6 faktów o pozycjonowaniu, które musisz znać!

1. Jest wiele różnych metod pozycjonowania

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie pozycjonować strony internetowe. Niestety. Istnieje tak wiele narzędzi i czynników mających wpływ na widoczność stron, że każdy z pozycjonerów może stosować własną kombinację. Doświadczenie i wiedza powoduje, że niekiedy rezygnujemy z rozwiązań, które dawniej wydawały nam się optymalne i skuteczne.

Żaden ze specjalistów SEO nie ma pełnej wiedzy, co do czynników wpływających na sukces w wyszukiwarce i pozycję w TOP 10. Wiedza pozycjonerów opiera się na ciągły testach i szukaniu nowych rozwiązań w oparciu o obserwację branży SEO.

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Obalamy mity na temat pozycjonowania! Wideo

Zobacz wywiad LIVE z ekspertem widoczni

2. Nie każda metoda pozycjonowania jest dobra dla wszystkich stron

Nie tylko nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie pozycjonować strony internetowe, ale nie ma też zestawu metod, które będą skuteczne dla wszystkich typów serwisów. Inaczej pozycjonujemy sklep internetowy, bloga czy serwis firmowy. Inne aspekty ruchu na stronie są dla nas ważne i inne uznajemy za sukces.

Przykład: W artykule blogowym wysoki czas spędzony przez użytkownika na stronie, mimo wysokiego współczynnika odrzuceń będzie pozytywnym sygnałem. W sklepie internetowym wzrost ruchu na stronie, który nie spowodował zwiększenia sprzedaży, będzie niepożądany efektem.

Doświadczenie, wiedza i analiza pomaga nam tworzyć zestaw rozwiązań, która sprawdzają się mniej lub bardziej w konkretnych typach stron. Jeśli nie korzystamy z jakiejś metody, to z pewnością nie jest to przypadkowe.

 

3. Techniki SEO nie są ponadczasowe

Internet zmienia się na tyle szybko, że nie ma również ponadczasowego przepisu na pozycjonowanie. Metody, które stosowaliśmy z sukcesem rok temu - dziś mogą przynosić zupełnie przeciwne efekty. Testowanie nowych rozwiązań jest jednym ze stałych elementów naszej pracy.

Musimy dopasowywać nasze rozwiązania nie tylko do zmieniającego się algorytmu Google, ale także wymagań użytkowników czy innowacji wprowadzanych przez konkurencję. Gdyby pozycjonowanie nie rozwijało się wraz z rozwojem trendów i zachowań internautów - nigdy nie wykorzystaliśmy chociażby portali społecznościowych.

 

4. Treści na stronie mają duże znaczenie

Oryginalne i świeże treści na stronie to niezmiennie ważny czynnik zwiększający pozycję w wyszukiwarce. I nie chodzi tylko o teksty. Umieszczenia na stronie filmów i zdjęć to również rozbudowa treści, której znaczenie jest często bagatelizowane np. przez firmy traktujące swoją stronę jedynie jako formę kontaktu i spis usług.

Efektywność pozycjonowania, to jednak nie tylko zwiększenie widoczności w wyszukiwarce. Skuteczne SEO to takie, które powoduje, że użytkownik wchodzi w interakcję ze stroną. Co więcej, powinien to zrobić w taki sposób, jaki zaplanował prowadzący serwis. Treść, szczególnie ta wartościowa, niewątpliwie zwiększa również zaangażowanie użytkownika na stronie.

 

5. Atrakcyjny wygląd strony to nie wszystko

Wygląd strony jest ważny, szczególnie w budowaniu zaufania użytkownika do serwisu. Wprowadzając zmiany pod kątem pozycjonowania pamiętamy o tym i proponujemy takie rozwiązania, które nie wpłyną negatywnie na starannie stworzony układ graficzny.

Atrakcyjna wizualnie strona nie daje jednak gwarancji sukcesu w budowaniu pozycji w wyszukiwarce. Wygląd to zdecydowanie za mało. Konieczne jest także spojrzenie na witrynę od strony niewidocznej dla użytkownika. Pozycjonowanie wspomaga również wprowadzanie zmian na stronie takich jak chociażby dodanie niewidocznych na stronie opisów obrazkom czy przekierowanie zmienionych adresów URL na nowe. Część użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że SEO to nie tylko słowa kluczowe i linki. Zmiany wewnątrz strony to również bardzo istotne czynniki wpływające na pozycję.

 

6. Czas wypozycjonowania strony zależy od wielu czynników

Na wypromowanie strony w wyszukiwarce wpływa tak wiele czynników, że nie możliwe jest dokładne określenie czasu, jaki zajmie pozycjonowanie. Szacujemy czas na podstawie naszej wiedzy i doświadczenia analizując wiele aspektów, m.in.

  • zasięg terytorialny serwisu,
  • typ serwisu,
  • działania konkurencji z danej branży,
  • długość funkcjonowania domeny,
  • profil linków przychodzących,
  • zamierzony efekt np. 10 fraz w TOP 10 wyszukiwania czy 100.

Zwykle zajmuje to od kilku do kilkunastu miesięcy. To bardzo szeroki przedział. Należy pamiętać, że nagły wzrost również nie jest efektem zbyt pożądanym. Zwykle cechuje strony, na których dopiero rozpoczęły się intensywne działania pod kątem pozycjonowania. Starannie wypracowana pozycja, które utrzyma się długofalowo to efekt ciągłej pracy.

Inne artykuły o podobnej tematyce:
14 popularnych bledow w pozycjonowaniu dowiedz sie jak ich uniknac
Wystrzegaj się najczęstszych błędów SEO - poznaj sprawdzone strategie w zakresie tworzenia treści, l...
Zobacz więcej
Jak tworzyc opisy w sklepie internetowym pod katem SEO Skuteczne metody i sprawdzone triki
Jak tworzyć opisy w sklepie internetowym pod kątem SEO? Skuteczne metody i sprawdzone triki
Zobacz więcej
czy warto czekac na efekty seo
Pozycjonowanie wymaga cierpliwości, ale gdy już przynosi efekty - są one spektakularne. Poznaj przyk...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
6 faktów o pozycjonowaniu, które musisz znać!
Średnia ocen użytkowników 3.50 na podstawie 94 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO