Ile linków dodać w tekście na stronie internetowej?

autor: Michał Borzyszkowski

Wiesz, że dla pozycjonowania stron warto dodawać linki do innych podstron swojej witryny? Możesz linkować do innych artykułów na swoim blogu lub do podobnych produktów. Tylko, ile linków będzie wystarczająco i czy istnieje limit w liczbie linków na stronie?

Ile linków dodawać w treści strony?

Zobacz wideo

Linki w tekstach na stronie

Dlaczego warto dodawać linki w treści strony do innych podstron? Z uwagi na pozycjonowanie, warto linkować, aby wzmacniać wybrane podstrony. Linkowanie do danej podstrony wskazuje Google’owi, że to właśnie ona jest jedną z najważniejszych. Poza tym linkowanie do innych podstron wpływa na proces indeksowania. Niepodlinkowane podstrony mogą nie być odnalezione przez robota Google.

Innym aspektem linkowania w treści do innych podstron jest sprzedaż. Warto sugerować użytkownikowi inne treści, które mogą go interesować, np. produkty uzupełniające w sklepie internetowym, podobne artykuły na blogu, a przede wszystkim ze stron informacyjnych warto zawsze linkować do oferty, aby zwiększyć szanse na pozyskanie sprzedaży.

Liczba linków na stronie

Linki na podstronie zmniejszają jej wartość na rzecz podstron, do których prowadzą. Mimo to nie powinniśmy stosować sztucznych ograniczeń i jeśli na jakiejś stronie jest sens dodać kilkanaście linków - zróbmy to.

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
michal
Michał Borzyszkowski

Michał ceni branżę SEO za to, że cały czas się rozwija i dostarcza nowe możliwości. Sam chętnie odkrywa nowe metody na pozycjonowanie stron i trzyma rękę na pulsie, sięgając każdego dnia po zagraniczną prasę i czytając blogi SEO. W pracy nigdy się nie nudzi, a najbardziej motywują go sukcesy klientów.

Jego hobby to gry komputerowe, TV, film, tematyka sci-fi, a latem – jazda na rowerze.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO