Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E justmeble historia wspolpracy
Historia współpracy JustMeble.pl

Just Meble - internetowy sklep z meblami

Ponad dwukrotny wzrost ruchu na stronie z bezpłatnych wyników wyszukiwania 

JustMeble.pl - o sklepie

JustMeble.pl to jeden z największych w Polsce sprzedawców mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych. Firma oferuje sprzedaż online produktów polskich, głównie od lokalnych producentów. W sklepie internetowym justmeble.pl znajdziemy m.in. szafy na wymiar, łóżka, komody, stoły, krzesła, a nawet meble do łazienki.


Do grona klientów agencji widoczni firma dołączyła w lipcu 2020 roku. Klientowi zależało na zwiększeniu widoczności sklepu internetowego w wynikach organicznych, a następnie na zwiększeniu sprzedaży. 

justmeble historia wspolpracy 1
justmeble historia wspolpracy 2 justmeble historia wspolpracy 3

Dobór strategii SEO

 

Pierwszym etapem działań było przeprowadzenie audytu technicznego oraz ocena wyjściowego stanu widoczności. Audyt wykazał:

  • braki w podstawowej optymalizacji oraz 
  • brak zoptymalizowanych treści pod kątem pozycjonowania
  • prawidłowy profil linków przychodzących

Plan działań oparliśmy o sprawdzone schematy i doświadczenie w podobnych projektach. Branża meblarska to jedna z najpopularniejszych branż, z jakimi mają styczność nasi specjaliści. 

Wyzwania

Analizując na początku współpracy witrynę klienta zauważyliśmy, że nie była na niej przeprowadzana żadna, nawet podstawowa optymalizacja. Sklep posiadał jednak rozbudowany i bogaty asortyment, co dawało duże możliwości na budowę widoczności. 

Proces SEO

Optymalizacja on-site

Intensywna rozbudowa treści serwisu

(zarówno struktura kategorii i ilość produktów)

Budowa profilu linków przychodzących

Ścisła współpraca na linii klient-agencja

Branża meblowa jest mocno konkurencyjna, ale ma duży potencjał na budowanie pozycji, dzięki frazom z długiego ogona.
damian jedrzejewski.jpg
Damian Jędrzejewski
opiekun SEO justmeble.pl

Branża meblowa jest mocno konkurencyjna, ale ma duży potencjał na budowanie pozycji, dzięki frazom z długiego ogona. Użytkownicy wyszukując pomysłów na aranżacje wnętrz wpisują w Google najróżniejsze hasła, co daje nam możliwość optymalizacji strony pod bardzo konkretne frazy kluczowe - zarówno pod kategorie jak i same produkty.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

2,3-krotny wzrost

ruchu na stronie

Ponad 2-krotny wzrost

wyświetleń w GSC

2-krotny wzrost

fraz w TOP 10 Google

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Uważam, że idziemy w dobrym kierunku i w ciągu najbliższych miesięcy nasze działania przełożą się w jeszcze większym stopniu na zwiększenie sprzedaży, bo oto przecież w tym wszystkim chodzi
Właściciel firmy JustMeble
Sebastian Pokutycki

Współpraca z firmą Widoczni od samego początku układa się wzorowo. Jest to już trzecia firma, która pozycjonuje nasz sklep internetowy justmeble.pl i całą pewnością mogę stwierdzić dopiero teraz, że działania pozycjonujące naszego sklepu są robione tak, jak trzeba. Choć współpracujemy ze sobą zaledwie osiem miesięcy, to już widzimy efekty naszych wspólnych działań. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo przed nami pracy, pozycjonowanie organiczne jak każdy wie wymaga czasu i cierpliwości. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku i w ciągu najbliższych miesięcy nasze działania przełożą się w jeszcze większym stopniu na zwiększenie sprzedaży, bo oto przecież w tym wszystkim chodzi.

Jakie efekty udało się osiągnąć?

Pierwsze wskaźniki poszły w górę już w pierwszym miesiącu współpracy. Obecnie obserwujemy cykliczne wzrosty z miesiąca na miesiąc.

Google Analytics - użytkownicy

GA ruch tygodniowy 06.20 01.21

       Ruch na stronie, GA: 800/tydzień w lipcu 2020 -> 1850/tydzień w styczniu 2021

Google Search Console - Wyświetlenia

GSC ruch dzienny 06.20 01.21

       Wyświetlenia, GSC: 3760/dzień w lipcu 2020 -> 8430/tydzień w styczniu 2021

Frazy w TOP 10 - Senuto

Senuto frazy top10 01.20 01.21

       Frazy top 10, Senuto: 93 w lipcu 2020 -> 195 w styczniu 2021

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej