Co to jest agencja digital i jak może pomóc Twojej firmie?

czym jest agencja digital
Spis treści

• Agencja digital — definicja

• Czym się zajmuje agencja digital?

• Korzyści ze współpracy z agencją marketingu cyfrowego

• Agencja marketingowa vs. agencja digital marketingowa

• Jakie są rodzaje agencji digital?

• Agencja digital kreatywna

• Agencja digital reklamowa

• Agencja digital SEO

• Agencja digital full-service

• Agencja digital marketingowa social media

• Agencja digital marketingowa AI

• Agencja digital B2B

• Agencja digital e-commerce

• Agencja digital influencer marketingowa

• Agencja digital performance marketing

• Czy agencja marketingu digital jest odpowiednia dla Twojej firmy?

• Podsumowanie

Agencje digital stają się coraz bardziej popularne i powszechne. Ale czym dokładnie jest agencja digital i jakie korzyści może przynieść dla Twojej firmy? Czy wiesz, jakie konkretne usługi oferują agencje tego typu? Jeśli nie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przeanalizujemy istotę agencji digital marketingowych oraz ich rolę w biznesie, a także omówimy, dlaczego warto rozważyć współpracę z taką agencją.

Z artykułu dowiesz się:

 • Jak agencja digital może zwiększyć widoczność twojej marki w internecie.
 • Jakie usługi oferują agencje digital marketingowe.
 • W jaki sposób współpraca z agencją digital może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w internecie dla twojej firmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Agencja digital — definicja

Agencja digital to firma specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu marketingu cyfrowego i działań online. Jej głównym celem jest pomoc klientom w wykorzystywaniu internetu i dostępnych w nim kanałów cyfrowych do promocji swoich produktów lub usług. Agencje digital oferują szeroki zakres usług, w tym projektowanie i rozwijanie stron internetowych, zarządzanie kampaniami reklamowymi online, optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek (SEO), marketing treści, reklamy w mediach społecznościowych, e-mail marketing, analizę danych online i wiele innych. Agencje 360 zazwyczaj zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin, takich jak projektowanie graficzne, programowanie, copywriting, marketing internetowy czy analityka danych. Działają na rzecz różnych branż i klientów, dostosowując swoje strategie do indywidualnych potrzeb i celów biznesowych.
Agencje digital mogą oferować pełen zakres usług lub specjalizować się w wybranych obszarach.

Współpraca z agencją digital może być korzystna dla firm, które chcą:


Czym się zajmuje agencja digital?

Agencja digital zajmuje się szerokim zakresem usług związanych z marketingiem cyfrowym i promocją online lub może być wyspecjalizowana w jednym obszarze. Oto kilka z nich:

Agencje digital dostosowują swoje usługi do indywidualnych potrzeb klientów, starając się osiągnąć zamierzone cele biznesowe w środowisku online.


Korzyści ze współpracy z agencją marketingu cyfrowego

Firmy często decydują się na współpracę z agencjami marketingu cyfrowego, a powodem tego wyboru są liczne korzyści, jakie agencje są w stanie zapewnić swoim klientom, takie jak:

 • Specjalistyczna wiedza i doświadczenie - agencje digital marketingu zatrudniają specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w różnych dziedzinach, takich jak SEO, SEM, social media, analityka danych czy projektowanie stron internetowych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skorzystać z ekspertyzy specjalistów w tych obszarach.
 • Optymalizacja kosztów - zatrudnianie zespołu wewnętrznego do obsługi wszystkich aspektów marketingu cyfrowego może być kosztowne. Współpraca z agencją pozwala firmom uniknąć konieczności utrzymywania pełnego zespołu specjalistów, co może być bardziej efektywne finansowo.
 • Dostęp do nowych narzędzi i technologii - agencje digital są na bieżąco z najnowszymi trendami, narzędziami i technologiami w dziedzinie marketingu online. Współpraca z nimi umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z najnowszych rozwiązań, co może przynieść dodatkowe korzyści w skuteczności działań.
 • Dostosowanie strategii do zmieniających się trendów - mają zazwyczaj elastyczne podejście i są w stanie dostosowywać strategie do bieżących trendów oraz zmian w zachowaniach użytkowników online.
 • Mierzenie i analiza wyników - agencje digital często oferują narzędzia do monitorowania i analizy wyników kampanii. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą śledzić skuteczność swoich działań, dostosowywać strategię i maksymalizować zwrot z inwestycji.
 • Obiektywne spojrzenie - agencja digital marketingowa może dostarczyć Ci obiektywnej opinii na temat Twojej firmy i jej strategii marketingowej. Dzięki temu możesz zidentyfikować słabe strony i obszary, które wymagają poprawy.
 • Lepsze rezultaty - współpraca może przynieść Ci lepsze rezultaty niż samodzielne prowadzenie działań marketingowych.

Współpraca z agencją digital marketingową może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy. Agencje oferują szeroki wachlarz usług, doświadczenie i wiedzę, a także dostęp do najnowszych technologii. Dzięki temu możesz liczyć na efektywne prowadzenie działań marketingowych i realne rezultaty.


Agencja marketingowa vs. agencja digital marketingowa

Różnice między agencją marketingową a agencją digital marketingu obejmują zakres działań, narzędzia oraz platformy, na których skupiają się w swoich strategiach.

Agencja marketingowa oferuje szeroki zakres usług obejmujący zarówno tradycyjne, jak i strategie online. Jej działania to nie tylko reklama w mediach tradycyjnych, takich jak telewizja, radio czy druk, ale także kompleksowe podejście do brandingu i public relations. Korzystając z tradycyjnych narzędzi i platform, takich jak spoty telewizyjne, reklamy prasowe czy konferencje prasowe, agencja marketingowa kieruje się ogólnym zasięgiem, docierając do różnych grup odbiorców bez konieczności szczegółowego uwzględniania preferencji online. Niemniej jednak, pomiar efektywności kampanii może być wyzwaniem, zwłaszcza w kontekście uzyskania precyzyjnych danych dotyczących konwersji i interakcji. W związku z tym agencje marketingowe mogą napotykać trudności w dostarczeniu dokładnych wskaźników zwrotu z inwestycji w porównaniu do agencji digital marketingowych, które specjalizują się w ścisłym monitorowaniu działań online.

Agencja digital marketingowa koncentruje się głównie na obszarze marketingu cyfrowego, oferując szeroki zakres działań online. Jej specjalizacja obejmuje kampanie online, takie jak reklamy w wyszukiwarkach, marketing treści, reklamy w mediach społecznościowych, e-mail marketing oraz SEO. W ramach swojej działalności agencja wykorzystuje różnorodne narzędzia i platformy online, takie jak reklamy w Google, kampanie w mediach społecznościowych, e-mail marketing, marketing treści, SEO oraz analizę danych online. Jednym z kluczowych atutów agencji digital marketingowej jest zdolność precyzyjnego targetowania konkretnych grup docelowych online, wykorzystując dane demograficzne, behawioralne i geograficzne. Dzięki temu może skierować swoje działania bezpośrednio do odpowiednich odbiorców, co zwiększa skuteczność kampanii.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Jakie są rodzaje agencji digital?

Agencje digital marketingowe mają szeroką gamę możliwości i mogą zajmować się różnymi usługami. Każda z tych usług ma własne cele, strategie i obszary specjalizacji. Zrozumienie różnic między rodzajami agencji digital oraz jak ich usługi wpisują się w koncepcję marketingu, może być istotne dla precyzyjnego doboru agencji. Dzięki temu będziesz mógł wybrać te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i celom biznesowym.


Agencja digital kreatywna

Agencja digital kreatywna specjalizuje się w łączeniu kreatywnych pomysłów z działaniami marketingowymi. Jej celem jest tworzenie wyjątkowych, angażujących i kreatywnych kampanii online, które wyróżniają się wśród konkurencji i przyciągają uwagę klientów. Agencje digital kreatywne angażują się w szeroki zakres działań, mających na celu budowanie marki, generowanie ruchu na stronach internetowych oraz zwiększanie zaangażowania i konwersji.
Jakie usługi oferuje agencja digital kreatywna?

 • Tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych, obejmujących cele, targety, kanały i budżet.
 • Zarządzanie profilami w mediach społecznościowych, tworzenie treści, prowadzenie kampanii reklamowych i angażowanie społeczności.
 • Opracowywanie oryginalnych i angażujących treści w różnych formach, takich jak artykuły blogowe, infografiki, wideo, animacje, czy interaktywne treści.
 • Tworzenie kreacji reklamowych oraz stron internetowych.
 • Rozwijanie spójnej i porywającej tożsamości marki w środowisku online. Obejmuje to projektowanie logo, identyfikacji wizualnej, kreowanie unikalnych wrażeń online i budowanie lojalności wśród klientów.


Agencja digital reklamowa

Agencja digital reklamowa jest wyspecjalizowana w świadczeniu usług z zakresu reklamy online. Jej głównym celem jest promowanie produktów lub usług klientów poprzez różnorodne kanały internetowe. Agencje digital reklamowe są przewodnikami w budowaniu widoczności Twojej marki, starannie dostosowując przekaz do odpowiednich odbiorców w odpowiednim czasie. Ich działania przyczyniają się do wzrostu świadomości marki oraz konwersji. Mogą specjalizować się w określonych kanałach reklamowych lub zarządzać reklamami na różnorodnych platformach, dopasowując swoje strategie do potrzeb klientów.
Jakie usługi oferuje agencja digital reklamowa?


Agencja digital SEO

Agencja digital SEO zajmuje się optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, aby poprawić ich widoczność w wynikach organicznych wyszukiwania. Jej celem jest osiągnięcie wyższych pozycji w rankingach wyszukiwania dla określonych fraz kluczowych, co prowadzi do zwiększenia ruchu organicznego.
Jakie usługi oferuje agencja digital SEO?

 • Audyt SEO, czyli przeprowadzanie kompleksowej analizy strony internetowej klienta w celu identyfikacji jej mocnych i słabych stron. Audyt obejmuje ocenę technicznej struktury strony, jakości treści, linków, wydajności i innych czynników wpływających na widoczność w wyszukiwarkach.
 • Optymalizacja on-page, która obejmuje m.in. optymalizację treści, meta tagów, nagłówków, URL-i, oraz usprawnianie wewnętrznej struktury linków.
 • Optymalizacja off-page w ramach której agencja zajmuje się budowaniem linków zwrotnych z zewnętrznych stron internetowych do strony klienta.
 • Badanie działań konkurencji w celu zidentyfikowania ich strategii SEO.
 • Regularne monitorowanie wyników działań SEO, analiza zmian w widoczności stron internetowych w wynikach wyszukiwania, oraz dostarczanie klientom szczegółowych raportów dotyczących postępów i osiągniętych rezultatów.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Agencja digital full-service

Agencja digital full-service to firma oferująca kompleksowe usługi z zakresu marketingu cyfrowego, które obejmują różne obszary i kanały komunikacji online. Jej celem jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w świecie cyfrowym, integrując różnorodne strategie i narzędzia w celu osiągnięcia celów biznesowych.

Jakie usługi oferuje agencja digital full-service?
Agencje digital full-service oferują klientom kompleksową obsługę, dostarczając rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i celów biznesowych. Dzięki integracji różnych obszarów digital marketingu, takich jak reklama, treści, media społecznościowe i SEO, agencje te pomagają klientom skutecznie wykorzystać potencjał internetu w promocji ich marki i generowaniu wzrostu biznesowego.


Agencja digital marketingowa social media

Agencja digital marketingowa social media specjalizuje się w marketingu w mediach społecznościowych. Celem agencji jest wykorzystanie platform społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, LinkedIn i YouTube do promowania marki klienta, budowania społeczności i zwiększania sprzedaży.

Jakie usługi oferuje agencja digital social media?

 • Opracowywanie spersonalizowanych strategii marketingowych dla klientów, uwzględniających cele biznesowe, grupy docelowe i charakterystykę platform społecznościowych.
 • Planowanie, wdrażanie i optymalizacja płatnych kampanii reklamowych.
 • Tworzenie angażujących treści w formie postów, grafik, wideo, relacji, czy historii.
 • Regularne monitorowanie i moderowanie profili na różnych platformach społecznościowych, odpowiedź na komentarze, pytania i opinie użytkowników oraz budowanie relacji z fanami.
 • Analiza wyników działań na mediach społecznościowych, śledzenie wskaźników takich jak zaangażowanie, zasięg, konwersje.
 • Przeprowadzanie szkoleń dla pracowników klienta z zakresu marketingu w mediach społecznościowych, aby mogli oni samodzielnie dbać o obecność marki w social media.


Agencja digital marketingowa AI

Agencja digital marketingowa AI to firma, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatyzacji i optymalizacji działań marketingowych. Celem agencji jest wykorzystanie AI do zwiększenia efektywności kampanii marketingowych, obniżenia kosztów i osiągnięcia lepszych rezultatów dla klienta.

Jakie usługi oferuje agencja digital AI?

 • Automatyzacja kampanii reklamowych.
 • Analityka danych.
 • Wykorzystanie algorytmów AI do analizy danych klientów i tworzenia spersonalizowanych treści oraz ofert, dostosowanych do indywidualnych preferencji i zachowań użytkowników.
 • Prognozowanie trendów.
 • Wdrożenie chatbotów i systemów wsparcia klienta opartych na AI.
 • Optymalizacja konwersji.

Przeczytaj także:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Agencja digital B2B

Agencja marketingowa B2B współpracuje z firmami, które kierują swoje działania promocyjne i handlowe w stronę innych przedsiębiorstw, zamiast bezpośrednio w kierunku konsumentów. Jej celem jest wspieranie firm w osiągnięciu ich celów biznesowych poprzez skuteczną promocję i marketing wśród innych firm, a nie konsumentów końcowych.

Jakie usługi oferuje agencja digital B2B?

 • Opracowywanie spersonalizowanych strategii marketingowych, uwzględniających specyfikę rynku B2B.
 • Optymalizacja strony internetowej klienta B2B pod kątem wyszukiwarek
 • Kreacja wartościowych treści skierowanych do klientów biznesowych, takich jak e-booki, case studies, czy raporty branżowe.
 • Wykorzystanie różnych strategii i narzędzi do pozyskiwania potencjalnych klientów biznesowych.
 • Organizowanie targów, konferencji i innych wydarzeń dla firm B2B.

Mogą Cię także zainteresować artykuły:


Agencja digital e-commerce

Dla firm operujących w rozległym świecie handlu internetowego, agencje digital e-commerce są skuteczną pomocą. Jej zadaniem jest wspieranie klientów w sprzedaży produktów lub usług online poprzez kompleksowe strategie i narzędzia dostosowane do potrzeb branży e-commerce.

Jakie usługi oferuje agencja digital e-commerce?

 • Badanie rynku i konkurencji, aby zidentyfikować najlepsze możliwości dla sklepu internetowego.
 • Określanie persony klienta i tworzenie ścieżki klienta.
 • Projektowanie i tworzenie funkcjonalnych i atrakcyjnych sklepów internetowych na platformach takich jak Shopify, PrestaShop, Magento, WooCommerce i inne.
 • Optymalizacja sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek, aby zwiększyć jego widoczność w wynikach wyszukiwania.
 • Tworzenie i dystrybucja wartościowych treści dla sklepu internetowego, takich jak artykuły blogowe, opisy produktów i infografiki.
 • Integracja sklepu internetowego z systemami ERP, CRM, magazynowymi i płatniczymi.
 • Monitorowanie i analiza danych dotyczących ruchu na stronie internetowej sklepu i kampanii marketingowych, aby ocenić ich skuteczność i optymalizować działania.
 • Kompleksowa analiza sklepu internetowego klienta, identyfikacja błędów i słabych punktów oraz opracowanie strategii poprawy.
 • Szkolenia e-commerce.
 • Tworzenie opisów produktów, sloganów i innych treści marketingowych.

Sprawdź także artykuły:


Agencja digital influencer marketingowa

Dla firm, które szukają wsparcia w promocji swoich marek i produktów poprzez współpracę z influencerami, doskonałym rozwiązaniem może być agencja digital influencer marketingowa. Taka agencja pełni rolę pośrednika w nawiązywaniu współpracy z popularnymi osobami z internetu, co ma na celu budowanie zaangażowania, zwiększanie świadomości marki oraz generowanie sprzedaży w Twojej firmie.

Jakie usługi oferuje agencja digital influencer marketingowa?

 • Identyfikacja i selekcja influencerów, którzy mają potencjał wzmocnienia marki oraz osiągnięcia określonych celów marketingowych.
 • Nawiązywanie kontaktu i negocjowanie warunków współpracy z influencerami, w tym ustalanie zakresu działań, form płatności i zasad promocji.
 • Opracowywanie spersonalizowanych strategii marketingowych, uwzględniających cele biznesowe klienta oraz wybór odpowiednich influencerów, którzy najlepiej pasują do marki i jej odbiorców.
 • Współpraca z influencerami w celu stworzenia angażujących i autentycznych treści promocyjnych, takich jak posty, zdjęcia, wideo, czy relacje, które przyciągają uwagę obserwujących i zwiększają zaangażowanie.
 • Budowanie trwałych relacji z influencerami oraz planowanie kolejnych współprac, aby utrzymać zaangażowanie i zainteresowanie klientów marką na dłuższy czas.

Agencje digital influencer marketingowe pomagają klientom wykorzystać potencjał influencerów do skutecznej promocji marki, zwiększenia świadomości i zaangażowania klientów oraz generowania sprzedaży.


Agencja digital performance marketing

Agencje marketingu performance skupiają się na realizacji konkretnych celów wydajnościowych w obszarze marketingu cyfrowego. Są wynagradzane wtedy, gdy te cele zostaną zrealizowane. Współpraca z agencją digital performance marketingu może być korzystna dla firm, które chcą zwiększyć sprzedaż, generować leady, zbudować silną markę online, zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, wzmocnić pozycję lidera w swojej branży i oszczędzić czas oraz zasoby.

Jakie usługi oferuje agencja digital performance marketing?

 • Planowanie, wdrażanie i optymalizacja płatnych kampanii reklamowych w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google Ads i Bing Ads.
 • Zarządzanie płatnymi kampaniami reklamowymi, gdzie reklamodawca płaci tylko za kliknięcia w reklamy. Obejmuje to zarządzanie budżetem, dobieranie odpowiednich słów kluczowych, tworzenie reklam oraz analizę wyników.
 • Optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek w celu poprawy ich widoczności i pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.
 • Wykorzystanie strategii remarketingu w celu dotarcia do użytkowników, którzy wcześniej odwiedzili stronę internetową, ale nie dokonali żadnej pożądanej akcji, np. zakupu.

Sprawdź ten artykuł: Wszystko co musisz wiedzieć o performance marketingu

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Czy agencja marketingu digital jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Decyzja o wyborze agencji digital marketingowej dla Twojej firmy zależy od wielu czynników, w tym od:

 • rozmiaru i specyfiki firmy,
 • budżetu,
 • celów marketingowych,
 • zasobów,
 • preferencji,
 • wiedza i zasoby wewnętrzne,
 • dotychczasowe doświadczenia.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z agencją marketingu cyfrowego, warto najpierw dokładnie ocenić potrzeby swojej firmy. Czy potrzebujesz wsparcia w dostosowaniu treści, poprawie pozycji w wyszukiwarkach czy też ulepszeniu doświadczenia użytkownika na swojej stronie internetowej? Dodatkowo warto przeanalizować swoje własne umiejętności marketingowe, mocne strony i możliwości swojej firmy, aby określić, czy i jakiego rodzaju agencja może przynieść korzyści Twojemu przedsiębiorstwu. Czy posiadasz wewnętrzny zespół, który potrzebuje wsparcia, czy też cały zakres działań marketingowych jest zlecony na zewnątrz? Po odpowiedzi na te pytania będziesz miał lepszy wgląd nad tym, czy współpraca z agencją marketingu cyfrowego jest właściwym wyborem, oraz jakich rodzajów usług marketingowych Twoja firma potrzebuje.


Co to właściwie jest agencja digital i jak może pomóc Twojej firmie? Podsumowanie

Agencja digital to partner biznesowy, który specjalizuje się w wykorzystywaniu różnorodnych narzędzi i strategii marketingowych w celu osiągnięcia konkretnych celów klientów. Oferuje szeroki zakres usług, w tym projektowanie stron internetowych, optymalizację SEO, zarządzanie kampaniami reklamowymi online oraz analizę danych. Współpraca z agencją digital marketingową może być decydująca dla firm pragnących zwiększyć swoją obecność online i osiągnąć sukces.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maja Mróz
Maja Mróz

Maja z pasją tworzy treści na blog agencji widoczni. Jej droga w świecie marketingu rozpoczęła się od fascynacji content marketingiem oraz pozycjonowaniem stron. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Keyword Planner czy Senuto, ChatGPT, Surfer. Dzięki nim potrafi precyzyjnie analizować trendy, przewidywać zmiany i tworzyć skuteczne treści, które przemawiają do algorytmów Google i użytkowników.

Jako entuzjastka najnowszych technologii stale dąży do poszerzania wiedzy na temat sztucznej inteligencji i wykorzystania jej w kreatywny i innowacyjny sposób. Wykorzystuje narzędzia, takie jak ChatGPT do kreowania atrakcyjnych treści oraz do odkrywania nowych spojrzeń na marketing.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez czytanie zagranicznych blogów marketingowych, śledzi najnowsze trendy marketingowe, co pozwala jej adaptować najlepsze praktyki do swojej codziennej pracy.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest agencja digital i jak może pomóc Twojej firmie?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ