9 niezawodnych sposobów pozyskiwania klientów

9 skutecznych sposobow pozyskiwania klientow
Spis treści

• Leady B2B - czym są i dlaczego powinny być dla Ciebie ważne?

• 9 strategii pozyskiwania klientów B2B

• Jak pozyskiwać klientów B2B za pomocą SEO?

• Jak pozyskiwać leady B2B poprzez content marketing?

• Jak pozyskiwać leady B2B za pomocą wiadomości e-mail?

• Białe księgi (white papers)

• Aktywność na LinkedIn

• Społeczny dowód słuszności

• Lead magnet

• Webinary

• Automatyzacja

• Podsumowanie

Im więcej potencjalnych klientów generujesz, tym większe Twoje szanse na wzrost przychodów. To dlatego pozyskiwanie leadów w B2B jest tak ważne dla każdego biznesu, niezależnie od branży, w której działasz. Co więcej, 61% firm twierdzi, że ma problem z generowaniem wysokiej jakości leadów (https://marketinginsidergroup.com/content-marketing/50-must-know-statistics-improve-lead-generation-strategy/). Istnieją jednak taktyki, które pozwolą sprostać tym wyzwaniom. Sprawdźmy skuteczne sposoby pozyskiwania klientów w B2B

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Leady B2B - czym są i dlaczego powinny być dla Ciebie ważne?

Leady B2B są kluczowym pojęciem w świecie biznesu, szczególnie dla firm działających w sektorze B2B (Business-to-Business). Termin "lead" odnosi się do potencjalnego klienta, czyli osoby lub przedsiębiorstwa, które wyrażają zainteresowanie produktami lub usługami danej firmy. Dlaczego dla wielu firm pozyskiwanie leadów B2B stanowi wyzwanie? Ponieważ proces decyzyjny jest wydłużony w stosunku do pozyskiwaniu leadów wśród konsumentów, a decyzję podejmuje wiele osób. Zdarza się, że masz kontakt z przedstawicielem firmy, który nie jest w 100% odpowiedzialny za wybór konkretnej firmy. Decyzję biznesową mogą podejmować różne osoby, np. menedżerowie, dyrektorzy, czy osoby odpowiedzialne za zakupy lub dział marketingu.

Leady B2B są ważne, ponieważ stanowią podstawę rozwoju biznesu. Przedsiębiorstwa inwestują wiele czasu, wysiłku i zasobów w pozyskiwanie leadów B2B, aby zbudować bazę potencjalnych klientów, z którymi mogą nawiązać relacje i prowadzić rozmowy sprzedażowe. Celem pozyskiwania leadów B2B jest nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także budowanie długoterminowych partnerstw biznesowych, które przynoszą korzyści obu stronom. 


9 strategii pozyskiwania klientów B2B

Jak pozyskiwać klientów w sektorze B2B? Zobacz nasze polecane strategie!


1. Jak pozyskiwać klientów B2B za pomocą SEO?

Według badań aż 93% procesów zakupowych w sektorze B2B zaczyna się od wyszukiwania online (https://ecommerce-platforms.com/de/articles/ecommerce-statistics). To tylko potwierdza, że jednym ze sposobów na skuteczne pozyskiwanie leadów jest pozycjonowanie strony lub sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania. W ten sposób dotrzesz do osób, które aktywnie poszukują Twoich usług lub produktów za pomocą Google. Wykorzystując strategie SEO, można dopasować treści i strukturę witryny do preferencji wyszukiwarek internetowych oraz potrzeb potencjalnych klientów. Ważnym elementem jest wybór odpowiednich słów kluczowych, które mają związek z oferowanymi produktami lub usługami. Poprawnie zoptymalizowane strony internetowe będą lepiej widoczne dla użytkowników, którzy wpisują te słowa kluczowe w wyszukiwarkach. Strategie SEO w pozyskiwaniu leadów B2B obejmują m.in. tworzenie wartościowych treści, które odpowiadają na pytania i potrzeby potencjalnych klientów, optymalizację techniczną strony internetowej, budowanie autorytetu poprzez zdobywanie naturalnych linków zwrotnych (backlinków) oraz monitorowanie i analizę danych, aby stale ulepszać i dostosowywać strategie SEO do zmieniających się preferencji klientów i algorytmów wyszukiwarek. Sprawdź także: Ścieżka klienta a SEO. Jak sprzedawać na każdym etapie?


2. Jak pozyskiwać leady B2B poprzez content marketing?

Content marketing odgrywa kluczową rolę w pozyskiwaniu leadów B2B poprzez dostarczanie wartościowych i angażujących treści dla potencjalnych klientów. Jest to strategia, która skupia się na tworzeniu i udostępnianiu treści, które są przydatne, informacyjne i rozwiązują konkretne problemy lub wyzwania klientów biznesowych. może obejmować artykuły blogowe, poradniki, e-booki, infografiki, raporty branżowe, case studies czy webinaria. Istotą content marketingu jest dostarczanie wartościowych informacji i rozwiązań, które budują zaufanie oraz pozycjonują firmę jako eksperta w swojej dziedzinie.

Tworzenie treści zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych i potrzeb grupy docelowej pozwala firmie B2B dotrzeć do potencjalnych klientów na różnych etapach ścieżki zakupowej. Na początku, kiedy potencjalny klient szuka informacji i rozwiązań, warto dostarczyć mu treści edukacyjne, które pomogą mu zrozumieć problem i wybrać odpowiednie rozwiązanie. Następnie, poprzez dostarczanie bardziej zaawansowanych treści, takich jak case studies czy webinar, można budować zaufanie i przekonywać do skorzystania z oferowanych produktów lub usług.


3. Jak pozyskiwać leady B2B za pomocą wiadomości e-mail?

Wiadomości e-mail to wciąż skuteczny kanał komunikacji w pozyskiwaniu klientów B2B,. pod warunkiem, że dobrze go wykorzystasz. Jednym ze sposobów na zwiększenie skuteczności e-mail marketingu w sektorze B2B jest wykorzystanie personalizacji. Jak to zrobić?

 • Zadbaj o to, aby nagłówek e-maila zawierał imię lub nazwisko odbiorcy. Osoby otrzymujące wiadomość będą bardziej skłonne otworzyć e-mail, jeśli poczują, że jest on skierowany do nich osobiście.
 • Przed wysłaniem e-maila, sprawdź profil odbiorcy, ich działalność w mediach społecznościowych lub wpisy na blogu. Szukaj informacji, które mogą stanowić punkt wspólny, np. wspólne wartości, wydarzenia branżowe, osiągnięcia itp. Wprowadzenie takiego punktu wspólnego w treści e-maila sprawi, że będzie on bardziej spersonalizowany.
 • Skup się na konkretnych potrzebach i wyzwaniach odbiorcy. Personalizuj treść e-maila, aby odzwierciedlała, w jaki sposób Twoje produkty lub usługi mogą rozwiązać ich problemy. Unikaj ogólnikowych informacji i skup się na konkretach.
 • Jeśli masz dostęp do danych demograficznych lub informacji o zachowaniach odbiorcy, wykorzystaj je do spersonalizowania e-maila. Możesz dostosować treść na podstawie branży, rozmiaru firmy, stanowiska itp.
 • Dodanie personalizowanych elementów do treści e-maila może zwiększyć jego efektywność. Możesz włączyć imię odbiorcy w treści, zamieścić spersonalizowane linki do ich strony internetowej lub wzmianki o ich działalności.
 • Upewnij się, że treść e-maila jest spójna z pozostałymi elementami kampanii. Jeśli odbiorca już miał kontakt z Twoją firmą, odwołaj się do wcześniejszej interakcji, aby pokazać, że pamiętasz o nich.


Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Białe księgi (white papers) sposobem na pozyskiwanie klientów B2B

W sprzedaży B2B spontaniczne decyzje zakupowe należą do rzadkości. Częściej wybór konkretnej firmy do współpracy poprzedzony jest długim procesem decyzyjnym i weryfikacją marki. By przyciągnąć uwagę przedstawiciela firmy, warto przygotować materiały, tzw. white papers. Są to dokumenty o charakterze technicznym lub branżowym, które prezentują badania, analizy lub opinie na temat danego zagadnienia. Możesz udostępnić je swoim potencjalnym klientom w zamian za służbowy adres e-mail. Białe księgi często zawierają informacje, które są trudno dostępne lub wymagające specjalistycznej wiedzy, co czyni je atrakcyjnymi dla osób poszukujących rozwiązań biznesowych. Kluczem do skuteczności białych ksiąg jako narzędzi pozyskiwania leadów jest ich wartość dla potencjalnych klientów. Powinny zawierać konkretne informacje, analizy i praktyczne wskazówki, które pomagają w zrozumieniu problemu i proponują rozwiązania. Często białe księgi są oparte na badaniach i danych, co dodatkowo buduje wiarygodność i autorytet firmy. Aby wykorzystać białe księgi w procesie pozyskiwania leadów B2B, warto stworzyć dedykowane formularze kontaktowe, które użytkownicy muszą wypełnić przed pobraniem materiału. Ta wymiana informacji umożliwia firmie gromadzenie danych o potencjalnych klientach i tworzenie listy kontaktowej, która może być wykorzystana do prowadzenia dalszych działań marketingowych i sprzedażowych.


5. Aktywność na LinkedIn a pozyskiwanie klientów B2B

Działania na LinkedIn są niezwykle skutecznym sposobem pozyskiwania leadów B2B, ponieważ platforma ta skupia się na kontaktach biznesowych i networkingu zawodowym. Oto kilka strategii i działań, które można podjąć na LinkedIn w celu pozyskiwania leadów B2B:

 • Zadbaj o profesjonalny profil - upewnij się, że Twój profil na LinkedIn jest profesjonalny i kompletny. Dodaj aktualne informacje o swojej firmie, doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach. Ważne jest również zamieszczenie odpowiedniego zdjęcia profilowego.
 • Twórz wartościowe treści - publikuj wartościowe treści związane z Twoją branżą, które zainteresują potencjalnych klientów. Mogą one obejmować artykuły, wpisy blogowe, infografiki, wideo czy case studies. Treści te powinny być informacyjne, edukacyjne i angażujące dla grupy docelowej.
 • Bądź aktywny w grupach - dołącz do grup branżowych związanych z Twoją dziedziną i aktywnie uczestnicz w dyskusjach. Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w grupach pozwoli Ci budować reputację jako eksperta i zyskać uwagę potencjalnych klientów.
 • Aktywnie nawiązuj kontakty - korzystaj z funkcji wyszukiwania na LinkedIn, aby znaleźć potencjalnych klientów, którzy pasują do Twojej grupy docelowej. Nawiąż z nimi kontakt, wskazując na wspólne zainteresowania, doświadczenie lub cele biznesowe. Personalizuj wiadomości i staraj się rozpocząć wartościową rozmowę.
 • Buduj rekomendacje - zbieraj rekomendacje od klientów i partnerów biznesowych. Rekomendacje dodają wiarygodności i pomagają budować zaufanie u potencjalnych klientów. Również sam rekomenduj innych, aby zbudować silne relacje biznesowe.
 • Zainwestuj w reklamy i promowane wpisy - wykorzystaj możliwości reklamowe na LinkedIn, takie jak promowane wpisy i reklamy tekstowe. Możesz precyzyjnie docierać do swojej grupy docelowej na podstawie ich danych demograficznych, stanowiska, branży itp.
 • Aktywnie bierz udział w dyskusjach - bądź aktywny w komentowaniu i angażowaniu się w dyskusje na platformie. Odpowiadaj na komentarze innych, zadawaj pytania i udzielaj cennych informacji. To pozwoli Ci budować relacje i zwiększać swoją widoczność.

Zobacz także:

Strona firmowa na LinkedIn


6. Społeczny dowód słuszności w pozyskiwaniu leadów B2B

Społeczny dowód słuszności, znany również jako "social proof", jest skutecznym sposobem pozyskiwania klientów B2B. Zachęca ich do skorzystania z oferty poprzez wykorzystanie rekomendacji, opinii i doświadczeń innych klientów, aby budować zaufanie i przekonywać potencjalnych klientów do skorzystania z oferowanych produktów lub usług.

Klienci B2B często polegają na społecznym dowodzie słuszności, ponieważ podejmują decyzje zakupowe na podstawie wiarygodnych informacji i rekomendacji od innych przedsiębiorstw. Jak wykorzystać społeczny dowód słuszności w pozyskiwaniu klientów B2B?

 • Zbieraj opinie i referencje od istniejących klientów i prezentuj je na swojej stronie internetowej, w materiałach marketingowych lub w formie case studies. Te pozytywne oceny i doświadczenia klientów przekonują potencjalnych klientów o jakości i wartości Twojej oferty.
 • Przedstawiaj studia przypadków, które demonstrują sukcesy i wyniki, jakie osiągnęli inni klienci dzięki Twoim produktom lub usługom. Opisz konkretne wyzwania, które pomogłeś rozwiązać i jakie korzyści przyniosło to klientowi.
 • Nawiąż współpracę z wpływowymi osobami w Twojej branży, które cieszą się dobrą reputacją i mają duże grono obserwujących. Poproś ich o recenzję, rekomendację lub współpracę, aby wzmocnić wiarygodność Twojej marki i przekonać potencjalnych klientów.
 • Jeśli Twoja firma otrzymała certyfikaty branżowe lub nagrody, użyj ich jako społecznego dowodu słuszności. Takie wyróżnienia świadczą o wysokiej jakości usług lub produktów, co zwiększa zaufanie potencjalnych klientów.
 • Jeśli Twoja firma prowadzi badania naukowe lub ma dostęp do danych branżowych, udostępnij te informacje w celu podniesienia wiarygodności i autorytetu Twojej marki. Udostępnienie wartościowych i wiarygodnych danych może przekonać potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług.
 • Monitoruj opinie i komentarze na platformach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Twitter. Odpowiadaj na opinie klientów i stwórz pozytywny wizerunek marki, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

Zobacz także:

Sekcja opinii na stronie agencji widoczni


7. Lead magnet do pozyskiwania klientów B2B

Lead magnet to technika pozyskiwania leadów B2B, polegająca na oferowaniu potencjalnym klientom wartościowego materiału lub zasobu w zamian za ich dane kontaktowe. Lead magnety są często wykorzystywane w marketingu internetowym, aby przyciągnąć uwagę i zainteresowanie klientów, oraz skonwertować ich na potencjalnych leadów. Lead magnet może przyjąć różne formy, w zależności od branży i potrzeb grupy docelowej. Oto kilka przykładów popularnych lead magnets w kontekście pozyskiwania leadów B2B:

 • E-booki i ‘białe księgi zawierające cenne informacje, przewodniki branżowe, badania rynkowe lub rozwiązania konkretnych problemów biznesowych.
 • Przewodniki i checklisty, które pomagają klientom w realizacji konkretnych zadań, planowaniu projektów lub podejmowaniu decyzji biznesowych.
 • Webinary i szkolenia online, podczas których dostarczasz im wartościowej wiedzy i praktycznych wskazówek związanych z ich branżą.
 • Darmowe narzędzia lub próbki, które umożliwiają potencjalnym klientom zapoznanie się z Twoją ofertą i doświadczenie jej wartości.
 • Kalkulatory, które pomagają klientom w oszacowaniu kosztów, zysków lub efektywności w związku z ich potrzebami biznesowymi.
 • Newslettery i ekskluzywne treści, w ramach którego regularnie dostarczasz im ekskluzywne treści, informacje branżowe, porady czy studia przypadków.

Kluczem do skuteczności magnesów na leady jest ich wartość i zgodność z potrzebami grupy docelowej. Powinny być dobrze zaprojektowane, atrakcyjne i dostarczać klientom konkretnych korzyści. Ważne jest również odpowiednie umieszczenie formularzy zgłoszeniowych lub stron docelowych, na których potencjalni klienci mogą pobrać lead magnet i zostawić swoje dane kontaktowe.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


8. Webinary sposobem pozyskiwania klientów B2B

Jedną ze strategii generowania leadów jest organizowanie webinarów w celu przechwytywania leadów. Webinar to prezentacja online, której celem jest zaangażowanie klientów, edukowanie ich na temat Twoich produktów lub usług, rozmowa o problemach, budowanie zaufania i zwiększanie świadomości marki. To świetny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów i zbudowanie z nimi relacji, zanim jeszcze zarejestrują się w Twoim produkcie. Jak zwiększyć moc webinarów w kontekście pozyskiwania leadów B2B?

 • Wybierz temat, który jest interesujący i wartościowy dla Twojej grupy docelowej. Skup się na rozwiązaniu konkretnych problemów, dostarczeniu praktycznych wskazówek czy prezentacji najnowszych trendów i innowacji w branży.
 • Stwórz skuteczną strategię promocji webinariów, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Wykorzystaj narzędzia takie jak mailingi, posty w mediach społecznościowych, artykuły na blogach branżowych czy współpracę z wpływowymi osobami w swojej dziedzinie.
 • Zadbaj o przygotowanie wysokiej jakości treści, które dostarczą wartość uczestnikom webinariów. Zapewnij praktyczne wskazówki, przykłady z życia wzięte, case studies i prezentacje oparte na aktualnych badaniach lub trendach branżowych. To pomoże budować Twoją reputację jako eksperta w danej dziedzinie.
 • W trakcie webinariów zachęcaj uczestników do zadawania pytań i aktywnego udziału w dyskusji.
 • Wykorzystaj webinary jako okazję do przedstawienia swojej oferty lub produktów kończąc prezentację. Oferuj uczestnikom specjalne rabaty, dodatkowe materiały lub konsultacje, aby zachęcić ich do podjęcia dalszych działań i nawiązania współpracy.
 • Aby pozyskać leady, wymagaj rejestracji uczestników przed udziałem w webinarium. Poproś ich o podanie swoich danych kontaktowych, takich jak imię, nazwisko i adres e-mail.

Oprócz dotarcia do potencjalnych klientów webinary są również doskonałym sposobem na pozyskanie nowych leadów. Jeśli szukasz sposobów na generowanie większej liczby potencjalnych klientów bez płacenia za reklamy, rozważ zorganizowanie webinaru na żywo ze specjalną ofertą lub kodem rabatowym na Twój produkt. Możesz także zaprosić inne firmy/startupy, które skorzystałyby z Twojego produktu lub usługi jako gości na swoim webinarze — zwiększy to świadomość Twojej firmy i przywróci do niej ruch po zakończeniu wydarzenia!


9. Automatyzacja w pozyskiwaniu leadów B2B

Wykorzystanie automatyzacji w generowaniu leadów B2B może znacznie usprawnić i zwiększyć efektywność procesu pozyskiwania potencjalnych klientów. Jakie metody i narzędzia z zakresu automatyzacji sprawdzą się najlepiej?

 • Landing page i formularze - stwórz atrakcyjne landing page, na którym potencjalni klienci mogą znaleźć informacje o Twojej ofercie i złożyć zapytanie lub zostawić dane kontaktowe. Wykorzystaj narzędzia do automatycznego generowania formularzy, które automatycznie zbierają dane klientów i przekazują je do systemu zarządzania leadami.
 • Marketing automation - wykorzystaj narzędzia do automatyzacji marketingu, takie jak systemy CRM (Customer Relationship Management) lub platformy do automatyzacji marketingu. Możesz zaprogramować serię wiadomości e-mail, które będą wysyłane automatycznie po złożeniu zapytania przez potencjalnego klienta. Możesz dostosować te wiadomości do różnych etapów procesu pozyskiwania leadów i dostarczyć wartościowe treści, informacje o ofercie czy case studies.
 • Personalizacja komunikacji - chociaż korzystasz z automatyzacji, ważne jest, aby komunikacja z potencjalnymi klientami była personalizowana. Wykorzystaj dane, które zbierasz na temat klientów, takie jak ich imię, nazwisko, branża czy stanowisko, aby dostarczać im treści i informacje dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań.
 • Automatyzacja w social mediach - wykorzystaj narzędzia do automatyzacji publikowania postów i odpowiedzi na platformach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Twitter. Możesz zaprogramować wcześniej przygotowane posty, które będą publikowane w określonych godzinach i dniach. Możesz również automatycznie monitorować tagi i słowa kluczowe, aby zidentyfikować potencjalne leady i reagować na ich zapytania lub komentarze.
 • Opracowywanie leadów - wykorzystaj automatyzację do przypisywania punktacji potencjalnym klientom na podstawie ich zachowań, takich jak otwieranie e-maili, odwiedzanie stron internetowych czy interakcje na mediach społecznościowych. Dzięki temu możesz określić, które leady są najbardziej obiecujące i skoncentrować swoje działania na ich konwersji.
 • Remarketing - zastosuj automatyzację remarketingu, aby docierać do potencjalnych klientów, którzy już mieli kontakt z Twoją firmą, ale nie dokonali zakupu. Możesz wyświetlać im spersonalizowane reklamy, oferty czy informacje o nowych produktach, aby przekonać ich do dalszej współpracy.

Sprawdź także:


9 skutecznych strategii pozyskiwania klientów. Podsumowanie

Pozyskiwanie leadów B2B to kluczowy element strategii marketingowych. Techniki, takie jak pozycjonowanie sklepu i strony, webinary, automatyzacje, przyczyniają się do skutecznego generowania leadów. W procesie pozyskiwania klientów warto zrozumieć potrzeby grupy docelowej i dostarczać wartościową treść, aby budować zaufanie i relacje biznesowe. Pamiętaj, że pozyskiwanie leadów B2B to proces ciągły, wymagający stałego doskonalenia i dostosowania do zmieniających się trendów i oczekiwań rynku. 

Jak długo trwa proces pozyskiwania leadów B2B?
Down arrow

Czas trwania procesu pozyskiwania leadów B2B może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak branża, targetowanie, jakość oferty i skuteczność działań marketingowych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale ważne jest systematyczne podejście i ciągłe monitorowanie i optymalizacja działań, aby osiągnąć optymalne wyniki.

Jakie informacje warto zbierać od potencjalnych klientów?
Down arrow

Warto zbierać informacje kontaktowe, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Dodatkowo, w zależności od specyfiki branży, możesz również zbierać informacje o firmie, stanowisku czy preferencjach klienta. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i zapewnieniu odpowiedniego zabezpieczenia zebranych informacji.

Czy istnieje uniwersalna strategia pozyskiwania leadów B2B?
Down arrow

Nie ma jednej uniwersalnej strategii pozyskiwania leadów B2B, która pasowałaby do wszystkich firm i branż. Każda firma powinna opracować indywidualną strategię, uwzględniającą specyfikę swojej branży, grupy docelowej, celów biznesowych i dostępnych narzędzi. Ważne jest testowanie różnych technik, monitorowanie wyników i dostosowywanie strategii w oparciu o zebrane dane i analizę efektywności działań. Pamiętaj, że pozyskiwanie leadów B2B to proces dynamiczny, który wymaga stałego doskonalenia i dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
9 niezawodnych sposobów pozyskiwania klientów

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ