Weebly - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

zestawienie cms weebly 2

Weebly to jeden z największych systemów CMS. Szacuje się, że do 2021 roku zbudowano na jego podstawie ponad pięćdziesiąt milionów stron internetowych. Brzmi imponująco, prawda? Dlaczego właśnie ten system CMS budzi tak duże zainteresowanie? Jakie ma wady? Poddaliśmy analizie system CMS Weebly, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, czy to rozwiązanie dla Ciebie. 

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest Weebly? Wady i zalety platformy

Weebly to prosty, intuicyjny system, który pozwala na sprawne zbudowanie swojej strony internetowej w niskiej cenie. Co ciekawe, jeden z pakietów Weebly pozwala na korzystanie z platformy za darmo. To właśnie dostępność Weebly dla każdego użytkownika sprawiła, że platforma stała się tak popularna. 

CMS Weebly - cena, źródło: https://weebly.com/

Weebly oferuje efektowny wizualnie interfejs, który można bezproblemowo dostosować do własnych potrzeb. Warto jednak podkreślić, że Weebly nie jest systemem typu open source, przez co możliwości personalizacji motywu są ograniczone. Dla kogo ten CMS będzie dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim CMS Weebly poleca się dla małych firm, którym zależy na szybkiej i sprawnej budowie witryny. Nie sprawdzi się w przypadku bardzo dużych stron. Nie spodoba się on również osobom, które chcą samodzielnie dostosować witrynę do swoich potrzeb - narzędzia dostępne na Weebly mocno ograniczają te możliwości. 

 

Zalety platformy Weebly 

 • Efektowne motywy do wyboru;
 • Łatwy w obsłudze system;
 • Szerokie możliwości wykorzystania strony, w tym również sprzedaż produktów;
 • Wgląd do statystyk strony;
 • Umożliwia przełączanie motywów bez przebudowy witryny;
 • Szybkość działania strony;
 • Możliwość korzystania z systemu za darmo.

 

Wady platformy Weebly

 • Ograniczone możliwości personalizacji wybranego motywu;
 • Nie nadaje się na strony międzynarodowe (ogranicza możliwości SEO przy wielojęzykowej stronie i blokuje ruch z Rosji, Ukrainy i Chin. Sprawdź, co trzeba wiedzieć pozycjonując wielojęzyczną stronę);
 • Poziom wsparcia technicznego przy stronie jest zależny od wykupionego planu;
 • Utrudniony kontakt z obsługą klienta (mimo deklaracji 24h wsparcia, odpowiadają zwykle na wiadomości w godzinach pracy w Stanach Zjednoczonych);
 • Brak funkcji cofania w całym interfejsie;
 • Problemy z edycją zdjęć.

 

Funkcje systemu CMS Weebly

Podstawowy plan Weebly jest dostępny za darmo, ale jest bardzo ograniczony pod względem dostępnych funkcji. W ramach darmowego planu zyskuje się  przestrzeń dyskową, subdomenę Weebly oraz bezpłatny SSL. Z tego względu poleca się go raczej dla osób, które nie mają dużych oczekiwań wobec strony lub chcą po prostu spróbować swoich sił. W ramach darmowego planu można sprawnie prowadzić bloga, prostą stronę internetową lub przedstawić swoje portfolio. Pierwszy płatny plan nie oferuje wiele więcej, został wzbogacony tylko o połączenie CMS z własną domeną. Chcąc stworzyć profesjonalną stronę w systemie Weebly trzeba rozważyć wykorzystanie planu PRO lub BUSINESS. 

Ten system CMS ma wszystkie konieczne funkcje do prowadzenia sprawnie strony, np. edycja treści, formularze kontaktowe, a także możliwość przekierowania adresów URL, niestandardowe umieszczanie kodu na stronie, fora, przesyłanie plików, możliwość członkostwa, a także opcje eCommerce. 

Swoją stronę można też wnieść na wyższy poziom dzięki wykorzystaniu aplikacji zewnętrznych i wewnętrznych. Baza Weebly obejmuje około 360 aplikacji z różnych kategorii. Niektóre są zrealizowane przez Weebly, inne przez zewnętrznych programistów. Część z dostępnych aplikacji jest bezpłatna. 

 

 Funkcje dostępne w CMS Weebly , źródło: https://weebly.com/

 

Pozycjonowanie stron na Weebly

System CMS Weebly nie ma szerokich funkcji ułatwiających pozycjonowanie strony, ale są one zdecydowanie wystarczające. Wśród podstawowych funkcji SEO, które zapewnia Weebly, wymienia się m.in. możliwość ustawienia tytułu, opisu i słów kluczowych, wprowadzanie kodów, kontrolę indeksowania w wyszukiwarkach oraz przekierowania, dodawanie alt-tekstów do zdjęć. Pozycjonowanie stron na Weebly sprawia też pewne problemy. Dla SEO trudnością może się okazać brak opcji tworzenia mapy strony, pliku robots.txt, ograniczenie nagłówków do H2 (można to ominąć korzystając z aplikacji, która pozwala dodawać nagłówki do h6, ale częściowo zakłóca ona formatowanie). Weebly oferuje również bardzo dobry poradnik SEO. 

Sprawdź nasze artykuły o pozycjonowaniu stron:

 

Bezpieczeństwo strony na platformie Weebly

Jedną z zalet Weebly jest to, że to bardzo bezpieczna platforma. Zakładając stronę z wykorzystaniem tego systemu CMS można mieć pewność zaawansowanej ochrony przed ewentualnymi cyberatakami. Weebly zapewnia szyfrowanie SSL (czym jest certyfikat SSL dowiesz się w naszym artykule) we wszystkich planach, kładą duży nacisk na silne hasła. Na bezpieczeństwo wpływa również fakt, że nie jest to system typu open source - eliminuje to ryzyko pojawienia się błędów, luk w kodzie, które mogliby wykorzystać hakerzy. Jednak aspektem do poprawy w kwestii bezpieczeństwa na Weebly, jest zwiększenie funkcjonalności tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemów. Aktualnie należy to robić samodzielnie poprzez zapisywanie witryny w formie pliku .zip. Brak funkcji cofania w całym interfejsie sprawia też, że powrót do poprzedniej wersji witryny jest bardzo problematyczny. Jeżeli jest to dla Ciebie ważny aspekt, sprawdź zestawienie CMS i znajdź system bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.  

 

Wsparcie techniczne na CMS Weebly

Podejście firmy do oferowanego wsparcia technicznego jest według wielu osób dość kontrowersyjne. To, jak dobre wsparcie dostaniesz od Weebly zależy przede wszystkim od tego, jaki pakiet wykupisz. Oczywiście, każdemu jest zapewniona jakaś forma wsparcia, ale trudno ją nazwać wystarczającą. Obejmuje ona bardzo szeroko wyposażoną bazę wiedzy, faks, wideo tutoriale, pomoc na chacie, pomocą mailowa i dostęp do forum społecznościowego dla członków Weebly. Na wypadek nagłego problemu, tylko osoby z pakietem PRO lub BUSINESS będą mogły liczyć na realne wsparcie, które pozwala na uzyskanie szybkiej odpowiedzi podczas rozmowy telefonicznej. 

Dużym problemem dla użytkowników z Polski może być fakt, że wsparcie techniczne odpowiada na czacie w godzinach pracy w Stanach Zjednoczonych. To zdecydowanie wydłuża proces uzyskiwania wsparcia w problematycznej sytuacji. 

Pomoc techniczna CMS Weebly, źródło: https://weebly.com/

 

Zestawienie CMS - Weebly. Podsumowanie

Weebly to sprawdzony, zaufany system CMS, który cieszy się dużą popularnością. Analizując całe, przygotowane przez nas zestawienie CMS, jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny i niedrogi - to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą założyć swoją pierwszą stronę internetową. Nie sprawdzi się on jednak w przypadku bardzo rozbudowanych stron internetowych, nie poleca się go również osobom, którym zależy na wysokim stopniu personalizacji motywu. 

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Weebly - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ