17 kreatywnych trików off-site SEO

Przewodnik po optymalizacji off page SEO
Spis treści

• Budowanie linków (link building)

• Tworzenie wartościowych treści, które przyciągają linki naturalnie

• Budowanie relacji z innymi witrynami i właścicielami stron

• Tworzenie atrakcyjnych materiałów dla dziennikarzy i publikowanie ich na portalach prasowych

• Udział w branżowych konferencjach i wydarzeniach w celu nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami

• Marketing treści (content marketing) w off-page SEO

• Artykuły gościnne na innych blogach i w witrynach branżowych

• Atrakcyjne infografiki, raporty, e-booki lub poradniki

• Udział w społecznościach online

• Podcasty i kanał na YouTube

• Syndykacja treści i posty gościnne

• Obecność w mediach społecznościowych

• Budowa autorytetu marki

• Pozyskiwanie opinii od klientów

• Działania PR—owe

• Budowa świadomości marki na lokalnym rynku

• Monitoring wzmianek o marce

• Popraw swój wynik E-A-T zgodnie z wytycznymi dla webmasterów

• Inne działania off-site SEO

• Bezpieczeństwo witryny

• Historia witryny

• Podsumowanie

Kiedy tworzysz swoją strategię SEO, musisz skupić się nie tylko na optymalizacji samej witryny, ale także na działaniach off-page. Off-site SEO obejmuje różnorodne techniki, których celem jest zwiększenie zaufania i autorytetu Twojej strony, zarówno w oczach użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek. Dzięki optymalizacji off-page SEO Twoja strona może osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i wygenerować większą liczbę konwersji. W tym artykule znajdziesz przewodnik po optymalizacji off-page SEO i dowiesz się, jakie działania warto wykonać poza witryną, by poprawić widoczność, ruch oraz konwersje.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Budowanie linków (link building)

Link building jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych w optymalizacji off-page SEO. Podstawą tego procesu jest naturalne pozyskiwanie jak największej liczby jakościowych linków, poprzez dostarczanie wartościowych treści i aktywne udzielanie się social mediach. Wyróżniamy dwa typy linków zwrotnych do witryny:

 • Do-follow, które mają bezpośredni wpływ na to, jak Google ocenia wartość danej witryny. Ich zadaniem jest przekierowanie użytkownika na stronę docelową, co przekłada się na lepsze pozycjonowanie.
 • No-follow, to linki, które nie mają bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie Twojej witryny w wyszukiwarce, natomiast pomagają w budowaniu wizerunku marki, poprzez kierowanie użytkownika do strony docelowej.

Pozyskanie linków z witryn o wysokim autorytecie i wartości dla użytkowników ma pozytywny wpływ na renomę Twojej witryny i na jej pozycję w Search Engine Results Page. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie linki są równie wartościowe — linki niemerytoryczne, z niskiej jakości stron mogą zaszkodzić pozycjonowaniu strony i skutkować nałożeniem kary od Google.
Oto metody, które pomogą w budowaniu mocnego profilu linkowego dla strony internetowej:


1. Tworzenie wartościowych treści, które przyciągają linki naturalnie

Tworzenie atrakcyjnych treści to jedna z najlepszych taktyk, która przyciąga linki w sposób naturalny. Treści powinny być ściśle powiązane z tematyką Twojej branży i dostarczać odwiedzającym wartościowych informacji, związanych z produktami lub branżą. Dzielenie się poradami i cennymi wskazówkami w Twojej witrynie i w social mediach, przyczynia się do budowy autorytetu i widoczności Twojej marki. Jest to również bardzo przydatne w strategii outreach marketing, polegającej na udostępnianiu wartościowych treści, w zamian za link zwrotny.


2. Budowanie relacji z innymi witrynami i właścicielami stron

Budowanie pozytywnych relacji z innymi witrynami i właścicielami stron z Twojej branży to bardzo korzystna metoda na zdobywanie linków przychodzących. Możesz to osiągnąć poprzez wzajemne udostępnianie swoich treści, współpracę przy projektach lub polecanie swoich produktów / usług. Wyszukiwarki, takie jak Google, analizują linki jako wskaźnik wiarygodności i autorytetu witryny. Linki od zaufanych i powiązanych tematycznie stron mają większą wartość dla algorytmów wyszukiwarek, co może przyczynić się do poprawy pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania, a także do wzrostu ruchu na stronie.


3. Tworzenie atrakcyjnych materiałów dla dziennikarzy i publikowanie ich na portalach prasowych

Tworzenie ciekawych materiałów prasowych, takich jak raporty, badania, wywiady, które są wartościowe dla mediów lub przedstawicieli branży, może przynieść Twojej witrynie wiele korzyści w postaci lepszej pozycji w rankingach. Możesz nawiązać kontakt się z dziennikarzami lub redaktorami branżowych portali prasowych i zaproponować tworzenie unikalnych treści, które mogą zainteresować ich czytelników. Jeżeli Twoje materiały zostaną opublikowane, na pewno wpłynie to pozytywnie na Twoją widoczność i rozpoznawalność w sieci. Dla przykładu firma zajmująca się ekologicznymi kosmetykami może opracować atrakcyjny raport na temat wzrostu popularności kosmetyków naturalnych lub unikalne artykuły na temat ekologicznych składników kosmetycznych i ich korzyści dla skóry.


4. Udział w branżowych konferencjach i wydarzeniach w celu nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami

Udział w branżowych konferencjach i wydarzeniach to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów z innymi ekspertami w Twojej dziedzinie. Podczas takich spotkań możesz zaprezentować swoją wiedzę, podzielić się informacjami i wskazówkami, a także nawiązać lukratywne relacje z innymi uczestnikami. W rezultacie możesz nie tylko zyskać linki prowadzące do swojej strony z witryny danego wydarzenia, ale też zyskać uznanie w środowisku branżowym.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Marketing treści (content marketing) w off-page SEO

Marketing treści jest to niezwykle ważna strategia, która pomaga w zdobywaniu wartościowych linków, budowaniu wizerunku marki oraz w zwiększaniu ruchu na stronie internetowej. W ramach marketingu treści możemy wykorzystać wiele różnych narzędzi i kanałów, w tym:


1. Artykuły gościnne na innych blogach i w witrynach branżowych

Umieszczanie artykułów gościnnych na innych witrynach lub blogach związanych z Twoją branżą to dobry sposób na promocję swojej witryny. Ważne jest, aby Twoje teksty były wartościowe, interesujące i zawierały treści, które są przydatne dla czytelników. Załóżmy, że prowadzisz firmę ogrodniczą, przykładem artykułu gościnnego może być napisanie tekstu na temat „Najlepsze rośliny doniczkowe do uprawy w domu". Dodatkowo możesz polecić swoje produkty, takie jak odpowiednie podłoża do uprawy roślin doniczkowych lub nawozy organiczne. Linki otrzymane w zamian za publikację artykułu, będą służyć nie tylko jako sposób na przyciągnięcie ruchu z innych witryn, ale również jako wskaźnik dla wyszukiwarek, że Twoja strona jest wartościowa i godna uwagi.


2. Atrakcyjne infografiki, raporty, e-booki lub poradniki

Tworzenie i udostępnianie wartościowych zasobów, takich jak infografiki, raporty, e-booki lub poradniki, to skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi innych witryn i blogów w Twojej branży. Strony, które uznają Twoje materiały za atrakcyjne dla swoich czytelników, mogą chętnie udostępnić je na swoich stronach i umieścić linki prowadzące do Twojej witryny. Wartościowe zasoby to:

 • Infografiki — to nowoczesna forma przedstawienia informacji, gdzie zamiast długich bloków tekstu, dane, fakty i statystyki zaprezentowane są w sposób uporządkowany i przyciągający uwagę. Kolorowe ilustracje, ikony, wykresy i inne elementy wizualne sprawiają, że informacje są bardziej atrakcyjne dla odbiorców i na dłużej zapadają w pamięć.
 • Poradniki i e-booki — dostarczają wartościowej informacji dla klientów, którzy poszukują porad i wskazówek związanych z produktami lub branżą. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt turystyczny, możesz stworzyć przewodnik w formie e-booka pt. „Zwiedzanie z dziećmi: Rodzinne podróże pełne zabawy i przygód”, oferujący pomysły na atrakcje, rozrywkę i praktyczne porady dla rodziców podróżujących z maluchami. Poprzez udostępnienie e-booka w zamian za dane kontaktowe użytkowników (takie jak adres e-mail), możesz budować bazę potencjalnych klientów.
 • Badania, rankingi i ankiety — przeprowadzenie rzetelnych badań, ankiet i rankingów na tematy związane z Twoją branżą pozwalają budować Ci wizerunek eksperta. Np. jeżeli prowadzisz sklep ze smartfonami, możesz przeprowadzić i opublikować wyniki rankingu pt. „Smartfony z najlepszymi aparatami 2023 — porównanie”.

Infografika ze strony Widoczni


3. Udział w społecznościach online

Aktywność w społecznościach online to ważny element optymalizacji off-page SEO i dobry sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Możesz uczestniczyć w:

 • branżowych forach dyskusyjnych,
 • grupach na platformach społecznościowych,
 • komentować blogi i artykuły związane z Twoją dziedziną.

W ramach tych aktywności możesz dzielić się swoją wiedzą, odpowiadać na pytania innych użytkowników i zdobywać wartościowe linki zwrotne do swojej witryny. Publikowanie ciekawych treści na profilach firmowych i na social mediach, takich jak Facebook, Instagram czy Tik-Tok, generuje zainteresowanie Twoją marką (polubienia, udostępnienia i komentarze) oraz wpływa na zwiększenie liczby otrzymanych linków.
Aktywny udział w dyskusjach na forach branżowych to zwiększenie autorytetu Twojej strony w internecie. Dla przykładu firma oferująca catering dla wegetarian może udzielać się na forum dla osób na diecie roślinnej. Wpisy powinny zawierać wartościowe porady i przepisy, a jednocześnie zawierać link prowadzący do strony firmy. Ważne jest, aby dobierać jakościowe fora oraz zwracać uwagę na ich reputację.

Przeczytaj koniecznie:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


4. Podcasty i kanał na YouTube

Podcasty i kanał na YouTube to doskonałe narzędzia, które można wykorzystać w celu zdobycia większego grona odbiorców i jednocześnie wzmocnienia pozycji Twojej witryny w kontekście off-page SEO.

 • Podcasty — stworzenie własnego podcastu lub udział w podcastach innych twórców z branży to doskonały sposób na przyciągnięcie słuchaczy zainteresowanych konkretnym zagadnieniem. Np. jako właściciel sklepu z sukienkami możesz stworzyć serię podcastów: „Sukienki na przestrzeni wieków: Ewolucja mody i trendy”. W poszczególnych odcinkach możesz omówić zmiany w modzie, począwszy od vintage'owych stylów, poprzez modę lat 70., 80. i 90., aż do współczesnych trendów.
 • Kanał na YouTube — tworzenie interesujących filmów, takich jak: recenzje, samouczki czy pokaz funkcji danych produktów, generuje zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Użytkownicy są bardziej skłonni do oglądania filmów niż do czytania bloków tekstu. Dodatkowo interaktywna forma przekazywania informacji lepiej zapada w pamięć i umożliwia dokładniejsze poznanie produktów. Załóżmy, że prowadzisz sklep internetowy ze sprzętem kuchennym, możesz stworzyć cykl filmów wideo: „Przewodniki po sprzęcie kuchennym”, w których możesz recenzować różne rodzaje sprzętu kuchennego dostępnego w sklepie i omawiać ich funkcje.

Liczba wyświetleń reklam Allegro na YouTube

Dowiedz się więcej:


5. Syndykacja treści i posty gościnne

Kolejne dwa skuteczne sposoby dotarcia do szerszego audytorium i pozyskania wartościowych linków to:

 • Syndykacja treści — udostępnianie treści w serwisach informacyjnych czy agregatorach treści, np. Medium, Flipboard czy Pocket. Możesz tam umieszczać swoje artykuły, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców zainteresowanych Twoją tematyką.
 • Posty gościnne — publikowanie artykułów na innych stronach internetowych, np. specjalista ds. marketingu internetowego pisze artykuł dla bloga dla przedsiębiorców z branży e-commerce, na temat strategii SEO dla sklepów internetowych, w zamian za wartościowy link zwrotny.


Obecność w mediach społecznościowych

Obecność w mediach społecznościowych stanowi niezwykle istotny element skutecznej strategii marketingowej. Oto kilka kluczowych kroków, które warto podjąć, aby wykorzystać potencjał social mediów:

 • Stwórz profile Twojej firmy na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Instagram. Regularnie udostępniaj tam wartościowe treści ze swojej strony, wzbogacając je linkami prowadzącymi do głównej witryny.
 • Dołącz do dyskusji i grup tematycznych związanych z Twoją branżą. Dziel się cennymi informacjami, udzielaj odpowiedzi i udostępniaj linki do swojej strony. To pomoże Ci budować zaangażowanie i zainteresowanie wśród potencjalnych klientów.
 • Regularnie monitoruj komentarze i opinie użytkowników dotyczących Twojej marki. Bądź czujny i szybko reaguj na pozytywne komentarze, a także podejmuj działania naprawcze w przypadku negatywnych opinii. Dbaj o utrzymanie pozytywnego wizerunku marki.

Wykorzystaj potencjał influencer marketingu, nawiązując współpracę z influencerami związanymi z Twoją branżą. Poproś ich o polecanie Twojej marki i udostępnianie linków do Twojej strony. Ponadto zorganizuj konkursy dla obserwatorów, które zachęcą do udostępniania linków i promocji Twojej marki.


Budowa autorytetu marki

Autorytet marki ma istotny wpływ na off-site SEO. Im wyższy autorytet marki, tym większym zainteresowaniem cieszy się jej strona internetowa, co przekłada się na naturalne pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych. Działania budujące markę zwiększają Twoją wiarygodność, dlatego służą celom SEO poza stroną. Oto kilka ważnych kroków budujących autorytet marki:


1. Pozyskiwanie opinii od klientów

Gdy klienci wyrażają pozytywne opinie na temat firmy i jej produktów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że inni użytkownicy zdecydują się na udostępnienie linka do strony Twojej firmy. Należy zadbać o to, aby regularnie publikować otrzymywane opinie na różnych platformach. Można na to wpłynąć poprzez umieszczenie prośby o oceny w swojej witrynie lub zaoferować dodatkowe benefity (programy lojalnościowe, konkursy lub rabaty) w zamian za opinie.

Monitoruj oceny klientów i odpowiadaj zarówno na pozytywne, jak i te negatywne. Wyszukiwarka Google bierze pod uwagę zdanie klientów w procesie rankingowania stron. Witryny z wieloma pozytywnymi opiniami mogą mieć większe szanse na uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Odpowiednie zarządzanie opiniami klientów może przynieść korzyści zarówno w kwestii reputacji, pozyskiwania backlinków, jak i widoczności online.

Oceny produktu na stronie produktowej


2. Działania PR—owe

Public relations (PR) — czyli działania skupiające się na kształtowaniu wizerunku marki i uzyskaniu powszechnej przychylności. Polegają między innymi na:

 • uczestnictwie w konferencjach prasowych,
 • publikowaniu artykułów,
 • udzielaniu wywiadów w mediach branżowych.

Dobry PR przyczynia się to do optymalizacji off-page SEO i generowania rozgłosu wokół Twojej firmy. Poprzez współpracę z renomowanymi markami można budować reputację, zyskiwać zaufanie klientów i zwiększać widoczność. Wspólna promocja, udział w wydarzeniach i wymiana treści przyciągają nowych odbiorców i wzmacniają pozycję na rynku. Pozyskiwanie partnerów biznesowych jest kluczowe dla sukcesu marki i zdobywania wartościowych backlinków do Twojej witryny.


3. Budowa świadomości marki na lokalnym rynku

Budowa świadomości marki na rynku lokalnym pozwala na zwiększenie widoczności firmy w wynikach wyszukiwania dla zapytań w danym regionie. Aby poprawić pozycję w wynikach lokalnych, możesz:

 • Utworzyć i zoptymalizować profil w Google Moja Firma. Profil ten pozwala na wyświetlenie w wynikach wyszukiwania podstawowych informacji o firmie, takich jak: adres, godziny otwarcia, opinie oraz zdjęcia.
 • Skorzystać z opcji, jaką daje wizytówka NAP — Name, Address, Phone Number — czyli wpis zawierający podstawowe dane firmy, który przypomina wizytówkę i umieszczany jest na portalach zewnętrznych, np. Targeo, PKT, Panorama firm.
 • Brać udział w lokalnych konkursach, np. konkurs na najlepszą lodziarnię w Poznaniu czy konkurs na najlepszego fotografa ślubnego w Wielkopolsce. Udział w takich wydarzeniach może przynieść korzyści w kontekście off-page SEO. Tego rodzaju konkursy są często organizowane przez lokalne media lub instytucje, co daje możliwość zdobycia wartościowych linków zwrotnych do strony internetowej.

Sprawdź koniecznie:


4. Monitoring wzmianek o marce

Monitoring wzmianek o marce jest kluczowym elementem strategii zarządzania reputacją marki. Istnieje kilka specjalnych narzędzi, które umożliwiają monitorowanie wzmianek w różnych źródłach, takich jak media społecznościowe, internet, fora dyskusyjne itp. Są to:

 • BuzzSumo — umożliwia śledzenie wzmianek w określonych słowach kluczowych lub konkretnych tematach na platformach społecznościowych. Można zidentyfikować, jakie treści są najczęściej udostępniane i komentowane, a także monitorować reakcje użytkowników na posty związane z marką.
 • Brand24 — pozwala na śledzenie wzmianek o marce w internecie w czasie rzeczywistym (na stronach internetowych, blogach, mediach społecznościowych, forach i innych źródłach). Użytkownik może otrzymywać powiadomienia o nowych wzmiankach i analizować sentyment tych wzmianek (czy są pozytywne, negatywne lub neutralne).
 • Alerty Google na hasła związane z nazwą marki — dzięki temu otrzymuje się powiadomienia na podstawie nowych wyników wyszukiwania związanych z marką, np. artykuły, blogi, aktualności i inne wzmianki istotne dla marki.


Popraw swój wynik E-A-T zgodnie z wytycznymi dla webmasterów

Aby poprawić swój wynik E-A-T (ekspertyza, autorytet, wiarygodność) zgodnie z wytycznymi dla webmasterów, weź pod uwagę kilka kluczowych czynników:

 • Ekspertyza — skoncentruj się na tworzeniu treści, które są wysokiej jakości. Udostępniaj informacje, które są dokładne, aktualne i wartościowe dla użytkowników. Możesz osiągnąć to poprzez zapewnienie rzetelnych informacji, źródeł, badań i przykładów, które potwierdzają Twoją wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie.
 • Autorytet — budowanie autorytetu jest kluczowe dla oceny Twojej strony przez wyszukiwarki. Udostępniaj informacje o Twoim zespole, ekspertach i autorach treści, którzy mają udokumentowane doświadczenie w danej branży. Włącz informacje o ich kwalifikacjach, sukcesach zawodowych, nagrodach czy publikacjach. To pomoże zbudować zaufanie do marki.
 • Wiarygodność — ważne jest, aby Twoja strona była wiarygodna i godna zaufania dla użytkowników. Unikaj tworzenia fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji. Regularnie aktualizuj treści, aby były zgodne z najnowszymi trendami i badaniami. Odpowiadaj na komentarze i pytania użytkowników, pokazując, że jesteś zaangażowany w życie Twojej społeczności.

Dowiedz się, jak zoptymalizować stronę zgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów.


Inne działania off-site SEO

Aby działania off-page SEO były skuteczne, należy zadbać również o najwyższą jakość wykonania pozostałych elementów optymalizacji. Są to:


1. Bezpieczeństwo witryny

Wiele wyszukiwarek internetowych, w tym Google, zwracają uwagę na bezpieczeństwo stron internetowych, czyli na posiadanie protokołu HTTPS, który pozwala na szyfrowanie przesyłanych danych między użytkownikami a serwerem. Certyfikat SSL zabezpiecza wrażliwe dane klientów (imię, nazwisko, dane logowania i dane kont bankowych)
Witryny, które korzystają z protokołu HTTPS i posiadają certyfikat SSL, są uważane za bezpieczniejsze dla użytkowników, co wpływa na ich lepsze wyniki Czy protokół https ma wpływ na pozycjonowanie?

Komunikat wyświetlany użytkownikowi w sytuacji, gdy strona nie posiada certyfikatu SSL


2. Historia witryny

Historia witryny może mieć istotny wpływ na skuteczność działań off-site SEO oraz całą kampanię pozycjonowania. Istnieje szereg czynników, które mogą mieć konsekwencje dla nowego właściciela domeny. Jednym z takich czynników jest obecność spamerskich linków prowadzących do witryny. Nabywając domenę z istniejącą historią, warto skrupulatnie zbadać jej profil linków i podjąć odpowiednie kroki w celu oczyszczenia lub odrzucenia niechcianych linków.

Budowanie autentycznych i wartościowych linków jest kluczowe dla stworzenia nowej, pozytywnej historii witryny i tym samym dla skutecznego pozycjonowania. W przeciwnym razie wyszukiwarki mogą obniżyć pozycję strony w wynikach wyszukiwania lub nałożyć na nią sankcje. Dlatego ważne jest, aby skoncentrować się na budowaniu autentycznych, wartościowych i naturalnych linków wokół witryny, aby zbudować dla niej nową, pozytywną historię.


Off-page SEO przewodnik. Podsumowanie

Istotą optymalizacji off-page SEO są działania wykonywane poza stroną internetową, takie jak pozyskiwanie linków zwrotnych, wzmocnienie obecności w social mediach, działania PR, budowanie wizerunku marki oraz rozszerzanie sieci kontaktów. Efektem tej strategii jest zwiększenie zaufania i autorytetu witryny w oczach algorytmów wyszukiwarek, co może prowadzić do lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania i większej liczby odwiedzin ze strony użytkowników. Optymalizacja off-page SEO wymaga cierpliwości i systematycznej pracy, ale przynosi wiele długofalowych korzyści dla Twojej witryny.

Dlaczego optymalizacja off-page SEO jest ważna?
Down arrow

Poprzez umieszczanie linków na stronach zwiększamy autorytet i wiarygodność naszej witryny. Pozwala to na poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania Google na wybrane frazy kluczowe. Wartościowa i przyjazna strona dla użytkowników to podstawowy element, który wpływa na zwiększenie liczby konwersji, czyli na przekształcenie potencjalnych klientów w klientów, co jest jednoznaczne z wyższymi dochodami.

Jakie są najlepsze sposoby na budowanie profilu linków zwrotnych?
Down arrow

Najlepsze sposoby na budowanie linków zwrotnych to: udzielanie się na forach branżowych, organizowanie wydarzeń związanych z tematyką swojej branży, publikowanie wartościowych treści w swojej witrynie i w social mediach, wymiana linków z partnerami biznesowymi, współpraca z influencerami, umieszczanie jakościowych grafik i wideo, budowanie profilów w katalogach branżowych oraz pisanie artykułów gościnnych.

Czy istnieją jakieś trendy lub nowe metody off-page SEO, na które powinno się zwracać uwagę?
Down arrow

W dziedzinie off-page SEO pojawiają się nowe trendy i metody, takie jak uczenie maszynowe i wykorzystanie sztucznej inteligencji w rozwijaniu strategii marketingowych. Warto śledzić te nowinki na bieżąco i dostosowywać swoją strategię reklamową do zmieniających się warunków w świecie SEO.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
17 kreatywnych trików off-site SEO

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 137 głosów

UDOSTĘPNIJ