Co to jest doradztwo marketingowe i jak rozwinie Twój biznes?

Co to jest doradztwo marketingowe i jak rozwinie Twoj biznes
Spis treści

• Doradztwo digital a marketing digital — podobieństwa i różnice

• Zalety doradztwa marketingowego dla firm

• Kiedy warto skorzystać z usług doradztwa marketingowego?

• Jak zbudujesz strategię marketingową dzięki doradztwu digital?

• Analityka marketingowa — jak wspiera Twoje działania?

• Outsourcing marketingu — dla kogo i dlaczego?

• Konsultacje marketingowe w doradztwie digital

• Podsumowanie

Doradztwo marketingowe stanowi kluczowy element współczesnych strategii biznesowych, oferując firmom wsparcie w analizie, planowaniu oraz implementacji efektywnych działań marketingowych. Specjaliści w tej dziedzinie, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, pomagają organizacjom zrozumieć potrzeby rynku, zachowania konsumentów oraz identyfikować najlepsze kanały komunikacji z klientem. Inwestycja w doradztwo marketingowe digital umożliwia firmom nie tylko zwiększenie widoczności ich marki, ale także optymalizację kosztów i zwiększenie efektywności prowadzonych kampanii. Czym dokładnie jest doradztwo marketingowe, czym nie jest i co Twoja firma może dzięki niemu zyskać? Sprawdźmy.

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest doradztwo marketingowe i czym różni się od marketingu digital,
 • jakie korzyści wiążą się z inwestycją w doradztwo marketingowe,
 • jaki usługi oferuje doradztwo marketingowe.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Doradztwo marketingowe — co to jest?

Czym jest doradztwo marketingowe dla firm? To usługa konsultacyjna świadczona przez ekspertów, która pomaga właścicielom biznesów zrozumieć i efektywnie wykorzystać różne techniki i narzędzia marketingowe do osiągnięcia ich celów biznesowych. Doradcy marketingowi analizują rynek, konkurencję oraz obecne działania marketingowe klienta, a następnie opracowują strategie, które są skrojone na miarę potrzeb danej firmy, aby zmaksymalizować jej wyniki.

W zakres usług doradztwa marketingowego (digital) wchodzą zazwyczaj:

 • budowa strategii marketingowej,
 • analityka marketingowa i audyty,
 • konsultacje marketingowe,
 • outsourcing marketingowy.

Agencje, oferujące doradztwo marketingowe, zazwyczaj zajmują się różnymi obszarami marketing i są w stanie opracować strategię dla różnych kanałów digital, a także przeanalizować skuteczność różnych działań promocyjnych w sieci. W zakresie doradztwo konsultingu marketingowego znajdują się:

 

Doradztwo digital a marketing digital — podobieństwa i różnice

Doradztwo marketingowe i marketing digital to usługi dotyczące marketingu internetowego, które, choć dotyczą tego samego obszaru — promocji marki w internecie — to jednak znacząco się od siebie różnią pod kątem zakresu usługi i oferowanego wsparcia. Czym są doradztwo marketingowe i usługi marketingu digital?

Doradztwo marketingowe to:

 • Strategiczne podejście — doradztwo marketingowe skupia się głównie na strategicznych aspektach działań marketingowych. Doradcy marketingowi pracują nad analizą rynku, badaniem konkurencji, identyfikacją grup docelowych oraz rozwojem ogólnych strategii marketingowych, które firma powinna stosować.
 • Konsultacje i rekomendacje — specjaliści w zakresie doradztwa marketingowego dostarczają wiedzę specjalistyczną, analizy i rekomendacje, które klient może wdrożyć samodzielnie lub z pomocą innych wykonawców. Ich głównym zadaniem jest doradztwo, a nie bezpośrednia realizacja kampanii.
 • Krótkoterminowe lub długoterminowe zaangażowanie — doradztwo digital może przybierać formę jednorazowych konsultacji lub długotrwałej współpracy strategicznej, w zależności od potrzeb klienta.

Marketing digital to:

 • Wykonawstwo — agencje marketingowe oferują pełne spektrum usług wykonawczych, od projektowania stron i sklepów internetowych, przez tworzenie treści, po zarządzanie kampaniami reklamowymi w internecie. Agencje często realizują strategie i kampanie od początku do końca.
 • Kompleksowe usługi — w przeciwieństwie do doradców, którzy skupiają się na strategii, agencje dostarczają kompleksowe rozwiązania, obejmujące zarówno planowanie, jak i implementację. Zajmują się także bieżącym monitoringiem i optymalizacją działań marketingowych.
 • Długoterminowe projekty i kampanie — agencje marketingowe często realizują długoterminowe projekty i usługi, zarządzając ciągłymi kampaniami i działaniami promocyjnymi dla swoich klientów, co obejmuje ciągłą adaptację do zmieniających się warunków rynkowych.

Główna różnica między doradztwem marketingowym a marketingiem digital leży w zakresie usług. Doradztwo digital marketingowe dla firm skupia się na strategicznym planowaniu i wsparciu, podczas gdy agencje marketingowe oferują kompleksową realizację projektów marketingowych. Wybór między nimi zależy od konkretnych potrzeb firmy, zasobów wewnętrznych oraz celów biznesowych.

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

Zalety doradztwa marketingowego dla firm

Doradztwo marketingowe jako usługa umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do wysoce zaawansowanej wiedzy marketingowej na rzetelnych warunkach. Najważniejsze zalety usług doradztwa marketingowego można podsumować w następujących kluczowych cechach:

 

Masz dostęp do konkretnej i specjalistycznej wiedzy

Główną zaletą usługi doradztwa marketingowego jest zdolność specjalistów do zapewnienia eksperckiej wizji i zapobiegania błędom marketingowym. Doradztwo digital sprawia, że Twoje kampanie i działania promocyjne w sieci oceni osoba z doświadczeniem w zakresie danego typu kampanii i na podstawie zdobytych informacji opracuje dalszy plan działania oraz rekomendacje zmian. W efekcie w optymalnej cenie zyskasz dostęp do specjalistycznej wiedzy marketingowej, a Twoja strona zostanie przeanalizowana przy zastosowaniu bardziej zaawansowanych, często płatnych narzędzi. Co więcej, wiedza ekspertów z zakresu marketingu często wykracza poza możliwości wewnętrznych zespołów.

 

Zyskujesz obiektywną ocenę marketingu

Doradztwo marketingowe digital stanowi obiektywną ocenę Twojej strategii marketingowej przez zewnętrznych ekspertów, którzy nie są emocjonalnie związani z Twoją marką i w ocenie kierują się twardymi danymi, a nie przywiązaniem i przyzwyczajeniem do istniejących procesów. Specjaliści oferują świeże spojrzenie na Twoje działania marketingowe, co pozwala Ci spojrzeć na efektywność marketingu z innej perspektywy.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

Optymalizujesz koszty

Doradztwo marketingowe pozwala na skuteczniejsze wykorzystanie budżetu marketingowego, identyfikując najbardziej efektywne strategie i narzędzia, co z kolei może redukować marnotrawstwo zasobów. W efekcie skończysz z nierentownymi działaniami i przestaniesz marnować budżet, a zaczniesz wydawać środki na te kanały, w których masz największe szanse na efekty i w których realnie są Twoi potencjalni klienci.

 

Zyskasz strategię marketingową dostosowaną do warunków biznesowych

Specjaliści w zakresie marketingu są na bieżąco z trendami i nowinkami w świecie marketingu, dzięki czemu z pewnością zwrócą uwagę na nieaktualne działania i w zamian zaproponują strategie zgodne z najnowszymi wytycznymi algorytmów. Wiedza technologiczna pozwala na szybką adaptację zmian i dostosowanie strategii do zmieniających się warunków i oczekiwań odbiorców.

 

Zbudujesz strategię skoncentrowaną na wynikach

Specjaliści z zakresu marketingu oferujący doradztwo digital marketingowe dla firm, koncentrują się na osiąganiu konkretnych celów biznesowych, takich jak zwiększenie sprzedaży, poprawa widoczności marki czy efektywniejsze generowanie leadów. W ten sposób konsulting marketingowy zapewnia realne i możliwe do zmierzenia wyniki, a ty wiesz, za co płacisz.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Zwiększysz efektywność operacyjną

Współpraca ze specjalistami w zakresie marketingu pozwala na skupienie się na działalności operacyjnej, rozwoju produktów i usług, pozostawiając marketing w rękach ekspertów. Doradztwo digital marketingowe sprawi, że nie będziesz musiał realizować działań marketingowych, na których się zupełnie nie znasz.

 

Stawiasz na elastyczność

Możesz korzystać z doradztwa marketingowego na zasadzie projektu lub jako część długotrwałej współpracy, co daje elastyczność w zarządzaniu zasobami i skalowaniu działań w zależności od potrzeb.

 

Lepiej kontrolujesz wydatki na marketing

Wiedza i umiejętności specjalistów oferujących doradztwo digital marketingowe sprawiają, że lepiej wydajesz swój budżet marketingowy. Efektywne targetowanie, monitorowanie skuteczności działań, kreatywne rozwiązania — to wszystko sprawia, że przestaniesz marnować pieniądze na działania, które nie przynoszą efektów, i skupisz się na tych, które rzeczywiście generują zwrot z inwestycji.

 

Zyskasz wiedzę o marketingu prosto od ekspertów

Specjaliści z zakresu marketingu, którzy realizują usługi doradztwa marketingowego digital, często dzielą się swoją wiedzę z wewnętrznymi zespołami. Ich umiejętności i wiedza pozostaną w twojej firmie nawet po zakończeniu projektu.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Kiedy warto skorzystać z usług doradztwa marketingowego?

Doradztwo marketingowe dostarcza wartości dodanej firmom, które stoją przed wyzwaniami związanymi z efektywnym zarządzaniem swoimi strategiami marketingowymi. Kiedy szczególnie warto skorzystać z doradztwa digital?

 • Prowadzisz start-up lub dopiero wchodzisz na rynek — potrzebujesz budować świadomość marki i zrozumieć swoje miejsce na docelowym rynku. Doradztwo marketingowe pomoże Ci określić efektywne strategie wejścia na rynek i zbudować solidną bazę klientów. Od początku zyskasz dzięki temu spójną strategię marketingową i aktualne oraz sprawdzone dane o grupie docelowej.
 • Chcesz rozszerzyć działalność o nowe rynki — wówczas skorzystasz z adaptacji istniejącej strategii marketingowe w oparciu o dane o danym rejonie geograficznym lub o dane o nowym segmencie odbiorców. W efekcie dostosujesz istniejąca strategię do nowych warunków kulturowych i ekonomicznych.
 • Przechodzisz przez zmiany strukturalne — doświadczasz rebrandingu, fuzji, przejęcia lub innych znaczących zmian i potrzebujesz wsparcia w komunikacji tych przemian w strukturze wewnętrznej oraz na zewnątrz.
 • Masz ograniczone zasoby marketingowe — nie dysponujesz dużym budżetem na marketing i realizujesz działania samodzielnie, ale nie jesteś skuteczny? Konsultacje marketingowe pomogą Ci znaleźć właściwy kierunek, naprawić błędy i zyskać dostęp do specjalistycznej wiedzy marketingowej w optymalnej cenie.
 • Masz własny dział marketingu, ale nie działasz skutecznie — prowadzisz działania marketingowe dzięki zasobom wewnętrznym, ale nie widzisz efektów? Doradztwo marketingowe pozwoli Ci rozwinąć umiejętności wewnętrznego zespołu i zwiększyć wydajność oraz efektywność działań promocyjnych.
 • Poszukujesz innowacyjnych rozwiązań marketingowych — szukasz nowych sposobów na wyróżnienie się na rynku? Doradztwo marketingowe może pomóc Ci odkryć kreatywne pomysły na marketing ukierunkowany na potrzeby Twojej grupy docelowej.

 

Jak zbudujesz strategię marketingową dzięki doradztwu digital?

Efektywne doradztwo digital może być kluczowe w zbudowaniu skutecznej strategii marketingowej, która przekłada się na realne wyniki biznesowe. Przy odpowiednim podejściu, doradztwo to nie tylko zwiększa rozpoznawalność marki, ale także optymalizuje koszty i maksymalizuje ROI z każdej wydanej złotówki na marketing. Przez precyzyjne targetowanie, firmy mogą osiągnąć swoją grupę docelową z większą skutecznością niż kiedykolwiek wcześniej. Jak usługa doradztwa marketingowego może Ci pomóc zbudować strategię marketingową, która naprawdę działa?

 • Na początku specjalista przeprowadza dogłębną analizę aktualnej sytuacji biznesowej Twojej firmy, w tym jego środowiska rynkowego, konkurencji, grupy docelowej, obecnych strategii marketingowych oraz obecności online. Do pozyskania danych wykorzystuje płatne, zaawansowane narzędzia analityczne, aby zrozumieć zachowania i preferencje użytkowników, a także efektywność obecnych działań marketingowych.
 • Na podstawie zebranych danych specjalista (zazwyczaj wspólnie z Tobą) określa konkretne cele marketingowe, które są realistyczne, mierzalne, osiągalne, relewantne i czasowo określone (metoda SMART). Cele te mogą dotyczyć zwiększenia rozpoznawalności marki, wzrostu ruchu na stronie internetowej, zwiększenia konwersji, czy budowania lojalności klientów.
 • Kolejnym krokiem jest stworzenie spersonalizowanej strategii marketingowej, która może obejmować różnorodne kanały i techniki, takie jak SEO, marketing w mediach społecznościowych, content marketing, e-mail marketing, reklama PPC (pay-per-click) oraz inne działania digital. Ekspert dobiera narzędzia i taktyki najlepiej pasujące do celów i budżetu firmy.
 • Specjalista może pomóc w implementacji strategii, koordynując działania z zewnętrznymi dostawcami usług i Twoim wewnętrznym zespołem. Ważne jest, aby każdy element strategii był właściwie wdrożony, aby zapewnić spójność i maksymalną efektywność.
 • Po wdrożeniu strategii specjalista monitoruje jej wyniki za pomocą narzędzi analitycznych i KPI (kluczowe wskaźniki efektywności). Na podstawie zebranych danych, strategia jest regularnie dostosowywana i optymalizowana w celu poprawy wyników i osiągnięcia założonych celów.

Zobacz także:

Cele SMART w marketingu

 

Analityka marketingowa — jak wspiera Twoje działania?

Analityka marketingowa odgrywa kluczową rolę w dopracowywaniu Twojej strategii marketingowej, pozwalając nie tylko zrozumieć, ale i przewidzieć potrzeby Twoich klientów. W ramach doradztwa digital analityka marketingowa pomaga w identyfikacji najbardziej efektywnych kanałów dotarcia do odbiorców, co z kolei zwiększa skuteczność każdej kampanii i optymalizuje wydatki marketingowe. Przez śledzenie danych takich jak kliknięcia, konwersje czy interakcje użytkowników specjalista może zaoferować Ci szczegółowe rekomendacje, które pomogą dostosować Twoje przekazy reklamowe do aktualnych trendów i preferencji odbiorców.

Dzięki precyzyjnym analizom masz możliwość sprawdzenia, które elementy Twoich kampanii działają najlepiej, a które wymagają zmiany lub usprawnienia. To nie tylko zwiększa ROI, ale także pozwala zaoszczędzić czas i zasoby, które mogłyby być marnowane na nieskuteczne działania. Analityka marketingowa to również doskonałe narzędzie do testowania nowych pomysłów. Przeprowadzając testy A/B, możesz eksperymentować z różnymi podejściami w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku, uzyskując jednocześnie bezcenne wskazówki, które pomogą Ci zmaksymalizować efektywność przyszłych kampanii.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

Audyty marketingowe w doradztwie digital

Audyty marketingowe przeprowadzane przez ekspertów pozwolą Ci ocenić efektywność działań promocyjnych oraz zidentyfikować obszary wymagające optymalizacji lub poprawy. Wykonanie kompleksowych audytów w różnych obszarach działalności marketingowej umożliwia nie tylko lepsze zrozumienie obecnej sytuacji firmy na rynku, ale także stanowi solidną bazę dla dalszego planowania i wdrażania skutecznych strategii marketingowych. Jakie typy audytów otrzymasz w ramach doradztwa digital? Wszystko zależy od usług konkretnej firmy. Najpopularniejsze audyty marketingowe obejmują:

 • Audyt widoczności marki na rynku — polega na analizie, jak marka jest postrzegana wśród konsumentów oraz jak skutecznie wyróżnia się na tle konkurencji. Ten audyt pomoże zrozumieć obecną pozycję marki i jej rozpoznawalność.
 • Audyt SEO — to proces weryfikacji,, jak strona internetowa firmy radzi sobie w wynikach wyszukiwania, w tym analiza słów kluczowych, linków zwrotnych, optymalizacji treści i struktury strony. Audyt SEO wskazuje, co można poprawić, aby zwiększyć organiczny ruch na stronie.
 • Audyt optymalizacji konwersji — w jego ramach specjaliści sprawdzają, jak skutecznie strona internetowa przekształca ruch w klientów. Zawiera analizę ścieżek użytkowników, elementów CTA (call-to-action) oraz ogólnej użyteczności strony w celu zwiększenia wskaźników konwersji.
 • Audyt marketplace’ów — obejmuje ocenę obecności i wyników firmy na platformach handlowych, jak np. Allegro, w tym strategie cenowe, jakość prezentacji produktów oraz konkurencyjność.
 • Audyt UX (User Experience) — dotyczy analizy doświadczeń i interakcji użytkowników ze stroną internetową lub aplikacją, w celu identyfikacji barier i polepszenia ogólnego doświadczenia klienta.
 • Audyt zasobów Twojej firmy — to przegląd zasobów marketingowych dostępnych w Twojej firmie, w tym talentów, technologii i materiałów, aby ocenić, czy są one efektywnie wykorzystywane do realizacji celów marketingowych.
 • Audyt social media — obejmuje analizę działań na platformach społecznościowych, w tym angażowania użytkowników, efektywności treści i ROI z kampanii prowadzonych w mediach społecznościowych.
 • Audyt kampanii Google Ads i audyt Facebook Ads — polega na ocenie efektywności płatnych kampanii reklamowych, w tym Google Ads czy reklam na Facebooku. Obejmuje np. analizę kosztów za kliknięcie, konwersji i innych kluczowych wskaźników.
 • Audyt e-mail marketingu — to sprawdzenie skuteczności kampanii mailingowych, w tym analiza wskaźników otwarć, kliknięć, konwersji oraz segmentacji i personalizacji wiadomości.
 • Audyt narzędzi — to ocena narzędzi marketingowych wykorzystywanych przez firmę, w tym automatyzacji marketingu, CRM, narzędzi analitycznych i innych, aby upewnić się, że są one adekwatne do potrzeb i celów marketingowych. Specjaliści oceniają także, czy narzędzia są wdrożone we właściwy sposób i tym samym czy poprawnie zbierają dane.

Zobacz także:

 

Outsourcing marketingu — dla kogo i dlaczego?

Outsourcing marketingu to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą skupić się na działalności operacyjnej, jednocześnie inwestując w profesjonalnie prowadzone działania marketingowe. Outsourcing usług marketingowych jest szczególnie korzystny dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie dysponują wystarczającymi zasobami, aby zatrudnić pełny zespół marketingowy, czy dla tych, które doświadczają szybkiego wzrostu i potrzebują skalowalnych rozwiązań marketingowych, które mogą dostosować się do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Outsourcing pozwala na dostęp do wysokiej klasy specjalistów i zaawansowanych narzędzi marketingowych bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z zatrudnieniem stałego personelu czy inwestycji w drogie oprogramowanie. Dzięki temu firmy mogą korzystać z najnowszych strategii i technologii, które pomagają w pozyskiwaniu nowych klientów, budowaniu świadomości marki oraz efektywniejszym zarządzaniu kampaniami reklamowymi.

Dodatkowo outsourcing marketingu zapewnia elastyczność — usługi można dostosowywać, rozszerzać lub zmniejszać w zależności od aktualnych potrzeb i budżetu firmy. Ta elastyczność jest kluczowa, zwłaszcza w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych, pozwalając firmom na szybkie adaptowanie się do nowych trendów i zmian w zachowaniach konsumentów.

 

Konsultacje marketingowe w doradztwie digital

Konsultacje marketingowe to usługa, która przynosi wymierne korzyści firmom pragnącym optymalizować swoje działania promocyjne i zwiększyć efektywność marketingową. Dzięki dostępowi do doświadczonych doradców, którzy oferują indywidualne podejście, firmy mogą znacznie poprawić swoją strategię marketingową, dopasowując ją do specyficznych potrzeb rynku i oczekiwań klientów.

Jednym z kluczowych momentów, kiedy warto zainwestować w konsultacje marketingowe, jest wprowadzenie nowego produktu na rynek. Specjaliści pomogą zidentyfikować najbardziej obiecujące segmenty rynku, opracować skuteczne przekazy reklamowe i wybrać najlepsze kanały dystrybucji. Dzięki temu nowy produkt ma szansę szybko zdobyć uznanie i zainteresowanie konsumentów.

Innym przykładem, kiedy konsultacje marketingowe są nieocenione, jest potrzeba restrukturyzacji istniejących kampanii marketingowych, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Doradcy marketingowi przeprowadzą analizę obecnych działań, zidentyfikują słabe punkty i zarekomendują zmiany, które mogą znacząco zwiększyć ROI i poprawić ogólną skuteczność kampanii.

 

Co to jest doradztwo marketingowe i jak rozwinie Twój biznes? Podsumowanie

Doradztwo marketingowe to wszechstronne narzędzie, które pomaga firmom w skutecznym zarządzaniu i optymalizacji ich działań marketingowych. Oferuje szeroką gamę usług od strategii marketingowej, przez analizy i audyty, po outsourcing i konsultacje marketingowe. Korzystanie z doświadczenia i wiedzy specjalistów pozwala na precyzyjne dostosowanie działań marketingowych do potrzeb rynku i oczekiwań konsumentów, co przekłada się na lepsze wyniki biznesowe i zwiększoną konkurencyjność firmy.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czym różni się doradztwo marketingowe od zwykłej agencji marketingowej?
Down arrow

Doradztwo marketingowe koncentruje się głównie na strategii, planowaniu i optymalizacji działań marketingowych, dostarczając ekspertyzę i rekomendacje, które firma może wdrożyć samodzielnie lub z pomocą innych wykonawców. Agencje marketingowe natomiast oferują szerokie spektrum usług wykonawczych, od tworzenia treści po zarządzanie kampaniami reklamowymi, często zajmując się kompleksową realizacją strategii marketingowej.

Jakie korzyści przynosi outsourcing działań marketingowych?
Down arrow

Outsourcing działań marketingowych pozwala firmom na dostęp do specjalistycznej wiedzy i umiejętności, które mogą nie być dostępne wewnętrznie. To także sposobność do skupienia się na kluczowych aspektach biznesu, podczas gdy zewnętrzni eksperci zajmują się efektywnością kampanii marketingowych. Outsourcing jest również kosztowo efektywny, ponieważ eliminuje potrzebę zatrudniania pełnoetatowych specjalistów i inwestowania w drogie technologie marketingowe.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na konsultacje marketingowe?
Down arrow

Konsultacje marketingowe są szczególnie wartościowe, gdy firma wprowadza na rynek nowy produkt lub usługę i potrzebuje skutecznie osiągnąć swoją grupę docelową. Są również przydatne, gdy dotychczasowe strategie marketingowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i wymagają przeglądu lub optymalizacji. Konsultacje mogą też wesprzeć firmy w fazie intensywnego wzrostu, które muszą szybko dostosować swoje działania marketingowe do rosnących wymagań rynku.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest doradztwo marketingowe i jak rozwinie Twój biznes?

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 1 głosów

UDOSTĘPNIJ