Czym się różni linkowanie wewnętrzne od zewnętrznego?

autor: Adrianna Nowak

W raporcie od swojej agencji dostajesz informacje o linkach zewnętrznych , o linkach wewnętrznych , ale co to właściwie oznacza? Podpowiemy tylko tyle, że różnica jest kolosalna! Resztę wyjaśni Przemysław Michałek - starszy pozycjoner w agencji widoczni.

Zobacz, co na ten temat sądzi nasz ekspert!

 

Czym się różni linkowanie wewnętrzne od zewnętrznego?

Zobacz wideo

Linkowanie wewnętrzne - co to jest?

Różnica między linkowaniem wewnętrznym a zewnętrznym jest całkiem spora. Linkowanie wewnętrzne to dodawanie odnośników (linków) do innych podstron w danej domenie. Na przykład na podstronie z ofertą można dodać odnośnik do podstrony z kontaktem lub do podstrony "O firmie".

Bardzo częstą praktyką w przypadku sklepów internetowych jest linkowanie na stronie produktowej do innych podobnych produktów. 

Linkowanie zewnętrzne - rodzaje

Linkowanie zewnętrzne jest to również dodawanie odnośników (linków), ale w tym przypadku do innych serwisów niż nasza strona internetowa. Mogą to być na przykład linki do mediów społecznościowych (Facebook, Instagram itp.) lub jak to często się zdarza na stronach sklepów internetowych  - odnośniki do stron producentów danego produktu. 

Linkowanie możemy rozróżnić jeszcze na dwa rodzaje:

  • linkowanie przychodzące (linki przychodzące do mojej domeny)
  • linkowanie wychodzące (linki wychodzące z mojej domeny)

O linkowanie przychodzące warto zadbać szczególnie z tego względu, że jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych Google, od którego może zależeć widoczność naszej strony w wynikach wyszukiwania. 

Gdzie sprawdzić linki prowadzące do strony?

Aby sprawdzić, skąd pochodzą linki prowadzące do naszej strony można skorzystać z szeregu narzędzi np. Google Search Console, Ahrefs, Majestic. Te dwa ostatnie są płatnymi narzędziami, ale posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności takich jak: pozyskiwanie dodatkowych danych o stronie.

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO