Jak sprawdzić, czy moja strona jest wypozycjonowana w Google?

autor: Adrianna Nowak

Prowadzisz stronę internetową, ale zastanawiasz się, czy jest widoczna w Google? Jeżeli na Twojej witrynie były prowadzone działania SEO bardzo możliwe, że jest ona wypozycjonowana. Możesz sprawdzić samodzielnie widoczność swojej strony wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy. Jakie? Porad udziela nasz ekspert od pozycjonowania, Przemysław Michałek. 

 

Jak sprawdzić, czy moja strona jest wypozycjonowana?

Pozycjonowanie w Google - od czego zależy?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja strona www znajduje się w wyszukiwarce Google, wystarczy do tego kilka działań. Na początek wybierz frazy zawierające np. nazwę firmy, lokalizację, nazwę produktu, czy usługi z naszej oferty (np. szewc poznań, usługi szewskie jeżyce) i wpisać tę frazę w Google. To pozwoli ocenić, czy nasza witryna jest widoczna w wynikach wyszukiwania. 

Jeśli strona internetowa naszej firmy pojawi się na pierwsze, drugiej lub trzeciej pozycji, oznacza to, że strona jest pozycjonowania.

Wielkość firmy a widoczność w Google

Pozycjonowanie małego lokalnego biznesu przynosi efekty już po kilku miesiącach. Zwiększają się odwiedziny na stronie a także rośnie sama sprzedaż. Sprawa zaczyna się komplikować w przypadku bardzo dużych przedsiębiorstw, znanych sklepów internetowych, gdzie tych zapytań w Google jest bardzo wiele. 

W takim przypadku dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, które pozwolą ocenić naszą widoczność w wyszukiwarce internetowej. Większość z nich jest płatna, ale dostępne są także wersje bezpłatne. Narzędzia te pozwalają sprawdzić, jak wysoko w Google jest nasza firma na określone słowa kluczowe. 

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO