Ibexa DXP - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Zestawienie CMS eZ Platform 1

eZ Platform jest jedną z najdłużej dostępnych platform na rynku CMS. Mimo długiego stażu, wcale nie jest najbardziej znanym i najczęściej wybieranym systemem CMS. Czy słusznie? Jak działa CMS eZ Platform? Czym się charakteryzuje i, przede wszystkim, czy warto się na niego zdecydować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Jak działa CMS eZ Platform? 

eZ Platform to następca rozwijanego od 1999 roku przez firmę Ibexa systemu CMS. Najnowsza wersja ukazała się w kwietniu 2020 roku. Jest to CMS open source, co cenią sobie szczególnie programiści. Przez wielu specjalistów eZ Platform jest oceniany, jako jeden z najbardziej zaawansowanych systemów CMS, dlatego jest polecany osobom, którym zależy jednocześnie na wysokim poziomie personalizacji, jak i bezpieczeństwa.

 

eZ Platform - cena 

Poziom profesjonalizmu systemu przekłada się na cenę. Do wyboru są jednak trzy pakiety cenowe, które można dostosować do swoich potrzeb pod względem funkcjonalności.

Jaka jest dla eZ Platfrom cena? , źródło: https://developers.ibexa.co/

 

Funkcje systemu CMS eZ Platform 

Ten CMS oparto o framework Symfony, który jest wiodącym narzędziem do tworzenia stron internetowych za pomocą języka PHP z zastosowaniem wzorca MVC. Dzięki temu eZ jest przystępny w obsłudze, a przy tym zapewnia szerokie możliwości personalizacji. System zapewnia nie tylko tworzenie i modyfikowanie treści, ale także pozwala na wgląd w ich działania po dokonaniu publikacji. W systemie można sprawdzić na przykład, czy odbiorcy angażują się w przygotowane treści. CMS wykrywa też ewentualne problemy w systemie i pomaga wprowadzić poprawki. Oferuje też takie funkcje jak system e-commerce, personalizacja treści w czasie rzeczywistym , pomiar zachowań, etc.

Nasze zestawienie CMS opiewa w wiele propozycji, dlatego łatwo jest znaleźć coś dla siebie. Kto powinien rozważyć wykorzystanie eZ Platform? To idealna platforma CMS dla osób, które chcą stworzyć większy portal np. serwis informacyjny, sklep internetowy, witrynę korporacyjną. Świetnie się tutaj sprawdzi content w postaci wiadomości, galerii zdjęć, blogów, forów, zakładek produktowych itp. 

Chcesz wiedzieć, jak tworzyć angażujące treści na swoją stronę internetową? Sprawdź nasze artykuły: 

 

Zalety CMS eZ Platform

 • Tworzenie nowych typów treści jest bardzo łatwe;
 • System przyjazny dla programistów;
 • Wysoki poziom personalizacji strony; 
 • Obsługa wielu języków;
 • Silny rdzeń z wieloma funkcjami;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Wady CMS eZ Platform

 • Nie każdy hosting będzie z nim dobrze współpracować;
 • Niewiele szablonów do wykorzystania;
 • Wymaga pewnej wiedzy z zakresu języka PHP;
 • System nie jest bardzo popularny, więc trudniej będzie o szukanie ewentualnego wsparcia technicznego wśród społeczności;

 

Dodatkowe funkcje CMS eZ Platform 

Wiele systemów CMS ma lekką podstawę, by później użytkownicy mogli zastosować szereg dodatkowych funkcji, rozszerzeń usług. eZ Platform działa w inny sposób. Przygotowany jest silny rdzeń podstawowy systemu, dzięki czemu CMS jest w pełni funkcjonalny i dostosowany do różnych potrzeb. Dodawanie kolejnych funkcji mógłby się wiązać z koniecznością bardziej skomplikowanego kodowania, co generuje też ryzyko problemów z bezpieczeństwem i trudnościami z aktualizacją systemu. Silny rdzeń eZ Platform pozwala uniknąć takich problemów. 

 

Przystosowanie eZ Platform do pozycjonowania

eZ Platform jest stworzone z myślą o średnich i dużych portalach nastawionych na treść, dlatego zadbano również o to, by można było sprawnie wykonać pozycjonowanie strony. Platforma zapewnia zaawansowane możliwości modelowania strony, które pozwalają na dowolne, elastyczne zarządzanie treścią. Dodatkowo, dzięki temu, że jest to CMS open source, eZ Platform łatwo można dostosować do zmieniających się dobrych praktyk SEO. Podstawowa funkcjonalność platformy zapewnia szansę na dobre wyniki w rankingach wyszukiwania, a funkcjonalne rozszerzenia pozwalają na jeszcze lepszą optymalizację. 

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron internetowych: 

 

Poziom bezpieczeństwa w eZ Platform

Jedną z wielu zalet systemu eZ Platform jest jego wysoki poziom bezpieczeństwa, który zawdzięcza między innymi oparciu o framework Symfony. System zapewnia spójną bazę kodu strony, dzięki czemu jakiekolwiek prace nad stroną nie wiążą się z dużym ryzykiem. Dodatkowo, w przypadku wykrycia ewentualnych luk w zabezpieczeniach, błędy są rozwiązywane przez zespoły serwisowe, a następnie informacje są przekazywane klientom z pełnym zapewnieniem poufności.

 

Wsparcie techniczne systemu eZ Platform 

Osoby, które decydują się na wykorzystanie systemu eZ Platform, mogą liczyć na stały kontakt ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z korzystaniem z platformy. W systemie są również zapewnione regularne kontrole poprawności działania strony, co pozwoli zapobiec ewentualnym problemom. Zespoły techniczne pomagają rozwiązać problemy na stronie i regularnie opracowują aktualizacje oprogramowania i poprawki zabezpieczeń. 

 

Zestawienie CMS - eZ Platform. Podsumowanie

eZ Platofrm daje możliwość stworzenia dużej, silnej witryny internetowej, dlatego poleca się ten system osobom, które planują stworzyć stronę internetową dla dużej firmy lub portal informacyjny. Jeśli tworzysz stronę dla małej organizacji, lepiej rozważ inne rozwiązanie, pomoże Ci w tym nasze szczegółowe zestawienie CMS.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ibexa DXP - zestawienie najpopularniejszych platform CMS

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ