9 trików AI, które rozkręcą treści na Twojej stronie

9 trikow AI ktore rozkreca tresci na Twojej stronie
Spis treści

• Zastosowanie AI w content marketingu — korzyści i możliwości

• Sztuczna inteligencja w marketingu treści — zagrożenia

• Jak wykorzystać AI w content marketingu?

• Generuj pomysły na content dzięki AI

• Dostosuj treści do stylu komunikacji swojej marki

• Twórz robocze wersje treści z AI

• Edytuj i optymalizuj treści generowane przez sztuczną inteligencję

• Korzystaj z innych źródeł do tworzenia treści oprócz AI

• Zadbaj o jakość treści generowanych z AI

• Pamiętaj, że maszyny nie zastąpią umiejętności

• Wykorzystaj AI do personalizacji treści na wielu platformach

• Kontroluj jakość treści generowanych przez AI

• Podsumowanie

Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji rewolucjonizują branżę, oferując automatyzację treści, która pozwala na tworzenie angażujących i spersonalizowanych komunikatów na niespotykaną dotąd skalę. Personalizacja treści AI nie tylko zwiększa efektywność kampanii, ale również buduje głębsze relacje z odbiorcami, dostarczając im wartościowe informacje dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jak sztuczna inteligencja w content marketingu zmienia zasady gry, umożliwiając firmom wyróżnienie się na tle konkurencji i osiągnięcie lepszych wyników na coraz bardziej nasyconym i konkurencyjnym rynku.

Z artykułu dowiesz się:

 • jak AI rewolucjonizuje proces tworzenia treści: Poznaj, w jaki sposób narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą przyspieszyć i ulepszyć produkcję contentu, jednocześnie zachowując jego wysoką jakość i spójność z Twoją marką,
 • jak wykorzystać narzędzia AI do tworzenia i optymalizacji treści na potrzeby marketingu internetowego,
 • dlaczego ludzka kreatywność, empatia i zrozumienie kontekstu nadal odgrywają kluczową rolę w tworzeniu treści, nawet przy wsparciu zaawansowanych technologii,
 • jak efektywnie łączyć możliwości AI z zasobami ludzkimi, aby Twoje treści były nie tylko efektywne, ale także autentyczne i angażujące.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Zastosowanie AI w content marketingu — korzyści i możliwości

Zastosowanie AI w content marketingu otwiera nowe horyzonty dla firm pragnących zintensyfikować swoją obecność online i zautomatyzować procesy tworzenia treści. Jakie korzyści i możliwości daje wdrożenie sztucznej inteligencji w procesie tworzenia treści?

 • Automatyzacja treści — AI w content marketingu umożliwia szybkie generowanie wysokiej jakości treści, redukując czas i zasoby potrzebne na manualne tworzenie. Narzędzia oparte na AI potrafią produkować atrakcyjne artykuły, opisy produktów, posty na blogach i mediach społecznościowych, dostosowane do preferencji docelowej grupy odbiorców.
 • Personalizacja treści AIsztuczna inteligencja pozwala na tworzenie głęboko spersonalizowanych treści, które lepiej rezonują z indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami odbiorców. Dzięki analizie danych o zachowaniach użytkowników AI może dopasować treści do konkretnych preferencji, co przekłada się na wyższą angażującą moc i skuteczność komunikacji marketingowej.
 • Optymalizacja strategii SEO — wykorzystanie AI do analizy i optymalizacji treści pod kątem SEO pozwala zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach internetowych. Narzędzia AI mogą sugerować optymalne słowa kluczowe, pomagać w tworzeniu tytułów i meta opisów, a także analizować konkurencję, co z kolei przyczynia się do poprawy pozycji strony w wynikach wyszukiwania.
 • Wzrost efektywności i skalowalności — AI zapewnia możliwość skalowania strategii content marketingowych bez konieczności proporcjonalnego zwiększania zasobów ludzkich. Automatyzacja procesów umożliwia efektywne zarządzanie treściami na różnych platformach i kanałach dystrybucji, zwiększając zasięg i wpływ komunikacji marki.
 • Zaawansowana analiza danych — sztuczna inteligencja oferuje zaawansowane możliwości analizy danych, pozwalając marketerom na lepsze zrozumienie potrzeb i zachowań ich odbiorców. Dzięki temu możliwe jest dokładniejsze targetowanie, a także szybsze i bardziej precyzyjne dostosowywanie strategii marketingowych w oparciu o ciągły feedback.
 • Innowacyjność i kreatywność — AI w content marketingu wspiera kreatywne procesy poprzez generowanie inspirujących pomysłów na treści, co może przyczynić się do wyróżnienia marki na rynku. Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji potrafią eksperymentować z różnymi formatami i stylami komunikacji, odkrywając nowe sposoby na przyciągnięcie uwagi odbiorców.

Zobacz koniecznie:

 

Sztuczna inteligencja w marketingu treści — zagrożenia

Chociaż zastosowanie AI w content marketingu niesie ze sobą wiele korzyści, istnieją też związane z tą technologią zagrożenia. W praktyce oznacza to, że na ten moment nie jest możliwe, by treści tworzyć w pełni za pomocą AI i bez wykorzystywania ludzkich zasobów. Jakie ryzyko wiąże się z wdrożeniem sztucznej inteligencji do tworzenia treści?

 • Ograniczenie kreatywności — narzędzia AI dla copywriterów, chociaż bardzo wydajne, w pewnych obszarach mają ograniczoną kreatywność w porównaniu do ludzkiej. Na przykład często stosują powtarzalne i banalne zwroty i ten sam układ treści, co nie jest atrakcyjne dla odbiorcy.
 • Etyka i zgodność z prawem — pojawia się coraz więcej wątpliwości w zakresie wykorzystania treści AI w związku z problemami dotyczącymi prywatności oraz praw autorskich.
 • Ryzyko błędów rzeczowych — chociaż co do zasady narzędzia AI są dobrze poinformowane, to jednak zdarza się popełniać im błędy rzeczowe, zwłaszcza w specjalistycznych branżach. Dlatego jeśli zależy Ci na treściach na najwyższym poziomie, musisz koniecznie wspomagać się wiedzą ekspertów.
 • Ryzyko naruszenia prywatności danych — narzędzia AI są szkolone na ogromnych ilościach danych, głównie pobieranych z Internetu. Nasuwa się zatem pytanie o naruszenie praw do danych
 • Ryzyko niezamierzonego plagiatu — narzędzia do tworzenia treści, oparte na sztucznej inteligencji, to zasadniczo algorytmy uczenia maszynowego szkolone na istniejących wcześniej zbiorach danych. Czasami narzędzia te mogą generować treści ściśle odpowiadające oryginalnemu tekstowi bez wiedzy autora. Twórcy-ludzi powinni dokładnie przeglądać treści generowane przez sztuczną inteligencję, aby uniknąć naruszenia praw autorskich.

 

 

Jak wykorzystać AI w content marketingu? 9 trików, które rozkręcą Twój content

W jaki sposób wykorzystywać AI w content marketingu, by jednocześnie zwiększyć swoją wydajność i dostarczać użytkownikom wartościowe informacje doceniane przez Google? Sprawdź nasze wskazówki, które sami na co dzień wykorzystujemy w swojej pracy, tworząc treści na potrzeby naszej strony i bloga.

1. Generuj pomysły na content dzięki AI

Masz dużo treści na stronie i kończą Ci się pomysły na nowy content? AI Cię wesprze w procesie poszukiwania tematów blogowych. Dzięki narzędziom AI dla twórców możesz poszukać inspiracji na nowe tematy. Narzędzia AI analizują trendy, dane odbiorców i aktywność konkurencji, by sugerować unikalne tematy, które mogą zainteresować Twoją publiczność. Dzięki temu możesz dostosować treści do preferencji różnych segmentów odbiorców, zwiększając ich zaangażowanie. AI pomaga również w identyfikacji odpowiednich formatów treści, od blogów po wideo, dostosowując je do oczekiwań i zachowań użytkowników. Dodatkowo narzędzia AI oferują możliwość testowania pomysłów przed ich publikacją, minimalizując ryzyko i zwiększając szanse na sukces. Stosując AI do generowania pomysłów, marketerzy mogą efektywnie tworzyć treści, które nie tylko przyciągają uwagę, ale i budują głębsze relacje z odbiorcami. Możesz na przykład poprosić ChatGPT o przygotowanie tematów, które mogą zainteresować konkretną grupę odbiorców w Twojej branży.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

2. Dostosuj treści do stylu komunikacji swojej marki

Jednym z wyzwań zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu może być dostosowanie treści generowanych przez AI do stylu komunikacji Twojej marki. By osiągnąć ten efekt, wklej do narzędzia przykładowe treści, by ten mógł zapoznać się ze stosowanym stylem. Dlaczego to ważne? Ponieważ spójność stylu to podstawa utrzymania autentyczności. Jak w praktyce dostosować treści AI, by budować płynną i logiczną narrację na stronie www?

 • Zanim zaczniesz korzystać z AI do tworzenia treści, stwórz jasno określone wytyczne dotyczące tonu i głosu Twojej marki. Powinny one odzwierciedlać osobowość marki i sposób, w jaki chcesz komunikować się z odbiorcami. Ułatwi to narzędziom AI generowanie treści, które są spójne z Twoją marką.
 • Wiele narzędzi do generowania treści AI umożliwia dostosowanie ustawień, aby lepiej odpowiadały potrzebom Twojej marki. Możesz dostosować słownictwo, strukturę zdania i inne elementy, aby treści lepiej oddawały charakterystyczny styl Twojej marki.
 • Nawet najlepsze narzędzia AI mogą czasami wygenerować treści, które nie do końca pasują do Twojego stylu. Zawsze sprawdzaj i edytuj treści wygenerowane przez AI, zanim zostaną opublikowane, aby upewnić się, że są one w pełni zgodne z wytycznymi Twojej marki.
 • Obserwuj, jak odbiorcy reagują na treści wygenerowane przez AI, i dostosuj strategię w oparciu o ich feedback. Jest to kluczowe dla ciągłego ulepszania treści i zapewnienia, że są one optymalnie dopasowane do oczekiwań Twojej publiczności.
 • Jeśli korzystasz z bardziej zaawansowanych rozwiązań AI, takich jak niestandardowe modele językowe, możesz je "szkolić" na treściach charakterystycznych dla Twojej marki. Dzięki temu AI lepiej zrozumie, jak tworzyć treści, które naturalnie pasują do Twojego unikalnego stylu komunikacji.

 

3. Twórz robocze wersje treści z AI

Sztuczna inteligencja umożliwia nam także znacznie szybsze tworzenie pierwszej wersji roboczej treści. Możesz wygenerować fragmenty wpisu na blogu, takie jak wstęp i zakończenie, przy użyciu narzędzi AI, a pozostałe sekcje opracować samodzielnie. Za pomocą AI stworzysz także konspekty treści. Ale nie poprzestawaj na nich. We własnym zakresie dokonaj researchu i pomyśl, jak możesz wzbogacić treść dzięki swojej wiedzy. Daj użytkownikom coś od siebie, by wyróżnić treść na tle konkurencji.

 

4. Edytuj i optymalizuj treści generowane przez sztuczną inteligencję

Po przygotowaniu wersji roboczej treści przychodzi krytyczny etap, w ramach którego tworzysz i optymalizujesz całą treść. Polega on na przejrzeniu wszystkich dostarczonych informacji w trakcie udoskonalania treści pod kątem praktycznych informacji. W tym miejscu:

 • dodaj również własne spostrzeżenia, aby mieć pewność, że treść idealnie pasuje do tonu i przekazu naszej marki,
 • wyeliminuj wszelkie zbędne lub niedokładne informacje, aby ostateczna wersja była zwięzła i merytoryczna.

W praktyce tworzenie treści z AI wygląda tak, że prosisz narzędzie o opracowanie konkretnego akapitu, wskazówki, a następnie do tych treści dodajesz własne spostrzeżenia. Musisz tak pracować, ponieważ ani ChatGPT, ani inne narzędzia do generowania i optymalizacji treści AI nie są w stanie stworzyć samodzielnie contentu na przykład na kilkanaście tysięcy znaków. Jeśli jednak chcesz, by narzędzie kompleksowo omówiło daną kwestię, wystarczy, że wpiszesz komendę “Kontynuuj”.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

5. Korzystaj z innych źródeł do tworzenia treści oprócz AI

AI w content marketingu to nie świętość — chociaż faktycznie, przyspiesza pracę i wielokrotnie poprawia Twoją kreatywność, to jednak nie zastąpi prawdziwego researchu. Pisząc treści AI, nie pomijaj analizy źródeł. Sprawdź, co na dany temat pisze Twoja konkurencja (i czy w ogóle pisze), a także co o danej kwestii sądzą eksperci w branży, np. zagraniczni. Poszukaj anglojęzycznych blogów na dany temat i skorzystaj z zawartych w nich informacji. Tak właśnie robimy w agencji widoczni — chociaż oczywiście korzystamy z AI do tworzenia treści, to tematów i wiedzy szukamy u zagranicznych ekspertów w zakresie SEO, kampanii PPC i digital marketingu w ogóle. To na podstawie zagranicznych źródeł tworzymy konspekty artykułów, jedynie wspomagając się AI w postaci ChatGPT.

 

6. Zadbaj o jakość treści generowanych z AI

Chociaż sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała w krótkim czasie świat marketingu, to jednak wytyczne Google pozostały niezmienne — algorytmy wyszukiwarki wciąż doceniają treści, które zawierają nie tylko frazy kluczowe, ale także wartościowe informacje i praktyczne wskazówki dla użytkowników.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

7. Pamiętaj, że maszyny nie zastąpią umiejętności

Podczas integracji sztucznej inteligencji (AI) w procesy tworzenia treści kluczowe jest uświadomienie sobie, że choć narzędzia AI są niezwykle zaawansowane i mogą znacząco usprawnić produkcję treści, nie są one w stanie w pełni zastąpić ludzkich umiejętności, takich jak empatia, kreatywność, i głębokie zrozumienie kontekstu kulturowego i emocjonalnego, które są niezbędne w skutecznym content marketingu. Dlatego też w procesie tworzenia treści AI weź pod uwagę, że:

 • zrozumienie subtelnych niuansów emocjonalnych odbiorców, ich potrzeb i oczekiwań jest kluczowe dla tworzenia rezonujących treści, które budują głębsze relacje z publicznością (a tego narzędzia AI nie potrafią),
 • chociaż AI może generować treści na podstawie istniejących danych i trendów, ludzka kreatywność jest niezbędna do wymyślania nowych pomysłów, eksperymentowania z formatami i opowiadania historii w sposób, który wyróżnia markę,
 • ludzie są w stanie interpretować i dostosowywać komunikację do zmieniających się kontekstów kulturowych, społecznych i indywidualnych w sposób, który dla AI jest nadal wyzwaniem. Zrozumienie subtelności języka, ironii, humoru czy aktualnych wydarzeń i ich wpływu na percepcję treści jest kluczowe dla efektywnej komunikacji,
 • decyzje dotyczące tego, co jest odpowiednie do publikacji, wymagają ludzkiego osądu, zwłaszcza w kwestiach etycznych i moralnych. Odpowiedzialne używanie AI w content marketingu wymaga nadzoru ludzkiego, aby zapewnić, że treści są zgodne z wartościami marki i nie naruszają zasad etycznych,
 • ostateczna ocena jakości treści oraz ich dopasowanie do celów i wartości marki powinna być dokonywana przez ludzi. AI może zasugerować treści na podstawie algorytmów, ale to ludzka intuicja i doświadczenie decydują o tym, co faktycznie jest dopasowane do potrzeb odbiorców i celów marki.

 

8. Wykorzystaj AI do personalizacji treści na wielu platformach

Personalizacja na wielu platformach jest kluczowym elementem skutecznego wykorzystania AI w content marketingu. Pozwala to markom na dostarczanie spójnych, ale jednocześnie indywidualnie dopasowanych treści odbiorcom na różnych kanałach dystrybucji, takich jak strony internetowe, media społecznościowe, e-mailing czy aplikacje mobilne. Jakie aspekty są ważne w personalizacji treści z AI?

 • Zintegrowana komunikacja — wykorzystując AI do personalizacji treści, marki mogą zapewnić, że ich komunikacja na każdej platformie jest nie tylko spójna z ogólnym przekazem marki, ale także dostosowana do specyfiki i preferencji użytkowników danego kanału. AI analizuje zachowania użytkowników w różnych środowiskach, umożliwiając tworzenie treści, które są optymalnie dopasowane do każdego medium.
 • Automatyczne dostosowanie treści — narzędzia AI mogą automatycznie dostosowywać format, długość i styl treści, aby pasowały do charakterystyki każdej platformy. Na przykład, dłuższe artykuły mogą być skuteczne na blogach, krótkie i angażujące posty sprawdzą się w mediach społecznościowych, a personalizowane e-maile mogą być skierowane bezpośrednio do konkretnego odbiorcy z ofertami dostosowanymi do jego historii zakupów.
 • Dynamiczna segmentacja odbiorców — AI umożliwia dynamiczną segmentację odbiorców w oparciu o ich działania, zainteresowania i interakcje z marką na różnych platformach. Dzięki temu komunikacja może być jeszcze bardziej spersonalizowana, a treści — precyzyjnie dopasowane do oczekiwań i potrzeb różnych segmentów odbiorców, zwiększając ich zaangażowanie i lojalność.
 • Ciągła optymalizacja — wykorzystując zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, AI nieustannie analizuje skuteczność treści na różnych platformach, dostosowując strategie w czasie rzeczywistym, aby maksymalizować ich rezonans i efektywność. Dzięki temu marki mogą ciągle poprawiać swoje podejście do personalizacji, reagując na zmieniające się preferencje i zachowania odbiorców.
 • Dbałość o jednolite doświadczenie odbiorcy — centralnym celem personalizacji na wielu platformach jest zapewnienie odbiorcom jednolitego i spójnego doświadczenia z marką, niezależnie od punktu kontaktu. AI pomaga w utrzymaniu tej spójności, jednocześnie pozwalając na indywidualne podejście, które buduje silniejszą relację między marką a jej odbiorcami.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

9. Kontroluj jakość treści generowanych przez AI

Treści AI nie można pozostawić samym sobie i po prostu skopiować na stronę. By faktycznie tworzyć efektywny content za pomocą sztucznej inteligencji, musisz za każdym razem przeprowadzać kontrolę jakości treści AI. Upewnisz się wówczas, że materiały publikowane przez Twoją markę są nie tylko merytoryczne i wartościowe, ale także spójne z Twoim przekazem i wartościami. Jak krok po kroku kontrolować jakość treści tworzonych ze wsparciem AI?

 • Zacznij od zdefiniowania jasnych wytycznych dotyczących tonu, stylu, i struktury treści, które są wyróżnikiem Twojej marki. Powinny one obejmować zarówno język, użyteczność, jak i zgodność z celami Twojej komunikacji. Dzięki temu nawet gdy AI generuje treść, będziesz miał wyraźny punkt odniesienia, co do oczekiwanej jakości.
 • Przeprowadź korektę i redakcję każdej treści utworzonej przez AI. Dodaj coś od siebie i sprawdź wartość merytoryczną oraz stylistyczną treści.
 • Korzystaj ze wtyczek do weryfikacji błędów gramatycznych, stylistycznych i interpunkcyjnych, np. takich jak Grammarly czy LanguageTool lub programu Ortograf.pl.
 • Zapewnij członkom zespołu szkolenia z zakresu ograniczeń i możliwości AI w content marketingu. Wiedza na temat tego, jak efektywnie korzystać z AI i jak oceniać generowane treści, jest fundamentalna dla utrzymania wysokiego standardu.

Narzędzie LanguageTool do weryfikacji stylistyki i poprawności gramatycznej oraz ortograficznej treści. Narzędzie to również (w płatnych wersjach) umożliwia parafrazowanie treści oraz oferuje funkcje AI

 

9 trików AI, które rozkręcą treści na Twojej stronie. Podsumowanie

Integracja sztucznej inteligencji (AI) w content marketingu oznacza przełom w sposobie, w jaki marki komunikują się z odbiorcami. Przekraczając tradycyjne metody, AI umożliwia tworzenie bardziej spersonalizowanych i zaawansowanych strategii treści, oferując jednocześnie możliwości głębszej analizy danych i efektywniejszej optymalizacji kampanii. Mimo imponujących możliwości automatyzacji kluczowym aspektem wykorzystania AI w content marketingu pozostaje ludzka kreatywność i empatia, niezbędne do tworzenia treści, które rezonują na poziomie osobistym. Rozwój AI w tej dziedzinie zapowiada erę innowacji w komunikacji marketingowej, gdzie harmonijne połączenie technologii i ludzkiego wyczucia kształtuje treści, które nie tylko informują, ale i inspirują, tworząc wartościowy dialog między markami a ich publicznością.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czy AI może całkowicie zastąpić ludzi w procesie tworzenia treści?
Down arrow

Nie, AI nie jest w stanie całkowicie zastąpić ludzi w procesie tworzenia treści. Sztuczna inteligencja może znacznie usprawnić i przyspieszyć produkcję contentu, oferując narzędzia do automatyzacji i personalizacji. Jednak ludzka kreatywność, zrozumienie kontekstu i umiejętność budowania głębokich emocjonalnych połączeń z odbiorcami są niezastąpione. Wykorzystanie AI jako wsparcia pozwala na połączenie najlepszych cech obu światów, maksymalizując efektywność i skuteczność treści marketingowych.

Jak AI wpływa na personalizację treści marketingowych?
Down arrow

AI ma ogromny wpływ na personalizację treści marketingowych, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych komunikatów na niespotykaną dotąd skalę. Dzięki analizie danych o zachowaniach i preferencjach odbiorców, narzędzia AI mogą automatycznie dostosowywać treści, oferty i rekomendacje, aby lepiej odpowiadały indywidualnym potrzebom użytkowników. To nie tylko zwiększa zaangażowanie i satysfakcję odbiorców, ale także przyczynia się do wzrostu konwersji i lojalności klientów.

Czy korzystanie z AI w content marketingu jest skomplikowane?
Down arrow

Korzystanie z AI w content marketingu może wydawać się na początku skomplikowane, jednak wiele narzędzi i platform jest zaprojektowanych z myślą o łatwości użytkowania, nawet dla osób bez technicznego backgroundu. Kluczem jest wybór narzędzi dopasowanych do specyficznych potrzeb Twojej strategii marketingowej oraz poświęcenie czasu na zrozumienie ich funkcjonalności. Wiele firm oferuje także wsparcie i szkolenia, które mogą pomóc w skutecznym wykorzystaniu możliwości AI. Z czasem, integracja AI w procesy tworzenia i optymalizacji treści staje się naturalną częścią strategii content marketingowej.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
9 trików AI, które rozkręcą treści na Twojej stronie
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ