SEO Prasówka z Widocznym - październik 2020

prasowka-pazdziernik-2020.jpg

Październik nie pozwolił nam popaść w jesienny marazm. W wyszukiwarkach internetowych zapowiedziano spore zmiany! Nie zabrakło też zaskakujących danych na temat branży e-commerce. z. 

Sami sprawdźcie o czym mowa. Zapraszamy do październikowy przegląd pracy branżowej. 

 

News Showcase - nowe narzędzie od Google

News Showcase - nowe narzędzie już wkrótce w wynikach wyszukiwania Google! News Showcase to interaktywny panel z artykułami od czołowych redakcji. Początkowo ta nowa funkcja będzie dostępna tylko na urządzeniach z Androidem. 

Zobacz cały news

Luka w zabezpieczeniach Wordpress

W zabezpieczeniach kreatora stron WP Bakery została wykryta poważna luka. Zagrożonych może być ok. 4 mln witryn! Luka umożliwia atakującemu umieszczanie złośliwego kodu JavaScript na stronach i we wpisach, które następnie atakują przeglądarki odwiedzających witrynę.

Zobacz cały news

Zakupy na Youtube

Słyszeliście najnowsze plotki? Podobno Youtube ma się przekształcić w platformę zakupową. Google chciałoby umożliwić użytkownikom bezpośredni zakup produktów, które widzą w filmach z recenzjami produktów. Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz cały news

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

Z jakich przeglądarek Polacy korzystali we wrześniu najczęściej? Jak widać nieprzerwanie króluje mobilna wersja Chrome. We wrześniu z Chrome Mobile korzystało aż 40,7% użytkowników!

Badanie przeprowadzone przez Gemius.

Zobacz cały news

Nowe funkcje Google Analytics

Google Analytics wzbogacony o 4 nowe funkcje. Aktualizacja narzędzia dotyczy:

  • Bardziej inteligentnego identyfikowania trendów.
  • Głębszej integracji z Google Ads.
  • Pomiaru danych zorientowanych na klienta.
  • Bardziej szczegółowej kontroli danych

Nowe funkcje mają pomóc marketerom w długoterminowym planowaniu działań.

Zobacz cały news

Lokalne reklamy w Google Maps

Google testuje reklamy lokalnych firm w automatycznie sugerowanych wynikach wyszukiwania Map Google. Rzecznik Google potwierdził, że to eksperyment. „Nieustannie testujemy nowe sposoby ulepszania naszych usług dla naszych reklamodawców i użytkowników, ale nie mamy teraz nic konkretnego do ogłoszenia”. Wygląda na to, że to tylko chwilowe testy.

Zobacz cały news

Ręczne indeksowanie w GSC nie działa

W zeszłym tygodniu w Google Search Console zostało wyłączone ręczne indeksowanie stron ( tzw. zgłoszenie do indeksowania). Google zapewnia, że jest to związane z pracami technicznymi a funkcjonalność ma być przywrócona w ciągu kilku tygodni. Jednak środowisko SEO ma spore obawy, że nigdy już ona nie powróci... co Wy sądzicie?

Zobacz cały news

Lepsze dopasowanie wyników wyszukiwania

W wyszukiwarce Google szykuje się spora zmiana, która ma poprawić 7% wszystkich zapytań globalnych. Aktualizacja będzie polegać na identyfikowaniu poszczególnych fragmentów witryny, co pomoże zrozumieć, jak trafny jest wynik wyszukiwania dla danego zapytania.

Zobacz cały news

Promocje widoczne w Google

Widzieliście już, że Google wyróżnia najlepsze oferty cenowe? Pomaga to sprzedawcom maksymalizować widoczność ich promocyjnych ofert.

Póki co promocje są automatycznie włączone dla wszystkich kwalifikujących się sprzedawców tylko w USA.

Zobacz cały news

Clarity - narzędzie od Microsoft

Firma Microsoft zapowiada wypuszczenie Clarity - nowego bezpłatnego narzędzia do analityki. Clarity analizuje zachowania użytkowników na stronie, a także pokazuje obszary wymagające poprawy

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - październik 2020

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ