Jak sprawdzić zaindeksowanie strony internetowej w Google?

autor: Michał Borzyszkowski

Zanim rozpoczniemy pozycjonowanie Twojej strony, sprawdzimy, czy w ogóle jest zaindeksowania. To znaczy, czy w ogóle jest dostępna w Google. Nie masz pewności, czy Twoja strona jest zaindeksowana? Wykorzystaj nasze wskazówki!

Sprawdź zaindeksowanie strony w Google

Obecność strony w Google najłatwiej sprawdzisz z wykorzystaniem wyszukiwarki Google. Wpisz nazwę swojej marki lub firmy i sprawdź, czy w top 10 wyświetli się strona główna. Możesz również analizować indeksowanie wszystkich podstron witryny, korzystając z komendy site:adres-twojej-strony.pl. Wpisując adres swojej strony z komendą site: otrzymujesz widok wszystkich zaindeksowanych podstron witryny. Upewnij się, że jest ich jak najwięcej.

Do sprawdzenia zaindeksowania możesz także użyć narzędzi, ale ma to sens wtedy, gdy rzeczywiście planujesz samodzielnie np. rozwiązywać problemy z indeksowaniem.

Jak sprawdzić zaindeksowanie strony w Google?

Zobacz wideo

Indeksowanie strony - Google Search Console

Bezpłatne narzędzie, które umożliwi Ci sprawdzenie zaindeksowania strony, to Google Search Console. Możesz tam nie tylko sprawdzić, ile podstron robot Google już zaindeksował, ale także jakie ewentualnie problemy napotkał.

Warto mieć na uwadze, że indeksowanie strony to nie pozycjonowanie, więc nie jest równoznaczne z tym, że strona wyświetli się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Podstawy SEO - przekierowanie strony

Podstawowym krokiem w pozycjonowaniu strony jest ustawienie przekierowań z różnych na jedną wersję domeny. Powinniśmy zdecydować, czy chcemy posługiwać się adresem z www czy bez www, a w przypadku certyfikatu bezpieczeństwa - przekierować wersję http na https.

Przekierowania opisane powyżej znane są pod nazwą przekierowań 301. Ustawiamy je na serwerze, ale czasami można je wdrożyć z poziomu panelu zarządzania stroną lub sklepem.

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
michal
Michał Borzyszkowski

Michał ceni branżę SEO za to, że cały czas się rozwija i dostarcza nowe możliwości. Sam chętnie odkrywa nowe metody na pozycjonowanie stron i trzyma rękę na pulsie, sięgając każdego dnia po zagraniczną prasę i czytając blogi SEO. W pracy nigdy się nie nudzi, a najbardziej motywują go sukcesy klientów.

Jego hobby to gry komputerowe, TV, film, tematyka sci-fi, a latem – jazda na rowerze.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO