Odkryj tajemnicę sukcesu - 11 przykładów świetnych kampanii digital

11 przykladow swietnych kampanii digital
Spis treści

• Kampania digital marketingowa — co to?

• Co decyduje o sukcesie kampanii digital marketingowej?

• Najlepsze kampanie digital marketingowe, które zaangażowały miliony użytkowników

• Volkswagen - kreatywna i edukacyjna kampania digital

• Fenomen światowy viralowej kampanii digital Old Spice

• Gillette - społeczna kampania digital

• American Express i budowanie świadomości marki

• Red Bull — mistrzowski przykład marketingu wydarzenia

• Coca-cola Share a Coke - kampania digital angażująca odbiorców

• Sephora - mistrz digital marketingu w świecie omnichannel

• Heineken - kampania digitalowa przełamująca stereotypy

• Sposób na wyprzedzenie konkurencji - kampania digitalowa Burger king

• Airbnb - kampania digitalowa inspirowana trendami

• Dove - digital marketingowa siła dobra

• Podsumowanie

Czy wiesz, jak zbudować kampanię digital marketingową, która stanie się viralem i wzbudzi szeroką dyskusję? A może chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać moc contentu użytkowników, aby zwiększyć sprzedaż? W tym artykule poznasz 11 świetnych kampanii digital marketingowych, które mogą Cię zainspirować.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Kampania digital marketingowa — co to?

Kampania digital marketingowa to strategia promocyjna, która wykorzystuje różnorodne narzędzia i kanały internetowe do dotarcia do potencjalnych klientów oraz budowania świadomości marki. Jest to kompleksowy plan działania, który może obejmować reklamę online, media społecznościowe, marketing treści, e-mail marketing oraz inne formy komunikacji online. Skuteczna kampania marketingu digital obejmuje trzy główne etapy – zrozumienie odbiorców, stworzenie strategii i jej wykonanie. Celem kampanii jest zazwyczaj generowanie zainteresowania, zwiększenie sprzedaży lub budowanie zaangażowania społecznościowego przy jednoczesnym wykorzystaniu danych analitycznych do monitorowania skuteczności i dostosowywania strategii. Kampanie digital marketingowe umożliwiają firmom docieranie do swojej grupy docelowej w sposób bardziej ukierunkowany, interaktywny i efektywny w porównaniu do tradycyjnych metod marketingowych.

Przeczytaj także:


Co decyduje o sukcesie kampanii digital marketingowej?

Na sukces kampanii digital marketingowej wpływa wiele czynników, ale do najważniejszych należą:

 • Ważne jest, aby postawić jasne cele kampanii i mierzyć jej efekty. Tylko wtedy będziesz w stanie ocenić jej skuteczność i wprowadzić niezbędne poprawki.
 • Kampania musi być dopasowana do oczekiwań, potrzeb i preferencji grupy docelowej. Skuteczne targetowanie może znacząco wpłynąć na osiągnięcie zamierzonych celów.
 • Treści używane w kampanii, czy to w postaci tekstowej, wideo, grafiki czy innej formy, powinny być atrakcyjne, wartościowe i angażujące dla odbiorców. Treści muszą być dopasowane do platformy i kanału komunikacji, na których są prezentowane.
 • Łatwość nawigacji, szybkość ładowania strony, responsywność na różne urządzenia - wszystkie te elementy wpływają na doświadczenie użytkownika i mogą mieć wpływ na skuteczność kampanii.
 • Nie wystarczy stworzyć świetne treści, musisz również zaangażować odbiorców. W tym celu odpowiadaj na komentarze, zadawaj pytania i organizuj konkursy.
 • Oczywiste wezwania do działania w kampanii digital marketingowej są kluczowe dla skutecznego przekazu dla odbiorców. Należy zapewnić zróżnicowane i dynamiczne CTA, aby zachęcić użytkowników do interakcji.

Jeśli już wiesz co to kampania digital marketingowa oraz jakie czynniki wpływają na jej sukces, sprawdź 11 niesamowitych kampanii z różnych branż.


Najlepsze kampanie digital marketingowe, które zaangażowały miliony użytkowników

Niektóre z najlepszych kampanii digital marketingowych zdobyły miliony użytkowników poprzez kreatywne podejście, innowacyjne strategie i skuteczne wykorzystanie różnorodnych kanałów komunikacji online. Przyjrzyjmy się kilku wyjątkowym przykładom kampanii, które nie tylko przyciągnęły uwagę, ale także zaangażowały miliony osób na całym świecie, inspirując i budując trwałe relacje z klientami.


1. Volkswagen - kreatywna i edukacyjna kampania digital

Kampania Volkswagen: The No Show Room była niezwykle udanym przedsięwzięciem, które odniosło ogromny sukces i miało na celu promocję skuteczności jednego z modeli samochodów. W tym celu Volkswagen stworzył "The No Show Room" - salon samochodowy w odległym miejscu w Szwecji. Idea polegała na tym, żeby zachęcić użytkowników do udziału w konkursie, w którym nagrodą było zdobycie tego samochodu.
Przedsięwzięcie to skupiało się na aktywnym zaangażowaniu konsumentów poprzez poszukiwanie wskazówek, które prowadziły do salonu samochodowego. Wskazówki były udostępniane w różnych miejscach, w tym w punktach kontaktowych Volkswagen oraz w kanałach szwedzkiej drużyny narciarskiej, której Volkswagen był sponsorem. Ten element pozwolił nie tylko na zaangażowanie konsumentów w zabawę, ale także na edukację na temat funkcji i możliwości samochodu.

W ten sposób kampania połączyła kreatywne podejście marketingowe z promocją modelu samochodu oraz wykorzystaniem sponsoringu sportowego, co pozwoliło na zwiększenie świadomości marki oraz zaangażowanie użytkowników w sposób interaktywny i emocjonujący. Kampania dotarła do szerokiego grona odbiorców, generując ogromny ruch na stronie internetowej Volkswagena. W rezultacie kampanii wzrosła sprzedaż aut, a marka zyskała pozytywny wizerunek jako innowacyjna i zorientowana na klienta. Kampania ta stała się przykładem dla innych marek, pokazując, jak można wykorzystać digital marketing do stworzenia angażującego i efektywnego doświadczenia dla klienta.

Reklama wideo Volkswagen - The No Show Room


2. Fenomen światowy viralowej kampanii digital Old Spice

Kampania "The man your man could smell like" firmy Old Spice to ikoniczna inicjatywa marketingowa, która wyróżniła się swoją nietuzinkowością i kreatywnością. Pierwsza emisja reklamy w 2010 roku, z charakterystycznym mężczyzną bez koszuli i jego charyzmatycznym głosem, błyskawicznie stała się fenomenem. W dalszym ciągu odnosiła sukcesy, docierając do kolejnych widzów za pomocą serii kontynuacyjnych reklam. Dlaczego ta kampania osiągnęła tak duży sukces?

 • Old Spice stworzyło wizerunek męskiej pewności siebie i siły, który przyciągał uwagę i zapadał w pamięć.
 • Reklama wyróżniała się niekonwencjonalnym podejściem i śmiałym humorem, co przyciągało uwagę i budowało zaangażowanie.
 • Kampania była odpowiedzią na trendy kulturowe i miała uniwersalny apel, który przemawiał do różnych grup wiekowych i społecznych.
 • Reklama szybko stała się viralem, dzięki zdolności do generowania dużej liczby udostępnień i rozmów w mediach społecznościowych.
 • Old Spice zdołało kontynuować sukces pierwszej reklamy poprzez wydawanie kolejnych kreatywnych spotów, utrzymując zainteresowanie i angażując publiczność.

Kampania digital marketingowa Old Spice jest doskonałym przykładem, jak można wykorzystać humor, autoironie i charyzmatycznego bohatera do stworzenia viralowej kampanii marketingowej. Sukces ten pokazuje, że marki nie muszą bać się łamać stereotypów i bawić się konwencjami, aby odnieść sukces.

The man your man could smell like

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


3. Gillette - społeczna kampania digital

W 2017 roku Gillette zainicjował kampanię pod nazwą „The best men can be”, której głównym hasłem było „Mężczyźni radzą sobie lepiej, ale wciąż mamy nad czym pracować”. Reklamy w ramach tej kampanii przedstawiały sposób, w jaki mężczyźni mogą poprawić swoje działania, przejmując odpowiedzialność za swoje czyny. Przykładowe sceny obejmowały pociągnięcie mężczyzn do odpowiedzialności, mężczyzn angażujących się w dyskusję na temat przemocy domowej oraz mężczyzn wspierających się nawzajem.

Głównym celem kampanii było zwrócenie uwagi na kwestie związane z molestowaniem seksualnym, rasizmem, homofobią i przemocą. Jednakże kampania nie ograniczała się jedynie do zmiany postaw, dążyła także do zmiany zachowań. Dlatego też Gillette podjął współpracę z różnymi organizacjami wspierającymi kobiety, promując hashtag #MyGilletteChallenge. To wyzwanie polegało na zachęceniu mężczyzn do korzystania z hashtagu na co dzień oraz opowiadania o swoich działaniach mających na celu uczynienie świata bezpieczniejszym miejscem.

#MyGilletteChallenge szybko stał się jednym z najpopularniejszych hashtagów na Twitterze, przyciągając uwagę ponad 2 milionów użytkowników tylko w październiku 2018 roku. Co spowodowało tak duży sukces tej kampanii digital marketingowej?

 • Kampania podejmowała ważne i istotne społecznie tematy w momencie uruchomienia kampanii. Wzbudziło to duże zainteresowanie i zaangażowanie odbiorców.
 • Reklamy w kampanii podjęły tematy, które nie były łatwe i jednoznaczne, co przyciągnęło uwagę i wywołało dyskusję w społeczeństwie. Było to odważne posunięcie, które zwróciło uwagę na markę i jej przesłanie.
 • Reklamy w ramach kampanii były dobrze wykonane, angażujące i poruszające.
 • Wykorzystanie hashtagu #MyGilletteChallenge na mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, pozwoliło na zaangażowanie dużej liczby użytkowników i generowanie rozmów wokół tematu kampanii, co przyczyniło się do jej rozgłosu i sukcesu.

Kampania digital marketingowa odniosła sukces dzięki swojej aktualności, odważnemu przekazowi, angażującej treści oraz współpracy z organizacjami społecznymi, co przyczyniło się do budowy pozytywnego wizerunku marki i zwiększenia jej zaangażowania społecznego.

The best men can be


4. American Express i budowanie świadomości marki

W 2016 roku firma American Express uruchomiła inicjatywę marketingu treści, w ramach której koncentrowała się na dostarczaniu wartościowych informacji na temat finansów osobistych. Działania digital marketingowe obejmowały:

 • stworzenie bloga o nazwie Trends & Insights. Jego głównym celem było dostarczenie konsumentom wartościowych informacji oraz budowanie wiarygodności marki jako eksperta w dziedzinie finansów osobistych. Firma zwróciła się do HubSpot z prośbą o opracowanie planu uruchomienia i promocji swojego bloga. Zespół wykorzystał system zarządzania treścią oraz narzędzia analityczne, aby stworzyć szablon umożliwiający łatwe zarządzanie treścią na stronie. Następnie utworzyli stronę docelową z różnorodnymi CTA, zachęcając odwiedzających do czytania artykułów na tematy związane z finansami osobistymi, takie jak karty kredytowe, pożyczki dla małych firm i inne,
 • udostępnianie treści na platformach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn itp., dzieląc się wskazówkami i poradami dotyczącymi finansów osobistych, co pomagało w budowaniu zaangażowania społecznościowego i świadomości marki,
 • tworzenie wideo o tematyce finansów osobistych i udostępnianie ich na swoim kanale YouTube oraz w innych mediach społecznościowych, przyciągając uwagę odbiorców poprzez atrakcyjną formę wizualną.

Działania te miały na celu pozycjonowanie American Express jako wiarygodnego źródła informacji o finansach osobistych, jednocześnie budując zaangażowanie klientów i wzmacniając ich więź z marką poprzez dostarczanie wartościowych treści.

Blog American Express Trends & Insights


5. Red Bull — mistrzowski przykład marketingu wydarzenia

W 2012 roku Red Bull zainicjował kampanię "Stratos", która polegała na sponsorowaniu rekordowego skoku kosmicznego przeprowadzonego przez Felixa Baumgartnera. Ta ambitna inicjatywa przyciągnęła ogromne zainteresowanie mediów, przyciągając 8 milionów widzów na żywo i generując ponad 50 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 48 godzin. Red Bull wykorzystał to wydarzenie jako mistrzowski przykład marketingu wydarzeń i kreowania treści, dokumentując cały proces, od przygotowań po sam skok, i przekształcając go w fascynującą historię, która została udostępniona na całym świecie.

Kampania "Stratos" przyniosła Red Bullowi szereg korzyści:

 • ugruntowanie pozycji lidera w sportach ekstremalnych - sponsorowanie tak ekstremalnego wydarzenia wzmocniło wizerunek Red Bulla jako marki odważnej i innowacyjnej, kojarzonej z ekstremalnymi wyzwaniami,
 • wzmocnienie wizerunku marki - skok Baumgartnera udowodnił, że Red Bull jest gotowy do podejmowania ryzyka i przekraczania granic, co pozytywnie wpłynęło na postrzeganie marki,
 • wzrost rozpoznawalności marki - kampania dotarła do ogromnej liczby odbiorców na całym świecie, co znacząco zwiększyło rozpoznawalność marki Red Bull. Przeczytaj także: 11 taktyk na poprawę wizerunku marki w internecie

Kluczowymi czynnikami sukcesu były elementy, takie jak:

 • unikatowe i angażujące wydarzenie - skok Baumgartnera był wydarzeniem, które wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów i publiczności,
 • mistrzowska strategia content marketingowa - Red Bull stworzył porywającą historię wokół wydarzenia, wykorzystując różnorodne formaty treści, od filmów dokumentalnych po relacje na żywo,
 • spójna komunikacja - marka konsekwentnie komunikowała swoje wartości i przesłanie na wszystkich etapach kampanii.

Film z okazji 10 rocznicy kampanii Stratos


6. Coca-cola Share a Coke - kampania digital angażująca odbiorców

Kampania digital Share a coke była prostą, ale skuteczną kampanią, w ramach której zastąpiono logo marki na butelkach popularnymi imionami, zachęcając konsumentów do znalezienia swojego lub imienia swoich znajomych. To podejście nie tylko zwiększyło sprzedaż, ale także spersonalizowało doświadczenie konsumenckie. Dzięki takim butelkom Coca-Cola skutecznie wykorzystała emocje konsumentów, budując w nich poczucie więzi i nostalgii związanej z marką. Co dokładnie wpłynęło na fenomen kampanii digital Coca-coli?

 • personalizacja - umieszczenie imion na butelkach i puszkach Coca-Coli sprawiło, że produkty stały się bardziej osobiste i angażujące dla konsumentów. Ludzie mieli możliwość znalezienia butelki z własnym imieniem lub imieniem swoich przyjaciół, co budowało więź emocjonalną z marką,
 • udział konsumentów - kampania zaangażowała konsumentów poprzez umożliwienie im współtworzenia treści. Klienci byli zachęcani do szukania butelek z ich imionami i dzielenia się tym doświadczeniem na mediach społecznościowych, co generowało dodatkowy zasięg i zaangażowanie,
 • word-of-mouth marketing - efekt personalizacji sprawił, że ludzie byli skłonni rozmawiać o kampanii i produkcie Coca-Coli z innymi. Ta kampania digital stała się tematem rozmów wśród przyjaciół i rodziny, co przyczyniło się do szerzenia się przekazu o marce,
 • zasięg mediów społecznościowych - ludzie zaczęli masowo udostępniać zdjęcia swoich spersonalizowanych butelek Coca-Coli na platformach mediów społecznościowych, co przyczyniło się do ogromnego zasięgu kampanii i generowania darmowej reklamy,
 • kreowanie emocji - kampania budowała pozytywne emocje wokół marki, takie jak radość, sentyment czy wspólne doświadczenia, co przyczyniło się do budowania pozytywnego wizerunku marki Coca-Cola.

Fenomen kampanii digital "Share a Coke" opierał się na sprytnym połączeniu personalizacji, emocji, trendów i interakcji z konsumentami. Kampania ta stała się przykładem dla innych marek, pokazując, jak można wykorzystać marketing do stworzenia angażującego i efektywnego doświadczenia dla klienta.

Kampania digital marketingowa Share a coke na YouTube

Kampania digital marketingowa Share a coke na Instagramie


7. Sephora - mistrz digital marketingu w świecie omnichannel

Wiele marek stacjonarnych boryka się z wyzwaniami e-commerce, jednak Sephora odnosi sukces dzięki skutecznym kampaniom digital marketingowym, które koncentrują się na doświadczeniach omnichannel. Sephora wykorzystuje strategie, które integrują zarówno kanały online, jak i offline, co przyczynia się do budowy spójnego i zintegrowanego doświadczenia dla swoich klientów. W jaki sposób Sephora wykorzystuje marketing digital do promocji swoich sklepów i produktów?

 • tworzy bogate doświadczenia klienta - oferuje wirtualne konsultacje i tutoriale makijażu, które pozwalają klientom na eksperymentowanie z produktami przed zakupem. Aplikacja mobilna Sephory oferuje skaner do rozpoznawania kolorów ust i skóry, co ułatwia klientom dobranie idealnych kosmetyków,
 • inwestuje w omnichannel - sephora obsługuje klientów na Instagramie, TikToku, w sklepie i na wielu innych kanałach,
 • personalizuje - wykorzystuje dane o klientach, aby oferować im spersonalizowane rekomendacje produktowe i treści. Sephora oferuje również możliwość tworzenia wirtualnych "koszyków" z produktami, do których klienci mogą później wrócić,
 • daje kupującym elastyczność - Sephora oferuje różne opcje dostawy i płatności, a także programy lojalnościowe i promocje, które zwiększają elastyczność i wygodę dla klientów przy dokonywaniu zakupów.

Sephora odniosła ogromny sukces w e-commerce dzięki skoncentrowaniu się na tworzeniu bogatych doświadczeń klienta. Sephora jest przykładem dla innych marek stacjonarnych, pokazując, jak można wykorzystać digital marketing do stworzenia spójnego i zintegrowanego doświadczenia.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


8. Heineken - kampania digitalowa przełamująca stereotypy

Kampania digital Cheers to all firmy Heineken odniosła sukces, przełamując stereotypy związane zarówno z płcią, jak i wyborem trunków. Poprzez hasło "Mężczyźni też piją koktajle", marka podkreśliła, że nie ma ograniczeń ani przypisanych ról w wyborze napojów. Kampania wyraźnie pokazała, że kobiety mogą swobodnie sięgać po piwo Heineken, podczas gdy mężczyźni mogą bez skrępowania zamówić koktajle. Ta kreatywna strategia nie tylko przyciągnęła uwagę konsumentów, ale także otworzyła dyskusję na temat równości płci i swobody wyboru, co przyczyniło się do zwiększenia pozytywnego wizerunku marki. Do sukcesu tej kampanii digital przyczyniło się kilka czynników:

 • odwrócone oczekiwania - Heineken celowo zbudował kampanię wokół zaskakujących i nietypowych scenariuszy. Mężczyźni zamawiający koktajle, a kobiety delektujące się piwem – te obrazy łamały stereotypy i wzbudzały ciekawość odbiorców,
 • obalanie stereotypów - hasło stanowiło mocny i wyraźny komunikat przeciwko sztywnym schematom dotyczącym płci i preferencji w wyborze napojów. Kampania zachęcała do swobody i autentyczności w dokonywaniu wyborów,
 • wideo bez tekstu - Heineken zrezygnował z dialogów w spocie, stawiając na uniwersalny język obrazów i muzyki. Taka strategia umożliwiła globalną promocję bez konieczności tłumaczenia, a jednocześnie nadała kampanii walor uniwersalności,
 • angażujące treści - krótkie, dynamiczne filmy i spoty reklamowe w humorystyczny sposób przedstawiały przełamywanie stereotypów. Treści te chętnie udostępniano i komentowano w mediach społecznościowych,

Kampania digital marketingowa "Cheers to all" odniosła sukces, ponieważ była odważna, kreatywna i angażująca. Heineken nie bał się łamać stereotypów i poruszać ważnych społecznie tematów. Ta strategia nie tylko przyczyniła się do wzrostu sprzedaży, ale również zbudowała pozytywny wizerunek marki zaangażowanej i otwartej na różnorodność.

Kampania digital Heineken Cheers to all


9. Sposób na wyprzedzenie konkurencji - kampania digitalowa Burger king

Kampania digital marketingowa "Whopper Detour" Burger Kinga, oferująca Whoppera za 1 cent w pobliżu restauracji McDonald’s dla klientów zamawiających przez aplikację, wywołała dużą sensację. Wykorzystując geolokalizację, firma celowała w klientów konkurencji, co zaowocowało gwałtownym wzrostem ruchu i sprzedaży. Sukces kampanii wynikał z kilku czynników:

 • kreatywność - pomysł na wykorzystanie geolokalizacji w celu przyciągnięcia klientów konkurencyjnej restauracji McDonald’s był niekonwencjonalny i przyciągnął uwagę mediów oraz konsumentów,
 • odróżnienie od konkurencji - kampania digital wyraźnie podkreśliła różnice między Burger Kingiem a McDonald’s, co pomogło w budowaniu lojalności klientów oraz wzmocniło wizerunek marki,
 • atrakcyjna oferta - możliwość zakupu Whoppera za 1 cent stanowiła niezwykle kuszącą propozycję, która skłoniła wielu konsumentów do wypróbowania Burger Kinga,
 • efekt FOMO - ograniczenie czasowe i terytorialne promocji wywołało wśród konsumentów poczucie pilności i chęć skorzystania z oferty przed jej zakończeniem.

Kampania Whopper Detour była imponującym przykładem kreatywnego marketingu i efektywnego wykorzystania technologii. Burger Kingowi udało się nie tylko wyprzedzić konkurencję, ale również zbudować pozytywne skojarzenia z marką i zaangażować konsumentów w wyjątkowy sposób. Kampania digital marketingowa Whopper Detour udowadnia, że marki mogą odnieść sukces, wychodząc poza schematy i wykorzystując innowacyjne rozwiązania marketingowe.

Whopped detour

Promowanie kampanii Burger King na Instagramie przez użytkowników


10. Airbnb - kampania digitalowa inspirowana trendami

Airbnb i film Barbie połączyły siły, aby zaoferować niezapomniane doświadczenia - pobyt w jasnoróżowej rezydencji w Kalifornii. Ich celem było stworzenie ekskluzywnych wrażeń, które wywołają pożądanie i unikalność. Różowa rezydencja stała się szybko wirusowym hitem, urzekając ludzi w każdym wieku. Kampania wykorzystała nostalgię i emocjonalną więź z lalką Barbie, co doprowadziło do szerokiej i organicznej promocji, wywołując ogromny szum wokół nadchodzącego filmu Barbie. W jaki sposób kampania digital stała się wirusowa?

 • Oferta pobytu w jasnoróżowej rezydencji Barbie była niezwykle nietypowa i unikalna, przyciągając uwagę potencjalnych klientów.
 • Barbie jest kultową lalką, która budzi nostalgiczne wspomnienia u wielu ludzi. Połączenie tej ikony z Airbnb wywołało silne emocje i zainteresowanie.
 • Ludzie, zachwyceni unikalnością tego doświadczenia, chętnie dzielili się informacjami na jego temat z rodziną i znajomymi, co przyczyniło się do organicznego rozpowszechnienia się kampanii.
 • Współczesne media społecznościowe pozwalają na szybkie i szerokie udostępnianie informacji. Wkrótce wiele osób z różnych części świata słyszało o tej nietypowej ofercie.
 • Kampania digital była także powiązana z nadchodzącym filmem Barbie, co dodatkowo zwiększyło zainteresowanie i generowało rozmowy wokół obu marek.

Współpraca okazała się korzystna zarówno dla Airbnb, jak i kampanii marketingowej filmu, umożliwiając dotarcie do szerszej publiczności i cieszenie się wzajemną popularnością. To pokazuje, jak ważne jest tworzenie kampanii angażujących i emocjonalnych, które wykraczają poza standardowe działania marketingowe.

Kontynuacja kampanii digital Barbie Malibu Dream House

organiczna promocja Barbie Malibu Dream House na Instagramie

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


11. Dove - digital marketingowa siła dobra

Dove od lat udowadnia, że ​​jest liderem w dziedzinie marketingu, tworząc kampanie digital, które idą pod prąd i kwestionują nierealistyczne standardy piękna. Jednym z najbardziej ikonicznych przykładów jest kampania "Real Beauty", która rozpoczęła się w 2004 roku. Reklama przedstawiała dwa szkice tej samej kobiety – jeden stworzony na podstawie jej własnego opisu, a drugi na podstawie opisu osoby trzeciej. Szkice ujawniały, że kobiety postrzegają siebie znacznie bardziej krytycznie niż inni. Kampania "Real Beauty" odniosła ogromny sukces i wywołała globalną dyskusję na temat postrzegania piękna. Dove kontynuuje ten trend, tworząc kolejne kampanie, które celebrują różnorodność i autentyczność. Dlaczego marka Dove odniosła sukces?

 • Dove wyróżnia się innowacyjnymi kampaniami, które idą pod prąd i angażują konsumentów w sposób emocjonalny, promując autentyczne piękno i samoakceptację.
 • Marka konsekwentnie promuje wartości, takie jak różnorodność, samorealizacja i akceptacja siebie, co przyciąga klientów poszukujących autentycznych i pozytywnych przekazów.
 • Reklamy Dove często wywołują silne emocje, dotykając tematów związanych z samoakceptacją, pewnością siebie i różnorodnością, co buduje silną więź emocjonalną z klientami.
 • Dove słucha i reaguje na potrzeby swoich klientów, co widać w ich kampaniach i produktach.

Dove udowadnia, że ​​marketing może być siłą dobra. Firma tworzy kampanie, które nie tylko promują produkty, ale też zmieniają świat na lepsze. Dove jest inspiracją dla innych marek, pokazując, jak można wykorzystać marketing do budowania pozytywnych wartości i autentycznych relacji z klientami.

Kampania digital marketingowa Dove real beauty


11 przykładów świetnych kampanii digital marketingu. Podsumowanie

Zaprezentowane w artykule przykłady pokazują, że digital marketing może być niezwykle efektywnym narzędziem do budowania marki, zwiększania sprzedaży i generowania leadów. Ważne jest jednak, aby tworzyć kampanie, które są dopasowane do odbiorców i odpowiadają na ich potrzeby.


FAQ — pytania i odpowiedzi

Co sprawia, że kampania digital marketingowa jest świetna?
Down arrow

Świetna kampania digital marketingowa:

 • Jest kreatywna i angażująca: przyciąga uwagę odbiorców i zachęca do interakcji.
 • Jest spójna z wartościami marki: buduje pozytywny wizerunek marki i wzmacnia jej rozpoznawalność.
 • Jest skuteczna: osiąga założone cele marketingowe, np. zwiększa sprzedaż lub rozpoznawalność marki.
Jakie są zalety kampanii digital marketingowych?
Down arrow

Zalety kampanii digital marketingowych obejmują szeroki zasięg, możliwość precyzyjnego targetowania grup docelowych, interaktywność z klientami, szybką mierzenie efektywności i stosunkowo niskie koszty w porównaniu do tradycyjnych mediów.

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na sukces kampanii digital marketingowych?
Down arrow

Kluczowe czynniki sukcesu kampanii digital marketingowych to: dokładne zrozumienie grupy docelowej, wyraźnie określone cele, personalizowane i angażujące treści, ciągłe monitorowanie i optymalizacja wyników, stosowanie analityki danych do podejmowania decyzji, oraz elastyczność w adaptacji strategii w zależności od zmieniających się warunków rynkowych.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maja Mróz
Maja Mróz

Maja z pasją tworzy treści na blog agencji widoczni. Jej droga w świecie marketingu rozpoczęła się od fascynacji content marketingiem oraz pozycjonowaniem stron. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Keyword Planner czy Senuto, ChatGPT, Surfer. Dzięki nim potrafi precyzyjnie analizować trendy, przewidywać zmiany i tworzyć skuteczne treści, które przemawiają do algorytmów Google i użytkowników.

Jako entuzjastka najnowszych technologii stale dąży do poszerzania wiedzy na temat sztucznej inteligencji i wykorzystania jej w kreatywny i innowacyjny sposób. Wykorzystuje narzędzia, takie jak ChatGPT do kreowania atrakcyjnych treści oraz do odkrywania nowych spojrzeń na marketing.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez czytanie zagranicznych blogów marketingowych, śledzi najnowsze trendy marketingowe, co pozwala jej adaptować najlepsze praktyki do swojej codziennej pracy.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Odkryj tajemnicę sukcesu - 11 przykładów świetnych kampanii digital

Średnia ocen użytkowników4.92 na podstawie 107 głosów

UDOSTĘPNIJ