpowiedzi do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Na przykład, mogą rekomendować produkty zgodne z wcześniejszymi zakupami czy zainteresowaniami, co przyczynia się do zwiększenia konwersji.
 • Wsparcia sprzedaży i marketingu — chatboty mogą pełnić rolę asystentów sprzedaży, udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące produktów, pomagając w procesie zakupowym lub kierując użytkowników do odpowiednich sekcji strony internetowej. Ponadto mogą przeprowadzać użytkowników przez skomplikowane procedury lub promocje.
 • Zbierania danych — chatboty są również użyteczne w zbieraniu danych o użytkownikach, które mogą być wykorzystywane do analiz marketingowych i optymalizacji kampanii. Informacje te obejmują często zadawane pytania, preferencje produktowe, oceny satysfakcji i więcej.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

Jak AI ulepsza digital marketing? Podsumowanie

Sztuczna inteligencja (AI) w digital marketingu stanowi przełom w sposobie, w jaki firmy komunikują się z klientami i zarządzają swoimi strategiami marketingowymi. Przez automatyzację zadań, personalizację komunikacji, optymalizację kampanii i zdolność do analizy dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym, AI zdecydowanie zwiększa efektywność działań marketingowych. Narzędzia takie jak chatboty, systemy rekomendacji produktów, platformy analizy predykcyjnej, a także zaawansowane algorytmy do targetowania reklam i optymalizacji cen, umożliwiają firmom nie tylko zwiększenie zaangażowania i satysfakcji klientów, ale także znaczące podniesienie ROI swoich działań marketingowych.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Jakie kroki warto podjąć do skutecznej optymalizacji SEO w sklepie internetowym?
Down arrow

Kluczowymi krokami do skutecznej optymalizacji SEO są badanie i wybór trafnych słów kluczowych, integracja ich w treści produktów, optymalizacja opisów, oraz regularna aktualizacja treści. Ważne jest także stosowanie unikalnych fraz kluczowych i skupienie się na słowach kluczowych typu long-tail dla lepszych rezultatów.

Jakie korzyści niesie ze sobą integracja z social mediami w kontekście SEO?
Down arrow

Integracja z social mediami przynosi szereg korzyści, w tym budowanie relacji z klientami, zwiększenie świadomości marki, a także pozytywny wpływ na optymalizację SEO. Aktywność w mediach społecznościowych generuje dodatkowy ruch na stronie, a udostępnianie treści może skutkować naturalnym linkowaniem zewnętrznym, co jest pozytywne dla pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jakie są zalety dodawania sekcji FAQ do strony internetowej sklepu?
Down arrow

Dodanie sekcji FAQ przyczynia się do zwiększenia zaufania klientów poprzez udzielenie szybkich i klarownych odpowiedzi na ich pytania. Wprowadzenie różnorodnych słów kluczowych w treści FAQ wspomaga optymalizację SEO. Ponadto sekcja FAQ może redukować liczbę zapytań do obsługi klienta, skracając czas potrzebny na dokonywanie decyzji zakupowych.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak AI ulepsza digital marketing?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ