Jak wypromować swoją firmę w Bing? Kompletny przewodnik

Wizytowka firmy w Microsoft Bing przewodnik krok po kroku
Spis treści

• Co to jest Bing Places for Business?

• Jakie są korzyści z posiadania wizytówki w Bing?

• Zaskakujące statystyki dotyczące Microsoft Bing

• Jak skonfigurować swój profil w Bing Places for Business?

• Podsumowanie

Chcesz, aby Twoja firma była wyraźnie widoczna w sieci? Stwórz swoją wirtualną wizytówkę firmową! Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małego biznesu, freelancerem czy przedstawicielem większej organizacji, Twoja wizytówka powinna być łatwo dostępna i atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Oprócz powszechnie znanego Profilu firmy w Google warto też zaznaczyć swoją obecność w innych wyszukiwarkach, np. Bing, która również daje przedsiębiorcom taką możliwość. W tym przewodniku krok po kroku przedstawimy Ci, jak stworzyć efektywną wizytówkę firmy w Microsoft Bing i jeszcze bardziej zwiększyć swoja widoczności w internecie. Zaczynajmy!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest Bing Places for Business?

Bing Places for Business to narzędzie internetowe stworzone przez firmę Microsoft, które umożliwia przedsiębiorcom zarządzanie informacjami o swoich firmach w wynikach wyszukiwania Bing. Wizytówka firmy w Bing jest bardzo zbliżona do Profilu firmy w Google, który z kolei pozwala prezentować dane o swoim biznesie w wynikach wyszukiwania Google.


Bing Places for Business umożliwia firmom dodawanie, edytowanie i kontrolowanie informacji na temat swojej firmy, takich jak:

 • adres, 
 • godziny otwarcia, 
 • numer telefonu, 
 • strona internetowa, 
 • produkty lub usługi, 
 • kategorie biznesu,
 • recenzje klientów i oceny firmy,
 • zdjęcia i wiele innych. 

Wprowadzone informacje są następnie wyświetlane w wynikach wyszukiwania Bing, mapach oraz aplikacjach mobilnych Bing.

Dzięki Bing Places for Business firmy mogą zwiększyć swoją widoczność, umożliwiając potencjalnym klientom łatwiejsze znalezienie firmy i sprawdzenie dokładnych informacji. Jest to szczególnie ważne dla małych firm, które bazują na ruchu lokalnym i chcą przyciągać klientów z bliskiej okolicy.

Rejestracja i korzystanie z Bing Places for Business jest bezpłatne, co czyni to narzędzie szczególnie atrakcyjnym dla przedsiębiorstw o mniejszym budżecie. Firmy mogą założyć konto, zweryfikować swoją działalność i zacząć zarządzać danymi swojej firmy w wynikach wyszukiwania Bing.
Przykład wizytówki firmowej w Microsoft Bing.


Jakie są korzyści z posiadania wizytówki w Bing?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto założyć wizytówkę firmy w Microsoft Bing, to zapoznaj się z korzyściami, jakie oferuje, a na pewno się przekonasz! Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zalet Bing Places for Business:

 • Zwiększona widoczność w wynikach wyszukiwania - Bing Places for Business umożliwia wybór odpowiednich kategorii biznesowych i słów kluczowych, które opisują Twoją firmę. Dzięki temu ułatwia potencjalnym klientom znalezienie Twojej firmy podczas wyszukiwania powiązanych produktów lub usług. To z kolei pozwala Ci przyciągnąć odpowiednich klientów, którzy już są zainteresowani Twoją ofertą.
 • Wsparcie w pozycjonowaniu strony internetowej - Bing to druga co do wielkości wyszukiwarka, a kompletna i zweryfikowana wizytówka firmy w tym miejscu może poprawić Twoje SEO. Bing Places umożliwia dodawanie dokładnych i szczegółowych informacji biznesowych, które pomagają wyszukiwarkom zrozumieć działalność Twojej firmy i zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się w lokalnych wynikach wyszukiwania.
 • Możliwość analizy danych - Bing Places dostarcza cenne informacje o wynikach, jakie przynosi promowanie Twojej firmy za pomocą wizytówki w Bing. Te dane mogą pomóc Ci zrozumieć zachowania, preferencje i inne szczegóły dotyczące Twoich klientów oraz dostarczyć informacje o  efektywności Twoich strategii marketingowych.
 • Opinie i oceny klientów - wizytówka w Bing umożliwia klientom wystawianie opinii i ocen dotyczących Twojej firmy. Pozytywne recenzje i wysokie oceny mogą przyciągać więcej klientów i budować pozytywny wizerunek Twojej firmy. Sprawdź, jak skutecznie pozyskiwać opinie od klientów!
 • Łatwa w użyciu platforma - Bing Places for Business zapewnia wygodny panel nawigacyjny, który jest łatwy w obsłudze. Dzięki niemu możesz zarządzać wszystkimi informacjami dotyczącymi Twojego biznesu w jednym miejscu. Możesz łatwo aktualizować te informacje, gdy zajdzie taka potrzeba, oraz przeglądać statystyki dotyczące wydajności Twojego profilu. 
 • Możliwość synchronizacji z Profilem firmy w Google - jeśli już posiadasz zweryfikowany Profil firmy w Google, możesz zsynchronizować informacje o swojej firmie z Bing Places, unikając konieczności ponownego dodawania tych danych. Co więcej, dzięki tej synchronizacji, Twoja firma zostanie automatycznie zweryfikowana, oszczędzając Ci czasu i wysiłku.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Zaskakujące statystyki dotyczące Microsoft Bing

Dowiedz się więcej o popularności wyszukiwarki Microsoft Bing oraz funkcji Bing Places for Businnes i przekonaj się, że warto promować tam swój biznes:

 • Firmy z kompletnym i zweryfikowanym profilem Bing Places for Business są odkrywane przez klientów 8 razy częściej niż te, które go nie posiadają (2023, https://direction.com/local-seo/your-complete-guide-to-bing-places-for-business/).
 • Przeciętna firma odnotowuje 37% wzrost liczby kliknięć po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu wizytówki firmowej w Bing (2023, https://direction.com/local-seo/your-complete-guide-to-bing-places-for-business/).
 • Wykazano, że kompletna wizytówka firmy w Bing poprawia miejsce w rankingu w wynikach wyszukiwania średnio o 23 pozycje (2023, https://direction.com/local-seo/your-complete-guide-to-bing-places-for-business/).
 • Bing jest drugą co do wielkości wyszukiwarką internetową po Google (2023, https://direction.com/local-seo/your-complete-guide-to-bing-places-for-business/).
 • Usługa wyszukiwania Bing jest dostępna w 105 różnych językach (2023, https://backlinko.com/bing-users).
 • Z wyszukiwarki Bing korzysta miesięcznie ponad 1,1 miliarda ludzi (2023, https://marketsplash.com/bing-statistics/).
 • W roku budżetowym 2022 Microsoft wygenerował 11,59 miliarda dolarów przychodów z reklam w wyszukiwarce (2023, https://www.usesignhouse.com/blog/bing-stats).
 • „Youtube” to najczęściej wyszukiwane hasło w wyszukiwarce Bing w Stanach Zjednoczonych (2023, https://meetanshi.com/blog/bing-statistics/).
 • 7 lutego 2023 r. firma Bing wprowadziła funkcję czatu opartego na tej samej technologii co ChatGPT (2023, https://meetanshi.com/blog/bing-statistics/)
 • Ponad 100 milionów ludzi korzysta z czatu Bing każdego dnia (https://meetanshi.com/blog/bing-statistics/).
 • Wyszukiwarka Bing jest bardziej popularna wśród użytkowników komputerów stacjonarnych niż użytkowników mobilnych (2023, https://meetanshi.com/blog/bing-statistics/).

Przejrzyj inne ciekawe statystyki:


Jak skonfigurować swój profil w Bing Places for Business?

Jeśli, już przekonałeś się, że warto być obecnym w wyszukiwarce Bing, to czas na stworzenie profilu Bing Places for Businnes. Zobacz, jak krok po kroku skonfigurować wizytówkę firmową w Bing:


Krok 1: Utwórz swoje konto

Aby zacząć tworzyć swoją wizytówkę, należy odwiedzić stronę Bing Places, a następnie kliknąć „Nowy użytkownik". To spowoduje przeprowadzenie Cię przez krótki proces, który umożliwi utworzenie konta. Masz do wyboru dwie opcje: synchronizację konta Bing z Profilem firmy w Google lub samodzielne uzupełnienie informacji o firmie od początku. Wybierz opcję, która bardziej Ci odpowiada. Dzięki synchronizacji z Google wszystkie informacje o Twojej firmie, które się tam znajdują zostaną automatycznie dodane do Twojej wizytówki w Bing, więc jest to szybsza i wygodniejsza opcja. Natomiast jeśli nie masz Profilu firmy w Google, konieczne będzie dodanie danych o firmie samodzielnie.

Widok początkowy podczas zakładania wizytówki firmy w Bing.


Krok 2: Potwierdź swoją firmę

W następnym kroku zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym należy uzupełnić nazwę firmy i lokalizację - ma to na celu potwierdzenie jej istnienia. Jeśli po wprowadzeniu tych informacji Twoja firma zostanie wyświetlona to świetnie, ponieważ oznacza to, że istnieje już na mapach Bing i nie musisz jej dodawać. Jednak jeśli Twój biznes nie jest tam obecny, należy wybrać opcję „Dodaj nową firmę” i uzupełnić potrzebne dane. Kiedy już potwierdzisz swoje przedsiębiorstwo, czas na dodanie podstawowych informacji do Twojej wizytówki.

Wyszukiwanie firmy w panelu Bing Places for Business.


Krok 3: Dodaj podstawowe informacje o firmie

Następnie musisz wprowadzić podstawowe informacje do swojej wizytówki, takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu i strona internetowa. Oczywiście, masz też możliwość zadecydować, które informacje chcesz udostępnić. Jeśli jesteś właścicielem firmy i pracujesz z domu, bezpieczniejsze będzie niepodawanie swojego adresu domowego innym osobom. W takiej sytuacji możesz również zrezygnować z udostępnienia numeru telefonu, a zamiast tego skierować potencjalnych klientów na swoją stronę internetową. Warto jednak pamiętać, że im więcej informacji udostępnisz klientom, tym większe szanse na to, że zainteresują się Twoją firmą.

Uzupełnianie podstawowych informacji w wizytówce Bing.


Krok 4: Ustaw odpowiednią lokalizację

Jednym z głównych celów posiadania wizytówki w Bing Places for Business jest ułatwienie klientom znalezienia lokalizacji Twojego sklepu stacjonarnego lub biura firmowego. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby upewnić się, że jest ona prawidłowa. Na podstawie wcześniej podanych informacji adresowych, system umieszcza pinezkę wskazującą lokalizację Twojego biznesu na mapie. Natomiast masz możliwość przeniesienie jej lub lepszego dostosowania. Na przykład, możesz przekierować klientów na pobliski parking zamiast bezpośrednio do głównego wejścia Twojego sklepu. Wystarczy kliknąć „przenieś pinezkę na mapie” i wprowadzić odpowiednie zmiany. Następnie kliknij „prześlij” i gotowe!

Opcja ustawienia dokładnej lokalizacji Twojej firmy na mapie Bing.


Krok 5: Dodaj kategorię biznesową

Bing Places poprosi Cię również o wybranie odpowiedniej kategorii biznesowej. Jest to istotne, ponieważ umożliwia klientom znalezienie Twojej firmy w wyszukiwarce. Bing Places oferuje gotowe kategorie, spośród których musisz wybrać. Są to proste kategorie, takie jak „mechanik” lub „restauracja z grillem". Ich lista jest dość długa, więc powinieneś znaleźć tę, która najlepiej pasuje do Twojej działalności.

Dlaczego wybór odpowiedniej kategorii biznesowej jest tak ważny? Jeśli nie ustawisz prawidłowej kategorii biznesowej, Twoja wizytówka nie wyświetli się na zapytania użytkowników. Wyszukiwarka Bing rozpoznaje, kiedy klient szuka lokalnej firmy, np. kiedy użytkownik wpisze frazę „dobry mechanik Poznań”, a Twoja firma znajduje się w  kategorii „mechanik”, to Bing może wyświetlić ją w wynikach wyszukiwania. W tym momencie klient otrzymuje informacje na temat kilku mechaników w okolicy i pozostaje mu tylko wybrać, na jaką firmę się zdecyduje. Tutaj pojawia kolejny krok konfiguracji wizytówki, czyli opis Twojej firmy, który może przyciągnąć uwagę klienta i przyczynić się do podjęcia decyzji o skorzystaniu z Twoich usług.

Dodawanie kategorii firmy do wizytówki Bing.


Krok 6: Dodaj opis firmy

W tym samym miejscu, gdzie dodajesz kategorię biznesową, masz też możliwość umieszczenia opisu firmy. Jest to jedno z bardziej istotnych pól do wypełnienia w Bing Places, które może być również wyzwaniem. Sekcja z opisem to miejsce, gdzie możesz przekonać niezdecydowanych klientów, aby dać szansę Twojemu biznesowi. Zadbaj o to, aby Twój opis był krótki i zwięzły - przedstaw potencjalnym klientom najważniejsze korzyści związane z Twoim biznesem, podkreśl główne usługi lub produkty, które oferujesz oraz zaznacz cechy, dzięki którym wyróżniasz się wśród konkurencji. Twoim celem jest zrobić dobre wrażenie i sprawić, aby użytkownik chciał dowiedzieć się więcej o Twojej firmie.
Dowiedz się więcej na temat tworzenia skutecznych treści:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Krok 7: Dodaj zdjęcia i inne potrzebne dane

Zanim zweryfikujesz swoją firmę, dodaj jeszcze kilka informacji, które dopełnią Twoją wizytówkę w Microsoft Bing. Możesz wprowadzić swój adres e-mail oraz linki do mediów społecznościowych. Dodanie zdjęć również ma duże znaczenie, gdyż przyciągają uwagę klientów. Możliwości są niemal nieograniczone, więc warto uwzględnić różne produkty i usługi, które oferujesz. Na przykład, restauracja mogłaby pokazać zdjęcia menu i swoich dań, a salon fryzjerski mógłby zaprezentować swoje stylizacje wykonane na włosach klientek. Ważne jest również dodanie zdjęć Twojego sklepu lub biura, ponieważ ułatwia to klientom znalezienie docelowej lokalizacji. Pamiętaj jednak, że pierwsze zdjęcie, które przesyłasz w tym procesie, będzie głównym obrazem Twojej wizytówki w Bing Places. Dlatego zalecamy użycie logo firmy lub innych obrazów, które będą od razu rozpoznawalne. Na koniec, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zapomnij dodać godzin otwarcia dla Twojego biura lub sklepu.


Krok 8: Zweryfikuj swój profil w Bing Places for Business

Na koniec pozostała tylko weryfikacja Twojego profilu firmowego w Bing. Aby zweryfikować swoją wizytówkę w Bing Places for Business, otrzymasz numer PIN, który zostanie wysłany na adres firmy, telefon lub e-mail. Po otrzymaniu numeru PIN zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego Bing Places i wprowadź go, aby zweryfikować swoją wizytówkę i rozpocząć zarządzanie nią. 

Pamiętaj, aby dbać o aktualność informacji zawartych w Twojej wirtualnej wizytówce i regularnie sprawdzać, jakie przynosi efekty. To pozwoli Ci wprowadzać optymalizacje i zwiększać swoją widoczność w Bing Places for Business.


Jak wypromować swoją firmę w Bing? Kompletny przewodnik. Podsumowanie

Tworzenie i utrzymanie profesjonalnej wizytówki firmy w Microsoft Bing to niezwykle istotny krok w budowaniu obecności online. Dzięki tej platformie możesz zapewnić swojej firmie widoczność wśród milionów użytkowników wyszukiwarki Bing, co może przekładać się na zwiększenie ruchu na stronie internetowej i zdobycie nowych klientów. Pamiętaj, że wizytówka firmy powinna być regularnie aktualizowana, aby odzwierciedlać wszelkie zmiany w Twojej działalności. Nie zapominaj również o monitorowaniu opinii klientów i aktywnym angażowaniu się w komunikację z nimi. Dzięki tym prostym krokom zbudujesz silną wizytówkę firmy w Microsoft Bing i wykorzystasz jej potencjał do maksimum. Rozpocznij już dziś i ciesz się zwiększoną widocznością oraz sukcesem Twojej firmy w świecie online!

Jak mogę utworzyć wizytówkę firmy w Microsoft Bing?
Down arrow

Aby utworzyć wizytówkę firmy w Microsoft Bing, odwiedź stronę Bing Places for Business i kliknij „Nowy użytkownik". Następnie postępuj zgodnie z krótkimi krokami, aby utworzyć konto i rozpocząć dodawanie informacji o Twojej firmie.

Jakie informacje powinienem dodać do mojej wizytówki w Bing Places?
Down arrow

Podstawowe informacje, które powinieneś dodać to nazwa firmy, adres, numer telefonu i witryna internetowa. Możesz także dodać dodatkowe informacje, takie jak godziny otwarcia, opis firmy, kategorie biznesowe i linki do mediów społecznościowych.

Czy mogę zsynchronizować Profil firmy w Google z wizytówką w Bing Places?
Down arrow

Tak, jeśli posiadasz zweryfikowany Profil firmy w Google, możesz przesłać informacje o swojej firmie z Google do wizytówki w Bing Places. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć konieczności ponownego dodawania informacji o swojej działalności.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak wypromować swoją firmę w Bing? Kompletny przewodnik

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 131 głosów

UDOSTĘPNIJ