Czy w pozycjonowaniu branża ma znaczenie?

autor: Michał Borzyszkowski

Na pozycjonowanie decydują się właściciele najróżniejszych stron od lokalnych biznesów, poprzez ogólnopolskie strony oferujące usługi, aż po różnego typu sklepy internetowe. Czy którymś z tych stron będzie łatwiej dotrzeć na pierwszą stronę wyników wyszukiwania Google? Czy branża ma wpływ na efektywność SEO?

Czy w pozycjonowaniu stron branża ma znaczenie?

Zobacz wideo

Czas pozycjonowania strony

Są branże i firmy, które już od dawna korzystają z pozycjonowania stron. Mają one przewagę nad stronami, które dopiero rozpoczęły pozycjonowanie. Wypracowane pozycje są silne, a autorytet takich stron w ocenie Google jest znacznie wyższy niż strony, która dopiero pojawiła się w internecie. 

Wielkość konkurencji w SEO

Inną kwestią jest konkurencyjność branży. Jeśli w branży jest dużo firm z podobną ofertą pozycjonowanie będzie trudniejsze. Jeśli branża jest niszowa, a konkurencja niska, pozycjonowanie jest łatwe, ale wyzwaniem jest dotarcie do użytkowników. W przypadku innowacyjnych usług i produktów, trzeba ocenić, jak mogliby szukać ich użytkownicy, którzy nie wiedzą o ich istnieniu. Więc chociaż pozycjonowanie jest łatwe, pozyskanie klienta jest wyzwaniem. W przypadku wysoko konkurencyjnych branż często mamy do czynienia z popularnymi produktami i ofertami, a użytkownik - potencjalny klienta - jest nam dobrze znany.

Czy w każdej branży opłaca się pozycjonowanie?

Pozycjonowanie trudno zamknąć w jednej wąskiej definicji, bo w zależności od potrzeb może obejmować różne działania, prowadzone z różną intensywnością. Dzięki temu każda firma może skorzystać na pozycjonowaniu stron na miarę swoich potrzeb i możliwości. Różnice będą polegały na czasie oczekiwania na efekty oraz na kosztach pozycjonowania.

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
michal
Michał Borzyszkowski

Michał ceni branżę SEO za to, że cały czas się rozwija i dostarcza nowe możliwości. Sam chętnie odkrywa nowe metody na pozycjonowanie stron i trzyma rękę na pulsie, sięgając każdego dnia po zagraniczną prasę i czytając blogi SEO. W pracy nigdy się nie nudzi, a najbardziej motywują go sukcesy klientów.

Jego hobby to gry komputerowe, TV, film, tematyka sci-fi, a latem – jazda na rowerze.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO