Jak stworzyć ofertę sprzedażową, która przyciąga?

Jak stworzyc oferte sprzedazowa ktora przyciaga
Spis treści

• Czym jest oferta handlowa? Definicja i kluczowe elementy

• Jak napisać skuteczną ofertę sprzedażową? 9 kroków do perfekcji

• Poznaj swoją grupę docelową i jej potrzeby, by napisać lepszą ofertę sprzedażową

• Potraktuj ofertę handlową jako rozmowę i buduj relacje

• Napisz ofertę handlową, która przyciąga od pierwszego zdania

• Zadbaj o strukturę i zwartość oferty handlowej

• Popracuj nad wizualnymi aspektami oferty sprzedażowej

• Dodaj do oferty handlowej unikalną propozycję sprzedaży

• Pisz ofertę sprzedażową językiem korzyści i postaw potrzeby klienta w centrum

• Wykorzystaj psychologię do przygotowania skutecznej oferty handlowej

• Zbuduj poczucie pilności i rzadkości

• Podsumowanie

W świecie, w którym oryginalność i innowacyjność decydują o przewadze rynkowej, stworzenie przekonującej oferty handlowej staje się sztuką. Sukces w biznesie często zależy od umiejętności zaprezentowania produktu lub usługi w sposób, który trafia w unikalne potrzeby i oczekiwania klientów. Nie wiesz, co zrobić, by Twoja oferta sprzedażowa wyróżniła się na rynku, nie masz pojęcia, jak ją napisać i jak dotrzeć do właściwych osób w odpowiednim czasie z właściwym przekazem? Przeczytaj nasz artykuł, w którym zagłębimy się w różnorodne metody tworzenia skutecznych ofert sprzedażowych, łącząc teorię z praktycznymi przykładami. Od analizy potrzeb klienta, przez kreatywne komunikowanie korzyści, po techniki prezentacji — w efekcie zyskasz przewodnik po strategiach tworzenia ofert, które nie tylko sprzedają, ale tworzą trwałe relacje z klientami.

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest oferta sprzedażowa i jakie są jej kluczowe elementy,
 • jak przygotować ofertę handlową dostosowaną do potrzeb współczesnych odbiorców,
 • jaka powinna być oferta handlowa, by była naprawdę skuteczna.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

Czym jest oferta handlowa? Definicja i kluczowe elementy

Oferta handlowa (sprzedażowa) jest formalnym dokumentem lub komunikatem przedstawiającym produkt lub usługę w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów i zachęcenia ich do zakupu. Stanowi ona kluczowy element strategii marketingowej i sprzedażowej przedsiębiorstwa. Oferta taka zawiera szczegółowe informacje o produkcie lub usłudze, w tym opis, cenę, warunki sprzedaży oraz informacje o dostawcy.

Głównym celem oferty handlowej jest przekonanie odbiorcy do skorzystania z przedstawionej propozycji. Skuteczna oferta powinna być jasna, zrozumiała i atrakcyjna dla jej adresata, jednocześnie wyróżniając się na tle konkurencji. Obejmuje ona nie tylko suchy opis produktu lub usługi, ale także podkreśla ich unikalne cechy i korzyści, które mogą przynieść potencjalnemu nabywcy.

W ofercie handlowej ważna jest także jej struktura i forma prezentacji, które powinny być dostosowane do specyfiki rynku oraz grupy docelowej. Oferta może być prezentowana w różnych formach – od drukowanych broszur, poprzez elektroniczne katalogi, aż po interaktywne prezentacje online.

Kluczowe elementy skutecznej oferty sprzedażowej obejmują:

 • Jasność i zwięzłość komunikatu — skuteczna oferta powinna być formułowana jasno i bez zbędnych ozdobników. Ważne jest, aby potencjalny klient szybko zrozumiał, co jest oferowane, jakie są korzyści z tej oferty oraz jakie warunki należy spełnić, aby z niej skorzystać.
 • Precyzyjne określenie produktu lub usługi — oferta powinna dokładnie opisywać produkt lub usługę, w tym jej cechy, funkcje, zalety oraz potencjalne zastosowania. Dzięki temu klient może dokładnie zrozumieć, co jest mu oferowane.
 • Konkurencyjne cenowanie — cena produktu lub usługi powinna być konkurencyjna w stosunku do rynku i adekwatna do wartości oferowanej klientowi. Ważne jest również wyjaśnienie wszelkich warunków cenowych, takich jak rabaty, promocje czy warunki płatności.
 • Wyraźne wskazanie korzyści — skuteczna oferta sprzedażowa powinna podkreślać, jak produkt lub usługa rozwiązuje problemy klienta lub poprawia jego sytuację. Należy skupić się na korzyściach, jakie niesie za sobą oferta, a nie tylko na jej cechach.
 • Profesjonalny wygląd i prezentacja — wizualna strona oferty ma duże znaczenie. Profesjonalny design, czytelne układy graficzne i wysokiej jakości zdjęcia produktów mogą znacząco podnieść atrakcyjność oferty.
 • Zawarcie opinii i recenzji — włączenie pozytywnych opinii i recenzji od innych klientów może zwiększyć wiarygodność oferty oraz przekonać potencjalnych nabywców do skorzystania z niej.
 • Elastyczność i możliwość dostosowania — oferty, które pozwalają na pewną personalizację lub dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta, często są bardziej atrakcyjne i skuteczne.
 • Jasne warunki i procedury zakupu — proces zakupu powinien być prosty i transparentny. Należy jasno określić, jak klient może skorzystać z oferty, jakie są etapy zakupu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione.

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

Jak napisać skuteczną ofertę sprzedażową? 9 kroków do perfekcji

Jakie kroki podjąć, by stworzyć skuteczną ofertę handlową, która przemówi do klientów? Zobacz nasze wskazówki i przygotuj własną ofertę, która przyciągnie odbiorców jak magnes.

1. Poznaj swoją grupę docelową i jej potrzeby, by napisać lepszą ofertę sprzedażową

Skuteczna oferta sprzedażowa to taka, która trafia w gusta i preferencje klientów. By ją stworzyć, musisz dobrze poznać swoją grupę docelową, czyli grupę osób, do których kierujesz swój przekaz i które mogą być zainteresowane Twoim produktem bądź usługą. Jak określić grupę docelową?

 • Poznaj podstawowe dane demograficzne, takie jak wiek, płeć, poziom dochodów, wykształcenie, lokalizacja. Uzupełnij je o informacje o stylu życia, hobby, zainteresowaniach, potrzebach i wątpliwościach. to pozwoli Ci lepiej dopasować treść oferty do sytuacji klienta i wczuć się w jego problemy.
 • Przeprowadź badania rynkowe (ankiety, wywiady, analiza trendów).
 • Przeprowadź segmentację odbiorców i podziel grupę docelową na mniejsze segmenty wg różnych kryteriów (wiek, płeć, poziom dochodów, zachowania zakupowe), by tworzyć skuteczniejszą i spersonalizowaną ofertę handlową.
 • Analizuj, jak konkurenci komunikują się ze swoją grupą docelową. Pamiętaj jedna, by nie kopiować strategii 1:1, ale inspirować się i dostosować ją do własnych potrzeb.
 • Korzystaj z narzędzi analitycznych, takich Jak Google Analytics 4, Piwik Pro i innych, by lepiej ocenić, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją stroną i produktami.
 • Regularnie aktualizuj wiedzę o grupie docelowej — pamiętaj, że Twoi odbiorcy wciąż się zmieniają, tak jak ich potrzeby, a Ty musisz za tymi zmianami nadążać.

Zobacz także:

Raport "Atrybuty użytkownika" w GA4

 

2. Potraktuj ofertę handlową jako rozmowę i buduj relacje

Bądźmy szczerzy — tradycyjna oferta sprzedażowa, nachalnie zachęcająca do zakupu, dawno odeszła w niepamięć i daleko jej do skuteczności. Współcześni odbiorcy oczekują czegoś więcej — pozytywnych emocji i prawdziwych relacji opartych na zaufaniu. Możesz im to zapewnić, traktując ofertę handlową jako podstawę do rozmowy i stworzenia historii. Ta strategia nie zawsze będzie skuteczna — jeśli opracowujesz ofertę sprzedażową na stronę www, raczej nie stworzysz z niej dialogu. Jednak jeśli nawiązujesz relacje z klientami i spotykasz się z nimi, masz w ręku duży atut i od Ciebie zależy, w jaki sposób przekształcisz ofertę handlową w opowieść. Znajdź w partnerze biznesowym coś unikalnego i powiąż to ze swoją ofertą. Odwołuj się do emocji i łącz je z faktami, daj partnerowi możliwość wypowiedzi, odpowiadaj na pytania i rozwiewaj wątpliwości. Dobra atmosfera to jeden z kluczy do sukcesu, a Twój rozmówce z pewnością zapamięta, jak się wtedy czuł.

 

3. Napisz ofertę handlową, która przyciąga od pierwszego zdania

Na pewno wiesz, że dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Dlatego też musisz zadbać o początek oferty sprzedażowej, by ta od razu wzbudziła zainteresowanie. Jak napisać ofertę handlową, by przyciągała od pierwszego zdania?

Zadaj pytanie powiązane z ofertą handlową
Retoryczne pytania to jedna z metod zwracania uwagi w prezentacji oferty — możesz z niej z powodzeniem skorzystać, jednak wybierz odpowiednie pytanie stanowiące dobre wprowadzenie do Twojego produktu lub usługi. Przekłady?

 • Sprzedajesz roboty sprzątające dla właścicieli zwierząt? Utwórz pytanie: Masz dość sierści na kanapie i ubraniach? Wciąż używasz rolki do ubrań, a kocia sierść dalej Cię nie opuszcza?
 • Sprzedajesz oprogramowania do zarządzania zadaniami — Utwórz pytanie: Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony liczbą zadań do zrealizowania?

Dzięki temu od samego początku nawiązujesz kontakt z odbiorcą i odpowiadasz na jego problemy, a ten czuje się dzięki temu zrozumiany.

Dodaj do oferty handlowej przyciągające statystyki
Tej strategii raczej nie wykorzystasz w trakcie rozmowy o ofercie handlowej, ale na stornie internetowej twojego produktu sprawdzi się idealnie. By przyciągnąć uwagę, na początku oferty handlowej dodaj statystyki o Twoim produkcie lub usłudze. Napisz, ile masz zadowolonych klientów z Twojego produktu, jakie wyniki generujesz.

Zadbaj o tytuł oferty sprzedażowej
Tytuł oraz wstęp oferty stanowią pierwszy punkt kontaktu z potencjalnym klientem. Jak je napisać, by przygotować skuteczną i dobrą ofertę handlowo-sprzedażową?

 • Zadbaj by, były krótkie, zwięzłe i na tyle intrygujące, aby zachęcić do dalszego czytania. Używanie silnych słów kluczowych, które odzwierciedlają główną korzyść oferty, może znacząco zwiększyć zainteresowanie.
 • Zadawaj pytania w tytule, by pobudzić ciekawość odbiorców. Pytania powinny odnosić się bezpośrednio do potrzeb lub problemów, które rozwiązuje oferta, np. "Czy szukasz sposobu na efektywniejszą pracę?".
 • Wstęp powinien być bezpośredni i skoncentrowany na tym, co najważniejsze dla grupy docelowej. Od razu uwydatniaj korzyści, jakie odbiorca uzyska, decydując się na ofertę.
 • Dodaj we wstępie i tytule statystyki oraz ciekawostki. Na przykład, "Dołącz do 1000 zadowolonych klientów, którzy już zaoszczędzili czas dzięki naszemu rozwiązaniu".

 

4. Zadbaj o strukturę i zwartość oferty handlowej

Efektywna struktura i zwartość oferty handlowej są kluczowe dla jej skuteczności. Staranne zaplanowanie układu i zawartości oferty ułatwia komunikację z klientami. Jak napisać ofertę handlową, która jest jednocześnie spójna i zwarta? Zadbaj o:

 • Jasny i logiczny układ — skuteczna oferta handlowa powinna być zorganizowana w sposób jasny i logiczny, aby odbiorca mógł łatwo zrozumieć prezentowane informacje. Ważne jest ułożenie treści w logicznej sekwencji, zaczynając od wprowadzenia, przez prezentację produktu/usługi, aż po informacje o cenach i warunkach zakupu.
 • Wprowadzenie i podsumowanie — wprowadzenie powinno w skrócie przedstawić, czym jest oferta, jakie problemy rozwiązuje i dlaczego jest wyjątkowa. Na końcu oferty warto umieścić podsumowanie, które przypomina o głównych korzyściach i zachęca do podjęcia działania.
 • Zwięzłość i precyzja — unikaj nadmiaru informacji. Każdy element oferty powinien być zwięzły i skoncentrowany na najważniejszych punktach, które są istotne dla klienta. Nadmiar tekstu może przytłoczyć odbiorcę i odciągnąć jego uwagę od kluczowych informacji.
 • Wyróżnienie kluczowych informacji — ważne punkty, takie jak główne korzyści, unikalne cechy produktu, specjalne promocje czy daty związane z ofertą, powinny być łatwe do zauważenia. Można je wyróżnić za pomocą pogrubienia, koloru, czy specjalnych ram.
 • Spójność wizualna i tekstowa — oferta powinna być spójna wizualnie oraz tekstowo z innymi materiałami marketingowymi firmy. Jest to istotne dla budowania rozpoznawalności marki i zaufania.
 • Dostępność dla różnych grup docelowych — oferta sprzedażowa powinna być zrozumiała i przystępna dla różnych grup docelowych, zarówno pod względem języka, jak i prezentacji wizualnej. Należy unikać branżowego żargonu, chyba że oferta skierowana jest wyłącznie do specjalistycznej publiczności.
 • Łatwość nawigacji — w przypadku ofert online, ważna jest łatwość nawigacji i intuicyjność. Linki do dodatkowych informacji, formularzy kontaktowych czy strony zakupu powinny być łatwo dostępne i widoczne.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

5. Popracuj nad wizualnymi aspektami oferty sprzedażowej

Wizualna prezentacja oferty odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu uwagi i budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Zbalansowane połączenie estetyki i funkcjonalności może znacząco podnieść skuteczność komunikatu handlowego. O jakie elementy wizualne oferty musisz zadbać, by zrobić dobre wrażenie i pozyskać klienta?

 • Profesjonalny wygląd oferty — ten nie tylko przyciąga uwagę, ale także buduje zaufanie do marki. Ważne jest, aby design był spójny z tożsamością wizualną firmy oraz dopasowany do preferencji grupy docelowej.
 • Jasność i przejrzysty układu — zadbaj o dobrze zaprojektowane nagłówki, podpunkty i wyróżniki ułatwiają szybkie przyswajanie informacji.
 • Wykorzystanie kolorystyki — kolory mogą wpływać na emocje i decyzje zakupowe. Dobór kolorów powinien być zgodny z wizerunkiem marki i intencją komunikatu.
 • Wysokiej jakości zdjęcia i grafiki — powinny być wysokiej jakości. Dobrze wykonane zdjęcia zwiększają atrakcyjność oferty i wiarygodność produktu.
 • Wizualizacja korzyści — graficzne przedstawienie korzyści produktu/usługi, np. za pomocą diagramów czy infografik, może ułatwić zrozumienie oferty i podkreślić jej wartość.
 • Konsekwencja i spójność — wszystkie elementy wizualne powinny tworzyć spójny obraz. Niespójność może być myląca i osłabiać przekaz.
 • Dostosowanie do różnych platform — grafiki czy wideo oraz GIFy powinny być dostosowane do różnych platform, na których będą prezentowane – od drukowanych materiałów po media cyfrowe.

 

6. Dodaj do oferty handlowej unikalną propozycję sprzedaży

Jak przekonać użytkowników do zakupu i wyboru Twojej oferty handlowej? Nie zapomnij uwzględnić w niej unikalnej propozycji sprzedaży, czyli tego elementu, który wyróżnia Twoją firmę i ofertę spośród innych podobnych ofert dostępnych na rynku. By ją opracować, rozważ, jakie problemy mają Twoi klienci i co może ich przekonać do współpracy. Jak jeszcze możesz napisać ofertę handlową, by ją wzbogacić? Dodaj krótką propozycję wartości, czyli krótkie hasło, w którym przedstawisz swoim odbiorcom korzyści z Twojego produktu lub usługi.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

7. Pisz ofertę sprzedażową językiem korzyści i postaw potrzeby klienta w centrum

W efektywnej komunikacji oferty handlowej kluczowe jest wykorzystanie języka korzyści. Zamiast skupiać się na cechach technicznych produktu lub usługi, ważne jest podkreślenie, jak te cechy przekładają się na realne korzyści dla klienta. Jak napisać skuteczną ofertę handlową językiem korzyści?

 • Skup się na korzyściach, jakie produkt lub usługa przynosi klientowi, a nie tylko na ich cechach. Zamiast mówić "nasz produkt ma X, Y, Z", lepiej powiedzieć "nasz produkt pomaga Ci osiągnąć X, oszczędzać czas na Y i poprawiać jakość życia dzięki Z".
 • Dostosuj język korzyści do konkretnych potrzeb i problemów, które rozwiązuje produkt lub usługa. Ważne jest, aby komunikat był spersonalizowany i odpowiadał na pytanie klienta "Co ja z tego mam?".
 • Dodaj do oferty handlowej przykłady i historie, które ilustrują, jak produkt lub usługa mogą poprawić życie lub rozwiązać problem. Pamiętaj, że odbiorcy lepiej reagują na konkretne sytuacje, z którymi mogą się utożsamić.
 • Uwzględnij element emocjonalny — nawiązywanie do emocji, takich jak szczęście, spokój czy poczucie bezpieczeństwa, może wzmocnić przekaz.
 • Zadbaj, by komunikat o korzyściach był jasny i łatwy do zrozumienia. Unikanie jargonu branżowego i skomplikowanych technicznych terminów sprawi, że oferta będzie bardziej przystępna.
 • Wesprzyj przekaz poprzez odpowiednie grafiki, diagramy czy zdjęcia. Wizualne przedstawienie korzyści może pomóc klientowi lepiej zrozumieć, jak produkt lub usługa wpłynie na jego życie.

 

8. Wykorzystaj psychologię do przygotowania skutecznej oferty handlowej

Jak zwiększyć sprzedaż, piszą skuteczną ofertę handlową? Zastosuj znane zasady psychologii, takie jak:

 • Zasada wzajemności — odbiorcy są naturalnie skłonni odpłacać za otrzymane korzyści. W kontekście oferty handlowej można to wykorzystać poprzez oferowanie darmowych próbek, bezpłatnych konsultacji, czy wartościowych informacji. Takie działanie zwiększa szansę na odpowiedź ze strony klienta w postaci zakupu.
 • Zasada społecznego dowodu słuszności — użytkownicy często opierają swoje decyzje na działaniach innych. Włączenie opinii, recenzji i świadectw innych klientów może znacznie podnieść wiarygodność oferty i zachęcić do zakupu.
 • Zasada autorytetu — odbiorcy ufają ekspertom i autorytetom. Prezentowanie produktu lub usługi w połączeniu z ekspertyzami, certyfikatami lub rekomendacjami od uznanych autorytetów może wzmocnić przekonanie o wartości oferty.
 • Zasada podobieństwa — klienci łatwiej nawiązują relacje z markami lub sprzedawcami, którzy są im podobni lub których lubią. Budowanie pozytywnych relacji z klientami oraz prezentowanie się w sposób, który odzwierciedla wartości i preferencje grupy docelowej, jest kluczowe.
 • Zasada spójności — klienci cenią spójność w swoich wyborach i zachowaniach. Zaproponowanie klientom małych, łatwych do zaakceptowania kroków (np. zapis na newsletter, mały zakup) może prowadzić do większych zaangażowań w przyszłości.
 • Zasada kontrastu — prezentowanie oferty w kontraście do innych opcji może podkreślić jej wartość. Na przykład, pokazanie, jak korzystna jest oferta w porównaniu do droższych, ale podobnych produktów lub usług.

 

9. Zbuduj poczucie pilności i rzadkości

W strategiach marketingowych i sprzedażowych często stosuje się techniki budowania poczucia pilności i rzadkości, aby skłonić klientów do szybszych decyzji zakupowych. Te techniki opierają się na psychologicznych skłonnościach ludzi do reagowania na ograniczenia i wyjątkowość oferty. Na czym one konkretnie polegają?

 • Stworzenie poczucia pilności polega na przekonaniu klientów, że powinni działać szybko, aby skorzystać z oferty. Można to osiągnąć poprzez ograniczone czasowo promocje lub oferty specjalne, informując o krótkim czasie trwania promocji lub ograniczonej dostępności produktu. Przykłady to "Oferta ważna tylko przez 24 godziny" lub "Promocja do wyczerpania zapasów".
 • Z kolei poczucie rzadkości można budować, podkreślając unikalność oferty. Może to być ograniczona edycja produktu, ekskluzywna usługa, lub oferta dostępna tylko dla wybranych klientów. Przykłady komunikatów mogą brzmieć "Wyłączna edycja dostępna dla pierwszych 100 klientów" lub "Specjalna oferta dostępna tylko dla członków klubu".

Te efekty można osiągnąć poprzez:

 • wprowadzenie wyraźnych terminów zakończenia oferty lub liczników odliczających czas do jej zakończenia na stronach internetowych i w materiałach reklamowych,
 • informowanie klientów o tym, co mogą stracić, nie korzystając z oferty w określonym czasie, może również przyczynić się do budowania poczucia pilności. Na przykład, "Nie przegap okazji - ceny wrócą do normy po zakończeniu promocji",
 • podkreślanie, że produkt lub usługa jest dostępna tylko w ograniczonej ilości, potęguje poczucie rzadkości. Klienci często postrzegają produkty jako bardziej wartościowe, gdy są one trudniej dostępne,
 • okazywanie opinii klientów, którzy już skorzystali z oferty, może wzmacniać poczucie pilności, pokazując, że inni już korzystają z okazji, co może skłonić do szybszego działania.

Postaw na storytelling i rozpocznij ofertę sprzedażową od krótkiej, ale angażującej historii lub anegdoty związanej z produktem/usługą może natychmiast przyciągnąć uwagę i uczynić ofertę bardziej pamięciową.

Zobacz także:


Jak stworzyć ofertę sprzedażową, która przyciąga? Podsumowanie

Skuteczna oferta handlowa jest wynikiem połączenia głębokiego zrozumienia potrzeb grupy docelowej, klarownego komunikatu i atrakcyjnej prezentacji. Elementy, takie jak dobrze przemyślana struktura, jasność przekazu, efektywne wykorzystanie języka korzyści, a także zastosowanie zasad psychologii sprzedaży, odgrywają kluczową rolę w tworzeniu oferty, która przyciąga uwagę i skłania do działania. Wizualne aspekty oferty, takie jak profesjonalny design i spójność wizualna, dodatkowo wzmacniają przekaz i budują zaufanie do marki. Ostatecznie sukces oferty handlowej mierzy się nie tylko liczbą transakcji, ale również zdolnością do tworzenia długotrwałych relacji z klientami. Pamiętajmy, że oferty handlowe to nie tylko narzędzia sprzedażowe, ale również ważny element budowania wizerunku firmy i jej relacji z rynkiem.

 

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Jakie są kluczowe elementy skutecznej oferty handlowej?
Down arrow

Kluczowe elementy skutecznej oferty handlowej obejmują jasny i przyciągający uwagę tytuł, zwięzły i przekonujący opis korzyści produktu lub usługi, profesjonalny design i spójną prezentację wizualną, a także wyraźne wskazanie cen i warunków zakupu. Ważne jest również dopasowanie oferty do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej.

Jak wykorzystać psychologię sprzedaży w tworzeniu ofert?
Down arrow

Psychologia sprzedaży może być wykorzystana poprzez budowanie poczucia pilności i rzadkości (np. poprzez ograniczone czasowo oferty), wykorzystanie społecznego dowodu (np. opinie klientów), pokazanie autorytetu (np. rekomendacje ekspertów), oraz nawiązanie do emocji klientów. Zastosowanie tych technik pomaga w budowaniu zaufania i skłania do podjęcia decyzji zakupowych.

Jak dopasować ofertę do grupy docelowej?
Down arrow

Aby skutecznie dopasować ofertę do grupy docelowej, należy najpierw dokładnie zrozumieć jej potrzeby i preferencje poprzez badania rynkowe i analizę danych demograficznych. Następnie, oferta powinna być sformułowana tak, aby odpowiadała na te potrzeby, podkreślając korzyści i wartości, które są ważne dla danej grupy. Komunikacja powinna być dostosowana do języka i stylu, który najlepiej rezonuje z daną grupą.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak stworzyć ofertę sprzedażową, która przyciąga?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ