Co to jest rozszerzenie objaśnień?

Rozszerzenie objasnien

Reklamy cyfrowe zdominowały rynek i stały się jednym z najważniejszych narzędzi w komunikacji marketingowej. W związku z tym pojawia się coraz więcej narzędzi i technik, które mają na celu usprawnienie tego procesu. Jednym z takich narzędzi jest rozszerzenie objaśnień, o którym będzie mowa w tym artykule.


Definicja rozszerzenia objaśnień

Rozszerzenie objaśnień to dodatkowy fragment informacji, który może być dodany do reklamy cyfrowej w celu jej wzbogacenia i dostarczenia dodatkowych informacji o produkcie, usłudze lub marce. Można je stosować w różnych formatach reklam, takich jak reklamy tekstowe, reklamy obrazkowe czy wideo. Popularne platformy, takie jak Google Ads czy Facebook Ads, oferują możliwość dodania różnych typów rozszerzeń objaśnień.


Rodzaje rozszerzeń Objaśnień

Istnieje wiele rodzajów rozszerzeń objaśnień, które można wykorzystać, aby przekazać swoją wiadomość klientom w sposób przystępny i atrakcyjny. Oto kilka popularnych rodzajów rozszerzeń objaśnień:

 • Wideo Objaśniające: To krótkie filmy lub animacje, które prezentują produkt, usługę lub koncepcję w przystępny sposób. Wideo objaśniające są często używane do rozbudowy treści na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Korzystając z ruchomych obrazów i dźwięku, wideo potrafią przyciągnąć uwagę widza i skutecznie przekazać informacje.
 • Infografiki: Infografiki to graficzne prezentacje danych lub informacji. Są one użyteczne do uporządkowania złożonych danych w sposób łatwy do zrozumienia. Infografiki można wykorzystać do przedstawiania statystyk, porównań, procesów i innych informacji wizualnych.
 • Animacje: Animacje są ruchomymi grafikami lub filmami, które mogą pomóc w wyjaśnieniu skomplikowanych procesów lub koncepcji. Są one interaktywne i mogą być używane na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych lub w prezentacjach.
 • Interaktywne Prezentacje: Te rodzaje rozszerzeń objaśnień pozwalają użytkownikom aktywnie uczestniczyć w przekazywaniu informacji. Mogą to być prezentacje, quizy, gry lub inne interaktywne narzędzia, które angażują odbiorcę i pozwalają mu na naukę poprzez działanie.


Zastosowanie rozszerzenia objaśnień

Rozszerzenia objaśnień są używane w różnorodnych typach reklam. Oto kilka z nich:

 • Reklamy Produktowe: Dodatkowe informacje mogą objaśniać specyfikacje techniczne, dodatkowe funkcje czy też korzyści z użytkowania danego produktu. Przykładem może być reklama laptopa, w której rozszerzenie objaśnień informuje o czasie pracy baterii oraz dostępnych portach USB.
 • Reklamy Usług: W reklamach usługowych rozszerzenia objaśnień mogą dostarczać informacji o zakresie oferowanych usług, cennikach czy też dostępności w różnych lokalizacjach. Na przykład, reklama firmy kurierskiej może zawierać objaśnienia o możliwościach dostawy w ciągu 24 godzin.
 • Reklamy Lokalne: Te rozszerzenia są szczególnie użyteczne dla firm działających lokalnie. Mogą one zawierać informacje takie jak adres, godziny otwarcia czy nawet opinie klientów. Restauracja może użyć rozszerzenia objaśnień, aby informować o nowym menu czy specjalnych promocjach.


Korzyści rozszerzenia objaśnień

Użycie rozszerzeń objaśnień w reklamach niesie ze sobą wiele korzyści:

 • Większa przyciągająca uwagę: Obejmuje ona nie tylko zwiększenie widoczności reklamy, ale także potencjalne zwiększenie liczby kliknięć i konwersji. Na przykład, reklama z dodatkowym objaśnieniem o bezpłatnej dostawie może zwiększyć szanse na zakup.
 • Wyższa konwersja: Dodatkowe informacje, które można dostarczyć dzięki rozszerzeniu objaśnień, mogą przekonać potencjalnych klientów do wykonania pożądanego działania, takiego jak zapisanie się do newslettera, zakup produktu lub skorzystanie z oferty specjalnej.
 • Lepsze zrozumienie oferty: Dodatkowe objaśnienia pomagają potencjalnym klientom zrozumieć, co dokładnie oferuje reklamodawca, co przekłada się na wyższe wskaźniki zadowolenia i lojalności.


Jak dodać rozszerzenie objaśnień?

Proces dodania rozszerzenia objaśnień różni się w zależności od platformy reklamowej. W przypadku Google Ads, można to zrobić w kilku krokach:

 • Logowanie i wybór kampanii: Po zalogowaniu się do konta Google Ads, wybierz kampanię, do której chcesz dodać rozszerzenie.
 • Przejście do zakładki 'Rozszerzenia': W panelu nawigacyjnym znajdziesz opcję 'Rozszerzenia', gdzie możesz zarządzać wszystkimi rodzajami rozszerzeń dla swoich reklam.
 • Dodanie nowego rozszerzenia: Kliknij na przycisk 'Dodaj nowe rozszerzenie' i wybierz rodzaj rozszerzenia, który chcesz dodać. Następnie wypełnij wszystkie wymagane pola i zatwierdź.
 • Publikacja i monitorowanie: Po dodaniu rozszerzenia, jest ono zwykle poddawane procesowi zatwierdzania, który może trwać od kilku godzin do kilku dni. Po zatwierdzeniu, można je zobaczyć w aktywnych kampaniach i monitorować jego skuteczność.


Najczęstsze błędy i jak ich unikać

 • Niejasne lub mylące informacje: Unikaj dodawania informacji, które mogą być niejasne lub wprowadzające w błąd. Na przykład, jeżeli reklama dotyczy zniżki, objaśnienie nie powinno sugerować, że zniżka dotyczy wszystkich produktów sklepu, jeśli jest inaczej.
 • Brak monitorowania efektywności: Nie śledzenie, jak rozszerzenie objaśnień wpływa na efektywność kampanii, może prowadzić do nieoptymalnego wykorzystania budżetu reklamowego.


Podsumowanie

Rozszerzenie objaśnień stanowi ważne narzędzie w arsenale marketingowców cyfrowych. Umożliwia ono nie tylko lepsze informowanie potencjalnych klientów, ale również zwiększenie efektywności kampanii reklamowych. Poprzez uwzględnienie rozszerzeń objaśnień w strategii marketingowej, firmy mogą zyskać konkurencyjną przewagę i lepiej zrozumieć potrzeby swoich klientów.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest rozszerzenie objaśnień?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ