Czy warto korzystać z Google Ads?

Czy warto korzystac z Google Ads
Spis treści

• Co to jest Google Ads i czy warto z niego korzystać?

• Wiele dostępnych typów reklamy

• Relatywnie szybkie efekty kampanii Google Ads

• Duży zasięg reklam w systemie Google Ads

• Możliwość dotarcia do zainteresowanych użytkowników poprzez reklamę Google Ads

• Możliwość śledzenia skuteczności kampanii Google Ads

• Duże możliwości kierowania kampanii Google Ads

• Duża kontrola nad budżetem reklamowym

• Możliwość zwiększenia świadomości marki

• Duża elastyczność systemu Google Ads

• Wysoki zwrot z inwestycji w Google Ads

• Możliwość poznania rynku i konkurencji

• Podsumowanie

Reklama Google Ads to jeden z najskuteczniejszych sposobów na marketing internetowy dla Twojej firmy. W swoich działaniach wykorzystują ją zarówno międzynarodowe przedsiębiorstwa, jak i niewielkie, lokalne firmy. Sprawdź, czy warto korzystać z Google Ads i co sprawia, że system reklamowy Google jest tak popularny. Jakie zalety ma reklama Google Ads?

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest Google Ads,
 • czy warto krozystać z Google Ads,
 • co przemawia za tym, że warto korzystać z Google Ads.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Co to jest Google Ads i czy warto z niego korzystać?

Google Ads to system reklamowy Google, w którym możesz promować swoją firmę w wynikach wyszukiwania lub w sieci reklamowej (na portalach partnerskich). . Zazwyczaj płacisz za kliknięcie, ale Google oferuje również szereg innych modeli rozliczeń, np. za pozyskanie konwersji lub za tysiąc wyświetleń. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat działania systemu i tworzenia kampanii, przeczytaj poniższe artykuły:

Google Ads - czy warto z niego korzystać do promocji firmy? Sprawdźmy.

[section id="25735"]

 

1. Wiele dostępnych typów reklamy

Co sprawia, że warto korzystaćz  google Ads? Jest to system bardzo elastyczny, który oferuje wiele różnych formatów reklamy, które możesz dopasować do swoich priorytetów. Wśród dostępnych opcji znajdują się:

 • reklama w wynikach wyszukiwania, wyświetlana nad wynikami organicznymi, pod nimi lub obok nich,
 • reklama w aplikacjach,
 • reklama w sieci reklamowej,
 • reklama na YouTube,
 • reklama produktowa dla sklepów internetowych, wyświetlana na szczycie wyników wyszukiwania, nawet nad reklamami Google Ads w wynikach wyszukiwania,
 • remarketing, czyli reklama skierowana do osób, które już odwiedziły twoją stronę lub sklep, ale nie dokonały pożądanego działania (konwersji, np. zakupu).

Różne rodzaje reklam możesz ze sobą dowolnie łączyć, by osiągnąć optymalne efekty, a także maksymalnie wykorzystać budżet Google Ads.

 

Wybór rodzaju kampanii na koncie Google Ads

 

2. Relatywnie szybkie efekty kampanii Google Ads

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w Google Ads? Jeśli chcesz w krótkim czasie zwiększyć ruch na swojej stronie, reklama w Google jest dla Ciebie. Kampania w Google jest widoczna od razu po jej uruchomieniu. Może przynieść wzrost ruchu i sprzedaży już po kilku tygodniach, w przeciwieństwie do pozycjonowania, które do wypracowania wyników potrzebuje co najmniej kilku miesięcy. Pamiętaj jednak, że reklama w Google Ads również wymaga optymalizacji i nie zawsze uzyskasz efekty od razu po jej uruchomieniu - czasem musisz poczekać 2-3 miesiące, by znaleźć optymalne ustawienia. Mimo to reklama w Google Ads jest efektywna po krótkim czasie działania. Sprawdź, dlaczego warto połączyć ją z pozycjonowaniem.

 

3. Duży zasięg reklam w systemie Google Ads

Czy warto korzystać z kampanii Google Ads? Oczywiście - między innymi ze względu na jej niemal nieograniczony potencjał. Z internetu w Polsce, wg raportu GUS, korzysta 90,4% gospodarstw domowych. Z wyszukiwarki Google w okresie maj 2020-marzec 2021 korzystało ponad 95% polskich użytkowników internetu. To sprawia, że system Google Ads zapewnia ogromny zasięg reklam oraz liczną publiczność. Jeśli dopiero zaczynasz reklamować swoją firmę w Google Ads, możesz pozyskać duży ruch na mniej konkurencyjne, ale popularne w swojej niszy słowa kluczowe powiązane z Twoją ofertą. Jeśli prowadzisz już reklamę Google Ads i chcesz zwiększyć jej efektywność oraz dotrzeć do nowych użytkowników, możesz:

 • rozbudować kampanię o nowe słowa kluczowe, które znajdziesz m.in. w narzędziu Google Keyword Planner,
 • podwyższyć stawki na najskuteczniejszych słowach kluczowych, które generują sprzedaż.

Jeśli chcesz szybciej osiągnąć efekty w Google Ads, możesz rozbudować kampanię o słowa kluczowe z długiego ogona. Są to frazy złożone z kilku słów, mniej konkurencyjne, dające większe szanse konwersji. Pamiętaj jednak by były to frazy sprzedażowe, np. rower górski + marka + model.

Sprawdź, jak korzystać z Google Keyword Plannera

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce

 

4. Możliwość dotarcia do zainteresowanych użytkowników poprzez reklamę Google Ads

Jedną z korzyści reklamy Google Ads dla Twojej firmy jest możliwość dotarcia do użytkowników, którzy są faktycznie zainteresowani Twoimi usługami lub produktami. W przeciwieństwie do reklamy outdoorowej, która dociera do wszystkich osób, kampania Google jest wyświetlana w sieci wyszukiwania tylko tym osobom, które wpiszą określone (lub zbliżone do niego) słowo kluczowe w okno wyszukiwania. W przypadku reklamy w sieci reklamowej trafiasz do użytkowników o określonych zainteresowaniach, a także tych,którzy odwiedzili już Twoją stronę (remarketing). Dlatego też system Google Ads zwiększa szansę na konwersję, a prawidłowo zoptymalizowana kampania przynosi zwrot wydatków na jej utworzenie i prowadzenie.

 

5. Możliwość śledzenia skuteczności kampanii Google Ads

Masz Google Ads, ale zastanawiasz się, czy warto? Możliwość dokładnego śledzenia wyników kampanii Google Ads to jedna z wielu zalet systemu reklamowego Google. Na swoim koncie Google Ads możesz sprawdzić najważniejsze wskaźniki efektywności (KPI) w Google Ads. Jakie dane warto analizować?

 • współczynnik konwersji, czyli stosunek liczby konwersji w stosunku do liczby wszystkich interakcji z reklamą,
 • współczynnik odrzuceń, czyli odsetek użytkowników, którzy wyszli ze strony docelowej bez wykonania jakiegokolwiek działania,
 • pozycję Twojej reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania,
 • średni koszt kliknięcia w reklamę.

Dzięki pozyskanym danym:

 • dowiesz się, które słowa kluczowe generują konwersje - warto zwiększyć stawki na tych słowach kluczowych,
 • sprawdzisz, które frazy kluczowe są mało skuteczne - możesz z nich całkowicie zrezygnować lub zmniejszyć stawkę,
 • sprawdzisz, jaką pozycję zajmuje Twoja reklama - nawet jeśli reklama znajduje się na 2., 3. lub 4. pozycji może generować sprzedaż - nie zawsze 1. pozycja gwarantuje najlepsze efekty,

Dzięki połączeniu konta Google Ads oraz Google Analytics możesz poszerzyć możliwości analityczne swojej reklamy. Sprawdzisz wówczas m.in., ile czasu użytkownik spędził na Twojej stronie po kliknięciu w reklamę, ile podstron odwiedził. Porównasz także liczbę nowych użytkowników oraz tych, którzy wrócili na Twoją stronę.

Chcesz wiedzieć więcej o śledzeniu efektów Google Ads? Przeczytaj artykuł, w którym omawiamy sposoby na zmierzenie efektywności reklam.

 

Skuteczność kampanii Google Ads możesz analizować m.in. w narzędziu google Analytics

 

6. Duże możliwości kierowania kampanii Google Ads

Nie uruchomiłeś jeszcze reklamy Google Ads, bo nie wieszz, czy warto? W kampaniach Google Ads, podobnie jak w reklamie Facebook Ads, możesz kierować kampanie do określonych użytkowników, którzy:

 • korzystają z urządzeń mobilnych lub desktop,
 • znajdują się w określonej lokalizacji.

Co więcej, kierowanie reklam uwzględnia również możliwość wyświetlania ich w określonym czasie -na przykład przez 24h lub tylko w godzinach, w których otwarta jest Twoja stacjonarna siedziba, a pracownicy mają możliwość odebrania telefonu. Skuteczną taktyką jest także kierowanie reklam na odbiorców wg ich zainteresowań i statusu rodzinnego. Możesz stworzyć reklamę zabawek dla dzieci skierowaną tylko do tych osób, które mają dzieci.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

7. Duża kontrola nad budżetem reklamowym

Czy wiesz, że istnieją branże, w których reklama za kliknięcie jest bardzo droga? Pojedyncze kliknięcie w branży prawniczej czy finansowej może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Czy mimo to warto inwestować w Google Ads? Oczywiście! System reklamy w Google gwarantuje Ci dużą kontrolą nad budżetem. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo, możesz ograniczyć stawkę na kliknięcie czy też budżet dzienny. W ten sposób ograniczysz wydatki na kampanię Google Ads i nigdy nie wydasz więcej niż planowałeś. W dowolnym momencie możesz wstrzymać kampanię, podnieść stawki na reklamę, która przynosi wysoki zwrot z inwestycji, a obniżyć stawkę na tej, która doprowadza do niewielu konwersji. Zobacz, jak możesz obniżyć wydatki na Google Ads bez obniżania skuteczności kampanii.

 

8. Możliwość zwiększenia świadomości marki

Czy warto korzystać z reklamy Google Ads, gdy chcesz budować świadomość marki? Oczywiście. System Google Ads przeznaczony jest zarówno do budowania sprzedaży, jak i wizerunku. Nawet jeśli użytkownik nie kliknie w Twoją reklamę, to zobaczy jej nagłówek, nazwę Twojej firmy. Co więcej, jeden z celów kampanii w systemie Google Ads to właśnie budowa świadomości i zasięgu marki. Skupia się ona nie na kliknięciach w reklamę, ale na tym, by wyświetlać ją jak największej liczbie potencjalnie zainteresowanych osób. W Agencji Widoczni pozycjonowanie Twojej strony na wszystkie frazy powiązane z ofertą otrzymasz już od 1300 złotych.

 

Wybór celu kampanii w Google Ads - jednym z celów jest właśnie budowanie zasięgu i wizerunku

 

9. Duża elastyczność systemu Google Ads

Kolejna zalety Google Ads, która sprawia, że warto wykorzystać jej potencjał, to duża elastyczność. Kampanie Google Ads są skuteczne w niemal każdej branży i to niezależnie od wielkości firmy. Co więcej, w każdej chwili możesz zmienić ustawienia kampanii, uwzględniając:

 • frazy kluczowe, na które chcesz się reklamować,
 • budżet (czyli stawki za słowa kluczowe),
 • dodatkowe ustawienia kierowania (np. na urządzenie, lokalizację itp.).

W dowolnej chwili możesz włączyć lub wstrzymać kampanię, zmienić jej rodzaj (np. z reklamy w sieci Google Display Network na reklamę w wynikach wyszukiwania). Z powodzeniem możesz łączyć różne typy kampanii (np. reklamę produktową oraz reklamę w wynikach wyszukiwania oraz remarketing).

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

10. Wysoki zwrot z inwestycji w Google Ads

Google Ads - czy warto z niego korzystać, gdy liczysz na wysoki zwrot z inwestycji? W przypadku reklamy Google Ads nie płacisz za jej wyświetlenie, ale za kliknięcie w nią przez użytkownika. Już ta zaleta sprawia, że kampania może być skuteczniejsza od innych form promocji. Prawidłowo zoptymalizowana kampania zapewni wysoki zwrot z inwestycji. Pamiętaj jednak, że wymaga to czasu i cierpliwości. By zapewnić zwrot z inwestycji, musisz wiedzieć, które rozwiązania działają, a które nie. Poświęć również czas na optymalizację kampanii, sprawdzanie jej skuteczności i wprowadzanie zmian i usprawnień.

 

11. Możliwość poznania rynku i konkurencji

Nie znasz swojej konkurencji? Jedną z korzyści, którą odniesiesz dzięki reklamie Google Ads, jest pozyskanie informacji o rynku w Twojej branży. Tworzenie oraz optymalizacja kampanii to przydatna wiedza w kampanii SEO. Zebrane informacje pozwolą Ci:

 • sprawdzić, na jakie słowa kluczowe reklamuje się konkurencja,
 • zweryfikować, jaki typ reklam wybierają twoi konkurenci, jakie strony docelowe tworzą, jakie treści promują.

Jeśli nie zainwestujesz w reklamę w Google Ads, nie tylko nie pozyskasz ważnych danych, ale także stracisz potencjalnych klientów. Oczywiście dane możesz zyskać, korzystając z narzędzi, ale jeśli już prowadzisz kampanie Google Ads, możesz je wykorzystać w pozycjonowaniu. Dlaczego warto? Ponieważ danych o skuteczności SEO nie otrzymasz od razu. Więcej o sprawdzeniu efektywności w marketingu internetowym znajdziesz w artykule Jak ocenić skuteczność marketingu internetowego? Poznaj najważniejsze KPI.

 

Podsumowanie

Jeśli zastanawiałeś się, czy warto korzystać z Google Ads, właśnie poznałeś szereg korzyści, które może przynieść kampania reklamowa w Google. Szerokie możliwości kierowania, różne formaty i duża skuteczność sprawiają, że wiele firm wybiera reklamę w systemie Google Ads. Jeśli chcesz z nimi konkurować, powinieneś również postawić na system reklamowy Google. W ten sposób zwiększysz świadomość swojej marki, zbudujesz ruch, a także pozyskasz nowych odbiorców w krótkim czasie.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Czy warto korzystać z Google Ads?

Średnia ocen użytkowników3.00 na podstawie 201 głosów

UDOSTĘPNIJ