Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Ile trwa kampania Google Ads? Sprawdź, jak długo będziesz czekać na efekty i od czego to zależy
Google Ads efekty

Ile trwa kampania Google Ads?
Jak długo czekać na efekty kampanii Google Ads?

Kampanie Google Ads pozwalają w relatywnie krótkim czasie osiągać efekty w postaci ruchu na stronie i pozyskiwania konwersji. Ile trzeba czekać od rozpoczęcia kampanii, aby móc obserwować wzrost sprzedaży, liczby zapytań czy innego typu konwersji? Przeprowadziliśmy analizę dziesiątek różnych kampanii naszych klientów od lokalnych firm po sklepy internetowe i określiliśmy, po jakim czasie możesz spodziewać się określonych efektów.

Zobacz, jakie efekty Google Ads zyskasz od pierwszego po czwarty miesiąc współpracy.

Ile trwa Google Ads? Zobacz jakie efekty wypracujemy

Efekty Google Ads
Efekty Google Ads
Czas oczekiwania
Wzrost widoczności
Od 1 miesiąca
Wzrost ruchu i pierwsze konwersje
Od 1-2 miesiąca
Wzrost zapytań. sprzedaży i rentowności
Od 3-4 miesiąca

*Ostateczny czas oczekiwania na efekty zależy od wielu czynników, które opisujemy poniżej

Szukasz efektywnej i skutecznej agencji ADS? Wyślij zapytanie

Ile trwa kampania Google Ads od startu działań - wyniki naszej analizy

Kampanie Google Ads bywają promowane jako działanie, które jest skuteczne od pierwszego dnia kampanii. Po części jest to prawda, jeśli skuteczność określimy przez pryzmat wyświetlania się reklamy użytkownikom. Jednak dla większości biznesów wyczekiwanym i najważniejszym efektem Google Ads jest sprzedaż produktów i usług. Jak w każdym działaniu, niezbędna jest wstępna optymalizacja i testowanie, więc uzyskanie sprzedaży od pierwszego dnia jest rzadkością. Zobacz, jak zgodnie z naszym doświadczeniem przebiega kampania Google Ads i jakich efektów można się spodziewać.

 

Ile trzeba czekać na wyświetlenie się reklamy Google Ads?

 

Dobrze skonfigurowana i opłacona kampania zwiększa szanse na to, że Twoje reklamy wyświetlą się użytkownikom nawet w dzień startu kampanii. Jednak warto podkreślić, że celem reklamodawców nie jest dowolne wyświetlanie się reklam, lecz dotarcie z nimi do właściwej grupy docelowej. Na to potrzeba czasu. Dodatkowo Twoja reklama będzie konkurować z dziesiątkami, a może setkami innych komunikatów reklamowych skierowanych do tej samej grupy odbiorców, z podobną ofertą. Aby wyprzedzić konkurencję i zdominować płatne wyniki wyszukiwania, niezbędny jest czas i wykazanie, że Twoje reklamy i kampanie są wartościowe dla użytkownika. Nie bez znaczenia jest zarządzanie budżetem i stawkami oraz wypracowanie wysokiego wyniku jakości.

Jak sprawdzić realizację tego etapu? Wystarczy, że zweryfikujesz udział w wyświetleniach reklam - ten wskaźnik pokazuje, jak wypadasz pod względem wyświetleń na tle konkurencji. Nie lubisz zaglądać do narzędzi? Efektywność w tym zakresie zaprezentujemy w raporcie, który otrzymasz na koniec miesiąca.

 

Wzrost widoczności reklam zaobserwujesz już po 1. miesiącu współpracy

 

Ile trzeba czekać na wzrost ruchu i konwersje w Google Ads?

Trafne wyświetlanie się reklam pozwala na budowanie świadomego ruchu na stronę lub do sklepu. Na tym etapie przykładamy dużą wagę do weryfikacji fraz, które dużo mówią o zamiarach i potrzebach Twojej grupy docelowej. Dążymy do tego, aby ograniczyć przypadkowe wizyty na stronie i tym samym zwiększamy wartość ruchu na Twoją stronę. W efekcie możesz zaobserwować coraz lepsze wyniki, które opisują zachowanie Twoich użytkowników na ścieżce konwersji, choć jeszcze niekoniecznie będą to konwersje w postaci sprzedaży czy wysyłki zapytania. Jednak wszystko zależy od branży, budżetu czy grupy docelowej.

 

Wzrost ruchu i pierwsze konwersje zaobserwujesz od 1. do 2. miesiąca działań

 


Ile trzeba czekać na wzrost zapytań, sprzedaży i rentowności dzięki Google Ads?

Im większy ruch na stronie, tym większe szanse na pozyskanie konwersji i sprzedaży. Już po 3-4 miesiącach w Twojej firmie powinno być więcej zapytań, telefonów czy też zakończonych sprzedaży. Jeśli zaczynasz kampanie już mając konwersje z Google Ads, a Twoim celem jest maksymalizacja zysków, to również czas, kiedy zobaczysz wzrosty i poprawę dotychczasowych wyników. 3-4 miesiące to optymalny czas na wypracowanie skutecznej taktyki działań, wyeliminowanie nieefektywnych reklam, fraz czy zoptymalizowanie stawek. Efekty raportujemy regularnie wraz z omówieniem, ale możesz je sprawdzić samodzielnie w Google Analytics.

 

Wzrost zapytań, sprzedaży i rentowności zaobserwujesz od 3. do 4. miesiąca działań

Ads czynniki

Od czego zależy czas oczekiwania na efekty Google Ads?

Powyższa analiza jest uśrednionym wynikiem, jednak składa się na nią wiele różnych kampanii - jedne osiągały efekty niemal natychmiast, inne potrzebowały więcej czasu na optymalizację. Skąd to zróżnicowanie? Na Tempo postępów i wyników wpływają takie kwestie jak:

1
Budżet reklamowy

Wcale nie chodzi o to, że wygrywa te, kto da więcej. Jednak Twój budżet nie powinien znacznie odbiegać od średniego budżetu w branży, na podobne kampanie. Z niskim budżetem zyskasz mniej kliknięć i odwiedzin miesięcznie i tym samym masz mniejsze szanse na pozyskanie klienta.

2
Historia działań Google Ads

Pierwszy raz z Google Ads? Brak historii to też brak wiedzy Google na Twój temat. Potrzeba czasu, aż pokażesz, że jesteś wiarygodnym i wartościowym reklamodawcą.

3
Konkurencyjność branży

Każda branża rządzi się swoimi prawami, a najlepiej prezentują to symulacje stawek za kliknięcia. Są branże, w których reklam jest bardzo dużo, więc potrzeba czasu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, która już wypracowała efekty.

4
Pozycja na rynku

W branży zdominowanej przez znane sieci i marki kampanie będą trudne. Nawet najlepiej zbudowania kampania nie nadrobi tego, że Twoja marka nie jest jeszcze znana. Potrzeba więc dodatkowej pracy i budżetu na budowanie rozpoznawalności marki i zaufania klientów.

5
Optymalizacja UX strony docelowej

Jakość strony docelowej również wpływa na efekty kampanii, w szczególności jej optymalizacja UX i CRO. Jeśli klient trafi na nieintuicyjną stronę, szanse na konwersje znacznie spadają. A źle zoptymalizowana strona obniży wyniki całej kampanii.

6
Inne działania marketingowe

Realizowanie działań w różnych kanałach wpływa na siłę i rozpoznawalność Twojej marki, a więc ma też pośredni wpływ na efekty kampanii Google Ads.

7
Współpraca na linii agencja - klient

Większość działań realizuje agencja, jednak są pewne decyzje i działania po stronie klienta, bez których trudno rozwijać kampanię. Brak kontaktu, brak podstawowych informacji o firmie czy dostępów znacznie opóźnią pozyskiwanie efektów.

Zobacz, jak dwukrotnie zwiększyliśmy przychody w sklepie zoologicznym Historia współpracy
widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.