Jak zbudować skuteczny plan digital marketingu?

Jak zbudowac plan marketingu 360
Spis treści

• W czym tkwi sukces digitial marketingu 360?

• 8 sprawdzonych etapów skutecznego planu digital marketingu

• Wyznacz cele dligital marketingu 

• Poznaj swoich klientów  na potrzeby planu digital marketingu

• Przeanalizuj ścieżkę klienta

• Uwzględnij najlepsze kanały w planie digital marketingu

• Wykorzystaj potencjał reklam PPC w digital marketingu

• Postaw na wysokiej jakości i aktualne treści

• Umieść w planie digital marketingu lokalne metody promocji marki

• Analizuj wyniki działań ujętych w planie digital marketingu

• Podsumowanie

Skuteczna strategia marketingowa wymaga szerokiego spojrzenia i wszechstronnego podejścia, dzięki któremu dotrzesz do klienta na każdym etapie jego ścieżki zakupowej. Możesz to osiągnąć, jeśli wykorzystasz różne kanały marketingowe w swoim biznesplanie i zastosujesz nowoczesne podejście marketingowe. Powiemy Ci, jak zbudować skuteczny plan marketingu 360, by zbudować pozycję swojej marki online i zwiększyć szanse na sukces.

Z artykułu dowiesz się:

 • na czym polega sukces marketingu 360,
 • jak stworzyć skuteczną strategię marketingu 360,
 • dlaczego warto analizować wyniki działań ujętych w planie marketingu 360.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

W czym tkwi sukces digitial marketingu 360?

Na czym polega digital marketing 360? To kompleksowa strategia reklamowa, której sukces tkwi w kompleksowym podejściu do promocji i budowania relacji z klientami. Poprzez integrowanie różnorodnych kanałów komunikacji, takich jak np. social media marketing, e-mail marketing czy działania na stronie internetowej, możesz dotrzeć do swojej grupy docelowej na różnych etapach customer journey (ścieżki zakupowej klienta). To pozwala na budowanie obecności marki i jej spójnego wizerunku oraz dostarczanie spersonalizowanych treści, dostosowanych do potrzeb oraz preferencji klientów, a także danego kanału komunikacji. Warto wykorzystać strategię digital marketingu 360 m.in. kiedy chcesz:

 • zaprezentować klientom nowy wizerunek marki,
 • wykorzystać potencjał zwiększonych okresów sprzedażowych, np. Walentynek, Bożego Narodzenia, by tworzyć efektywne kampanie sezonowe,
 • zbudować wizerunek marki,
 • wypromować nowy produkt lub usługę wprowadzane na rynek.

Jak stworzyć skuteczną strategię digital marketingu 360? Podstawą jest przygotowanie przemyślanego planu komunikacji z klientem. Przeanalizuj, np. w Google Analytics 4, i wybierz kanały preferowane przez Twoich odbiorców. Dzięki temu ocenisz właściwy kierunek swoich działań, dowiesz się m.in. jakich treści oczekują klienci, jakim językiem się posługują, czym się interesują. To pozwoli Ci zaplanować sposób komunikacji z użytkownikami. Rozmieść przekaz tak, by odpowiedzieć na unikalne potrzeby użytkowników każdego kanału, a jednocześnie stworzyć wrażenie spójności komunikatu. W ten sposób zainteresujesz użytkowników swoją marką, możesz łatwiej zapaść w pamięć i zwiększyć szanse na powodzenie strategii. Trafny i umiejętny wybór kanałów komunikacji pomoże Ci także rozważnie i efektywnie planować wydatki, co może przełożyć się na satysfakcjonujące zyski.

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

Sprawdź także:

 

8 sprawdzonych etapów skutecznego planu digital marketingu

Znając istotę i znaczenie nowoczesnej strategii marketingowej, powinieneś przygotować dobry planu marketingu 360. Przygotowaliśmy dla Ciebie 8 sprawdzonych wskazówek, na co warto zwrócić uwagę, by Twoje działania przyniosły oczekiwane efekty.

1. Wyznacz cele dligital marketingu 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stworzyć skuteczną strategię digital marketingu, zacznij od określenia swoich indywidualnych celów biznesowych. Może to być np. wzrost sprzedaży, budowa świadomości marki, zwiększenie zasięgu firmy. Warto zwrócić uwagę na konkurencję branżową oraz trendy rynkowe. Przykładowo, jeśli działasz w branży technologicznej, Twoim celem może być generowanie leadów, by regularnie przyciągać nowych klientów dzięki innowacyjnym ofertom. Dopasuj je do specyfiki branży, potrzeb odbiorców oraz Twoich możliwości finansowych. Ważne, aby określone przez Ciebie cele odpowiadały tzw. idei SMART, czyli były:

 • konkretne, np. zwiększenie świadomości marki o 20% wśród grupy docelowej w ciągu pierwszego kwartału 2024 roku poprzez kampanie reklamowe w mediach społecznościowych oraz udział w branżowych wydarzeniach,
 • mierzalne, np. zwiększenie liczby aktywnych subskrybentów newslettera o co najmniej 1000 osób w ciągu kolejnych trzech miesięcy poprzez optymalizację treści i nagłówków oraz regularne dostarczanie wartościowych informacji i ofert,
 • osiągalne, np. zwiększenie konwersji o 15% w sklepie internetowym poprzez ulepszenie interfejsu użytkownika, skrócenie czasu procesu zakupowego oraz zwiększenie zaufania klientów poprzez recenzje i certyfikat SSL,
 • istotne, np. zwiększenie zaangażowania klientów na stronie poprzez organizację konkursu na najlepsze zdjęcie związane z produktem firmy, co przyniesie dodatkowe 5000 zaangażowanych użytkowników na platformach społecznościowych w ciągu miesiąca.
 • sprecyzowane czasowo, np. zdobycie 300 nowych leadów w ciągu dwóch tygodni poprzez kampanię e-mail marketingową promującą nowy produkt, który zostanie wprowadzony na rynek w ciągu miesiąca.

Sukces planu digital marketingu 360 opiera się na dokładnej analizie preferencji i zachowań klientów, odpowiednim dopasowaniu celów biznesowych do specyfiki działalności oraz przemyślanej dystrybucji przekazu. To pomoże Ci skupić się na kluczowych obszarach działania Twojej firmy i efektywnie wykorzystać jej zasoby, by osiągnąć zamierzone rezultaty.

Więcej wskazówek znajdziesz tutaj:

Infografika przedstawiające cele SMART

 

2. Poznaj swoich klientów  na potrzeby planu digital marketingu

Analiza grupy docelowej jest kolejnym ważnym etapem w budowaniu efektywnego planu marketingu 360. Dzięki niej możesz lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców. To pozwoli Ci odpowiednio ukierunkować działania marketingowe, by dotrzeć z przekazem do właściwych klientów i zwiększyć szanse na konwersję, np. dokonanie zakupów, pobranie e-booka. Weryfikując grupę docelową, skorzystaj np. z narzędzia Google Analytics 4, w którym możesz zbadać demografię klientów. Zwróć uwagę m.in. na:

 • wiek, płeć, wykształcenie - dzięki temu dowiesz się w szczególności, jakim językiem, posługuje się Twoja grupa docelowa i jak sformułować sposób narracji firmy, by ich zainteresował i zachęcił do poznania Twojej oferty; jeśli np. Twoimi klientami są klienci biznesowi, stwórz przekaz o odpowiednim stopniu sformalizowania, posługuj się branżowymi zwrotami, ale zachowaj ich odpowiednie natężenie, by nie zmęczyć odbiorcy; z kolei, konsumenci będą oczekiwali atrakcyjnego, bezpośredniego przekazu, który będzie uwzględniał ważne dla nich wartości, np. świadomość zmian klimatycznych,
 • zainteresowania i preferencje zakupowe - dowiedz się, jakie aktualnie kwestie ich interesują, czego oczekują od marek, np. transparentności, innowacyjności; sprawdź, jakie są ich problemy oraz potrzeby i jakie produkty najczęściej kupują; dzięki temu będziesz mógł zaproponować im odpowiednie rozwiązania,
 • lokalizację - warto przeanalizować gdzie mieszka najwięcej Twoich klientów; dzięki temu dowiesz się, jak stworzyć skuteczną strategię marketingu 360, która może zainteresować społeczność lokalną; w ten sposób będziesz mógł rozszerzyć zasięg i rozpoznawalność swojej marki w określonej lokalizacji.
 • urządzenia, z których korzystają - to pozwoli Ci efektywniej dostosować działania marketingowe do preferencji klientów; jeśli np. większość z nich korzysta z urządzeń mobilnych, możesz skoncentrować się na optymalizacji mobilnej strony, w tym dostosowaniu treści do małych ekranów; dzięki temu będziesz mógł też zaplanować np. godziny publikacji, by trafić na czas największej aktywności klientów na danym urządzeniu, czy śledzić trendy konsumenckie.

O analizie grupy docelowej dowiesz się więcej z:

Analiza użytkowników na podstawie kryterium płci w Google Analytics 4

 


Urządzenia, z których korzystają użytkownicy w Google Analytics 4

 

3. Przeanalizuj ścieżkę klienta

Jak stworzyć skuteczną strategię digital marketingu 360, która dotrze do szerokiego grona odbiorców? Przeanalizuj wnikliwie ścieżkę klienta! Pamiętaj, sukces marketingu 360 opiera się na umiejętnym wykorzystaniu każdego etapu ścieżki zakupowej użytkownika. Dlatego Twój przekaz powinien być nie tylko unikalny, ale też współgrać z aktualnymi potrzebami klienta. W ten sposób możesz go zainteresować swoją ofertą i zachęcić do podjęcia pożądanej interakcji. Co powinieneś zrobić? Przeanalizuj ścieżkę klienta od chwili, gdy zainteresował się Twoją marką, przez poszukiwanie produktów, dokonywanie transakcji, aż do momentu, gdy wraca na Twoją stronę.
Uwzględnij wszystkie Twoje kanały komunikacji, m.in. stronę internetową, media społecznościowe, e-mail marketing czy kampanie Google Ads. Analiza ścieżki klienta umożliwia m.in. identyfikację:


Dzięki temu możesz zoptymalizować swoje działania marketingowe i sprzedażowe, dostosowując ofertę do potrzeb i preferencji klientów. W ten sposób zapewnisz klientom spersonalizowane i satysfakcjonujące doświadczenia zakupowe. Dostarczając im treści na odpowiednich platformach, możesz utrzymać ich uwagę i zachęcić do podjęcia interakcji.

Sprawdź także:

Infografika przedstawiająca ścieżkę zakupową klienta

 

4. Uwzględnij najlepsze kanały w planie digital marketingu

Kolejnym ważnym elementem strategii digital marketingu 360 jest wybór odpowiednich kanałów komunikacji. Kanał komunikacji to przestrzeń, dzięki której możesz nawiązać relację z klientem, zaprezentować produkt lub usługę, zbudować wizerunek marki online. Powinieneś go dostosować do potrzeb klientów oraz specyfiki oferowanych produktów i swojego budżetu marketingowego. Kluczową rolę odgrywa zrozumienie swojej grupy docelowej oraz monitorowanie trendów rynkowych. Przeanalizuj, np. w Google Analytics 4, Facebook Insights, LinkedIn Talent Insights, które kanały są najbardziej popularne wśród Twoich odbiorców i generują największy zwrot z inwestycji i na nich skoncentruj swoje działania. Dzięki temu będziesz mógł efektywnie zarządzać zasobami finansowymi i swoim czasem.

W DUECIE TANIEJ

-250zł na drugą usługę

 

Oferta ważna do końca kwietnia

Nie wiesz co wybrać pozycjonowanie czy Google Ads? Skorzystaj z naszej promocji i zobacz jak dobrze się uzupełniają. Ten duet nie tylko pozyska dla ciebie nowych klientów, ale również poprawi konwersje i zwiększy zyski Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zyskaj zniżkę na pierwszą fakturę

 

Skorzystaj z promocji
promocja kwiecien

Możesz komunikować z odbiorcami za pośrednictwem m.in.:

 • strony internetowej - to podstawowy kanał komunikacji z klientami; możesz na niej promować swoje produkty, np. za pomocą opisów produktów,
 • bloga firmowego - to świetny sposób m.in. na zbudowanie w oczach odbiorców wizerunku profesjonalisty w branży oraz wsparcie procesu pozycjonowania stron,
 • e-mail marketingu - polega na wysyłaniu do klientów spersonalizowanych wiadomości, w których możesz przekazać ważne informacje na temat produktu lub usługi, zaoferować indywidualną zniżkę itp.,
 • działań offline, np. udział w wydarzeniach branżowych, współpraca z lokalnymi mediami.

Dobrym pomysłem jest przeanalizowanie konkurencji branżowej. Możesz samodzielnie wejść na ich strony i sprawdzić m.in. ich teksty reklamowe, kanały, z których korzystają, jakie treści udostępniają. Dzięki temu ocenisz skuteczność swojej strategii oraz zainspirujesz się do stworzenia świeżego przekazu, którym zaskoczysz użytkowników i zainteresujesz swoją ofertą.

Wybierając kanały komunikacji, pamiętaj, na czym polega strategia marketingu 360. To wielokanałowy sposób komunikacji z klientem, w którym zachowujesz spójny przekaz. W ten sposób możesz dotrzeć do właściwej grupy docelowej na każdym etapie ścieżki zakupowej i maksymalizujesz szanse na zrealizowanie założonych celów biznesowych. Warto przeprowadzić testy A/B, aby ocenić skuteczność poszczególnych kanałów w dotarciu do klientów oraz generowaniu konwersji. Dzięki temu można śledzić zachowania klientów na różnych kanałach i systematycznie optymalizować strategię marketingową.

Przeanalizuj nasz porady:

5. Wykorzystaj potencjał reklam PPC w digital marketingu

Reklamy PPC (Pay-Per-Click) to system reklamowy, w którym reklamodawca płaci dopiero wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość precyzyjnego dopasowania reklamy do konkretnej grupy odbiorców, co zwiększa szanse na powodzenie kampanii. Wykorzystanie reklam PPC umożliwia prowadzenie kampanii reklamowy w wielu kanałach, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców aktywnych na różnych platformach, np. w Google, w social mediach. Dzięki temu możesz zobaczyć, na czym polega efektywny marketing 360. Reklamy PPC pozwalają m.in.:

 • precyzyjne targetować odbiorców za pomocą kluczowych parametrów, np. wiek, wydarzenia z życia, lokalizacja, zainteresowania; w ten sposób masz szanse dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy są bliscy dokonania zakupów,
 • uzyskać szybkie wyniki - możesz zauważyć wzrost ruchu na stronie czy wzrost sprzedaży niemal natychmiast po uruchomieniu kampanii,
 • dokładnie śledzić efektywność reklam - dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym, np. Facebook Insight, koncie Google Ads, co umożliwia regularne optymalizowanie kampanii w czasie rzeczywistym,
 • elastycznie dostosować budżet reklamowy do Twoich potrzeb i stopniowo zwiększać inwestycje w reklamę w miarę osiąganych wyników,
 • skutecznie promować produkty lub usługi i budować obecność marki online.

W planie marketingu 360 możesz wykorzystać następujące platformy, przeznaczone do prowadzenia kampanii PPC:

Przykładowa reklama w sieci wyszukiwania w Google

 

Reklama wideo na YouTube

 

 • Facebook Ads - możesz przygotowywać kampanie w formie np. obrazu, wideo, karuzeli; dzięki różnorodności demograficznej platformy i jej popularności, możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Reklama na Facebooku w formie karuzeli

 

 • TikTok Ads - to platforma popularna wśród młodych dorosłych i nastolatków; dlatego powinieneś zadbać o kreatywny i świeży przekaz reklamowy.

Reklama In-feed na TikToku

 

 • Instagram Ads - to świetna platforma do podkreślania wizualnego aspektu oferty, np. reklamy w trybie odkrywania (Explore) czy Stories są doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi użytkowników i wzmocnienie ich zaangażowania.

Przykład reklamy Stories na Instagramie

 

 • LinkedIn Ads - wykorzystaj jej potencjał w planie marketingu 360, jeśli chcesz zbudować obecność swojej marki w segmencie biznesowym i dotrzeć do innych przedstawicieli z Twojej branży.

Przykładowa reklama na LinkedIn


Przygotowując dobry plan marketingu 360, dobierz kanał reklam PPC do potrzeb swojego biznesu, preferencji grupy docelowej oraz specyfiki produktu lub usługi, które reklamujesz. Opracuj unikalne i aktualne treści reklamowe, stwórz kalendarz publikacji i skorzystaj z narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi (Facebook Insights, LinkedIn Talent Insights), aby zaplanować publikowanie postów na podstawie m.in. popularnych godzin aktywności Twoich użytkowników na danej platformie. Pamiętaj, że Twoja strategia komunikacji będzie inna na każdej platformie, np. na Linkedin powinieneś udostępniać wartościowe posty branżowe, a na TikToku postawić na atrakcyjny przekaz wizualny (krótki filmik, memy itp.) Stopień dopasowania przekazu do platformy ma znaczenie dla wzmocnienia zaangażowania odbiorców mediów społecznościowych. Dzięki temu zwiększysz szanse powodzenia reklamy. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał reklam PPC, przeprowadzaj testy A/B, np. formatu reklamowego, tekstu reklamowego, CTA. Dzięki temu będziesz mógł weryfikować ich skuteczność, oraz wprowadzać odpowiednie optymalizacje.

Przeczytaj koniecznie:

Infografika przedstawiająca kanały reklam PPC

 

6. Postaw na wysokiej jakości i aktualne treści

Zastanawiasz się, na czym jeszcze polega digital marketing 360? Nieodłącznym elementem tej strategii jest content marketing. To dzięki wysokiej jakości treściom możesz m.in.:

 • budować zaangażowanie odbiorców, co może prowadzić do zwiększenia konwersji,
 • wzmocnić autorytet firmy,
 • zwiększać świadomości marki,
 • tworzyć lojalną społeczność klientów.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

Aby stworzyć skuteczny content do dobrego planu marketingu 360, zwracaj uwagę na potrzeby i zainteresowania swojej grupy docelowej. Możesz szukać inspiracji w specjalistycznych narzędziach, np. Google Trends, Answer The Public. Dzięki nim dowiesz się m.in. jakie kwestie oraz problemy interesują Twoich odbiorców. Dobrym rozwiązaniem jest też obserwowanie działań konkurentów, np. jakim językiem zwracają się do klientów, jakie treści udostępniają. Analizuj posty na swojej stronie i social mediach. To pozwoli Ci poznać kluczowe obszary zainteresowań klientów oraz pomoże spersonalizować przekaz, by zwiększyć jego skuteczność.

Zestawienie powiązanych tematów i zapytań do frazy „żywność ekologiczna” w narzędziu Google Trends

 

W strategii marketingu 360 ważną kwestią jest różnorodność contentu, tak aby dopasować je do każdego etapu ścieżki klienta i zachęcić do podjęcia interakcji. Dlatego warto, abyś tworzył m.in.:

 • wartościowe artykuły, w których m.in. odpowiesz na problemy nurtujące klientów, udzielisz im wskazówek czy porad; to może zwrócić ich uwagę, wzbudzić zaufanie oraz zachęcić do poznania Twojej marki,
 • interesujące posty, które dotyczą m.in. ważnych kwestii branżowych, społecznych; możesz przedstawić swoją rzetelną opinię na dany temat; dzięki temu możesz zbudować w oczach klientów obraz eksperta; zachęć subtelnie do pozostawienia komentarza pod postem; to może wzmocnić zaangażowanie i zwiększyć zasięg marki,
 • filmy wideo - mogą to być np. filmiki instruktażowe, nagrania, w których porównasz kilka produktów z Twojej oferty; dzięki temu ułatwisz klientom zrozumienie przekazu i poprawisz ich komfort; możesz zachęcić do udostępniania filmu, by zwiększyć szanse na zbudowanie szerokiego grona odbiorców,
 • e-booki - dzięki nim możesz udzielić kompleksowych informacji na dany temat i przekazać cenne porady; ekskluzywna forma przekazu może poprawić komfort klienta oraz zachęcić do skorzystania z Twojej oferty.


Wzbogacaj swoje treści m.in. zdjęcia, infografiki, interaktywne quizy, ankiety. Dopasuj formę interaktywnych treści do profilu swojej działalności oraz rodzaju contentu, by zachować spójność przekazu. Te elementy sprawią, że Twój przekaz będzie przyjemniejszy i bardziej przystępny dla odbiorcy. Dzięki temu możesz go zainteresować swoimi treściami i zwiększyć zaangażowanie.


Dopasuj długość treści do potrzeb odbiorców, tematyki i charakteru contentu, np. tworząc opis produktu, umieść w nim najważniejsze dla klienta informacje (nazwę, cenę, koszty dostawy itp.), pisząc artykuł blogowy, staraj się wyczerpać temat, by dostarczyć użytkownikowi wszystkich niezbędnych informacji. W ten sposób umiejętnie dostosujesz content do ścieżki zakupowej klienta.

Pamiętaj, że dobry plan digital marketingu uwzględnia także systematyczną aktualizację treści. Dzięki temu utrzymasz ich świeżość i odpowiesz na zmieniające się potrzeby klientów oraz trendy rynkowe.

Sprawdź też:

Przykład wirtualnego kalkulatora

 

7. Umieść w planie digital marketingu lokalne metody promocji marki

Nowoczesny marketing czerpie inspiracje i wykorzystuje możliwości lokalnych sposobów na promocję marki. Dzięki kampaniom reklamowym o charakterze lokalnym i spersonalizowanym wydarzeniom możesz dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców na poziomie lokalnym. To bardzo ważny element budowy wizerunku i lojalności klientów, ponieważ możesz łatwiej komunikować się z odbiorcami oraz otrzymać niezbędne informacje zwrotne na temat Twojej marki. W ten sposób będziesz mógł systematycznie optymalizować swoją strategię, by zwiększać szanse na zyski.
Jak stworzyć skuteczną strategię digital marketingu 360 z uwzględnieniem lokalnych aspektów? Oto kilka wskazówek:

 • załóż Profil Moja Firma i dokładnie go uzupełnij - to kluczowy element działań marketingowych, gdy masz stacjonarny punkt usług lub sprzedaży; dzięki temu uławiasz klientowi znalezienie Twojej firmy; podaj m.in. adres firmy, numer telefonu, godziny otwarcia; dołącz aktualne i estetyczne zdjęcia siedziby firmy oraz opinie klientów; zachęcaj klientów do wystawiania recenzji i odpowiednio odpowiadaj na opinie; dzięki temu zbudujesz swój wizerunek,
 • uwzględnij lokalizację w social mediach - dodaj lokalizację swojej firmy w wybranym profil w mediach społecznościowych, np. na Facebooku; publikuj regularnie treści związane z lokalnymi wydarzeniami, promocjami i aktualnościami; wykorzystaj lokalne hashtagi, aby zwiększyć zasięg Twoich postów,
 • targetuj odbiorców na podstawie lokalizacji m.in. w kampaniach reklamowych w Google Ads, Facebook Ads itp., dzięki temu zwiększysz szanse powodzenia swojej reklamy lokalnej; wykorzystuj słowa kluczowe powiązane z Twoją lokalizować, by zwiększyć widoczność firmy w konkretnym obszarze,
 • bądź aktywny w swojej lokalizacji - możesz m.in. organizować lub wspierać lokalne wydarzenia, festiwale, udzielać się na wydarzeniach branżowych; informuj o tym na swojej stronie, w mediach społecznościowych, by zwiększyć świadomość marki w społeczności lokalnej i zachęcić ich do udziału w wydarzeniu,
 • rozważ współpracę z influencerem, do którego mieszkańcy Twojego regiony mają zaufanie; poproś ich o recenzje produktów, wspólne wydarzenia lub promowanie Twojej firmy na ich kanałach społecznościowych; to może pomóc zbudować pozytywny wizerunek marki oraz zacieśnić relacje z klientami na poziomie lokalnym.

Przeczytaj koniecznie:

 

8. Analizuj wyniki działań ujętych w planie digital marketingu

Analiza wyników w strategii marketingu 360 jest kluczowa ze względu na jej wszechstronność i złożoność. Plan marketingu digital angażuje różne kanały komunikacji, dlatego powinieneś na bieżąco ocenić skuteczność każdego z nich, np. w Google Analytics 4, Facebook Insights. To pomoże Ci m.in.:

 • identyfikować trendy,
 • weryfikować preferencje odbiorców,
 • dostosowywać strategię w czasie rzeczywistym.


Dzięki temu efektywnie wykorzystasz budżet reklamowy oraz będziesz mógł osiągnąć swoje cele biznesowe.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Jak zbudować plan digital marketingu? Podsumowanie

Na czym polega digital marketing 360? To kompleksowa strategia marketingowa, która ma zaangażować klientów na różnych etapach ich podróży zakupowej oraz utrzymać spójny przekazu marki we wszystkich kanałach. Podstawą jest analiza rynku i potrzeb odbiorców, która pozwala zidentyfikować kluczowe trendy i obszary, na których należy skoncentrować swoje działania. Dzięki temu możesz efektywniej dotrzeć do swojej grupy docelowej i zbudować trwałe relacje z klientami, co może przełożyć się na długotrwały sukces biznesowy.

 

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Czym właściwie jest strategia marketingu 360?
Down arrow

Strategia marketingu 360 to podejście, które integruje wszystkie dostępne kanały i punkty kontaktu z klientem, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe, w celu stworzenia spójnego i kompleksowego doświadczenia marki. Obejmuje ona działania marketingowe w obszarach takich jak reklama, marketing treści, media społecznościowe, SEO, e-mail marketing oraz inne, zapewniając klientom jednolite przekazy i doświadczenia na każdym etapie ich podróży zakupowej.

Jak stworzyć skuteczną strategię marketingu 360?
Down arrow

Skuteczna strategia marketingu 360 opiera się na kompleksowym podejściu, które integruje wszystkie dostępne kanały komunikacji z klientami, takie jak np. reklama lokalna, marketing internetowy, media społecznościowe. Aby stworzyć skuteczną strategię, należy:

 • Poznać swoich odbiorców, czyli zrozumieć, kto stanowi Twoją grupę docelową, jakie są ich potrzeby, preferencje i zachowania zakupowe.
 • Wybrać odpowiednie kanały - analiza dostępnych kanałów komunikacji i wybór tych, które najlepiej oddają charakter Twojej marki oraz odpowiadają preferencjom klientów.
 • Zintegrować działania - koordynacja i integracja działań na wszystkich wybranych kanałach zapewnia spójny przekaz oraz poprawia doświadczenia klientów na każdym etapie ich podróży zakupowej.
 • Ciągle monitorować i optymalizować działania - regularnie śledź wyniki kampanii, analizuj dane i dostosowuj strategie na podstawie zebranych danych, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.
Co powinien zawierać plan marketingu 360?
Down arrow

Plan marketingu 360 powinien obejmować kompleksową strategię, która integruje wszystkie dostępne kanały komunikacji z klientem, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe. W skład planu powinny wchodzić m.in. analiza rynku i konkurencji, określenie celów marketingowych, wybór odpowiednich narzędzi i taktyk komunikacyjnych, oraz stałe monitorowanie i analiza wyników. Ważne jest również zapewnienie spójności przekazu i doświadczenia marki na wszystkich punktach kontaktu z klientem, co pozwala na skuteczne zaangażowanie klientów na różnych etapach ich podróży zakupowej oraz budowanie trwałych relacji z nimi.

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zbudować skuteczny plan digital marketingu?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ