Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E alezwierzaki okladka
Historia współpracy AleZwierzaki.pl

Ale Zwierzaki - internetowy sklep zoologiczny

Dwukrotny wzrost przychodów e-commerce z ruchu bezpłatnego

Alezwierzaki.pl - o sklepie

Ale Zwierzaki to internetowy sklep zoologiczny oferujący wysokiej jakości karmy i akcesoria dla pupilów w niskich cenach. Znajdziemy tu karmy mokre i suche, przysmaki, witaminy i suplementy, zabawki, drapaki, legowiska, ubranka, smycze, obroże, a także preparaty do higieny i pielęgnacji zwierząt domowych. 


Do grona klientów agencji widoczni sklep alezwierzaki.pl dołączył w lipcu 2020 roku. Celem współpracy było zwiększenie rozpoznawalności marki w sieci oraz wzrost sprzedaży online. Domena była “świeża” i nie miała długiej historii, dlatego nasze działania wymagały pracy od podstaw. Początkowo strona klienta miała ruch organiczny na poziomie ok. 960 osób miesięcznie. Naszym priorytetem i głównym celem było zbudowanie widoczności na frazy w TOP3 i TOP10. 

alezwierzaki KOT
alezwierzaki CHOMIK alezwierzaki PIES

Wyzwania

Klient ten działa w branży mocno konkurencyjnej. Mamy tutaj do czynienia z takimi firmami jak zooplus.pl, zwierzakowo.pl czy stronami producentów m.in. pedigree, dolina noteci, whiskas itd. Inwestując w standardowe działania trudno jest się przebić w krótkim czasie do TOP10. Z tego powodu bardzo ważne w tej branży jest skupienie się na promocji nie tylko samych kategorii i produktów, ale również poradników dla właścicieli czworonogów.

Proces SEO

1 etap
1 etap

Dobór strategii rozpoczęliśmy od analizy konkurencji i zebrania danych na temat zachowań potencjalnych użytkowników. Postawiliśmy na profilowanie lingwistyczne oparte nie tylko na frazach produktowych, ale też poradnikowych. 

2 etap
2 etap

Na podstawie konkurencji oraz asortymentu klienta stworzyliśmy silos, dzięki któremu każda grupa fraz pozycjonuje się na konkretny adres URL (przez co nie mamy kanibalizacji) - klient wpisując daną frazę od razu wchodzi na szczegółową kategorię dotyczącą tej frazy.

3 etap
3 etap

Równolegle zaczęliśmy tworzyć artykuły blogowe aby umocnić pozycję marki i zbudować jej wiarygodność jako eksperta. Zauważyliśmy, że strony konkurencyjne zaniedbują u siebie sekcje blogowe, dzięki czemu mogliśmy osiągnąć nad nimi przewagę.

Prawdziwy boom osiągnęliśmy po 3 miesiącach, kiedy to na kluczowych kategoriach pojawiły się odpowiednie teksty.
michal plebanski.jpg
alezwierzaki.pl
Michał Plebański, opiekun SEO

Pierwsze efekty było już widać po 1 miesiącu współpracy - domena wymagała dużo prac technicznych. Po ich wprowadzeniu Google zaczynał dużo lepiej oceniać stronę. Prawdziwy boom osiągnęliśmy po 3 miesiącach, kiedy to na kluczowych kategoriach pojawiły się odpowiednie teksty oraz wartościowe artykuły blogowe, które pomogły "wbić" frazy kluczowe

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

2,5-krotny wzrost

przychodu

6,5-krotny wzrost

użytkowników z bezpłatnych wyników

18-krotny wzrost

dziennych wyświetleń strony

2,3-krotny wzrost

transakcji online

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Wdrożone działania

Audyt techniczny

m.in.  przekierowania 301, usunięcie duplikacji meta title.

1
Regularne linkowanie

ze stron zewnętrznych na frazy kluczowe

2
Publikowanie tekstów

wartościowych pod kątem SEO w połączeniu z optymalizacją meta tagów.

3
Pozyskanie dodatkowego ruchu

dzięki wartościowym artykułom blogowym

4
Rozbudowanie struktury

optymalnej pod pozycjonowanie a zarazem przejrzystej dla użytkownika. Zrezygnowaliśmy z pozycjonowania kilku grup fraz na jeden adres URL.

5
Agencja widoczni.com jest na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania - mówi to samo za siebie. Cała masa pozytywnych opinii w Internecie utwierdziła nas, że jest to skuteczna agencja SEO/SEM, która sprosta naszym oczekiwaniom.
alezwierzaki.pl
Małgorzata Kulpa

Otwierając sklep www.alezwierzaki.pl zaczynaliśmy w zasadzie od 0. Już po kilku miesiącach zdaliśmy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie realizować zadań w zakresie SEO samodzielnie. Szukając odpowiedniego partnera, który przeprowadzi nas przez świat Googla skupiliśmy się przede wszystkim na doświadczeniu i pozycji na rynku. Agencja widoczni.com jest na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania - mówi to samo za siebie. Cała masa pozytywnych opinii w Internecie utwierdziła nas, że jest to skuteczna agencja SEO/SEM, która sprosta naszym oczekiwaniom.

Jakie efekty udało się osiągnąć?

gsc wyswietlenia 2

Początek współpracy (lipiec 2020) - ok. 600 wyświetleń dziennie

Aktualnie (luty 2021)  - 11 000 wyświetleń dziennie

Google Analytics - użytkownicy

ga ruch organiczny

Początek współpracy (lipiec 2020) - 969 użytkowników z SEO

Aktualnie (luty 2020) - 6 350 użytkowników z SEO (555,31% wzrostu)

Google Analytics - przychody

ga przychody

Początek współpracy - 28 200 zł przychodu ( 176 transakcji)

Aktualnie (luty 2020)  72 500 zł przychodu ( 411 transakcji) - więcej  157,09% (przychody) oraz 133% (transakcje)

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej