Co to jest Link Building?

autor: Adrianna Nowak

Link..co? Link building brzmi obco, jeśli do tej pory nie miałeś/miałaś do czynienia z pozycjonowaniem. Słusznie, bo to jedna z bardziej zaawansowanych czynności, jaką realizują pozycjonerzy. Dowiedz się więcej od naszego starszego specjalistę ds. pozycjonowania Przemysława Michałka.

Zobacz, co na ten temat sądzi nasz ekspert!

 

Co to jest Link Building?

Zobacz wideo

Link building - profil linków serwisu

Link building to nic innego jak budowanie profilu linków z serwisu. Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych elementów pozycjonowania. Jednym z czynników rankingujących w wyszukiwarce jest pozyskiwanie wciąż to nowych linków prowadzących do naszej strony internetowej. Znaczenie ma zarówno ilość (im więcej tym lepiej), jak i jakość (wartościowe witryny) tychże linków

Przestrzegamy jednak przed wszelkimi formami łatwego, szybkiego i taniego pozyskiwania linków. Z reguły są one bardzo ryzykowane dla naszej strony i mogą spowodować one nałożenie filtra Google. Jeśli więc nie jesteśmy pewni czy takie działanie związane z link buildingiem będzie bezpieczne dla naszej strony warto skonsultować je z ekspertami.

Linki przychodzące - skąd je brać?

Celem link buildingu jest zwiększenie liczby linków przychodzących do naszej witryny. Każdy link przychodzący ma za zadanie przenieść moc strony źródłowej na stronę docelową. Najczęstszymi miejscami na pozyskiwanie linków są:

  • fora tematyczne
  • komentarze na blogach
  • komentarze na portalach
  • wpisy w katalogach
  • zaplecza.

Wybierając miejsca do linkowania, warto postawić przede wszystkim na jakość. Pamiętajmy, że często jest link na wartościowym portalu np. onet, czy wikipedia może być wart tyle samo, co spamerskich 1000 linków na mało znanych stronach. 

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO