Jak pobudzić sprzedaż w nowym sklepie internetowym? Trzy reklamy Google Ads, które warto wykorzystać!

jak pobudzic sprzedaz w nowym sklepie internetowym
Spis treści

• Reklamy produktowe Google dla nowego sklepu internetowego

• Reklama w sieci wyszukiwania dla nowego sklepu internetowego

• Remarketing Google Ads dla nowego sklepu internetowego

• Podsumowanie

Nie wiesz, jak wypromować swój sklep internetowy i jaka reklama będzie dla niego najlepsza? Aby szybko osiągnąć wyniki, warto zainwestować w reklamę Google Ads. Jednak, żeby rzeczywiście osiągnąć wzrost współczynnika konwersji, musisz wiedzieć, jaki rodzaj reklamy internetowej wybrać i jak ją zoptymalizować. Omówimy ten temat w naszym artykule.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Reklamy produktowe Google dla nowego sklepu internetowego

Kampania produktowa to świetne rozwiązanie dla sklepów internetowych. Tego rodzaju reklama wyświetla się na górze wyników wyszukiwania, gdy Google stwierdzi, że użytkownik ma intencję wybranego zakupu. Główną zaletą reklam produktowych jest to, że skupiają się one na wizualnym przedstawieniu produktu - użytkownicy mogą zauważyć, jak on wygląda już z poziomu przeglądarki, nie muszą wchodzić w link. Pozwala to ograniczyć wejścia na stronę, które nie kończą się konwersją. Dodatkowo, reklamy produktowe zawierają najważniejsze informacje o ofercie - użytkownicy łatwo dowiedzą się o cenie, nazwie, funkcji produktu.

Kampania produktowa Google Ads w wynikach wyszukiwania.


Jak działa reklama produktowa Google?

Co ciekawe, w tej reklamie Google Ads nie określasz słów kluczowych, na które chcesz by się ona wyświetlała. O jej wyświetlaniu będzie decydować algorytm Google - zajmuje się on przetwarzaniem danych znajdujących się w pliku produktu, który powinien zostać przesłany do Google Merchant Center. Jeśli chcesz, żeby Twoja kampania produktowa docierała do odpowiedniej grupy docelowej, musisz skupić się na zoptymalizowaniu treści, które umieszczasz w takim pliku.

Chcesz szybko zwiększyć widoczność sklepu w sieci?


Dlaczego reklama produktowa to dobre rozwiązanie dla nowego sklepu internetowego?

Jeśli dobrze przygotujesz reklamę produktową możesz spodziewać się następujących efektów:

 • Zwiększenie współczynnika konwersji - według badań potrafią one podnieść współczynnik konwersji o 30% w porównaniu do wzrostu współczynnika konwersji dla reklam tekstowych w sieci wyszukiwania (źródło: https://www.marketingcharts.com/digital/paid-search-791424).
 • Lepsza widoczność w wynikach wyszukiwania i świetny sposób na to, by Twoja reklama znalazła się szybko na szczycie w wynikach wyszukiwania.
 • Duże szanse na wysoki zwrot z inwestycji.
 • Duża elastyczność w kwestii kontroli nad budżetem.
 • Atrakcyjne wyróżnienie swojej oferty.


Jak zrealizować reklamę produktową dla sklepu internetowego?

Aby zrealizować kampanię produktową dla swojego sklepu internetowego, musisz najpierw utworzyć konto w Google Merchant Center. Aby to zrobić potrzebujesz wyłącznie konta Googla, czyli po prostu założonej poczty na Gmailu.

Panel główny Google Merchant Center.

Gdy posiadasz konto na GMC, musisz uzupełnić najważniejsze informacje o swojej firmie, dodać preferowany sposób płatności w Twoim sklepie, określić warunki dostawy i zwrotów, także zrealizować weryfikację adresu Twojej strony internetowej.

Panel GMC, gdzie umieszczasz podstawowe informacje o swoim sklepie internetowym.

Następnie musisz zadbać o atrakcyjne przedstawienie swojej oferty na zdjęciach - dodaj jakościowe ujęcia, które będą zachęcać klienta do zakupu. W kolejnym kroku będziesz dodawać plik produktowy do konta, czyli duży arkusz kalkulacyjny, który zawiera dane dotyczące Twoich produktów.

Nie wiesz jaki rodzaj reklamy internetowej wybrać?

Następnym etapem będzie połączenie konta Google Merchant Center oraz Google Ads, co możesz zrealizować z poziomu GMC, wybierając w panelu opcję “Łączenie kont”. Po kliknięciu, musisz dodać numer ID klienta Google Ads i gotowe. Teraz konieczna będzie konfiguracja reklamy Google Ads. Utwórz nową kampanię i określ jej cel (sprzedaż) i rodzaj kampanii (produktowa) i uzupełnij pozostałe wymagane dane.

Wybór rodzaju kampani w Google Ads.

Przeczytaj nasze artykuły i poszerz swoją wiedzę o reklamach produktowych Google:


Reklama w sieci wyszukiwania dla nowego sklepu internetowego

Reklama w wynikach wyszukiwania jest jednym z popularniejszych sposobów promowania sklepu internetowego w sieci - Tobie też może pomóc. Pozwala ona na wyświetlanie reklam swojej strony w wynikach wyszukiwania Google oraz na stronach partnerskich. W przeciwieństwie do reklam produktowych, ten rodzaj reklam opiera się na odpowiednim doborze słów kluczowych. Dobór fraz jest bardzo ważnym elementem przygotowywania takiej kampanii, ponieważ reklama może wyświetlać się tylko tym użytkownikom, którzy rzeczywiście wpiszą w okno wyszukiwarki frazę, na którą się reklamujesz.

Dowiedz się, jak skutecznie dobierać frazy kluczowe dla sklepu internetowego:

Przykładowa reklama w sieci wyszukiwania Google.


Gdzie mogą wyświetlać się reklamy w wynikach wyszukiwania?

Reklama w sieci wyszukiwania może wyświetlać się użytkownikom w następujących miejscach:

 • powyżej lub poniżej wyników bezpłatnych,
 • po prawej stronie wyników bezpłatnych,
 • powyżej lub poniżej wyników w Google Play,
 • w Google Grafika,
 • w karcie “Zakupy”
 • w mapach Google.


Jak zrealizować kampanię Google Ads w sieci wyszukiwania dla nowego sklepu internetowego?

Aby zrealizować swoją pierwszą kampanię w sieci wyszukiwania, musisz mieć pewność, że masz dobrze zoptymalizowane konto. Następnie możesz przejść do swojego panelu Google Ads i kliknąć utworzenie nowej kampanii. Następnie określasz cel swojej reklamy i wybierasz rodzaj (sieć wyszukiwania). W kolejnych krokach musisz:

 • wybrać urządzenia, na których ma się wyświetlać reklama w internecie (mobilne, desktop, wszystkie),
 • wybrać lokalizację swoich docelowych odbiorców,
 • określić język reklamy, który jest najbardziej odpowiedni dla Twoich odbiorców.

Poznaj więcej wskazówek związanych z tworzeniem kampani reklamowej w Google Ads:

Szukasz skutecznej i szybkiej reklamy dla Twojego sklepu?


Remarketing Google Ads dla nowego sklepu internetowego

Remarketing jest rodzajem reklamy, który pozwoli Ci dotrzeć do osób, które wcześniej weszły w wybraną interakcję z Twoim sklepem internetowym. To sprawia, że jesteś o krok dalej w procesie zdobywania klienta - jest już zapoznany z Twoją marką i nie musisz budować u niego świadomości, wystarczy, że przekonasz go do konwersji. Remarketingowa reklama sklepu internetowego może być wyświetlana użytkownikom sieci na przykład, gdy przegląda wyniki wyszukiwania lub gdy odwiedza witryny partnerskie Google.

Przykład reklamy remarketingowej.

Aby stworzyć skuteczną reklamę remarketingową dla swojego sklepu internetowego, należy oprzeć kampanię o segmentację klientów na podstawie ich interakcji z witryną. Dzięki temu reklama w internecie będzie bardziej spersonalizowana i będzie miała większe szanse na to, żeby wpłynąć na decyzje zakupowe klientów. Skup się również na tym, żeby planować komunikację z odbiorcami na przykład na podstawie ich zainteresowania konkretnym rodzajem produktów z Twojego sklepu.

Sprawdź skuteczność swojej kampanii google ADS!


Jakie rodzaje remarketingu są dostępne w Google Ads?

Remarketing możesz realizować na różne sposoby, aby lepiej wykorzystać potencjał kampanii dopasuj jej rodzaj do swoich potrzeb marketingowych. W Google Ads możesz wybrać następujące rodzaje remarketingu:

 • remarketing standardowy - reklama kierowana do użytkowników, którzy po prostu przeglądają sieć reklamową Google, nie muszą aktywnie poszukiwać informacji o produkcie.
 • remarketing dynamiczny - pozwala na dynamiczne dopasowanie wyświetlanej treści reklamy do użytkownika na podstawie jego osobistych preferencji. W banerze reklamowym pojawi się produkt lub usługa, które wcześniej zainteresowały użytkownika w Twojej witrynie.
  remarketing w sieci wyszukiwania - wyświetla Twoje reklamy, gdy użytkownik, po opuszczeniu Twojego sklepu, ponownie korzysta z Google, aby wyszukać produkty/usługi pozwiązane z Twoja ofertą.
 • remarketing wideo - reklama internetowa będzie wyświetlana użytkownikom na YouTube lub w innych witrynach i aplikacjach w sieci reklamowej;
 • remarketing kierowany na listę klientów - pozwala kierować reklamy na wybranych klientów, którzy są zalogowani w Google i wcześniej udostępnili swoje dane kontaktowe.

Przykłady reklam remarketingowych w różnych kanałach Google: sieci wyszukiwania, sieci reklamowej, na YouTube i na Gmailu. źródło: Searchengineland.com


Dlaczego remarketing to dobre rozwiązanie dla nowego sklepu internetowego?

Remarketing jest świetnym sposobem na to, by pobudzić sprzedaż zarówno w sklepie internetowym, który ma ugruntowaną pozycję na rynku, jak i w sklepie, który dopiero buduje swoją widoczność w sieci. Wśród największych zalet remarketingu wymienia się na przykład:

 • Możliwość zwiększenia wyników współczynnika konwersji.
 • Wzmocnienie relacji ze swoimi odbiorcami.
 • Wzmocnienie procesu budowania świadomości marki w sieci.
 • Zwiększenie średniej kwoty przeznaczanej na transakcję w sklepie internetowym.

Chcesz skutecznie zrealizować kampanię remarketingową? Dowiedz się więcej o tego typu reklamie:


Jak pobudzić sprzedaż w nowym sklepie internetowym? Trzy reklamy Google Ads, które warto wykorzystać! Podsumowanie

Przewagą Google Ads jest to, że może Ci zapewnić szybkie efekty, czego nie możesz oczekiwać na przykład po pozycjonowaniu. Na początku pracy nad promowaniem swojego sklepu, warto zainwestować właśnie w kampanie marketingowe Google Ads. Szczególnie polecamy skupienie się na reklamach produktowych, reklamach w sieci wyszukiwania i reklamie retargetingowej, które są dedykowane właśnie działalności e-commerce. Pamiętaj, aby regularnie analizować osiągane wyniki i w razie potrzeby wprowadzać optymalizację swoich kampanii.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pobudzić sprzedaż w nowym sklepie internetowym? Trzy reklamy Google Ads, które warto wykorzystać!

Średnia ocen użytkowników4.94 na podstawie 88 głosów

UDOSTĘPNIJ