27 zaskakujących statystyk o Profilu firmy w Google, które musisz znać!

27 zaskakujacych statystyk o Profilu firmy w Google ktore musisz znac
Spis treści

• Dlaczego warto założyć Profil firmy w Google? Kluczowe statystyki

• Opinie klientów w Profilu firmy w Google - najważniejsze statystyki

• Jak zdjęcia wpływają na atrakcyjność Profilu firmy w Google? Ciekawe statystyki

• Statystyki połączeń telefonicznych z profilu firmy w Google

• Dodatkowe statystyki o Profilu firmy w Google

• Podsumowanie

Profil firmy w Google to obowiązkowy element strategii marketingowej dla każdej firmy, która chce zwiększyć swoją widoczność w sieci. Bez względu na to, czy prowadzisz lokalną restaurację, sklep spożywczy czy dynamicznie rozwijającą się firmę technologiczną, Twój Profil firmy w Google może stanowić klucz do zbudowania obecności online, pozyskiwania klientów i wzmacniania świadomości marki. Jednak czy naprawdę zdajesz sobie sprawę, jakie możliwości oferuje Profil firmy w Google? Zobacz 27 zaskakujących statystyk, które odkryją przed Tobą pełen potencjał tego narzędzia!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Dlaczego warto założyć Profil firmy w Google? Kluczowe statystyki

Profil firmy w Google jest odzwierciedleniem wizytówki, która przedstawia najważniejsze informacje o Twoim biznesie. Możesz w nim umieścić szczegóły takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia, ale też skorzystać z innych funkcji takich jak opinie klientów czy dodawanie zdjęć. Dzięki założeniu Profilu firmy w Google informacje o Twoim biznesie mogą stać się widoczne dla użytkowników, którzy szukają firm w konkretnej okolicy. Twoja wizytówka może wyświetlać się zarówno w mapach Google, jak i wynikach wyszukiwania, a to nie wszystkie korzyści! Zobacz najważniejsze statystyki, które pokazują, dlaczego warto założyć Profil firmy w Google:


1. 64% konsumentów korzysta z Profilów firm w Google, aby wyszukiwać lokalne firmy

Dane pokazują, że aż 64% konsumentów korzysta z Profilów Firm w Google jako pierwszego kroku w poszukiwaniu lokalnych firm. To oznacza, że prawie dwie trzecie osób, które są zainteresowane zakupem produktów lub skorzystaniem z usług, najpierw sięga po swoje telefony lub komputery, aby znaleźć informacje na temat lokalnych firm w Google. Konsumentom zależy na łatwo dostępnych informacjach, takich jak godziny otwarcia, numer telefonu, adres czy opinie innych klientów, a profil Firmy w Google gromadzi wszystkie te dane w jednym miejscu. (2023, https://www.brightlocal.com/research/google-my-business-insights-study/).

Przykładowy Profil firmy w Google.


2. Profil lokalnej firmy w Google generuje średnio 1260 wyświetleń

Statystyki pokazują, że przeciętna lokalna firma uzyskuje 1260 wyświetleń miesięcznie z Profilu firmy w Google, co czyni go jedną z najskuteczniejszych strategii marketingowych dla małych firm (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


3. 93% konsumentów korzysta z Map Google, aby znaleźć firmę

Uzyskanie widoczności w sieci jest jednym z najtrudniejszych wyzwań dla firm, szczególnie tych, które dopiero zaczynają swoją działalność. Stworzenie Profilu firmy w Google może znacznie ułatwić ten proces, ponieważ 93% konsumentów korzysta z Map Google podczas wyszukiwania firmy, a to właśnie tam wyświetlają się informacje z Twojej wirtualnej wizytówki (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business). Dowiedz się jak poprawić swoją widoczność w mapach Google!


4. 45% firm otrzymuje zapytania o rezerwację za pośrednictwem Profilu firmy w Google

45% Profilów firmy w Google z terminarzem otrzymuje prośby o zatwierdzenie rezerwacji. Oznacza to, że klienci chętnie korzystają z funkcji, które ułatwiają im proces rezerwowania terminów wizyt. Ta opcja szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku firm usługowych takich jak salony fryzjerskie, kosmetyczne czy barberzy (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


5. 56% działań klientów w Profilu firmy w Google skutkuje wizytami w witrynie

Badania pokazują, że 56% działań klientów, odwiedzających Profil firmy w Google, kończy się wizytami w witrynie. To potwierdza fakt, że wizytówka w Google jest doskonałym sposobem na zwiększenie poziomu ruchu organicznego na stronie internetowej oraz szansą na pozyskiwanie dużej liczby leadów i konwersji (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


6. Profile firmy w Google z dokładnymi i kompletnymi informacjami uzyskują 7 razy więcej kliknięć

Posiadanie szczegółowych i aktualnych informacji w Profilu firmy Google jest niezbędne dla każdego biznesu, który chce być widoczny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Firmy, których wizytówki zawierają dokładne i kompletne informacje, uzyskują siedem razy więcej kliknięć niż te, które nie są uzupełnione w 100% (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


7. 97% użytkowników dowiaduje się o lokalnych firmach przede wszystkim online

Często zdarza się, że zanim wybierzemy jakąś firmę, restauracje czy sklep, najpierw sprawdzamy stronę internetową lub opinie w internecie. Potwierdzają to statystyki - aż 97% użytkowników dowiaduje się o lokalnych firmach z internetu, przy czym większość z nich za pośrednictwem Profilów firmy w Google (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


8. 72% użytkowników odwiedziło firmę w promieniu 10 km

Chociaż niewiele możesz zrobić z lokalizacją swojej firmy, ważne jest, aby być dostępnym wśród lokalnych odbiorców. Zadbaj o dokładność swojego adresu, aby potencjalni klienci mogli łatwo do Ciebie dotrzeć, ponieważ aż 72% użytkowników odwiedza firmy, które są w ich najbliższej okolicy (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


9. Ponad 5% wyświetleń w Profilu firmy w Google skutkuje konwersją

Ponad 5% osób, które po prostu zobaczą Twoją firmę w Google, zarezerwuje spotkanie, prześle formularz kontaktowy lub dokona zakupu. W przypadku kompletnego i zoptymalizowanego profilu firmy w Google odsetek ten może być znacznie wyższy (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


10. 42% wyszukiwań lokalnych prowadzi do kliknięć w Google Local Pack

Każdego miesiąca przeprowadzane są miliardy wyszukiwań lokalnych. Według badań 42% z nich skutkuje kliknięciem jednego z wyników w sekcji local pack, a to podkreśla, jak korzystne może być znalezienie się w tym miejscu (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/). Sprawdź, jak wygląda przykładowa sekcja local pack:

Wyniki local pack w Google.


Opinie klientów w Profilu firmy w Google - najważniejsze statystyki

Opinie klientów mają ogromne znaczenie dla każdego biznesu, a Profil firmy w Google stanowi doskonałe miejsce do gromadzenia i prezentowania tych cennych recenzji. Wiele klientów podejmuje ostateczną decyzję zakupową na podstawie opinii innych konsumentów, dlatego warto zadbać o dobrą reputację w sieci i odpowiednio eksponować recenzje zadowolonych kupujących. Odkryj, dlaczego opinie w Profilu firmy w Google są kluczem do budowania zaufania i zdobywania nowych klientów:


11. 90% użytkowników czyta recenzje przed zakupem

Klienci często polegają na opinii innych konsumentów, ponieważ jest to dla nich wiarygodne źródło informacji o firmie oraz jej produktach czy usługach. To, co inni klienci mówią o Twojej firmie, może mieć bardzo silny wpływ na sukces Twojego biznesu, ponieważ aż 90% internautów czyta opinie przed podjęciem decyzji zakupowej (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/). Sprawdź jak skutecznie pozyskiwać opinie od klientów.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


12. 20% użytkowników oczekuje odpowiedzi na opinię

Wielu klientów po prostu chce podzielić się swoimi doświadczeniami z Twoją firmą i nie oczekuje od Ciebie żadnej reakcji. Jednak około jedna piąta klientów liczy na szybką odpowiedź od właściciela firmy. Najlepszą praktyką jest odpowiadanie na wszystkie recenzje – niezależnie od tego, czy są pozytywne, czy negatywne. Zignorowanie negatywnych opinii jest wygodnym wyjściem, lecz odpowiadanie na krytykę może być dla Ciebie bardzo korzystne. Klienci zobaczą, że nie pozostawiasz problemów bez rozwiązania i zyskasz u nich zaufanie (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/). Zobacz, jak wygląda sekcja z opiniami w Profilu firmy w Google:

Sekcja z opiniami w Profilu firmy w Google


13. Średnia liczba recenzji w Profilu firmy w Google wynosi 39

Profil firmy w Google ma średnio 39 opinii, natomiast nie powinien być to wyznacznik sukcesu lub cel do osiągania - każdy biznes powinien regularnie zdobywać pozytywne recenzje i ciągle zwiększać ich liczbę. Choć zebranie autentycznych i jakościowych recenzji może zająć trochę czasu, to z pewnością jest to korzystne dla rozwoju firmy (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


14. Google wyprzedza Facebooka i Yelp dzięki recenzjom

Według badań Google jest najszybciej rozwijającą się witryną z recenzjami. Od 2015 roku Google odnotowuje najszybszy wzrost liczby recenzji, co pokazuje, jak duże znaczenie w kwestii zbierania opinii ma ta platforma - zarówno dla klientów, jak i właścicieli biznesów (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).

Dowiedz się więcej o opiniach klientów w internecie:


Jak zdjęcia wpływają na atrakcyjność Profilu firmy w Google? Ciekawe statystyki

Mówi się, że „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów” i z pewnością jest to prawda. Zdjęcia mają niezwykłą moc przyciągania uwagi i wpływają bezpośrednio na atrakcyjność przekazu, w tym również pozytywny odbiór Profilu firmy w Google. Sprawdź zaskakujące statystyki dotyczące wpływu zdjęć na skuteczność Profilu firmy w Google i odkryj, jak te wizualne elementy mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki Twój biznes jest postrzegany w sieci:


15. Zdjęcia generują 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu do Twojej firmy

Ostatnie badania pokazały, że firmy ze zdjęciem otrzymały imponujące 42% więcej próśb o wskazówki dojazdu niż te bez. Dodanie zdjęcia do Profilu firmy w Google to łatwy i bezpłatny sposób na znaczne zwiększenie szans na to, że potencjalny klient znajdzie Twoją lokalizację i odwiedzi Twój sklep lub firmę usługową (2023, https://support.google.com/business/answer/3038063?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid).

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


16. Profile firmy w Google ze zdjęciami mają dwa razy większe szanse na to, że będą wyglądać wiarygodnie

Gdy internauci szukają lokalnych firm w Google, często sprawdzają zdjęcia, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Dodając elementy wizualne do swojego Profilu firmy, możesz przekazać wiele przydatnych informacji o swojej działalności i zwiększyć jej wiarygodność. Dodatkowo zdjęcia przesyłane przez klientów wraz z opinią są bardzo cenne i wpływają korzystnie na odbiór innych użytkowników (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/). Dowiedz się, czym jest społeczny dowód słuszności i jak wykorzystać go w swojej strategi marketingowej!


17. Hotele mają największą liczbę zdjęć w swoich Profilach w Google

Profile hoteli w Google wyróżniają się największą liczbą zdjęć, co pokazuje, jak ważne są elementy wizualne dla firm z branży hotelarskiej. Zdjęcia pozwalają potencjalnym klientom uzyskać wgląd w to, co hotel ma do zaoferowania i mogą być skutecznym narzędziem do poprawy liczby pozyskiwanych rezerwacji (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


18. Firmy mają średnio 11 zdjęć w Profilu firmy w Google

Firma, która ma min. 11 zdjęć w swoim profilu, zapewnia klientom kompleksowy wgląd w oferowane przez nią produkty lub usługi. Klienci często polegają na wskazówkach wizualnych przy podejmowaniu decyzji o tym, na którą firmę się zdecydować, a posiadanie wysokiej jakości zdjęć może być magnesem przyciągającym ich uwagę (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


Statystyki połączeń telefonicznych z profilu firmy w Google

Czy wiesz, że Profil firmy w Google może być nie tylko wizytówką Twojego biznesu, ale również źródłem potencjalnych połączeń telefonicznych? To prawda! Umożliwia on wykonanie bezpośredniego połączenia przy pomocy tylko jednego kliknięcia. Odkryj, jak ta prosta funkcja może zwiększyć liczbę połączeń i przyspieszyć rozwój Twojego biznesu!


19. 64% konsumentów korzystało z Profilów firm w Google w celu znalezienia informacji kontaktowych

Ostatnie badania pokazały, że aż 64% klientów korzystało z danych w panelach Profilu firmy w Google, aby kontaktować się z lokalnymi firmami, a liczba ta prawdopodobnie będzie rosła. Dlatego tez zadbaj o aktualność i zgodność informacji znajdujących się w Twoim profilu, bo może przynieść Ci to ogromne korzyści! (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


20. Podczas pandemii liczba połączeń z Profilów firm w Google wzrosła o 61%

Aby zbudować więź z klientami i utrzymać te relacje, musisz ułatwić im kontaktowanie się z Twoją firmą. Profil firmy w Google umożliwia to za pomocą jednego przycisku, dlatego udostępnij taką możliwość również Twoim klientom (2023, https://www.e2msolutions.com/blog/google-business-profile-usage-growth-statistics/).


21. 94% połączeń z Profilu firmy w Google przychodzi w dni robocze

94% połączeń pochodzących z Profilu firmy w Google jest wykonywana od poniedziałku do piątku, co oznacza, że w tych dniach klienci najczęściej szukają usług lub produktów w sieci (2023, https://publer.io/blog/google-my-business-statistics/#93-of-consumers-use-google-maps-to-find-a-business).


22. 16% Profilów firm w Google generuje 100 lub więcej połączeń miesięcznie

16% wizytówek w Google uzyskuje co najmniej 100 telefonów od klientów każdego miesiąca. To wyraźnie pokazuje, że małe i duże firmy mogą czerpać ogromne korzyści z prawidłowo umieszczonych informacji w Profilu firmy w Google (2023, https://www.brightlocal.com/research/google-my-business-insights-study/).


Dodatkowe statystyki o Profilu firmy w Google

Profil firmy w Google to doskonałe narzędzie, które daje przedsiębiorcom niezliczone możliwości i mnóstwo korzyści. Na koniec sprawdź jeszcze kilka statystyk, które z pewnością Cię zainteresują!

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


23. Mapy Google mają ponad 25 milionów pobrań

Z Map Google korzystało w 2021 roku ponad 51% użytkowników smartfonów, a w Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszą aplikacją do nawigacji, którą pobrano ponad 25 milionów razy. Między Mapami Google a Profilem firmy istnieje silny związek - Twój profil jest uzupełniony o przycisk, który kieruje użytkownika do map, profil wyświetla się też w mapach Google podczas użytkowania oraz może być eksponowany w sekcji local pack wraz z widoczną mapką dojazdu. Dlatego popularność Map Google znacznie wypływa na widoczność Profilów firm w Google (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


24. Ponad 50% użytkowników zainteresowanych usługami motoryzacyjnymi dzwoni do firmy bezpośrednio z wyniku wyszukiwania

Większość klientów korzystających z urządzeń mobilnych, którzy chcą kupić części samochodowe lub skorzystać z usług mechanika dzwonią do firmy bezpośrednio z wyniku, który wyświetlił im się w wyszukiwarce Google (2023, https://www.e2msolutions.com/blog/google-business-profile-usage-growth-statistics/).


25. Dodaj możliwość rezerwacji w profilu firmy w Google

50% konsumentów poszukujących usług nadal dzwonią, aby umówić się na wizytę, natomiast zajęta linia telefoniczna może spowodować utratę potencjalnych klientów. Dodanie możliwości umówienia wizyty, poprzez kalendarz online lub specjalną aplikację dałoby klientom możliwość wyboru. Do profilu swojej firmy możesz dodać link, który prowadzi do takiej aplikacji lub kalendarza (2023, https://www.e2msolutions.com/blog/google-business-profile-usage-growth-statistics/).


26. 40% firm nigdy nie publikowało postów w Profilu firmy w Google

Publikowanie postów w ramach Profilu Firmy w Google stało się dostępne w 2016 r., natomiast 40% firm nigdy nie skorzystało z tej możliwości. Gdy publikujesz w Profilu firmy, posty stają się widoczne w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś szuka Twojej marki, co znacznie zwiększa jej widoczność. (https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/)


27. 56% sprzedawców detalicznych nie zarejestrowało swojego Profilu firmy w Google

Według aktualnych badań 56% sprzedawców detalicznych nie zgłosiło swojego Profilu firmy w Google. Jest to strata wielu korzyści w postaci zwiększonej widoczności, potencjalnych klientów czy możliwości atrakcyjnego zaprezentowania swojej oferty. (2023, https://www.themediacaptain.com/25-google-business-profile-stats/).


27 zaskakujących statystyk o Profilu firmy w Google, które musisz znać! Podsumowanie

Przedstawione statystyki o Profilu Firmy w Google rzucają nowe światło na potencjał tego narzędzia dla rozwoju Twojego biznesu. Od popularności, po wpływ zdjęć, opinie klientów i połączenia telefoniczne – te liczby i fakty pokazują, dlaczego warto mieć Profil firmy w Google i jakie korzyści możesz z niego czerpać. Pamiętaj, że to nie tylko wirtualna wizytówka Twojego biznesu, ale także siła przyciągania nowych klientów i budowania zaufania. Dlatego nie zwlekaj, załóż Profil Firmy w Google i rozpocznij swoją drogę do większej widoczności i sukcesu. Wykorzystaj te statystyki, aby podjąć mądre decyzje i zdobyć przewagę konkurencyjną w sieci!

Dlaczego warto założyć Profil Firmy w Google?
Down arrow

Profil Firmy w Google to niezwykle skuteczne narzędzie, które zwiększa widoczność Twojego biznesu w wyszukiwarce Google i na mapach. Dzięki niemu potencjalni klienci łatwo znajdą informacje o Twojej firmie, sprawdzą opinie innych klientów i będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu.

Czy Profil Firmy w Google jest płatny?
Down arrow

Nie, założenie i utrzymanie Profilu firmy w Google jest bezpłatne. Możesz bezproblemowo zarządzać swoim profilem, dodawać zdjęcia, aktualizować dane kontaktowe i śledzić statystyki, nie ponosząc żadnych kosztów.

Jak założyć Profil firmy w Google?
Down arrow

Aby założyć Profil Firmy w Google, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź na stronę: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/, a następnie kliknij przycisk Zarządzaj.
  2. Zaloguj się na swoje konto Google lub utwórz nowe, jeśli jeszcze go nie masz.
  3. Wprowadź nazwę swojego biznesu, wybierz odpowiednią kategorię oraz dodaj adres lub zaznacz, że działasz online.
  4. Zweryfikuj swoją firmę poprzez weryfikację mailową, telefoniczną lub przesyłkę pocztową.
  5. Uzupełnij wszystkie istotne informacje o swojej działalności.
  6. Kliknij Zapisz,  aby udostępnić swój profil publicznie, i wszystko gotowe!


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
27 zaskakujących statystyk o Profilu firmy w Google, które musisz znać!

Średnia ocen użytkowników4.96 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ