Jak reklamować sklep z elektroniką w internecie?

jak promowac sklep z elektronika
Spis treści

• Promowanie sklepu z elektroniką - wyzwania i trudności

• Jakie efekty możesz uzyskać promując sklep z elektroniką w internecie?

• Jak promować sklep z elektroniką poprzez SEO?

• Jak wykorzystać Google Ads w promowaniu sklepu z elektroniką?

• Jak promować sklep z elektroniką za pomocą SXO?

• Reklama sklepu z elektroniką w mediach społecznościowych

• Podsumowanie

Konkurencja w branży elektronicznej stale wzrasta, dlatego coraz trudniej jest pozyskać klienta. Prowadzisz sklep z elektroniką i nie wiesz, co zrobić, żeby go skutecznie wypromować? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak skutecznie reklamować sklep z elektroniką w internecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Promowanie sklepu z elektroniką - wyzwania i trudności

Reklama sklepu z elektroniką w sieci nie należy do najprostszych zadań, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się ostatecznie na współpracę z profesjonalną agencją zamiast działać na własną rękę. Aby skutecznie wypromować sklep internetowy z elektroniką, należy wykazać się szeroką wiedzą i doświadczeniem w tym temacie - konieczne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepu, SXO, a także inwestycja w Google Ads i reklamę w mediach społecznościowych. W branży istnieje także duża konkurencja.

Dla sklepów z elektroniką często problematyczną kwestią okazuje się także liczba produktów dostępnych w sprzedaży online. Najlepszym rozwiązaniem, z punktu marketingu internetowego, jest przygotowanie unikalnych tekstów do opisu każdego z produktów. Jednak zrezygnowanie z opisów producentów, przy bardzo dużej liczbie produktów, może być czasochłonne. Dodatkowo, taka sytuacja wymaga od przedsiębiorcy ustalenia priorytetów, jakie produkty chce najsilniej promować w swojej kampanii. Nie jest to najłatwiejsza decyzja - pod uwagę trzeba wziąć zarówno potrzeby klientów, wizerunek marki, jak i opłacalność sprzedaży.


Jakie efekty możesz uzyskać promując sklep z elektroniką w internecie?

Jak agencja widoczni współpracujemy z firmami z różnych branż, w tym również z internetowymi sklepami z elektroniką. Dbając kompleksowo o taką stronę internetową, można osiągnąć świetne wyniki, co prezentują efekty reklamowe naszych klientów.

Wzrost widoczności w internecie jednego ze sklepów z elektroniką, z którymi współpracujemy. Źródło: Senuto.

Pozycjonowanie stron internetowych jest jednym z najpopularniejszych sposobów promowania marki w sieci. Bardzo silną zaletą tego rozwiązania są niskie koszta inwestycji przy możliwym osiągnięciu świetnych wyników. Niestety, SEO nie jest idealnym rozwiązaniem i ma kilka swoich wad - przede wszystkim wymaga czasu oraz cierpliwości. Efekty nie przychodzą po tygodniu ani po miesiącu, prawdziwymi szczęśliwcami są osoby, które mogą zaobserwować pierwsze, satysfakcjonujące efekty po trzech miesiącach. Tak na prawdę, dużo częściej się mówi o pojawianiu się efektów tej ciężkiej pracy dopiero po około roku, a czasami nawet dwóch. Na poniższym wykresie możesz przyjrzeć się efektom, które powstały w przeciągu trzech lat współpracy agencji widoczni z jednym ze sklepów internetowych z elektroniką. Nasza współpraca rozpoczęła się w lutym 2018 roku, pierwsze ciekawsze efekty pojawiły się we wrześniu 2018 roku, ale największy wzrost widoczności strony w internecie przypada na rok 2020. Możesz zauważyć również, że w kwietniu 2019 roku pojawił się nagły spadek widoczności. To całkowicie naturalne - Google wprowadza bardzo wiele zmian w swoich algorytmach. W samym 2018 roku pojawiło się ponad 3000 aktualizacji algorytmu Google, co daje średnią aż 9 zmian dziennie. Mogą się wówczas pojawić zmiany w pozycjach, ale z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem można szybko zlokalizować źródło problemu i wprowadzić odpowiednie zmiany, by później móc się cieszyć jeszcze lepszymi wynikami - tak, jak miało to miejsce w tym przypadku.

Więcej o algorytmach i zmianach w działaniu Google, możesz poczytać w naszych artykułach:


Wzrost widoczności sklepu z elektroniką na wybrane frazy. Źródło: Senuto.

W sklepie z elektroniką, który pozycjonujemy od 2018 roku, można zaobserwować również zwiększenie liczby fraz, na które jest widoczna strona. Dzięki przeprowadzeniu skutecznej analizy do strategii zostały wybrane frazy, które mają wysoki poziom średniej liczby wyszukiwań. Na przykład frazę, której średnia liczba wyszukiwań wynosi 1,3 tysiąca, wypozycjonowaliśmy tak dobrze, że z pozycji 50 przeszła na pozycję 4 w wynikach wyszukiwania. Na powyższym zdjęciu możesz zauważyć, jak efektywnie przyczyniło się to do zwiększenia ruchu na stronie. Co ciekawe, nie wszystkie słowa, które znacząco zwiększyły ruch w sklepie, są frazami trudnymi, wysoce konkurencyjnymi. W naszej strategii pozycjonowania strony internetowej skupiamy się na tym, by wybrane słowa przyniosły realną korzyść przedsiębiorcy - zwiększały konwersję, widoczność i ruch na stronie.

Chcesz lepiej zoptymalizować swoją stronę internetową?


Jak promować sklep z elektroniką poprzez SEO?

Promowanie sklepu internetowego z elektroniką wymaga szeroko zaplanowanej strategii. Wiele osób zakłada, że SEO opiera się wyłącznie o odpowiedni dobór słów kluczowych i uwzględnienie ich na stronie. Jest to oczywiście błędne założenie - strategię należy dopasować do oferty klienta, jego oczekiwań, do potrzeb grupy docelowej, a także do działań konkurencji. Dlatego, jako agencja widoczni, zajmując się stroną wybranego sklepu z elektroniką, przechodzimy przez kolejne etapy:

 • przesłanie briefu klientowi i szczegółowe zapoznanie się z jego oczekiwaniami,
 • przeprowadzenie audytu strony sklepu,
 • wykonanie analizy konkurencji na rynku i zbadanie grupy docelowej,
 • wybór słów kluczowych do pozycjonowania sklepu z elektroniką,
 • przygotowanie strategii tworzenia treści na stronę,
 • zaplanowanie rozbudowy struktury strony.


Jak zrealizować audyt SEO dla sklepu z elektroniką?

Aby dobrze przygotować witrynę do optymalizacji SEO, konieczne jest zweryfikowanie aktualnego stanu witryny sklepu. Audyt SEO pozwoli ocenić, jak sobie radzi sklep pod kątem uzyskiwanych efektów, jak i pod kątem przystosowania do pozycjonowania. W agencji widoczni zwracamy uwagę przede wszystkim na:

 • poziom optymalizacji technicznej,
 • obecność i jakość treści,
 • poziom rozbudowania struktury strony,
 • ilość i profil linków zewnętrznych,
 • szybkość ładowania się strony,
 • przystosowanie witryny do urządzeń mobilnych,
 • stopień optymalizacji strony,
 • przystosowanie strony do UX.

Na podstawie tak przeprowadzonej analizy możemy wysunąć wnioski w zakresie tego, jak dużo czasu może zająć optymalizacja sklepu, a także oszacować, jak długie będzie konieczne oczekiwanie na uzyskanie pierwszych efektów.


Jak przeprowadzić analizę konkurencji wśród sklepów z elektroniką?

Sklepów z elektroniką jest bardzo dużo, dlatego wyróżnienie się na ich tle nie należy do najprostszych. Aby skutecznie reklamować swój sklep w internecie, konieczne jest, by wiedzieć z kim się konkuruje. Powinieneś/powinnaś sprawdzić, w jaki sposób największe firmy z Twojej branży działają w internecie, aby zaplanować efektywną strategię dla własnej marki. My sugerujemy zweryfikowanie przede wszystkim poniższych elementów:

 • frazy, na które jest widoczna konkurencja,
 • sposób budowy struktury strony innych sklepów,
 • obecność i jakość treści na innych witrynach,
 • źródło i ilość linków zewnętrznych,
 • sposób optymalizacji konwersji,
 • stopień zaprojektowania witryny pod doświadczenia użytkownika,
 • poziom zoptymalizowania sklepu pod kątem technicznym.

Pamiętaj przy tym, że wyniki takiej analizy nie powinny stanowić dla Ciebie gotowego wzoru do odtworzenia. Traktuj to jedynie źródło inspiracji, które pomoże Ci znaleźć niszę dla siebie. Znajdź słabe punkty konkurencji, zrozum lepiej swoją grupę docelową i działaj z sukcesami!

Zastanawiasz się nad wdrożeniem SEO?


Jak dobrać słowa kluczowe dla sklepu z elektroniką?

Aby skutecznie dobrać słowa kluczowe dla sklepu internetowego konieczne jest zrozumienie swojej grupy docelowej i branży, a także szczegółowe zdefiniowanie swojej oferty sprzedażowej. Kluczem do sukcesu jest dobranie takich słów kluczowych, które będą jednocześnie dobrze opisywać ofertę sklepu i skutecznie odpowiadać oczekiwaniom potencjalnych klientów. W przypadku promowania internetowego sklepu z elektroniką warto skupić się na pozycjonowaniu szerokim, więc wśród Twoich słów kluczowych powinny się znaleźć frazy long-tail. Są to frazy składające się z co najmniej trzech słów, charakteryzuje je mniejszy poziom wyszukiwania, ale to dlatego, że są bardziej precyzyjne. Dzięki temu bardzo dobrze odpowiadają one na oczekiwania użytkowników i dokładniej opisują Twoją ofertę, co z kolei daje zazwyczaj świetne przełożenie na zwiększenie współczynnika konwersji. Frazy kluczowe z długim ogonem mają również tę zaletę, że ze względu na swoją mniejszą konkurencyjność, są łatwiejsze do wypozycjonowania. Co jeszcze przemawia za tym, by w swojej strategii wykorzystywać frazy long-tail? Ich użycie pozwoli Ci na to, by stopniowo zwiększać widoczność swojego sklepu na ogólne frazy. Jeśli Twój sklep będzie wyświetlał się w pierwszych wynikach wyszukiwania na frazę “płyta grzewcza ceramiczna” (średnia miesięczna liczba wyszukiwań frazy to 210) to jednocześnie będziesz wzmacniać widoczność strony na ogólną frazę “płyta grzewcza” (średnia miesięczna liczba wyszukiwań frazy to 2400).

Jeśl chcesz dowiedzeć się więcej o tym, jak skutecznie dobierać słowa kluczowe do swojej strategii marketingowej, sprawdź poniższe artykuły:


Jak przygotować skuteczną strategię SEO dla sklepu z elektroniką?

Teraz, kiedy już została przeprowadzona analiza konkurencji, audyt SEO i zostały wybrane słowa kluczowe, można się skupić na docelowej optymalizacji sklepu internetowego. To wieloetapowa praca, która odpowiednio wykonana może przynieść spektakularne efekty. Przy optymalizacji SEO sklepu z elektroniką skup się przede wszystkim na poniższych aspektach.

Tworzenie jakościowej treści - content marketing to klucz do skutecznej strategii SEO. Pamiętaj, żeby w miarę możliwości tworzyć unikalne opisy swoich produktów i umieścić w widocznym miejscu wszystkie najważniejsze informacje o firmie i ofercie. Warto założyć tematycznego bloga - w ten sposób dostarczasz swoim klientom informacje o swojej ofercie i wskazówki, a także wzmacniasz pozycję sklepu w Google poprzez wykorzystanie słów kluczowych.

W zaplanowaniu treści na stronę pomogą Ci następujące artykuły:

 

"Sklepy z elektroniką bardzo często obsługują zarówno klientów B2C, jak i klientów B2B. Trzeba to uwzględnić w komunikacji – język korzyści w obu tych przypadkach będzie inny, choć bardzo często okazuje się, że potrzeby każdej z grup są takie same. Jako copywriterka muszę po prostu wykorzystać inne przykłady, by o tych potrzebach opowiedzieć. Drugą kwestią jest poziom trudności języka – w przypadku elektroniki trudno uniknąć branżowego słownictwa i nie o to chodzi. Warto jednak maksymalnie uprościć przekaz – budować krótkie zdania (max. 20 słów), stosować proste czasowniki i jasno wyrażać myśli. Pamiętaj, że klienci, nawet jeśli mają branżową wiedzę, czytają Twoje teksty w pośpiechu i nie mają czasu zastanawiać się, co chcesz im przekazać, szukają konkretów. Kolejna rzecz to poziom merytoryczny – tekst musi pokazywać, że naprawdę znamy się na rzeczy. Copywriterzy nie zawsze mają wiedzę o elektronice. Tutaj ważna jest współpraca copywritera z firmą – weryfikacja treści i uzupełnienie jej wiedzą, która wynika z codziennej pracy z elektroniką."

Agata Stasik, Liderka Zespołu Content Marketingu

 

Pozyskiwanie linków zewnętrznych - jednym z istotnych czynników rankingowych Google są jakościowe linki zewnętrzne. Ważne jest, by były to różnorodne linki - w ten sposób będziesz wspierać widoczność sklepu, a także zwiększać ruch na stronie. Pamiętaj przy tym, by linki pozyskiwać w sposób naturalny i stopniowy. Skupiaj się na tym, by były to link z wartościowych stron, regularnie aktualizowanych stron zapleczowych oraz portali.

Sprawdź ten artykuł, może Ci pomóc w procesie pozyskiwania linków:

Optymalizacja techniczna strony - SEO to nie tylko treści i linki, ale bardzo dużo pracy nad częścią techniczną strony. Wśród najważniejszych elementów SEO technicznego wymienia się:

 • zoptymalizowane adresy URL,
 • unikalne title i description,
 • brak duplikacji treści,
 • przekierowania i adresy kanoniczne,
 • szybki czas ładowania strony,
 • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych,
 • sprawna nawigacja na stronie,
 • wdrożenie mapy strony,
 • wdrożenie pliku robots.txt,
 • instalacja certyfikatu SSL,
 • optymalizacja linkowania wewnętrznego,
 • optymalizacja konwersji oraz UX.

Jeśli chcesz lepiej przygotować swój sklep z elektroniką pod kątem technicznym, przeczytaj te wpisy:

Zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych odbiorców?


Jak wykorzystać Google Ads w promowaniu sklepu z elektroniką?

Doskonałym pomysłem na promowanie sklepu z elektroniką w sieci jest także stworzenie kampanii Google Ads. Ta forma reklama w sieci przynosi natychmiastowe efekty, co zdecydowanie odróżnia ją od pozycjonowania, które wymaga długiego oczekiwania na efekty. W dodatku kampania Google Ads dla sklepów z elektroniką będzie szczególnie korzystna, ponieważ pozwala na skutecznie konkurowanie nawet z dużymi i znanymi markami.

Jaki rodzaj reklamy Google Ads będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem dla sklepu z elektroniką? Polecamy następujące rozwiązania:

 • reklama w sieci wyszukiwania (linki sponsorowane w Google),
 • reklama produktowa (PLA) Google Zakupy,
 • remarketing w sieci reklamowej Google,
 • inna formy reklamy, np. reklama wideo.

Rodzaje reklam do wyboru w kampanii Google Ads

 

Jak promować sklep z elektroniką za pomocą SXO?

W reklamie sklepu z elektroniką nie można pominąć optymalizacji SXO. Jest to szereg działań, których celem jest poprawa komfortu użytkownika na stronie sklepu, wzrost zaangażowania oraz liczby konwersji w ramach tego samego ruchu. Co wdrażamy w sklepach z elektroniką w ramach SXO?

 • Badamy zachowania użytkowników na stronie za pomocą profesjonalnych narzędzi, takich jak Hotjar, Mouseflow, CrazyEgg, Yandex.metrica.
 • Skracamy proces składania zamówienia do maksymalnie trzech kroków.
 • Wdrażamy możliwość dokonania zakupu bez rejestracji oraz możliwość logowania za pomocą kont w mediach społecznościowych.
 • Sugerujemy rozszerzenie katalogu metod płatności i dostawy.
 • Wdrażamy filtrowanie oraz wewnętrzną wyszukiwarkę.
 • Optymalizujemy czas ładowania strony.
 • Poprawiamy funkcjonowanie witryny sklepu na urządzeniach mobilnych.
 • Wdrażamy rozwiązania ograniczające liczbę porzuconych koszyków.
 • Optymalizujemy wezwania do działania (CTA).
 • Poprawiamy czytelność i dostępność treści.
 • Poprawiamy strukturę menu i nawigację na stronie, np. poprzez wdrożenie menu okruszkowego.

 

Reklama sklepu z elektroniką w mediach społecznościowych

Jak promować sklep z elektroniką w mediach społecznościowych? Wykorzystaj system Facebook Ads, za pośrednictwem którego przygotujesz reklamę na Facebooku i Instagramie. Sprawdźmy, jak to zrobić:

 • Dobrze poznaj swoją grupę docelową, by następnie wybrać odpowiednie kierowanie reklam. Sprawdź, jakiej płci są Twoi odbiorcy, w jakim są wieku. Prawdopodobnie grupa docelowa będzie się różniła w zależności od reklamowanego produktu.
 • Kieruj reklamy na zainteresowania, zachowania użytkowników.
 • Wykorzystaj kierowanie na odbiorców podobnych i niestandardowych.
 • Zainwestuj w retargeting za pomocą Piksela Facebooka.
 • Przygotuj reklamę w formie karuzeli i kolekcji.
 • Opracuj reklamy ukierunkowane na różne cele - konwersja i ruch to najlepsze cele, ale możesz skorzystać również z zasięgu.
 • Rozważ reklamą na Instagramie - w głównym kanale, na InstaStories i w rolkach, jeśli chcesz dotrzeć do osób z pokolenia Z.
 • Przygotuj reklamy ukierunkowane na użytkowników na różnych etapach ścieżki zakupowej. najbardziej skup się na tych użytkownikach, którzy są najbliżej konwersji.
 • Przygotuj zasoby reklamowe - grafiki, treści reklam i nagrania video.

 

Jak promować sklep z elektroniką? Dowiedz się, jak stworzyć skuteczną strategię! Podsumowanie

Niech ilość konkurencji na rynku Cię nie przeraża - odpowiednia strategia marketingowa pozwoli Ci dotrzeć do odbiorców, wypromować markę i zwiększyć konwersję. Spróbuj wprowadzić nasze porady w życie i obserwuj wyniki swojego sklepu internetowego. Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek dotyczących marketingu internetowego - śmiało z nich skorzystać.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować sklep z elektroniką w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.87 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ