dotCMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

dotcms zestawienie najpopularniejszych platform cms
Spis treści

• Czym jest dotCMS?

• Jaki jest koszt dostępu do systemu dotCMS?

• Jakie są zalety systemu dotCMS?

• Jakie są wady systemu dotCMS?

• Funkcjonalność systemu dotCMS

• Pozycjonowanie strony w dotCMS

• Bezpieczeństwo systemu dotCMS

• Wsparcie techniczne w systemie dotCMS

Wybór odpowiedniego systemu CMS nie należy do najprostszych, gdy na rynku jest tak wiele dostępnych propozycji. Jednym z często polecanych systemów jest dotCMS. Czym się wyróżnia na tle innych CMS'ów? Jakie są jego słabe strony? Sprawdziliśmy to dla Ciebie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest dotCMS?

To system CMS, który został zaprojektowany z myślą o stronach opierających się na tworzeniu treści na dużą skalę. Dzięki temu sprawdzi się zarówno do tworzenia stron internetowych o globalnym zasięgu, jak i do stworzenia intranetu pracowniczego lub aplikacji typu single-page.

Panel systemu dotCMS


Jaki jest koszt dostępu do systemu dotCMS?

Dostęp do systemu dotCMS można uzyskać w ramach trzech różnych pakietów cenowych. Pakiet Starter obejmuje najniższą cenę - 1250 $ miesięcznie. Kolejna propozycja to 2999 $ miesięcznie w pakiecie Professional, a cena najszerszego pakietu (Enterprise) jest ustalana indywidualnie. Najdroższy pakiet jest kierowany do dużych firm, które mają wysokie wymagania. Z pakietu podstawowego możesz skorzystać za darmo przez dwa tygodnie w ramach wersji próbnej.

Ceny pakietów systemu dotCMS

Różnice w funkcjach dostępnych w pakietach dotCMS


Jakie są zalety systemu dotCMS?

System dotCMS cieszy się raczej dobrymi opiniami wśród użytkowników. W recenzjach doceniają oni przede wszystkim poniższe elementy:

 • zapewnienie dużej elastyczności programistom witryny,
 • wiele wbudowanych funkcji systemu,
 • możliwość tworzenia widżetów,
 • dobry poziom optymalizacji SEO,
 • intuicyjny interfejs systemu,
 • świetne wsparcie techniczne.


Jakie są wady systemu dotCMS?

Jak każdy CMS, również ten ma swoje słabe strony. Zdecydowanie najczęściej wymieniany jest poziom złożoności CMS'u, co jest pokłosiem dużej elastyczności zapewnianej programistom przy projektowaniu witryny.

W recenzjach dotCMS'u, jako wady, najczęściej są wymieniane poniższe aspekty:

 • duża złożoność systemu,
 • długi proces wdrożenia do obsługi systemu,
 • ograniczenia typów danych w treści,
 • treści w dokumentacji nie zawsze są jasne i pomocne.


Funkcjonalność systemu dotCMS

Główną funkcjonalnością systemu dotCMS jest tworzenie, zarządzanie i dostarczanie wysokiej jakości treści. Korzystając z tego systemu, możesz zarządzać wieloma witrynami jednocześnie. dotCMS pozwala nie tylko na pracę nad tekstem, ale również na zarządzanie obrazami i innymi zasobami w jednej centralnej lokalizacji i dostarczanie ich do dowolnego kanału. Wśród funkcji tego systemu CMS znajdziesz również indeksowanie, analitykę i bibliotekę treści.

Zaawansowane funkcje systemu dotCMS:

 • funkcja Push Publishing,
 • zarządzanie wieloma witrynami z jednego miejsca,
 • tworzenie niestandardowych adresów URL,
 • tworzenie adresów URL przyjaznych dla SEO,
 • tworzenie wielojęzycznych stron internetowych,
 • wprowadzanie reguł,
 • personaliza treści dla różnych użytkowników,
 • integracje aplikacji,
 • tworzenie formularzy.


Pozycjonowanie strony w dotCMS

System dotCMS został stworzony z myślą o skutecznym zarządzaniu treścią, dzięki czemu zapewnia on możliwość rozwiniętej optymalizacji treści pod kątem SEO. Z poziomu systemu możesz w prosty sposób dodać na przykład meta title, meta description, a także url canonical.

Optymalizacja SEO w systemie dotCMS. Źródło: https://www.dotcms.com/reports/best-practices-for-seo-in-dotcms

W dotCMS jest dostępnych jeszcze wiele funkcji, które pozwolą Ci na usprawnienie swojej strategii SEO. Możesz na przykład kompresować obrazy, optymalizować wydajność swojej strony, zmniejszyć liczbę żądań HTTP, bezpiecznie wdrożyć certyfikat SSL itp. Pozycjonowanie strony z poziomu dotCMS nie jest skomplikowane i pozwala na osiągnięcie świetnych efektów.

Dowiedz się więcej o tym, jak pozycjonować swoją stronę:


Bezpieczeństwo systemu dotCMS

System dotCMS można bez wątpienia nazwać bezpiecznym. Bazuje on na procesach, które zapewniają natychmiastowe rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem.

Projektanci dotCMS dążą do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i integralności wszystkich instalacji. Jednocześnie należy pamiętać, że ten CMS pozwala twórcom witryn na elastyczność przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, m.in. na zaimplementowanie dowolnej treści, Javascript, frameworka CSS, wywołanie AJAX itp. Ideą dotCMS jest to, by nie ograniczać twórców w zakresie tego, co mogą zrobić na platformie. To świetne rozwiązanie, ale jednocześnie przenosi dużą część odpowiedzialności za bezpieczeństwo każdej implementacji na administratorów i programistów witryny.

W ramach pakietu Professional i Enterprise możesz otrzymać dodatkowe wsparcie z certyfikatem SOC2 (typ II), możliwość wykorzystania sieci rozproszonych serwerów CDN, a także zapewnioną zaporę sieciową aplikacji WAP.

W przypadku niestandardowych problemów z bezpieczeństwem możesz kontaktować się z zespołem ds. bezpieczeństwa w dotCMS. Po przesłaniu informacji o problemie zespół sprawdzi zgłoszenie, a następnie powiadomi Cię, czy problem dotyczy konkretnej instalacji lub podstawowej bazy kodu dotCMS oraz wskaże rozwiązanie problemu.


Wsparcie techniczne w systemie dotCMS

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z dotCMS, została przygotowana bardzo szeroka baza wiedzy, która pomaga rozpocząć pracę z systemem. Dowiesz się tam między innymi, jak zaimplementować różne funkcje na stronie. Dodatkowo możesz również korzystać z forum użytkowników oraz kanału Slack, gdzie dostaniesz wsparcie od osób, które korzystają z tego samego systemu i być może borykają się z podobnymi problemami.

Szkolenia wideo z wykorzystania systemu dotCMS.

Dostępna jest również możliwość konsultacji z zespołem dotCMS, by uzyskać wsparcie techniczne. Ta opcja nie jest jednak dostępna dla wszystkich pakietów - nie możesz z niej skorzystać, jeśli zdecydujesz się na najtańszy pakiet Starter. W ramach pozostałych pakietów możesz skorzystać z kontaktu w dniach roboczych od 8:00 do 17:00 czasu wschodniego. Przy pakiecie Enterprise masz również zapewnioną całodobową opiekę krytyczną w przypadku awarii systemu produkcyjnego. Możesz również wykupić dodatkową usługę wsparcia technicznego za dodatkową opłatą.

Dodatkowo płatne wsparcie techniczne dla dotCMS.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
dotCMS - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ