Jak realizować marketing digital?

Co to jest marketing 360
Spis treści

• Co to jest marketing digital i dlaczego warto go wykorzystać?

• Kluczowe elementy skutecznej strategii digital marketingu

• Poznaj swoich odbiorców

• Zaplanuj ścieżkę klienta w strategii digital marketing

• Określ swój cel biznesowy i umiejętnie zaplanuj jego realizację

• Określ kanały marketingowe dla strategii digital

• Postaw na wysoką jakość contentu w strategii digital marketingu 

• Monitoruj wyniki strategii digital marketingu 

• Podsumowanie

Marketing internetowy nieustannie ewoluuje. Pojawiają się nowe metody promowania marki na rynku wirtualnym, które warto wykorzystywać w swojej strategii marketingowej. Jedną z nich jest kompleksowe podejście marketingowe, które może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji i wyraźnie zaznaczyć swoją obecność online. Sprawdź, co to jest marketing digital 360 i dlaczego warto uwzględnić go w swojej strategii biznesowej.

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest digital marketing 360,
 • dlaczego warto wykorzystać strategię digital marketingu  w biznesie,
 • jakie są najważniejsze elementy skutecznej strategii digital marketingu.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest marketing digital i dlaczego warto go wykorzystać?

Strategia marketingudigital 360 to kompleksowy plan, którego celem jest dotarcie do konkretnej grupy odbiorców za pomocą różnych platform i kanałów komunikacji. Zakłada pełne zaangażowanie firmy we wszystkich aspektach komunikacji i interakcji z klientem. Łączy tradycyjne narzędzia marketingowe, np. udział w wydarzeniach branżowych, oraz cyfrowe kanały promocji, obejmując całą ścieżkę klienta. Dzięki temu efektywnie projektuje doświadczenia użytkowników, by poprawić ich komfort niezależnie od źródła, z którego pochodzą i urządzenia, z którego korzystają.

Dlaczego warto wykorzystać strategię digital marketingu w biznesie? Ponieważ pozwala ona m.in.:

 • Lepiej zrozumieć klienta - pomaga poznać jego potrzeby i preferencję poprzez analizę danych z różnych źródeł; dzięki temu Twoja firma może dostosować swoje działania do indywidualnych oczekiwań klientów, np. historia przeglądanych stron pozwala dostarczać spersonalizowane rekomendacje produktów.
 • Zapewnić spójność komunikacji na wszystkich platformach, co może zapewnić lepszą rozpoznawalność marki, np. spójny przekaz i wygląd opakowań produktu na stronie i w social mediach.
 • Zmaksymalizować efektywność działań - strategia marketingu digital pozwala przygotowywać bardziej przemyślaną strategię biznesową, która spełnia oczekiwania użytkowników. Dzięki temu pomaga efektywnie wykorzystać budżet marketingowy, eliminując niepotrzebne powielanie działań i tworzenie nieskutecznych kampanii. To z kolei może przyczynić się do zwiększenia skuteczności działań marketingowych i wzrostu sprzedaży, np. jeśli klienci są zainteresowani nowoczesnymi lampami, możesz stworzyć kampanię promującą te produkty.
 • Efektywniej identyfikować modę i trendy - dzięki analizie danych i monitorowaniu trendów możesz szybko reagować na zmiany na rynku oraz dostosowywać swoje strategie marketingowe do aktualnych preferencji klientów, np. aktualizować treści, zmieniać format reklam.

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta


Kluczowe elementy skutecznej strategii digital marketingu

Strategia marketingu digital 360 pozwala na kompleksowe zaangażowanie klientów, dostarczając im m.in. spersonalizowane treści, i zachowując spójność komunikacji na różnych platformach. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest przygotowanie przemyślanego planu działania, który będzie uwzględniał strategiczne elementy tego nowoczesnego podejścia marketingowego.


1. Poznaj swoich odbiorców

Analiza grupy docelowej odgrywa kluczową rolę w strategii marketingu digital0. Pozwala dostosować styl i język komunikacji do konkretnych potrzeb i preferencji klientów, co zwiększa szanse na skuteczną interakcję i konwersje. Skorzystaj np. z narzędzia Google Analytics 4, w którym możesz przeanalizować użytkowników na podstawie kluczowych parametrów demograficznych, np. wieku, płci, lokalizacji, zachowań zakupowych. Staraj się zidentyfikować podobieństwa w demografii klientów, zainteresowaniach itp. To pozwoli Ci stworzyć personę, czyli prototyp Twojego klienta. Dzięki temu będziesz mógł opracować pomysły dotyczące odpowiednich sposób i kanałów komunikacji, by jak najlepiej dopasować przekaz do potrzeb klientów.

Wnikliwa weryfikacja grupy docelowej umożliwia dostosowanie strategii marketingowej do konkretnej grupy klientów, co zwiększa skuteczność działań i może prowadzić do większego zaangażowania oraz wzrostu sprzedaży. Jakie korzyści może przynieść Ci poznanie poszczególnych parametrów?

 • demografia (m.in. wiek, płeć, miejsce zamieszkania, poziom wykształcenia Twoich klientów) pozwoli Ci tworzyć treści, które lepiej trafią do konkretnego profilu odbiorców,
 • analiza historii zakupów klientów pomoże Ci zrozumieć, jakie produkty lub usługi są dla nich istotne; dzięki temu będziesz mógł przygotować spersonalizowaną ofertę,
 • weryfikacja zainteresowań i preferencji klientów pozwoli Ci zrozumieć, które treści są dla nich atrakcyjne oraz zwracają ich uwagę, co ma kluczowe znaczenie dla przygotowania strategii marketingu digital,
 • kanały pozyskiwania użytkowników wskażą Ci najbardziej popularne wśród użytkowników źródła pozyskania ruchu; dzięki temu będziesz mógł wykorzystać ich potencjał, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Dzięki temu będzie mógł nadać swoim działaniom właściwy kierunek. Dostosujesz styl i sposób komunikacji do konkretnych potrzeb, by skutecznie wykorzystać wybrane kanały komunikacji.

Więcej wskazówek jak analizować znajdziesz tutaj:

Struktura płci użytkowników w Google Analytics 4

Analiza zainteresowań użytkowników w Google Analytics 4

Raport Pozyskiwanie wygenerowany w Google Analytics 4


2. Zaplanuj ścieżkę klienta w strategii digital marketing

Kolejnym krokiem w zrozumieniu, na czym polega marketing digital, jest przeanalizowanie etapów podróży klienta (customer journey). Sposób zachowania i interakcji z marką będą się zmieniać na różnych jej etapach. Przykładowo na etapie rozważania, klienci będą poszukiwać rozwiązań dla swoich problemów. Wtedy powinieneś dostarczyć im treści, które zachęcą ich do dalszego poszukiwania informacji i podkreślą, w jaki sposób Twoje produkty lub usługi mogą pomóc klientom rozwiązać ich problemy. Dzięki temu możesz zadbać m.in. o:

 • personalizację przekazu - dostarczając spersonalizowane treści i oferty, dopasowane do potrzeb i preferencji poszczególnych grup klientów (milenialsów, pokolenia Z itp.), możesz zwrócić uwagę właściwej grupy docelowej, zwiększyć ich zadowolenie oraz skuteczniej zachęcić użytkowników do podjęcia pożądanej interakcji, np. dokonania zakupów, zapisania się na webinar,
 • optymalizację współczynnika konwersji - masz lepszą możliwość zidentyfikowania ewentualnych przeszkód, które mogą utrudniać dokonywanie zakupów lub podejmowanie innych pożądanych działań przez klientów; to pozwala na optymalizację strony internetowej lub ułatwienie zakupów, co może przełożyć się na wyższy współczynnik konwersji, a tym samym większe zyski,
 • budowanie lojalności klientów - dzięki analizie ścieżki zakupowej w strategii marketingu 360 możesz skuteczniej ocenić, co skłania klientów do powrotu na Twoją stronę, np. przyjazna obsługa klienta, atrakcyjny przekaz reklamowy; dzięki temu możesz budować wiarygodność firmy, długotrwałe relacje z klientami i zaufanie do marki,
 • zwiększenie efektywności strategii - analiza zachowań klientów pozwala na dokładne monitorowanie wyników działań marketingowych; możesz zidentyfikować aktualne trendy i preferencje użytkowników; dzięki temu łatwiej dostosujesz i zoptymalizujesz swoje działania, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Jeśli poznasz dokładnie specyfikę każdego stadium procesu zakupowego, będziesz mógł efektywniej (we właściwym czasie i miejscu) dotrzeć do użytkowników i zwiększysz szanse na powodzenie swojej strategii marketingowej.

Polecamy także:

Ścieżka zakupowa klienta w infografice


3. Określ swój cel biznesowy i umiejętnie zaplanuj jego realizację

Określenie celu biznesowego jest kluczowym elementem strategii digital marketingu 360. Dlaczego? Ponieważ to pomaga firmie wyznaczyć kierunek działań i ocenić, czy osiąga zamierzone wyniki. Definiując swoje cele, weź pod uwagę m.in.:

 • charakter celów - powinny być to cele SMART, czyli konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone czasowo, np. zamiast wyznaczyć ogólny cel „zwiększenie sprzedaży", lepiej założyć „zwiększenie sprzedaży produktu X o 20% w ciągu 6 miesięcy"; wtedy łatwiej Ci będzie analizować etapy realizacji swoich celów,
 • konkurencję branżową - research konkurencji pomoże Ci zrozumieć, jakie cele wyznaczają Twoi konkurenci i jak dążą do ich osiągnięcia; w ten sposób będziesz mógł ustalić kierunek swoich działań marketingowych, by wyróżnić się na tle branży i osiągnąć satysfakcjonujące wyniki,
 • oczekiwania rynku i trendy - badanie trendów i oczekiwań klientów może pomóc Ci w określeniu celów związanych z dostosowywaniem się do zmieniających się potrzeb rynku, np. jeśli Twoja grupa docelowa jest zainteresowana produktami ekologicznymi, Twoim celem może być promowanie produktów ze składem przyjaznym środowisku.

Określenie celów w strategii digital marketingu 360 pomaga firmie skoncentrować się na konkretnych działaniach i dążyć do mierzalnych wyników. Jest to kluczowy krok, który pozwala firmie efektywnie kierować swoimi zasobami i śledzić postępy w osiąganiu sukcesu biznesowego online. W zależności od rodzaju i charakteru celów, które ustalisz, systematycznie obserwuj postępy swoich działań. Możesz sprawdzać np. w Google Analytics 4 m.in. zaangażowanie, konwersje. Częstotliwość analizy dopasuj do potrzeb swojego biznesu, swoich klientów itp. Ważne, abyś robił to systematycznie. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco analizować skuteczność swojej strategii oraz wprowadzać niezbędne optymalizacje, np. uatrakcyjnić tekst reklamowy.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

Więcej przydatnych informacji znajdziesz tutaj:

Cele SMART przedstawione na infografice


4. Określ kanały marketingowe dla strategii digital

Chcesz wiedzieć, na czym polega marketing digital 3600? To m.in. umiejętne określenie kanałów marketingowych, za pomocą których chcesz dotrzeć do swoich odbiorców na różnych etapach ich ścieżki zakupowej. Jeśli chcesz stworzyć kompleksową i efektywną strategię marketingu 360, powinieneś wykorzystywać różne środki i platformy. Ich wybór jest kluczowy dla sukcesu Twojego biznesu i wymaga dogłębnej analizy rynku, grupy użytkowników oraz celów marketingowych. Dopasuj kanały marketingowe do specyfiki branży i preferencji klientów. W ten sposób Twoje działania będą spójne ze zmieniającymi się warunkami rynkowymi i potrzebami odbiorców. Jeśli np. sprzedajesz produkty skierowane do młodszej grupy docelowej, to kampanie w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy TikTok Ads mogą być bardzo skuteczne. Z kolei dla segmentu biznesowego (B2B) efekty mogą przynieść np. reklamy LinkedInAds.
Skuteczność kanałów marketingowych możesz mierzyć za pomocą różnych wskaźników, np.:

 • konwersji,
 • liczby odwiedzin na stronie internetowej,
 • zasięgu marki,
 • zaangażowania na mediach społecznościowych,
 • zwrotu z inwestycji (ROI).

Przygotowując kompleksową strategię marketingu digital, możesz promować swoją firmą za pomocą m.in.:

 • pozycjonowania, by poprawić swoją widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania,
 • reklam PPC (Pay-Per-Click) - dzięki temu będziesz mógł szybko dotrzeć do grupy klientów zdecydowanych na podjęcie konkretnej interakcji, np. dokonania zakupów,
 • social media marketingu, aby budować zaangażowanie i relacje z klientami aktywnymi na różnych platformach oraz zwiększyć zasięg i rozpoznawalność marki, np.za pomocą live commerce,
 • wartościowych treści, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów i wzmacniają wizerunek marki,
 • wiadomości e-mail, za pomocą których możesz nawiązać bezpośredni kontakt z klientami i przekazywać im istotne informacje o firmie, np. aktualną akcję promocyjną, indywidualny voucher,
 • programów partnerskich, np. marketingu afiliacyjnego, współpracę z influencerem, by zwiększyć świadomość marki oraz przyciągnąć wysokiej jakości ruch na stronę,

Zaangażowanie się na wielu frontach marketingowych zwiększa szanse na dotarcie do różnych grup docelowych. Jeśli chcesz szybko dotrzeć do klientów z ofertę, wykorzystaj potencjał kampanii Google Ads. Dzięki nim masz szanse w krótkim czasie osiągnąć zyski i wygenerować ruch na stronie. Warto równocześnie dbać o swoją pozycję na rynku, w czym może pomóc Ci inwestycja w SEO. Obserwuj wyniki i stopniowo rozszerzaj swoje działania np. w mediach społecznościowych. Pamiętaj, aby zachować spójność we wszystkich kanałach, jakie zdecydowałeś się wykorzystać w swojej nowoczesnej strategii marketingowej, m.in. w zakresie loga, kolorystyki, głównego hasła marki, narracji marki. To pomoże Ci w efektywnym budowaniu marki w różnych środowiskach. Dzięki temu zobaczysz, co to jest skuteczny marketing digital i jak może rozwinąć Twój biznes online.

Dowiedz się więcej o możliwościach różnych kanałów promocji firmy:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


5. Postaw na wysoką jakość contentu w strategii digital marketingu 

Kluczowym elementem skutecznej strategii marketingu 360 są przemyślane i wysokiej jakości treści, jakie dostarczasz odbiorcom. Przygotowanie dobrej strategii content marketingu wymaga skrupulatnego zaplanowania oraz zrozumienia potrzeb i oczekiwań swojej grupy docelowej. Kluczowym elementem jest identyfikacja celów biznesowych i określenie, w jaki sposób treści będą wspierać te cele. Przy tworzeniu strategii marketingu treści powinieneś zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • dokładnie zdefiniuj swoją grupę docelową, by zrozumieć jej potrzeby, zainteresowania i problemy; możesz przeanalizować jej demografię w np. w Google Analytics 4; warto wykorzystać też m.in. Google Trends, by sprawdzić popularność fraz oraz tematów w określonym czasie; dzięki temu dowiesz się, czym interesują się Twoi odbiorcy i jakich treści od Ciebie oczekują; w ten sposób dostarczysz im wartościowy content, który może zwiększyć ich zaangażowanie; warto śledzić też publikacje branżowe, udzielać się na wydarzeniach biznesowych, obserwować działania konkurencji itp., by czerpać inspirację do swoich działań marketingowych,
 • skup się na tworzeniu różnorodnych treści, aby przyciągnąć uwagę różnych odbiorców w strategii  digital marketingu; prowadź blog firmowy, na którym możesz udzielać porad i wskazówek dotyczących usług, towarów w Twojej ofercie; dzięki temu zbudujesz w oczach odbiorców obraz profesjonalisty w swojej branży; wzbogacaj treści m.in. o ciekawe infografiki, wykresy, zdjęcia, quizy, ankiety; udostępniaj krótkie filmy, na których pokazuje produkt w codziennym użyciu itp.; dzięki temu odbiorcy łatwiej i szybciej przyswoją Twoje treści; staną się na nich bardziej przystępne i łatwiejsze w odbiorze; w ten sposób zwiększysz szanse na podjęcie przez klientów interakcji, np. zapisania się do newslettera, zrobienie zakupów,
 • zadbaj o przejrzystość treści - zwracaj się bezpośrednio do odbiorcy, by skrócić dystans; pisz krótkimi zdaniami - dzięki temu utrzymasz dynamikę przekazu; posługuj się powszechnie znanymi zwrotami, wyrażeniami, ogranicz żargon biznesowy do niezbędnego minimum, by nie zniechęcić i nie znużyć odbiorcy; zadbaj, by odbiorca mógł z łatwością przeskanować tekst; dlatego stosuj m.in. podział na akapity, nagłówki, pogrubienia, wypunktowania; dodaj spis treści, dzięki któremu użytkownik będzie mógł od razu przejść do sekcji, która go interesuje; to zwiększy je komfort i zachęcić go do przeczytania tekstu,
 • postaw na angażujący przekaz - pamiętaj cały czas, na czym polega strategia marketingu 360 - to różnorodne, ale też angażujące treści; Twój content powinien w przystępny sposób rozwiązywać aktualne problemy odbiorców, dostarczać im wartościowych oraz aktualnych informacji; dlatego śledź aktualne trendy, opieraj się na sprawdzonych, wiarygodnych źródłach, i twórz tzw. topical authority, czyli kompleksowe teksty, które wyczerpują dane zagadnienie; dzięki temu wzbudzisz zaufanie odbiorców oraz przytrzymasz ich uwagę; to może pomóc Ci osiągnąć wyższą pozycję rankingową,
 • utrzymuj spójność w treściach, zarówno pod względem tonu, stylu, jak i wartości przekazywanych przez markę; przemyślana struktura contentu odgrywa istotną rolę w budowaniu rozpoznawalności marki online,
 • analizuj wyniki - sprawdzaj systematycznie np. w Google Analytics 4, zainteresowanie Twoimi treściami, zaangażowanie, konwersje; to pomoże Ci zidentyfikować, które treści najlepiej przemawiają do odbiorców i w jaki sposób można je jeszcze doskonalić; jeśli któreś treści nie wzbudzają zainteresowania, możesz np. zastosować recykling treści, zmienić formę narracji, by poprawić ich skuteczność.

O content marketingu przeczytasz więcej tutaj:


6. Monitoruj wyniki strategii digital marketingu 

Analiza wyników strategii digital marketingu 360 jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala ocenić skuteczności Twoich działań. Regularnie analizuj dane. Częstotliwość dostosuj do potrzeb swojego biznesu, charakteru działań oraz swojej grupy docelowej, np. co 2 miesiące. Korzystaj ze specjalistycznych narzędzi, np. Google Analytics 4, Google Ads i Facebook Insights. Monitoruj kluczowe wskaźniki, m.in.:

 • liczbę odwiedzin,
 • czas spędzony na stronie,
 • zaangażowanie,
 • konwersje,
 • zasięg postów,
 • aktywność użytkowników,
 • kanały pozyskiwania klientów,
 • urządzenia, z których korzystają,
 • współczynnik klikalności (CTR)
 • zwrot z inwestycji (ROI).

Kanały pozyskiwania użytkowników w Google Analytics 4

Na podstawie zebranych danych podejmuj decyzje dotyczące ewentualnej poprawy Twojej strategii marketingowej, np. zmiany w budżecie marketingowym, optymalizację treści czy testowanie nowych kanałów komunikacji. Bądź świadomy najnowszych trendów i zmian w zachowaniach i preferencjach klientów. Regularnie analizuj konkurencję i obserwuj branżowe nowinki, aby dostosować swoją strategię do zmieniających się potrzeb odbiorców. Dla zwiększenia skuteczności i lepszego zrozumienia, na czym polega strategia 360, regularnie sprawdzaj opinie i recenzje klientów na stronie. Dzięki temu będziesz mógł ocenić dobre i złe strony swoich działań. To pozwoli Ci wprowadzić optymalizacje, które spełnią konkretne oczekiwania klientów, by zmaksymalizować ich satysfakcję oraz zwiększyć szanse na zyski. Bądź elastyczny i otwarty na zmiany. Gotowość do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe i potrzeby klientów może być kluczowa dla sukcesu strategii marketingu 360.

Więcej wskazówek znajdziesz tutaj:


Co to jest marketing digital 360? Podsumowanie

Strategia digital marketingowa  to kompleksowe podejście do promocji produktów lub usług, które obejmuje różne kanały komunikacji i interakcji z klientami. Opiera się na precyzyjnym określeniu potrzeb klienta, co pozwala na personalizację komunikacji i dostosowanie oferty do indywidualnych preferencji odbiorców Dzięki zapewnieniu spójnego przekazu marki w wielu kanałach marketingowych, dotrzeć do swojej grupy docelowej na każdym etapie ścieżki zakupowej, co zwiększa efektywność działań. Strategia marketingu digital 360 to ważny element nowoczesnej strategii biznesowej. Pozwala firmom osiągnąć konkurencyjną przewagę na rynku poprzez skuteczną komunikację i zrozumienie potrzeb klientów na każdym etapie ich interakcji z marką.


FAQ - Pytania i odpowiedzi

 

Co to dokładnie oznacza marketing 360?
Down arrow

Marketing 360 to kompleksowe podejście do promocji produktów lub usług, które obejmuje wszystkie dostępne kanały komunikacji i interakcji z klientami. Ta strategia koncentruje się na zapewnieniu spójnego i zintegrowanego doświadczenia dla klienta na każdym etapie cyklu życia produktu lub usługi.

Co to oznacza, że firma stosuje strategię marketingu 360?
Down arrow

Stosowanie strategii marketingu 360 oznacza, że firma wykorzystuje wszystkie dostępne kanały komunikacji, takie jak reklama internetowa, media społecznościowe, e-mail marketing, reklama w tradycyjnych mediach, eventy czy działania public relations, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej w sposób efektywny i skuteczny.

Jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie strategii marketingu 360 dla firmy?
Down arrow

Marketing 360 jest istotny dla firm, ponieważ pozwala na zrozumienie klienta oraz jego potrzeb, co umożliwia personalizację komunikacji i dostosowanie oferty do indywidualnych preferencji odbiorców. Dążenie do zachowania spójności we wszystkich działaniach marketingowych prowadzi do zwiększenia zaufania i lojalności klientów oraz budowania trwałych relacji biznesowych, co stanowi klucz do osiągnięcia konkurencyjnej przewagi na rynku.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak realizować marketing digital?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ