Sztuczna inteligencja w służbie bloga, czyli jak korzystać z ChatGPT do pisania artykułów?

Sztuczna inteligencja w sluzbie bloga czyli jak korzystac z ChatGPT do pisania artykulow
Spis treści

• Czym jest ChatGPT? Zalety i wady narzędzia

• ChatGPT w treściach blogowych - wszystko, co musisz wiedzieć

• Czy sztuczna inteligencja i ChatGPT-3 i 4 zastąpią blogerów i twórców treści?

• Korzyści z wykorzystania ChatGPT do generowania treśći blogowych

• Jak korzystać z ChatGPT po polsku do pisania bloga?

• ChatGPT a generowanie obrazów

• Ograniczenia ChatGPT w zakresie tworzenia bloga

• Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, tworzenie wartościowej treści na blogu staje się coraz bardziej wymagające. Nie tylko musimy przyciągnąć uwagę czytelnika, ale także zapewnić mu wartość, której nie znajdzie w innych treściach. Dlatego coraz więcej osób zwraca się w stronę nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), aby pomóc w tworzeniu unikalnych treści na blogu. Jednym z narzędzi, które przoduje w tej dziedzinie, jest ChatGPT - model sztucznej inteligencji stworzony przez OpenAI. W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać ChatGPT do tworzenia wartościowej treści dla użytkowników bez wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Omówimy zarówno korzyści, jakie może przynieść Ci to narzędzie, jak i praktyczne wskazówki, jak korzystać z ChatGPT w celu stworzenia unikalnych i wartościowych treści dla Twojego bloga.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest ChatGPT? Zalety i wady narzędzia

ChatGPT to model sztucznej inteligencji stworzony przez OpenAI, który może pomóc w pisaniu treści na blog. ChatGPT jest typem sztucznej sieci neuronowej, która została zaprojektowana do generowania tekstu na podstawie wzorców uczenia maszynowego. Model ten jest w stanie uczyć się na podstawie ogromnych zbiorów danych i generować nowe, unikalne treści, które przypominają te, które zostały użyte jako dane wejściowe. Narzędzie dostępne jest zarówno w formie bezpłatnej, jak i płatnej, która obecnie nosi nazwę ChatGPT Plus. W płatnej opcji mamy dostęp do najnowszej wersji ChatGPT-4. Koszt to 20 dolarów miesięcznie.


ChatGPT w treściach blogowych - wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest ChatGPT? To model językowy przeszkolony w ogromnej bazie danych, który wykorzystuje techniki głębokiego uczenia maszynowego go generowania podobnych do ludzkich odpowiedzi. W przenośni jest to ul z odpowiedziami na pytania z różnych dziedzin. Działa podobnie jak wyszukiwarka, ale w odpowiedzi nie wyświetla linków do stron, tylko odpowiada bezpośrednio na pytania zadane przez użytkownika. Jest w stanie generować tekst, ale nie pokaże obrazów i filmów. Do komunikacji wykorzystuj rozumienie i przetwarzanie języka naturalnego.

Dzięki ChatGPT blogerzy i właściciele stron oraz sklepów internetowych mogą generować artykuły w sposób szybszy i bardziej wydajny, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność. Jednym z najważniejszych aspektów ChatGPT jest to, że model ten jest w stanie naśladować ludzki styl pisania, co oznacza, że generowane teksty są naturalne i przypominają te, które mogłyby zostać stworzone przez człowieka.

Jednocześnie, korzystanie z ChatGPT w pisaniu bloga może budzić pewne obawy. Istnieje ryzyko, że posty wygenerowane przez ChatGPT nie będą autentyczne, a twórcy i właściciele firm mogą tracić kontrolę nad treścią, którą publikują. W związku z tym, ważne jest, aby stosować narzędzie z rozwagą i pamiętać, że ChatGPT powinien być jedynie asystentem do tworzenia treści, a nie substytutem ludzkich umiejętności i kreatywności. Ostatecznie, ChatGPT może pomóc w pisaniu wartościowych treści na bloga, ale to autorzy muszą wykorzystać swoją wiedzę, kreatywność i wrażliwość, aby stworzyć wartościowe i autentyczne posty, które będą interesować ich czytelników i zbudują ich lojalność, zaangażowanie oraz konwersje.


Czy sztuczna inteligencja i ChatGPT-3 i 4 zastąpią blogerów i twórców treści?

Czy ChatGPT zastąpi specjalistów ds. content marketingu? To jedno z najczęstszych pytań, które pojawia się w branży od momentu, gdy narzędzie od OpenAI zaczęło zyskiwać na popularności. odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana, a zdania ekspertów są podzielone. Część twierdzi, że zmierzamy w kierunku, w którym to roboty i sztuczna inteligencja będą tworzyć treści. Wielu jest jednak przekonanych o wartości ludzkiej inteligencji i uważa, że narzędzia oparte o zastosowanie sztucznej inteligencji będą tylko wspierać specjalistów ds. contentu, usprawniać ich pracę i zwiększać wydajność. W praktyce ChatGPT może wyeliminować z rynku tych copywriterów, którzy tworzą treści szablonowe. Najlepsi w tej dziedzinie, którzy dodają własną wartość do tworzonego contentu, na obecności ChatGPT mogą jeszcze zyskać.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Korzyści z wykorzystania ChatGPT do generowania treśći blogowych

Korzystanie z ChatGPT do pisania treści na bloga może przynieść wiele korzyści. Oto kilka głównych zalet tworzenia bloga z wykorzystaniem ChatGPT:

 • Szybkość i wydajność - ChatGPT pozwala na szybkie generowanie tekstu, co może przyspieszyć proces tworzenia postów na blogu. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność
 • Zwiększenie ilości treści - ChatGPT może pomóc w generowaniu większej ilości treści, co może przyczynić się do zwiększenia liczby postów na blogu. Dzięki temu czytelnicy będą mieli większą ilość treści do przeczytania, a blogerzy będą mogli zwiększyć zasięg swojego bloga. Co więcej, im więcej treści, tym częściej Twoja strona będzie indeksowana przez roboty Google, a to wspiera pozycjonowanie strony.
 • Unikalność treści - ChatGPT jest w stanie generować treści, które są unikalne i niepowtarzalne, co może przyciągać uwagę czytelników i zwiększać zaangażowanie na blogu. Co więcej, uchroni Cię przed karami od Google.
 • Wsparcie dla twórców o niskich umiejętnościach pisarskich - ChatGPT może pomóc osobom, które mają trudności z pisaniem, w tworzeniu wartościowych treści na blogu. Dzięki temu mniej doświadczeni twórcy również mogą stworzyć wartościowe posty na swoim blogu.
 • Poprawa jakości treści - ChatGPT może wesprzeć początkujących twórców i właścicieli firm bez doświadczenia w content marketingu w poprawie jakości treści na blogu, ponieważ generowane teksty są naturalne i przypominające te, które mogłyby zostać stworzone przez człowieka.
 • Oszczędność kosztów - wykorzystanie ChatGPT może pomóc w zmniejszeniu kosztów związanych z pisaniem treści na blogu, ponieważ nie trzeba wynajmować specjalistów ds. marketingu treści lub freelancerów do pisania postów na blogu.


Jak korzystać z ChatGPT po polsku do pisania bloga?

ChatGPT to znakomite narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które sprawdzi się jako Twój osobisty asystent pisania. Czy jednak tylko do pisania można go wykorzystać? Absolutnie nie! ChatGPT sprawdzi się także do innych zadań, które musisz wykonać, by napisać skuteczny artykuł na swój blog. Sprawdźmy, jak korzystać z ChatGPT w poszczególnych zadaniach niezbędnych w procesie tworzenia treści. Pamiętaj, że by zacząć z niego korzystać, musisz się najpierw zalogować - zakładając prywatne konto i podając adres email i hasło - by móc w pełni korzystać z możliwości narzędzia. Narzędzie swobodnie komunikuje się zarówno w języku angielskim, jak i polskim.


Jak skorzystać z ChatGPT do opracowania strategii content marketingowej?

Strategia content marketingowa zawiera w sobie cele biznesowe, grupę docelową i obejmuje plan treści. Dobrze zdefiniowana i wdrożona strategia treści może pomóc w poprawie autorytetu marki, generowaniu leadów i zwiększaniu sprzedaży. Jak wykorzystać ChatGPT do opracowywania strategii treści?

 • Zbadaj grupę docelową za pomocą ChatGPT - będą to ogólne dane, dlatego warto je uzupełnić o informacje o swoich użytkownikach z Google Analytics 4.
 • Poproś ChatGPT o przygotowanie strategii content marketingowej na Twój blog

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak ChatGPT może pomóc w badaniu słów kluczowych?

ChatGPT można również wykorzystać do badania słów kluczowych na potrzeby bloga. Wystarczy odpowiedni komunikat, by narzędzie zaprezentowało frazy kluczowe - ogólne i long tail - które możesz wykorzystać na potrzeby bloga. Taki komunikat możesz wykorzystać na dwa sposoby:

 • do konkretnego wpisu blogowego, na który masz już własny pomysł,
 • dla całego bloga - poznając frazy kluczowe dotyczące konkretnej branży, możesz wybrać te, które wykorzystasz w swoich wpisach.
  Uwaga: Często frazy kluczowe long tail, które prezentuje ChatGPT, są tak naprawdę tematami artykułów. Możesz je wykorzystać jako pomysły na napisanie treści. Pamiętaj także, że wiedza ChatGPT kończy się na 2021 roku, dlatego narzędzie nie będzie w stanie wskazać popularności fraz kluczowych. Jeśli chcesz przeprowadzić dokładniejszy research, skorzystaj np. z Google Keyword Plannera. Tam pozyskasz informacje o średniej liczbie wyszukiwań danej frazy w Google w ciągu miesiąca. Możesz także połączyć oba narzędzia. Masz już gotową listę fraz?
 • Poproś narzędzie, by pogrupowało je w określone klastry tematyczne, np. wg zamiaru wyszukiwania.
 • Poproś ChatGPT o określenie intencji wyszukiwania dla każdej z fraz.

Sprawdź także:

Frazy ogólne i long tail wygenerowane na potrzeby bloga. Zauważ, że frazy z długim ogonem z powodzeniem możesz wykorzystać jako pomysły na artykuł blogowy

Klastry tematyczne wygenerowane przez ChatGPT

Zamiar wyszukiwania określony przez ChatGPT różnych fraz


Jak korzystać z ChatGPT od Open AI do pisania treści na blog?

ChatGPT to narzędzie zawsze chętne do pomocy w pisaniu bloga (pod warunkiem, że akurat się nie wiesza przez zbyt dużą liczbę użytkowników). Jak możesz zastosować darmowy ChatGPT do tworzenia dowolnej treści na blog?


Jak Chatgpt może pomóc w generowaniu pomysłów na treści?

Nie tworzysz bloga, bo brakuje Ci kreatywności? A może wręcz przeciwnie, masz na blogu tyle wpisów i artykułów różnego typu, że powoli kończą Ci się pomysły? Nic straconego! Za pomocą ChatGPT znajdziesz szereg nowych pomysłów na wpisy blogowe i ciekawych tytułów na artykuł. Co ciekawe, obecnie wielu autorów wykorzystuje narzędzie do poszukiwania inspiracji na treści... na temat ChatGPT? Sprawdźmy, jakie pomysły miał w tym zakresie Chat:

Pomysły na blogi o ChatGPT wygenerowane przez ChatGPT


Tworzenie konspektów

Jak usprawnić proces tworzenia treści i zwiększyć jego wydajność? Zastosuj narzędzie do generowania konspektów na swoje potrzeby. Poproś narzędzie o utworzenie konspektu na zadany temat. Wygenerowaną odpowiedź możesz wykorzystać jako ramowy plan treści.

Przykładowy konspekt utworzony przez ChatGPT


Generowanie pojedynczych akapitów - wstępów, podsumowań

Oczekiwanie, że narzędzie oparte na sztucznej inteligencji w pełni zastąpi człowieka, jest na ten moment wygórowane. Jednak ChatGPT znakomicie sprawdzi się do tworzenia pojedynczych akapitów bloga. By osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy prosty komunikat: napisz wstęp do treści na określony temat lub napisz akapit na określony temat, z uwzględnieniem wybranego kontekstu czy słowa kluczowego. Wygenerowany tekst w większości przypadków jest bardzo podobny do ludzkiego. Pamiętaj jednak, by go przeredagować - treść może wymagać korekty, ponieważ narzędzie nie jest nieomylne i wymaga weryfikacji przez człowieka. Mimo to ma jednak wiedzę w różnych dziedzinach i jest w stanie tworzyć całkiem dobre treści. Jest to wyjątkowo łatwe, gdy masz już konspekt utworzony przez ChatGPT. Jeśli konspekt w pełni Ci odpowiada, w poszczególnych komunikatach możesz poprosić narzędzie o rozwinięcie każdego z punktów. Warto także w komunikacie uwzględnić frazy kluczowe, które powinny się znaleźć w treści, oraz jej długość.

Uwaga: Jeśli narzędzie popełni błąd, możesz poprosić o jego naprawę. Co ciekawe, to naprawdę działa i wydaje się, że ChatGPT wciąż się uczy, nawet od osób, z którymi prowadzi konwersację, ponieważ w przyszłości stara się eliminować wcześniej popełnione błędy.


Generowanie nagłówków H1-H3

Jeśli chcesz tworzyć chwytliwe teksty na różne tematy na blogu, potrzebujesz atrakcyjnego tytułu, który przyciągnie użytkowników na Twój blog. Jak go pozyskać za pomocą ChatGPT? Wystarczy odpowiedni komunikat i kontekst. Poproś ChatgPT o wygenerowanie trzech przykładów tytułów dla artykułu blogowego z uwzględnieniem konkretnej frazy kluczowej. W ten sam sposób możesz generować nagłówki H2 i H3, zyskując atrakcyjne podtytuły dopasowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników, a jednocześnie zoptymalizowane pod kątem SEO.


Jak używać ChatGPT do generowania meta opisów i meta tytułów?

Meta title i meta description to elementy kodu strony, które są niezbędne do zadowolenia algorytmów Google. Jeśli brakuje Ci kreatywności w tym zakresie, wykorzystaj ChatGPT-3. Możesz poprosić narzędzie o wygenerowanie przykładowych meta opisóœ dla artykuł↓ na dany temat. Pamiętaj jednak o limicie znaków - możesz od razu wskazać narzędziu konkretny limit lub po utworzeniu wstępnych tytułów i opisów poprosić o ich skrócenie. Dla pewności zweryfikuj jednak długość samodzielnie - chatbot czasem popełnia błędy w tym zakresie.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Generowanie pytań i odpowiedzi do blogów

Sekcję FAQ są popularne nie tylko na odrębnych stronach, ale także w treściach blogowych. Użytkownik znajdzie w nich podsumowanie najważniejszych informacji. Jak używać ChatGPT, by generować odpowiedzi i pytania do sekcji FAQ? Kluczem do sukcesu jest odpowiedni komunikat, na przykład "Przygotuj sekcję FAQ dla artykuł↓ "Co to jest SEO?".

Sekcja FAQ z ChatGPT dla artykuł blogowego pt. Co to jest SEO?


ChatGPT a generowanie obrazów

Chociaż ChatGPT odpowiada wyłącznie w formie tekstowej, to jednak można go wykorzystać jako inspirację do tworzenia grafik. Przykładowy komunikat, który możesz zastosować, to: Wskaż trzy inspiracje obrazu dla konkretnego akapitu bądź całego artykuły blogowego o danej tematyce. Jeśli chcesz iść o krok dalej, możesz wykorzystać narzędzie Dall-E 2 do generowania obrazów, również udostępnione przez AI. Jest ono w stanie wygenerować w pełni unikalny obraz na podstawie językowego opisu.

Inspiracje na grafiki do artykułu blogowego przygotowane przez ChatGPT

narzędzie Dall-e 2 do generowania grafik p[zez sztuczną inteligencję na podstawie języka naturalnego


Ograniczenia ChatGPT w zakresie tworzenia bloga

Niestety ChatGPT nie jest wolny od wad i ograniczeń. Wielu przedsiębiorców obawia się też, czy narzędzie jest etyczne. Jak na razie jednak Google nie zakazało używania narzędzia, a jedynie wyraziło zaniepokojenie, czy generowane przez nie treści będą odpowiadać potrzebom użytkowników. Jakie problemy wiążą się z tworzeniem treści za pomocą AI? Są to:

 • generowanie odpowiedzi na pytania na podstawie wiedzy ograniczonej do końca 2021 roku - system sztucznej inteligencji stworzony przez Open AI do generowania tekstu podobnego do ludzkiego nie dysponuje informacjami z 2022 ani 2023 roku - oznacza to, że na przykład nie możesz sprawdzić popularności fraz kluczowych w czasie rzeczywistym, nie sprawdzi się także do generowania treści na tematy związane z najnowszymi wydarzeniami (np. polityka, sport itp.),
 • błędy i nieścisłości - narzędzie popełnia błędy i wymaga weryfikacji pod kątem merytorycznym, a także interpunkcyjnym,
 • uzależnienie od wyjściowych danych - jakość generowanych treści zależy od komunikatów, które przygotujesz, dlatego też ważne jest, by nauczyć się rozmawiać z narzędziem do tworzenia treści.


Jak wykorzystać ChatGPT do treści blogowych? Podsumowanie

ChatGPT to narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, które może znacznie usprawnić proces tworzenia treści na bloga Zaletami wykorzystania tej technologii są szybkość i efektywność, wysoka jakość generowanych tekstów, możliwość personalizacji treści dla wybranej grupy odbiorców oraz potencjał w tworzeniu treści w dużej ilości i na szeroką skalę. Jednakże należy pamiętać o wyzwaniach i ograniczeniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do pisania treści, takich jak jakość i trafność generowanych tekstów oraz kwestie etyczne i moralne. Zrozumienie tych aspektów i właściwe wykorzystanie narzędzi i aplikacji z wykorzystaniem ChatGPT może pomóc w osiągnięciu najlepszych efektów w tworzeniu wartościowych treści na bloga.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Sztuczna inteligencja w służbie bloga, czyli jak korzystać z ChatGPT do pisania artykułów?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 133 głosów

UDOSTĘPNIJ