Jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie?

Jak reklamowac firme na Facebooku w niskim budzecie
Spis treści

• Niski budżet Google Ads, czyli jaki?

• Jak zmaksymalizować zwrot z inwestycji (ROI) na Facebooku, gdy nie masz dużego budżetu?

• Docieraj do dotychczasowych odbiorców, by obniżyć koszty

• Określ swój budżet reklamowy Facebook Ads

• Podziel budżet reklamowy Facebook Ads na różne typy reklam

• Poznaj swoją grupę docelową

• Zadbaj o treść reklamy Facebook Ads w niskim budżecie

• Zainwestuj w promowanie posta na Facebooku

• Dobrze określ cele reklamy Facebook Ads w niskim budżecie

• Ogranicz częstotliwość wyświetlania reklam

• Zadbaj o prostotę reklam

• Postaw na automatyzację Facebook Ads w małym budżecie

• Śledź efekty kampanii Facebook Ads

• Podsumowanie

Niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzisz, możesz skorzystać z potencjału sprzedażowego, który generuje platforma Facebook. W przeciwieństwie do radia czy telewizji, reklama na Facebooku jest przeznaczona dla firm mających rozmaite budżet reklamowy. Zobacz, jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie. Masz ograniczone środki? Nic straconego. Poznaj nasze sposoby na skuteczną reklamę Facebook Ads przy niskim budżecie reklamowym.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Niski budżet Google Ads, czyli jaki?

Co oznacza mały (niski) budżet na reklamę na Facebooku? Dla każdej firmy może to oznaczać zupełnie co innego, ponieważ na koszty reklamy wpływa wiele czynników (m.in. branża, w której działa dana firma, poziom konkurencji itp.). Na potrzeby artykułu przyjmiemy, że niski budżet Facebook Ads opiewa na kwotę od 500 do 1000 złotych. Do opisanych rad mogą jednak stosować się także firmy, które na Facebook Ads wydają na przykład 1500 złotych, nawet jeśli ich budżet nie jest bardzo niski.


Jak zmaksymalizować zwrot z inwestycji (ROI) na Facebooku, gdy nie masz dużego budżetu?

Jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie? Sprawdź skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci zarabiać mimo niedużego budżetu na reklamę. Docieraj do nowych i dotychczasowych odbiorców i zwiększaj zwrot z inwestycji (ROI) w Facebook Ads.

CTA: Nie wiesz, jak wypromować firmę na Facebooku? Zainwestuj w Facebook Ads z agencją widoczni!


1. Docieraj do dotychczasowych odbiorców, by obniżyć koszty

Jak reklamować firmę na Facebooku, gdy nie masz zbyt dużych środków? Skutecznym sposobem jest docieranie do odbiorców, którzy już zetknęli się z Twoją marką, stroną lub firmą. Przygotuj reklamę skierowaną do dotychczasowych kupujących, przedstawiającą nową ofertą, nowy produkt lub specjalną promocję. Dlaczego reklama Facebook Ads skierowana do docelowych opłaca się przy ograniczonym budżecie? Ponieważ:

 • trafia do użytkowników, którzy już znają Twoją markę - dlatego są bardziej skłonni, by ponownie wybrać Twój produkt lub usługę, jeśli jej potrzebują,
 • trafia do lojalnych użytkowników, którzy już wcześniej Ci zaufali (raz lub więcej).

Jak przygotować kampanię zorientowaną na klienta w Facebook Ads? Przygotuj dla klienta propozycję, która wyprzedza jego myśli. Jeśli istnieje grupa odbiorców, której subskrypcja na Twój produkt kończy się w ciągu najbliższych miesięcy, przygotuj reklamę Facebook Ads, która przypomni im o wygasającej subskrypcji. Środki pozyskane w ramach takich kampanii możesz zainwestować w dalszy rozwój reklamy na Facebooku. Do tworzenia kampanii zorientowanych na klienta wykorzystaj kierowanie na odbiorców niestandardowych. Dzięki temu podzielisz użytkowników na segmenty i przygotujesz spersonalizowaną, pomocną treść reklamy, która trafi w gusta konkretnych odbiorców.

Nie wiesz, jak wypromować firmę na Facebooku?


2. Określ swój budżet reklamowy Facebook Ads

Masz niski budżet reklamowy na Facebooka, ale chcesz się reklamować na platformie. Ustal najpierw, ile dokładnie możesz wydać na reklamę. Określ budżet dzienny i budżet miesięczny. Budżet dzienny to średnia kwota, którą dziennie wydasz na reklamy. Jeśli Twój tygodniowy budżet wyniesie 140 złotych, to w ciągu 7 dni faktycznie tyle wydasz, ale wydatki w poszczególnych dniach z tego tygodnia mogą być wyższe lub niższe od tej kwoty. Z kolei miesięczny budżet na poziomie 500 złotych oznacza, że w ciągu miesiąca nie wydasz więcej niż 500 złotych (możesz wydać mniej). Warto korzystać z funkcji budżetu całkowitego - pozwala on określić, jaka kwota zostanie wydane na całkowity czas emisji konkretnego zestawu reklam. System Facebooka samodzielnie rozkłada wydatki w taki sposób, by były one jak najbardziej równomierne. Przy planowaniu budżetu weź pod uwagę branże, w której działasz, konkurencję, swoje możliwości i czas, w którym chcesz uzyskać efekty. Zobacz, ile kosztuje reklama na Facebooku i jakie środki powinieneś na nią przeznaczyć, by móc liczyć na efekty.


3. Podziel budżet reklamowy Facebook Ads na różne typy reklam

Jak skutecznie reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie? Podziel budżet na różne typy reklam w Facebook Ads. Oto trzy główne typy, których warto używać:

 • promocja produktu lub usługi - ok. 60% Twojego budżetu reklamowego powinieneś poświęcić na promocję Twoich usług lub produktów;
 • budowanie zaangażowania i wizerunku eksperta - ok. 20% budżetu reklamowego przeznacz na reklamę treści, które budują Twój wizerunek eksperta, edukują i zwiększają zaangażowanie;
 • retargeting - pozostałe 20% budżetu warto przeznaczyć na retargeting - dzięki temu będziesz mógł wyświetlać reklamę swojej firmy na Facebooku tym użytkownikom, którzy wcześniej zetknęli się z Twoją formą w internecie, np. odwiedzili Twoją stronę.

Poznaj różnicę między retargetingiem a remarketingiem.


4. Poznaj swoją grupę docelową

Skuteczna reklama na Facebooku w niskim budżecie, która trafia do określonej grupy osób. Jak reklamować firmą na Facebooku przy ograniczonych środkach? Zanim zaczniesz tworzyć reklamę, zastanów się, do kogo ma ona trafiać. Kim jest Twój docelowy użytkownik - czy to kobieta, czy mężczyzna? W jakim są wieku, jakie mają preferencje zakupowe, ile zarabiają i jaki jest ich status życiowy? Odpowiadając na te pytania, stworzysz wzorcową personę kupującego. Pozwoli Ci to lepiej dopasować przekaz reklamowy do potrzeb odbiorców i zachęcić ich do działania. Dowiesz się więcej o analizie użytkowników:


5. Zadbaj o treść reklamy Facebook Ads w niskim budżecie

Jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie? Elementem, na którym musisz się szczególnie skupić, jest treść reklamy, a zwłaszcza jej tytuł oraz aspekty wizualne. Będą to pierwsze elementy, na które odbiorca zwróci uwagę - jeśli go zainteresują, zwiększasz szansę na zaangażowanie (polubienie, kliknięcie w reklamę, udostępnienie). Jak przygotować skuteczną treść reklamy przy ograniczonych środkach na reklamę Facebook Ads?

 • Zanim przejdziesz do systemu Facebook Ads, utwórz co najmniej trzy różne wersje treści reklamy i dopasuj do nich trzy różne obrazy. Wypróbuj różne tytuły reklam, np. takie w formie pytanie, taki, który jasno określa cel reklamy (kup teraz) oraz taki, który jest wyjątkowo dopasowany do zawartości obrazu dołączonego do reklamy.
 • Następnie utwórz w systemie Facebook Ads zestaw reklam złożony ze wszystkich trzech przygotowanych treści.
 • Zadbaj nie tylko o treść reklamy, ale także o wezwanie do działania. Jeśli reklamujesz post na blogu, dodaj CTA w postaci “Dowiedz się więcej:. Jeśli reklamujesz kategorię produktową, dodaj CTA “Poznaj całą ofertę”. W ten sposób użytkownik będzie wiedział, co znajdzie na stronie docelowej. Zobacz, jak przygotować CTA, które zwiększy konwersje.


6. Zainwestuj w promowanie posta na Facebooku

Niektóre psoty organiczne na FAcebooku są bardziej skuteczne od innych. Facebook sam poinformuje Cię, że konkretny post wzbudza większe zainteresowanie od pozostałych i zachęci Cię do jego promowania. Jak przygotować post do promowania?

 • Dokładnie sprawdź jego poprawność językową i ortograficzną - wyeliminuj literówki i błędy.
 • Kliknij “Promuj:”, aby otworzyć skrócony edytor reklamy na Facebooku.
 • Wybierz grupę odbiorców, budżet. Możesz także wybrać niestandardowy czas trwania kampanii.

Pamiętaj, że po zatwierdzeniu posta do promowania nie możesz wprowadzić żadnych zmian. Kiedy warto wybrać promowanie posta? Gdy masz już wpis generujący duże zaangażowanie i chcesz je jeszcze zwiększyć, a zależy Ci przede wszystkim na polubieniach oraz ruchu. Jeśli chcesz uruchomić reklamę w postaci karuzeli czy video, zrezygnuj z promowania posta i wybierz utworzenie nowej reklamy od początku.

Przykład promowanego posta na Facebooku


7. Dobrze określ cele reklamy Facebook Ads w niskim budżecie

Jak reklamować firmę na Facebooku mimo niedużego budżetu? W szczególności zadbaj o wybór dobrych celów reklamowych. Co oznaczają dobre cele? To takie, które są dopasowane do sytuacji Twojej firmy. Jeśli dopiero zaczynasz działalność, połącz reklamy budujące świadomość z reklamami na polubienia oraz ruch. Skup się także na dotarciu do nowych odbiorców. Jeśli jednak istniejesz już jakiś czas na rynku, masz zaufanych odbiorców, możesz uruchomić reklamę skupione na generowaniu konwersji. Wybieraj różne cele reklamowe i równocześnie prowadź kampanie zorientowane na różne cele. To pozwoli Ci dotrzeć do odbiorców na różnych etapach lejka sprzedażowego. Przykłady dobrych celów reklamowych:

 • Chcesz, aby ludzie zarejestrowali się na Twojej stronie lub wypełnili formularz kontaktowy? – Użyj celu Konwersje
 • Chcesz przyciągnąć użytkowników na swoją stronę? – Wybierz cel Ruch
 • Chcesz, aby ludzie wzięli udział w konkursie na Facebooku? – Użyj celu Zaangażowanie.
 • Chcesz wypromować swoją aplikację mobilną? – Wybierz cel Instalacja aplikacji
 • Chcesz, aby odbiorcy dokonywali zakupów w Twojej witrynie? – Wybierz cel Konwersje.

Cele reklam na Facebooku, źródło: https://emeraldmedia.pl/cele-reklamowe-na-facebooku/


8. Ogranicz częstotliwość wyświetlania reklam

Częstotliwość wyświetlania reklam oznacza, ile razy jedna osoba zobaczy tę samą reklamę. W Google Ads funkcja ta jest określana mianem cappingu. Sugerujemy, by liczba wyświetleń na jednego użytkownika wynosiła nie więcej niż trzy. Zbyt duża liczba wyświetleń tej samej reklamy jednej osobie może spowodować jej zniechęcenie i spadek zaangażowania. Ludzie znudzą się Twoimi reklamami i przestaną w nie klikać, efektywność Twojej reklamy spadnie, a koszt wzrośnie.

Szukasz reklamy online dopasowanej do potrzeb firmy?


9. Zadbaj o prostotę reklam Facebook Ads w niskim budżecie

Zaawansowane rozwiązania w zakresie struktury reklam i konta Facebook Ads powinny być zarezerwowane dla kont, które prowadzą szeroko zakrojone działania reklamowe. Jeśli Twój budżet jest niski, zadbaj o prostotę i funkcjonalność. W tym celu:

 • twórz ograniczoną liczbę zestawów reklam, by skupiać uwagę użytkowników w jednym miejscu, a nie w kilku,
 • ogranicz kierowanie na urządzenia i lokalizacje,
 • postaw na automatyczne rozwiązania - nie wybieraj ręcznego ustawiania stawek i nie testuj różnych metod optymalizacji.

Spójna i zwarta struktura konta reklamowego na Facebooku pozwoli Ci lepiej śledzić efekty reklamowe. Zbyt duża liczba zestawów reklam może rozproszyć Twoich odbiorców i sprawić, że każdy z zestawów zbierze zbyt mało polubień, udostępnień czy kliknięć, by wyniki były miarodajne.


10. Postaw na automatyzację Facebook Ads w małym budżecie

Jeśli masz ograniczony budżet na reklamę Facebook Ads, nie tylko możesz, ale wręcz musisz skorzystać z automatycznych ustawień. Nie są one najlepsze, ale w przypadku niewielkich kont i niedużego budżetu nie możesz pozwolić sobie na tworzenie zestawów reklam dopasowanych do każdego urządzenia czy lokalizacji użytkownika.


11. Śledź efekty kampanii Facebook Ads w niskim budżecie

Niski budżet na Facebooku nie musi negatywnie wpływać na efektywność kampanii. Mimo niedużych wydatków, które ponosisz, możesz skutecznie docierać do nowych odbiorców, generować polubienia, kliknięcia i konwersje. Musisz jednak spełnić kilka warunków. Na bieżąco śledź efektywność reklam i sprawdzaj, czy naprawdę działają. Jeśli chcesz śledzić skuteczność kampanii nastawionych na konwersje, musisz zainstalować Facebook Pixel. Jest to fragment kodu, który pozwala śledzić aktywność użytkowników w Twojej witrynie i łączyć ją z Twoimi kampaniami w Facebook Ads. Pixel Facebooka utworzysz na swoim koncie biznesowym na Facebooku. Wygenerowany kod musisz dodać w nagłówkach reklam, w których aktywność chcesz śledzić.


Jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie? Podsumowanie

Facebook Ads to platforma reklamowa dla firm mających rozmaity budżet - od kilkuset do kilku tysięcy miesięcznie po budżety na kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy. Kluczem do sukcesu i przygotowania skutecznej kampanii reklamowej są nie tylko posiadane środki. Jeśli odpowiednio wykorzystasz budżet i skierujesz go na właściwe cele oraz odbiorców, możesz zacząć szybko zarabiać na Facebooku. Pozyskane w ten sposób środki zainwestuj w dalszy rozwój działań reklamowych.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować firmę na Facebooku w niskim budżecie?

Średnia ocen użytkowników4.82 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ