Jak zwiększyć przychody, dzięki reklamie na Facebooku?

Jak zwiekszyc przychody dzieki reklamie na Facebooku
Spis treści

• Dlaczego reklama firmy na Facebooku jest ważnym elementem strategii marketingowej?

• Jak przygotować się do realizacji reklamy firmy na Facebooku?

• Strategie Facebook Ads, które pomogą Ci osiągnąć sukces

• Podsumowanie

Reklama firmy na Facebooku może znacząco zwiększyć widoczność Twojej marki w sieci i wpłynąć na poziom sprzedaży. Jednak bardzo ważne jest to, aby umiejętnie ją zrealizować - przygotować się pod kątem technicznym, skierować ją do dobrze dobranej grupy docelowej i stworzyć chwytliwą treść. Jak to wszystko zrobić? Wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Dlaczego reklama firmy na Facebooku jest ważnym elementem strategii marketingowej?

Media społecznościowe to nie tylko miejsce spędzenia wolnego czasu, ale również miejsce prowadzenia biznesu, edukowania, zdobywania znajomości. Ich wpływ na społeczeństwo udowadniają różne badania rynkowe. Na przykład Hootsuite oraz We Are Social co roku przeprowadzają szerokie analizy dotyczące zachowań użytkowników w sieci, a pozyskane przez ich wyniki przedstawiają, jak istotną rolę pełnią media społecznościowe ( źródło: https://datareportal.com/reports/digital-2021-poland). W raporcie z 2021 roku możemy znaleźć na przykład takie informacje

 • 45,3% osób wykorzystuje media społecznościowe do researchu wybranej marki.
 • 68,5% Polaków korzysta z mediów społecznościowych.
 • Najczęściej wybieranymi platformami społecznościowymi w Polsce są YouTube, Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Whatsapp i Twitter.
 • Wykorzystując reklamy na Facebooku, można dotrzeć do około 18 milionów osób z Polski.


Warto również wiedzieć, że w 2021 roku przychody z reklam na Facebooku przekroczyły 114 miliardów dolarów (https://www.statista.com/statistics/271258/facebooks-advertising-revenue-worldwide/). Rezygnowanie z zasięgu, który może Ci zapewnić reklama Facebooku, to także zrezygnowanie z możliwości zwiększenia swoich przychodów.

Więcej danych dotyczących zachowań polskich użytkowników w mediach społecznościowych, znajdziesz w naszym artykule:

 

Jak przygotować się do realizacji reklamy firmy na Facebooku?

Skuteczna strategia na Facebooku musi opierać się o kompleksowy proces przygotowawczy. Nie możesz zrealizować skutecznej kampanii, jeśli nie znasz swoich odbiorców i nie wiesz, jak działać. Poniżej omawiamy cztery najważniejsze kroki, które musisz zrealizować, aby Twoja strategia na Facebooku mogła być skuteczna.

 

Określenie grupy docelowej dla reklamy firmy na Facebooku

Podstawą skutecznego reklamowania na Facebooku jest świadomość tego, do kogo chcesz kierować swoje treści. W ten sposób będziesz lepiej docierać do konwertujących odbiorców i skuteczniej odpowiadać na ich potrzeby. Określenie grupy docelowej dla reklamy firmy na Facebooku oprzyj o to, kto najprawdopodobniej będzie potrzebować Twoich produktów lub będzie korzystać z Twoich usług.

Wśród elementów, na które możesz zwrócić uwagę przy określaniu grupy docelowej, są:

 • wiek,
 • płeć,
 • lokalizacja,
 • zawód,
 • wykorzystywane urządzenie,
 • nawyki zakupowe,
 • zainteresowania.


Jak pozyskać informacje o swoich odbiorcach?

Twoim wsparciem w procesie poznawania swoich odbiorców może być Google Analytics 4. Znajdziesz tam bardzo szczegółowe informacje dotyczące tego, kim są osoby, które trafiają na Twoją stronę internetową. Najważniejsze informacje o swoich odbiorcach znajdziesz w Google Analytics 4 w raporcie Użytkownik lub w raporcie Odbiorcy w Google Analytics Universal.

Google Analytics może Ci się również przydać przy analizie, z jakich kanałów przychodzą Twoi odbiorcy - w tym z Facebooka. Takie dane znajdziesz w raporcie Pozyskanie > Pozyskiwanie ruchu.

Dane o lokalizacji użytkowników według miast w narzędziu Google Analytics

 

Informacja o urządzeniach, z których korzystają użytkownicy według Google Analytics

 

  Dane o zainteresowaniach użytkowników w narzędziu Google Analytics

 

Więcej informacji o tym, jak analizować grupę docelową, znajdziesz w naszych artykułach:

 

Instalacja piksela przy reklamie firmy na Facebooku

Meta Pixel w Facebook Ads jest kluczowym elementem strategii marketingowej na Facebooku, ponieważ pozwala Ci zbierać najważniejsze informacje o odbiorcach i skuteczności swoich działań. Meta Pixel jest fragmentem kodu, który musisz zintegrować ze swoją witryną, aby móc śledzić na przykład informacje o użytkownikach odwiedzających Twoją witrynę przez kliknięcie w link kampanii na Facebooku. W ten sposób dowiesz się, które reklamy interesują odbiorców, a także sprawdzisz, którzy użytkownicy są najbardziej zainteresowani Twoją ofertą.

 

Myślisz o reklamie sklepu internetowego?

 

Dlaczego warto wykorzystać Meta Pixel w swojej strategii?
Meta Pixel to przede wszystkim bardzo duże wsparcie przy zoptymalizowaniu swojej strategii promocji firmy, ponieważ dostarcza Ci istotnych, z punktu marketingowego, informacji.

 • Pomaga zrozumieć, kto interesuje się Twoją ofertą - zrozumiesz, do kogo docierają Twoje reklamy i kto z tych osób decyduje się na bliższe zapoznanie z Twoją ofertą.
 • Pomaga Ci śledzić skuteczność reklam na Facebooku - dowiesz się, które reklamy zachęcają użytkowników do zaangażowania. Możesz wówczas śledzić strony, które odwiedzają po kliknięciu na reklamę i zrozumieć ich zachowania w sklepie internetowym, ich ścieżkę do konwersji.

Jak zainstalować Meta Pixel w reklamie na Facebooku?

Instalacja Meta Pixel wymaga połączenia konta Twojej strony na Facebooku z Twoją stroną internetową. Żeby to zrobić, musisz przejść przez kolejne kroki:

 • Zaloguj się do konta biznesowego na Facebooku.
 • Przejdź do Menedżera zdarzeń, następnie kliknij Połącz źródła danych i wybierz Internet.
 • Kliknij w opcję Piksel Facebooka, a następnie Połącz.
 • Nadaj nazwę swojemu Pixelowi i wprowadź adres URL witryny. Kliknij
 • Kontynuuj.

W ten sposób otrzymasz kod Meta Pixel (w postaci tekstu), który możesz wykorzystać na swojej stronie internetowej. Uzyskany kod umieść w nagłówkach stron, które chcesz śledzić. Jeśli nie wiesz, czy kod został poprawnie wdrożony na stronie, możesz to zweryfikować za pomocą rozszerzenia Facebook Pixel Helper do Chrome. Otrzymasz tam informację, czy konfiguracja jest poprawna, narzędzie wskaże też ewentualne błędy.

 

Konfiguracja lejka sprzedażowego w reklamie na Facebooku

Reklama na Facebooku może służyć różnym celom - możesz budować rozpoznawalność swojej marki w sieci, zachęcać do zakupu produktu, zwiększać ruch w witrynie, zdobywać nowych subskrybentów newslettera i mieć wiele innych celów. Każdy z nich wiąże się z docieraniem od odbiorców, którzy znajdują się w różnych punktach lejka sprzedaży. Twój lejek sprzedaży to ścieżka, którą potencjalni klienci przechodzą od zdobywania świadomości o marce do konwersji. Reklama na Facebooku powinna być dopasowana pod kątem wybranego etapu ścieżki zakupowej klienta.

 

Uproszczony wzór przedstawiający etapy lejka sprzedażowego.

Strategia marketingowa na Facebooku oparta o lejek sprzedażowy pomaga przynieść lepsze efekty, ponieważ dzięki temu docierasz do odbiorców we właściwym momencie i możesz lepiej wpłynąć na ich decyzje zakupowe. Jeśli będziesz od razu wyświetlać reklamy swoich produktów osobom, które nigdy nie słyszały o Twojej firmie, nie zdobędziesz zadowalających efektów - co więcej, może się to skończyć przepaleniem budżetu.

 

Potrzebujesz wsparcia w realizacji kampanii Facebook Ads?

Przetestowanie różnych budżetów dla reklamy firmy na Facebooku

Jeśli wiesz, jak działają reklamy na Facebooku, to prawdopodobnie wiesz też, że możesz ustawić dwa rodzaje budżetów: dzienny i całkowity. Który z nich będzie lepszy dla Twojej reklamy firmy na Facebooku? Nie ma na to jednej, sprawdzonej odpowiedzi - musisz przeprowadzić testy. Przetestowanie obu opcji to świetny sposób na określenie, co działa w przypadku konkretnych kampanii reklamowych i przynosi maksymalizację wyników dla Twojej firmy.

Chcesz lepiej zarządzać budżetem reklamowym w swojej firmie? Sprawdź nasze wskazówki:

 

Strategie Facebook Ads, które pomogą Ci osiągnąć sukces

Po przygotowaniu się do realizacji strategii marketingowej na Facebooku czas na docelowe stworzenie reklamy. Jest wiele uniwersalnych, sprawdzonych rozwiązań, które mogą Ci pomóc zwiększyć zasięgi, a także przychód w firmie - priorytetowo skup się na poniższych pięciu.

Nieograniczanie się do jednego formatu reklamy - poza tradycyjną reklamą na Facebooku masz do wyboru między innymi reklamy wideo, dynamiczne reklamy produktów, a nawet reklamy w formie pokazu slajdów. Koncentrując się tylko na jednym formacie, znacząco ograniczasz swoje możliwości.

Skupienie się na wysokiej jakości - wśród tak licznej konkurencji najłatwiej jest się wyróżnić świetną jakością swojej reklamy. Jeśli chcesz zwiększyć przychody dzięki reklamie na Facebooku, zadbaj nie tylko o grafikę, ale również o chwytliwą, informacyjną treść reklamy i skuteczne Call to Action. W ten sposób nie tylko przyciągniesz uwagę odbiorców, ale również zadbasz o profesjonalny wizerunek firmy w internecie.

 

Chcesz zainwestować w pozycjonowanie sklepu?

 

Wykorzystanie niestandardowych stron docelowych - chcąc zwiększyć przychód, musisz skupić się na tym, by ułatwić swoim odbiorcom realizację konwersji. Jednym ze sposobów na to jest kierowanie ich na strony niestandardowe zamiast na główną stronę sklepu internetowego. W ten sposób możesz skupić uwagę odbiorców na elementach prowadzących bezpośrednio do interesującego Cię celu biznesowego.

Personalizacja reklam na Facebooku - Twoi odbiorcy mogą w różny sposób reagować na wybrane treści, dlatego lepiej jest dopasowywać reklamę do bardziej sprecyzowanych grup docelowych niż do ogółu. Możesz w tym celu stworzyć persony swoich potencjalnych klientów.

Wykorzystanie niestandardowych grup odbiorców - to sposób na znalezienie na Facebooku istniejących odbiorców Twojej marki. Możesz korzystać na przykład z grupy niestandardowych odbiorców z witryny, odbiorców na podstawie aktywności w aplikacji, odbiorców z listy klientów, a także grupy zaangażowanych odbiorców. Pomoże Ci to dotrzeć do osób, które pomogą Ci rozwinąć firmę i zwiększyć przychody.


Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących tworzenia skutecznych reklam na Facebooku? Sprawdź ten artykuł:

 

Jak zwiększyć przychody, dzięki reklamie na Facebooku? Podsumowanie

Facebook jest potężnym narzędziem, które może zapewnić Ci szerokie zasięgi w internecie. Jednak nawet jeśli będziesz docierać do dużej liczby użytkowników, ale nie będą oni zainteresowani Twoją ofertą, a Twoja reklama nie będzie dobrze zoptymalizowana - nie odniesiesz oczekiwanych efektów. Skup się na poprawnej optymalizacji reklamy swojej firmy na Facebooku i ciesz się zwiększeniem przychodu!

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć przychody, dzięki reklamie na Facebooku?

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 102 głosów

UDOSTĘPNIJ